Тук Ви чакаме,прекрасни бъдещи СЕПТЕМВРИЙСКи мами 2011!

  • 13 739
  • 225
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 644
Хайде и аз да се запиша, пък после ще се връщам да чета. По бг мамма калкулатора термина е за пети септември. Иначе съм на 26 години, от София, омъжена. Вече бях на един преглед - видяхме Точката, другата седмица док пак ме вика за втори преглед да видим дали има пулс и дали всичко се развива нормално  newsm17.

# 181
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен   Grinning Надявам се скоро и аз да съм част от отбора за септември. Имам си две чертички Heart Eyes, но още не съм се ориентирала при кой доктор да отида, защото проблема при мен, е че съм си русенче, но отскоро живея при приятелят ми  в Поморие. До края на седмицата се надявам да съм се ориентирала в избора и да съм го посетила и да успея да се похваля с добри новини Simple Smile

# 182
  • Мнения: 354
Здравейте мили дами в Септемврийско очакване.
На път съм и аз да се наредя сред вас, за сега с тест от вчера с много ясна 2 черта. Имам момченце на 3.8г. , сега се надяваме на  розово вързопче Wink. Макар няколкомесечните опити, пак двете черти ми дойдоха като гръм от ясно небе. Съжалявам единствено , че не се постарах повече да посмъкна излишни килограми, че сега нещата тръгват нагоре. Този път ще съм мноого по-внимателна с храната, че предния път бях +24  Confused от всичко си хапвах, колкото си искам. Сега няма да се случи.
Някой повръща ли вече сериозно. С миналата бременност повръщах постоянно през цялата бременност, а сега съм добре и дано така си остане. Корема ме боли като на цикъл , но малко по- слабо. Дановсичко е наред.
Yaroslavche Като каза Поморие ми стана едно такова топло и хууубаво. Обичам Черноморските градове и села....много.
Нямам търпение да отида на лекар-в четртък.
Желая на всички ви спокойствие, уют, позитивни мисли и всичко ще е наред!

# 183
  • Мнения: 2
И аз да се включа към отбора на септемврийските мамчета. Термина ми е на 5 ти септември . Лека бременност на всички

# 184
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте бъдещи септемврийски мами!
Аз съм от миналогодишните септемврийки. С огромно вълнение надникнах в темата, която Даниелка сътвори специално за вас. Поздравявам ви с добре дошли и ви желая лека и щастлива бременност, а на финала да гушкате вашите здрави и красиви бебенца!

Последната ми менструация беше на 7.12., а терминът ми беше на 13 септември. Бременността ми беше лека (с изключение на амниоцентезата), а раждането ми беше тежко, но най-важното е, че на 15.09. се появи моята прекрасна дъщеря Александра.

 Hug Hug Hug

# 185
  • Мнения: 852
Ей,мами,искам да  Ви питам нещо-кога за първи път док може да  види сърчицето на бебо???Терминът ми е на 10 септ.
Вчера бях на преглед +ехограф+кръвни изследвания( в 5 г.с. и 2 дни),но док нищо не казва за сърце,а само 4е точката(уж не е толкова мъничка) си е там  и друго нищо,вика ме пак след3 седмици newsm78
Толкова ли е рано още ? newsm78
И още нещо-кога се гледа на 3D,4D i t.n.???

Поздрави на всички  newsm51

# 186
  • Мнения: 1 698
brilliant, благодаря че се включваш. Hug Трудните моменти бързо се забравят като гушнеш така чаканото малко и сладко същество. И моят последен цикъл беше на 7,12, още не съм си смятала термина, но явно ще е 13-ти септември, като теб. Hug

neci, аз с предната ми бременност повръщах яко до 4-тия месец. Не можех да хапна нищо и постоянно тичах към банята от сутрин до вечер. Бях свалила няколко килца, но после всичко се оправи. Сега питах лекарката ми дали има нещо ефикасно за повръщане, но тя ми каза само Вомитусхил. Натриев цитрат /май така беше/ и Деган не препоръчвала, и да не прекалявам. За сега съм добре, но се съмнявам да ми се размине този период. Grinning

# 187
  • Мнения: 6
Да се включа и аз по въпроса с гаденето и повръщането...голям зор виждам...ужасТ...но какво да се прави...през повечето време съм на легло  Sick също така и трудно повръщам...повечето пъти само стомашен сок и това ми помага да ми е още по зле...почти нищо не мога да ям...от седмица вече не съм хапвала месо,само като видя пържола и всичко ми се обръща  Grinning карам на варени картофи сиренце кисело мляко плодове и т.н. и то по мн малко...все едно съм на диета но от самосебе си...чакам с нетърпение да премина този период че не се издържа Simple Smile

# 188
  • Мнения: 102
Ей,мами,искам да  Ви питам нещо-кога за първи път док може да  види сърчицето на бебо???Терминът ми е на 10 септ.
Вчера бях на преглед +ехограф+кръвни изследвания( в 5 г.с. и 2 дни),но док нищо не казва за сърце,а само 4е точката(уж не е толкова мъничка) си е там  и друго нищо,вика ме пак след3 седмици newsm78
Толкова ли е рано още ? newsm78
И още нещо-кога се гледа на 3D,4D i t.n.???

Поздрави на всички  newsm51

не е важно кога ще го види,а кога ще го чуете - и ти ,би трябвало да ти го пусне да го чуеш.
на фетална морфология се ходи ( при желание ) 3 пъти  11-13 седмица, 18-22 седмица и май беше 26-30 седмица. към 24 може да се направи фетална ехокардиография  Peace
и в 11-13 седмица биохимичен скрининг  Peace
кръвни изследвания - сега и преди раждане, а може и да имаше едни посредата,ама не помня вече

# 189
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен:) Надявам се тук да намеря много помощ от миналите септемврийки защото със сигурност ще ми е нужна:) За мен е първа бременност и страшно много се вълнувам:)  baby_neutral

# 190
  • Мнения: 354
Значи има вече сериозно повръщащи, леле дано ми се размине този път!
*Lucky* съжалявам , дано не те държи дълго гаденето, знам колко е мъчително.                   
estela По този калкулатор ми показва, че на 16 февруари трябва вече да има тупкащо сърце/посл. м. 8.12/ можеш да си го сметнеш с твоите данни http://www.bg-mamma.com/index.php?action=calculator
Утре съм на първи преглед да гледам точицата Wink
За боите, може безамонячна да се ползва, аз обаче се боядисах точно преди да разбера новината с амонячна/много се чудих защо толкова странно мирише/, та свършен факт, но все пак да не изпадаме в крайности и в паники.

# 191
  • Мнения: 852
ГАЛА,Благодаря ти за информацията!
До кокото разбирам newsm78 още е твърде рано май,за да се чуе или види сърцето на бебо newsm78

# 192
  • Мнения: 852
Neci,Благодаря за инфото! newsm51   Това не го бях видяла! Embarassed
Така се живее по-лесно!

# 193
  • Мнения: 14
Да наистина е рано за сърчицето и аз това проверявах тези дни.

neci и аз имам едно боядисване с амонячна боя ,не знаех че съм бременна и затова питах и разпитвах  Hug , може би сега вече като знам ще удължа малко следващото боядисване и ще го направя със безамонячна.
 
Има ли друга мама като мен с трета бременност ?

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте и от мен:) Надявам се тук да намеря много помощ от миналите септемврийки защото със сигурност ще ми е нужна:) За мен е първа бременност и страшно много се вълнувам:)  baby_neutral
Със сигурност ще  "помагаме" с нашия опит Simple Smile!Аз с нетърпение чакам и първата бъдеща мама на близнаци Simple Smile.На първия преглед видяхме само една точица.На втория, когато отидохме за сърчице, се оказа, че бият ДВЕ Simple Smile!Усещането е превъзходно!Нека на тази мама, която силно го желае да се случи!!!

Общи условия

Активация на акаунт