Тук Ви чакаме,прекрасни бъдещи СЕПТЕМВРИЙСКи мами 2011!

  • 13 751
  • 225
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 18
mimes, благодаря ти  Hug Точно от такива категорично положителни думи имам нужда  Grinning

Знам, че тук всички имаме едни и същи притеснения, за това се обърнах към вас, че сама не мога да си наложа да съм спокойна.. .а 14-ти ми се струва че е след цяла вечност...

# 166
  • Мнения: 377
Здравейте момичета, да се присъединя и аз при вас,  EFP ги видях на 07.01 естествено втората беше доста бледичка, аз знам кога точно е станало бебчето  Simple Smile На Коледа наистина стават чудеса.  Simple Smile
На преглед ще ходя към края на месеца, защото искам да видя направо сърчице, а и не ми е за първи път. Това ми е пета бременност  Wink от първата имам най-доброто момче на света  Heart Eyes, втората и третата несполучливи, наложи се аборт по мед. показания  Sad така било писано, от четвъртата - една прекрасна лудетина Heart Eyes и сега пета също толкова желана както всички до тук.  Искам да вдъхна надежда на тези които изпитват страх, това е нормално след преживяна загуба, но важното е да гледаме напред и да вярваме в добрият завършек на нещата. Пожелавам на всички ви едни прекрасни бебчета септември месец  Hug

# 167
  • Мнения: 852
Здравейте, мили момичета,
отдавна ви чета и наистина за всичко опирам до вас, но сега реших и вече да започна да пиша.
Накратко моята история е следната - като минах 30, се сетих че времето лети и вече много искам бебе. Направих изследвания, пих 3 месеца противозачатъчни, да се "нормализират хормоните" и веднага след като ги спрях забременях. Бях невероятно щастлива заради късмета си да стане толкова лесно бечето. Само че, не било толкова лесно... на първия преглед в 6 г.с. видяхме сакче, но на втория (8 г.с.) нямаше ембрионче. За първи път се сблъсках с термина "кухо яйце". Тялото ми само го изхвърли след два дни  Sad
След три месеца доктора ми позволи да започнем опитите отново. Само че ... не ставаше бебето. След половин година опити, доктора ме накара да пусна хормони, после пак пих противозачатъчни, после пък имах полип в матката... и така след още много месеци, най-накрая пак съм бременна. И сега, разбира се, ще умра от притеснения дали всичко е наред....
Овулацията ми беше на 19.12.2010 (доказан пик на LH с кръвен тест на 18.12.2010),
на 03.01.2011 - ЧХГ - 520,
на 05.01 - ЧХГ 833,
на 08.01 - ЧХГ - 2666,
днес 10.01 - ЧХГ - 4924...
Защо нараства така неравномерно? Трябва ли да се притеснявам от това? Може ли пак да е кухо яйце? Бях на лекар на 06.01.2011 и той видя една мноооого малка точка. Ама много малка, каза даже, че няма да прави снимка, защото на снимката нямало да се види. Записа ми час за 14.01 и каза, че тогава ще видим сакче и ембрионче. Ама аз до тогава ще се порбъркам дали не е пак кухо яйце, дали не е извънматочна... Моля ви, окуражете ме малко! Пиша тук, защото, ако Господ е решил да има бебе, терминът би трябвало да е 10.09.2011  Simple Smile

Tara,привет и от мен!  bouquet
Не се тревожи излишно,на този етап  всички се страхуваме от едно и също newsm17
Моят термин също е на 10 септември и надявам се  живот и здраве и ти,и аз  да имаме с какво да се похвалим!По въпроса за извънматочната бременност-след като си била на ехограф,няма начин smile3521 -то още на първия преглед,ако док е видял точицата,то трябва да е видял и къде е горе-долу!При извънматочната бременност мехурчето въобще не е  в кухината,където док го търси и ако има нещо такова,вече щеше да знаеш smile3511. Така че бъди спокойна  newsm10
 Много бавно тече това време иначе smile3511 . Аз бях на доктор първо на 03.01,но било още мноооооооого рано;днес вече бях на Ехо-  ,а следващият е чак на 31.01-направо да откачиш!!!Поздрави и лека и  успешна бременност! 55

# 168
  • София
  • Мнения: 79
Добре дошли и тихичко честито от мен на новите момичета .
Лека и безпроблемна бременност .

# 169
  • Мнения: 24
И аз поздравявам всички бъдещи мами.Леко бременеене и повече търпение smile3521 newsm10

# 170
  • Мнения: 226
Здравейте, момичета!
Време е и аз да се присъединя към вас  Simple Smile . На 02. 01. видях двете чертички, а днес видяхме и сърчице.
Термин 02.09.
За сега само ми е лошо, но с Влади почнах да повръщам в 11 г.с. , така че има време  Mr. Green .

Тара, рано си отишла, затова не се е видяло сакче с точка. На 14.01 със сигурност ще видите  Hug .

# 171
  • Мнения: 18
Момичета, благодаря ви! Вдъхнахте ми много кураж и надежда. Страхотни сте  Hug
Желая ви цялото щастие на света!

# 172
  • Мнения: 21
Добре дошли на още нови мами... Момичета като гледам как се увеличаваме, може и да опровергаем тъжната статистика от тази вечер, че намалявали бебетата в България. Сигурна съм че ние ще обърнем кривата Simple Smile
Аз днес си записах час за втори преглед, да видим има ли сърдечна дейност. За по-сигурно записах за 18.01. До този момент все ще ми е притеснено. Макар че при мен може би няма страничен ефект, който да липсва: гърдите ми станаха огромни, напрегнати и ме болят доста. По цял ден съм супер замаяна, гади ми се, а от днес вече повръщам. Нощно време се събуждам, а през деня мога да заспя по всяко време Simple Smile Та си мисля, че всичко се развива по план-програма щом се чувствам така...
Вярвайте и вие, че всичко ще се случи както трябва. Позитивното мислене е много важно в такъв момент. Гушкам ви всичките и чакам да видя добри новини Simple Smile

# 173
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Време и аз да се запиша към щастливите септемврийски мами! След спонтанен аборт миналия януари в 11г.с и от няколко месечни опити за бебче без резултат на 03.01 бях най-щастливата жена на света като видях  EFP Но има и малко предистория. Последния ми цикъл бе на 05.12., след което усилено бебеправихме и бях сигурна, че вече този път е станало, появиха ми се признаците, които съпътстваха и първата ми неуспешна бременност. И понеже първия път разбрах на 21 ден от началото на цикъла реших, че ако се е получило вече ще има резултат върху теста ми за бременност. Ноооооо уви,  EFN, вярвайте имах чувството, че целия ми свят се срина, целия ден не можех да спра сълзите си, толкова бях сигурна, че се е получило, а накрая разочарованието бе огромно. Очаквах вече цикъла си в края на декември. Но се притеснявах да ми дойде тогава, понеже ми е много болезнен цикъла реших да звънна на гинеколожката ми да ми изпише нещо да не ми дойде до 01.01. Пих дуфастон 5 дни и последния ми прием бе на 31.12 и зачаках вече, но изненадаааааа, почнах и да повръщам и мъжа ми ме нави да вземем тест да проверим за всеки случай И ......изненадата бе пълна.
Днес бях на лекар, малката точица беше там, но след седмица отново ще сме на преглед.
Моля се на Господ този път всичко да е наред, толкова е желано това човече и желая на всички леко бременеене Praynig Ще се радвам да споделяме всички вълнения около бремеността ни.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 23:00 от zori81

# 174
  • Мнения: 68
зори стискам палчета и ти желая този път да стигнеш до финала и да си имаш най-сладкото бебе на света Hug

тара имаш стиснати палчета и от мен Hug Praynig

ох леле прави сте като казвеате че много бавно минава това време,кога ще дойде 20 Whistling Crossing Arms Tired

# 175
  • Мнения: 56
Здравейте на всички момичета..Искам да пожелая на всички  лека бременност  и много ритащи коремчета.
Аз съм от миналогодишните септемврийки /като гледам много от нас надничат тук/. Всичко ще бъде наред - не се притеснявайте момичета. Аз изгубих първото си бебче. Следващата ми бременност беше 3 месеца повръщане, кървене, забрана на какъвто и да е секс за 8 месеца, много сълзи и раждане за 40 мин...Всичко ще бъде наред. Наградата накрая е невероятна.
Здравейте момичета,
от няколко дни се чувствам ужасно отпаднала, даже днес си тръгнах на обед от работа. Непрекъснато ми се спи, и леко ме боли глава, а кръвното ми беше много ниско 105/60. мислите ли, че  е нормлно? Дали трябва да се свържа с лекаря си?

Не се притеснявай моето кръвно не се вдигна от 90/60. даже докторката ми казаше, че това е невероятно кръвно за бременна жена и по добре такова отколкото високо - по добре за бебко.
Лека и безпроблемна бременност .

# 176
  • Мнения: 14
Tara Wilson и  zori81 Hug прегръщам ви и ви целувам ! Не се притеснявайте тази година е годината на щастието и късмета ,това е годината на Заека . Аз съм сигурна ,че тя ще донесе на всички това което желаят и всички мечти ще бъдат сбъднати.


Аз бих искала да питам още . Има ли момичета които се боядисват и дали сега когато знаят ,че са бременни ще продължат ? Пиете ли фолиева киселина ? От кога ? А някакви други витамини ? Също съм се замислила и за дезодоранти и парфюми дали е добре да се ползват ? Сещате ли се нещо от ежедневието което не трябва да правим и използваме ?!

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 11:37 от hrissi9

# 177
  • Мнения: 226
Хриси, не се боядисвам, но съм чувала, че има безвредни бои. Проблема е че заради хормоните може и да не хване боята.
Фолиева киселина пия от 6 месеца и продължавам.
Докато бях пременна с Влади, не можех да ползвам дезодоранти и парфюми заради  Sick . За сега нямам проблем.
Витамини вземах Центрум Матерна. Сега още не съм ги почнала, но ще ги пия пак.
От витамините знам, че витамин А е опасен за бебето, когато е в повече. Канелата може да предизвика контракции. И имаше и други, но в момента не се сещам  newsm78 .
Ще трябва да се поразровим  Simple Smile .

# 178
  • Мнения: 79
Здравейте момичета, може би другата седмица ще се запиша окончателно при вас, но за сега не е сигурно. Док вчера видя точица, но нищо повече-много е рано, на кръвен тест за сега не мога да отида, че малката ми е болна и няма как да я оставя.
Малко по вашите въпроси: боядисвам се и при първата бременност съм се боядисвала и няма проблем, единствено при някои жени миризмата може да доведе до дискомфорт. Главоболие аз имах доста силно до края на 3-ти месец, пиех единствено Ефаралган 500, никакви други признаци на бременност. Липсата им или по-силната им проява не признак на нещо лошо. Най-важното в момента е позитивното ви мислене и да се насладите на всеки един момент, който ви очаква.  Heart Eyes
Фолиевата киселина пиех до края на самата бременност.
Тара, факта, че хормона нараства, сам по себе си значи, че има наличен ембрион, ако спре да нараства, тогава има проблем. Вярвам, че всичко ще е наред с теб и всички други момичета  Hug
Ще ви следя за сега, хубав ден  Sunglasses

П.П: Забравих да кажа, че наличието на каквото и да е кървене по време на бременност е недопустимо и веднага трябва да се обърнете към лекар, единственото, което е допустимо е съвсем леко зацапване при имплантацията на оплодената яйцеклетка в матката. Терминът "Цветна бременност" НЕ съществува и то още повече, когато е на лице обилно кървене.

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 13:17 от Мадленка

# 179
  • Мнения: 3 637
Виждам че отбора расте,което само ме радва  Hug!Успех и леки 9 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт