Глава на бебето 10 см и месец до термина - рискове

  • 9 414
  • 71
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Здравейте, моля да помогнат със съвет майчетата, родили по естествен път едри бебета, имам нужда да чуя мнения ! Искам да родя естествено, но днес докторът ми каза, че диаметърът на главичката е 10 см, а терминът ми е 4 май, тоест дотогава ще нарасне още. И над 90 % ми препоръчва раждане с операция, а аз не искам това Sad Попитах го какви са рисковете при раждане на едро бебче, отговорът беше: " Не ти трябва да ги знаеш". Каза също, че ехографът според англо-саксонската си програма за тези размери ми "давал" термин ей сега след 2 дни, на големината на бебчо съответства да се роди около месец по-рано. И сега разбирате как зле се чувствам, дали да оставя бебето да тръгне самичко, или да планирам операция. И ако не дай, Боже, лошо се случи, не бих си го простила  Rolling Eyes

Та всъщност: какви са рисковете при голяма глава, може ли да се скъса шийката на матката (разкритие 10 см, а главата ако е повече) ?

# 1
  • Мнения: 722
Аз не съм раждала, но ако бях на твое място бих се доверила на лекаря, стига да му имам доверие.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз не съм раждала, но ако бях на твое място бих се доверила на лекаря, стига да му имам доверие.

Ами всъщност той не е следящия ме гинеколог, отидох просто на преглед другаде. А моето АГ засега казва "едро бебче, но имаш широк ханш, може пък да излезе, ще те следим".

# 3
  • Мнения: 722
Щом следящият те лекар казва, че ще опитате естествено, значи естествено. В процеса на раждане ще се види докъде ще стигнат нещата и как /по-точо с какво раждане/ ще завършат. Във всеки един момент, ако нещата не се развиват благоприятно за естествено раждане, могат да направят секциото.
 Аз лично също предпочитам да родя естествено, но няма да прява драма, ако се наложи и секцио. Предпочитам естесвеното заради по-бързото възстановяване, по-малкия престой в болницата и това, че бебка ще си е при мен почти веднага след раждането. Избягвам да се замислям как точно ще протече раждането, защото после по цяла нощ сънувам кошмари. Мисля си, че всичко ще мине бързо, безболезнено и толкова. Подробностите ги изключвам.
 

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Моето бебе също имаше голяма глава - 9,86 см един месец преди термин. Докторът ми ме посъветва да е секцио. Другият ми доктор пък каза, че може и нормално. Избрах секциото.

# 5
  • Мнения: 2 132
Не се притеснявай. Лекарите ще преценят преди раждането как е положението.
На мен малко преди термин ме гледа моята лекарка и каза, че главата може да стане голяма и евентуално да се подготвя и за секцио, но като се роди бебка (нормално) се оказа, че ехографът е бил в грешка  Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Много ме е страх, ако се закучи при раждането, като използват форцепс или вакуум, такива бели стават  Sad Щом главичката му е вече с диаметър 10 см, защо не тръгва да е излиза бебо ?

# 7
  • София
  • Мнения: 39 820
Защото... организма не е узрял за раждане Simple Smile
Моите и двете деца се родиха по-рано, но нямат здравословни проблеми.

Слушайте лекаря си.

# 8
  • Мнения: 2 132
Много ме е страх, ако се закучи при раждането, като използват форцепс или вакуум, такива бели стават  Sad Щом главичката му е вече с диаметър 10 см, защо не тръгва да е излиза бебо ?
Я мисли малко положително Hug Най-важното е да си спокойна!
А и ехографите дават грешки. Не разчитай много на тях.  Peace Може изобщо да не е 10см. Нали прочете, че при мен не отчетоха точно.
Когато е готово детето, ще излезе. Докторите, които те следят редовно ще преценят, какво да правят когато това стане Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 44 229
аз бих отишла при още 2-3 лекаря да премерят и те...
а те бебетата не са по калъп, едно едро бебе, нищоче е едро може и да не е готово да се роди...
обаче ако всички лекари са единодушни...бех им се доверила...все пак най-важното е и бебето и майката да са живи и здрави.

# 10
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ами всъщност той не е следящия ме гинеколог, отидох просто на преглед другаде. А моето АГ засега казва "едро бебче, но имаш широк ханш, може пък да излезе, ще те следим".

Ако този лекар не е запознат с бременността, и още повече няма да те изражда, не му се впечатлявай.
Живот и здраве, когато те приемат ще те гледат на видеозон, и таза ще измерват и тогава ще преценят.
И моето беше едро, пък излезе  Mr. Green
Важното е да не се притесняваш, а дори и да се наложи секцио - не е болка за умиране.
Важното е бебето да е добре  Peace

# 11
  • Мнения: 74
ох мила аз вече незнам на кои да вярвам едни ми казват секцио ще раждам други ще ти предизвикаме раждане със системи вече преносвам 4 дена едни ми казват бебето е едро около 3.800 другите 2.900 навсякъде различно по добре потърси и друг лекар Hug Hugи аз съм против секциото.....не се притесняваи всичко ще е наред и аз съм се притеснила много но само една мисъл ме крепи че скоро ще гушкам бебка...
така че те съветвам върви при друг лекар ако има възможност на 4д или 3д там е наи сигурно и си мисли само за хубави неща  Hug Hug Hug Hugи успех и леко раждане

# 12
  • Мнения: 90
Щом има възможност и имаш желание пробвай нормално раждане.... що се отнася до размерите на бебето - все пак те се определят с апаратура, а тя прави грешки....

Тъй като родих на скоро и лежах доста време в болница мога да споделя моя опит по този въпрос... Ние имахме обратния проблем - момъка беше много малък...в рамките на една седмица ме преглеждаха четирима лекари, всеки от които даде различно мнение за размерите на бебо - от 1800 гр до 2500 гр., при това всички ме гледаха на един и същ видеозон.....

# 13
  • Мнения: 3 861
Ако нямаш доверие на лекаря си не знам на кой би могла да имаш!
Изчакай да видиш как ще се развият нещата, да тръгне раждането. Винаги могат да те срежат ако не върви добре.
Има жени(между които и аз самата) с добри показатели, при които секциото става наложително в процеса на раждане и обратното. Докато не се сблъскаш с това няма как да знаеш от кои си ти.
Важното е да си спокойна, че всичко ще е ок.

# 14
  • Мнения: 3
Най-добре слушай доктора който ти следи бременността! Но за лично успокоение можеш да потърсиш поне още едно мнение!

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Ако нямаш доверие на лекаря си не знам на кой би могла да имаш!

Това ми го каза лекар, при който отидох инцидентно на частен преглед. Няма да ме разражда.
Който ми следи бременността пък, самият той не разражда, така че няма полза да ма навива секцио (но и засега не го прави, само казва, че ще ме наблюдава и ще си покаже развитието на нещата).
Записах си час утре за 4 Д ехограф - надявам се ще ми даде най-точна представа !
Яд ме е, че лекарите се опитват да те накарат така, както на тях ще им е по-лесно.
И какво доверие да имам на доктор, който като питам какви са рисковете, казва "не ти трябва да ги знаеш", нима нямам право да знам ? Утрепана история.

# 16
  • Мнения: 3 861
Оoo имаш право да знаеш, разбира се, но това най-много да те стресира жестоко и да започнеш да си мислиш глупости!

# 17
  • Мнения: 2 401
Много ме е страх, ако се закучи при раждането, като използват форцепс или вакуум, такива бели стават  Sad Щом главичката му е вече с диаметър 10 см, защо не тръгва да е излиза бебо ?
Това дали раждането ще се закучи, няма особенна връзка с големината на бебето, по-скоро предпоставка "за закучването" могат да бъдат използването на епидурална упойка, окситоцин или прекалено стресираната майка!

# 18
  • Мнения: 2 222
Моето първо бебе беше с голяма обиколка на главичката (май BPD беше 9,4 см или нещо такова, по-малко от 10 см със сигурност). Препоръчаха ми секцио, но аз за разлика от теб се съгласих с радост (дето се вика това и чаках Mr. Green) И трите си деца съм родила секцио, голям фен съм му и не съм имала никакви проблеми  Peace Ти ще си прецениш за теб как се чувстваш, ако имаш желание да пробваш за нормално, вслушай се в лекарите най-вече.

За съжаление рисковете при голяма главичка на бебето са най-вече за него самото, аз лично не бих поела отговорност да родя нормално, ако лекарят ми не ми го препоръчва.

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 20:19 от _Dana_

# 19
  • Мнения: 776
  Моят син се роди едър- 5160гр., 56см. Казваха ми,че плодът е едър, но и, че ще мога да родя нормално. Опитах се да родя нормално, но главата му се оказа голяма и се наложи спешно секцио. Според мене послушай лекарят, за да не се измъчиш един път почти да родиш нормално и после възстановяване от секциото.
  Главата му беше с обиколка- 38см.
  Припълно разкритие пак може да се получи разкъсване и може  рамената да се заклещят.

# 20
  • Мнения: 79
Дъщеря ми се роди 4кг и 56см. По всички измервания се очакваше да родя естествено, защото съм със широк ханш. Предизвикаха раждане, защото преносвах, вследствие окситоцина нещата се закучиха, не получих разкрити, а само силни и болезнени контакции, тоновете на бебето започнаха да се влошават и ме оперираха по спешност. Искам само да ти кажа, че който и начин да избереш трябва да имаш пълно доверие в лекаря и екипа и те да са достатъчно адекватни и да реагират на момента, ако се случи нещо. Ако наистина събереш повече мнения за секцио поради големината на бебето, не се колебай, защото увежданията за бебето при форцепс или вакуум могат да бъдат необратими.
Пожелавам ти успех и съм сигурна, че ще вземеш най-правилното решение  Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Бях се успокоила, но днес пак нервна криза, която майка ми причини с обаждане по телефона Sad
"Пускай Нова тв, в предаването на Гала говорят за рискове при нормално раждане и едро бебе!"
Най-малкото можело да бъде изместване на става, нужда от рехабилитация, можело да стане необратимо откачане на ръчичка и увреждане на мозъка #Crazy Момичета, представяте ли си как може една майка, понеже е тревожна, да се обади на бременната си и без това притеснена дъщеря и да й каже "Не се прави на героиня, ами давай секцио"  Cry  Cry  Cry Това правят и лекарите- да ти внушат, че може да навредиш на детето си и ставаш лесно манипулируем. Не знам как да издържа и да не се поддам.

# 22
  • Мнения: 3 861
Светла, не те агитирам за секцио, но може би трябва да се замислиш наистина за рисковете.
Те са преди всичко за бебето.

Секциото не е чак толкова страшно, нито пък те прави по-малко майка...от опит ти го казвам  Wink

Важното е детето и ти да сте добре, другото е суета!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 229
Бях се успокоила, но днес пак нервна криза, която майка ми причини с обаждане по телефона Sad
"Пускай Нова тв, в предаването на Гала говорят за рискове при нормално раждане и едро бебе!"
Най-малкото можело да бъде изместване на става, нужда от рехабилитация, можело да стане необратимо откачане на ръчичка и увреждане на мозъка #Crazy Момичета, представяте ли си как може една майка, понеже е тревожна, да се обади на бременната си и без това притеснена дъщеря и да й каже "Не се прави на героиня, ами давай секцио"  Cry  Cry  Cry Това правят и лекарите- да ти внушат, че може да навредиш на детето си и ставаш лесно манипулируем. Не знам как да издържа и да не се поддам.

Секциото е създадено именно , за да бъдат избегнати някои рискове... не се фанатизирай на тема вагинално раждане, колкото и аз самата да съм за естественото, ако има реален риск за детето или за мен, бих винаги предпочела секциото.

Наистина се информирай подробно какви са  точно рисковете при голямо бебе при естествено раждане и прецени хубаво струва ли си наистина да ги поемеш.

# 24
  • Мнения: 9
Мила,и аз мисля,че можеш да се консултираш с още някой специалист,за всеки случай!
Аз съжелявам че не го направих,на мен наблюдаващата ми твърдеше че бебето е много дребно/чак с един такъв притеснен тон и загрижен поглед,особенно на послдената консултация-не раждах при нея/,та и аз бях много смела,никакви обезболяващи ,никакви упойки-искам естественно раждане.Е беше естественно,и бебе се роди почти 4 кг.Акушерката се облещи и го претегли пак и те не знам защо чакаха дребно бебе.Резултата беше 4 шева-от разкъсвания/благодарна съм им че все пак са бяха само толкова и не ме рязаха допълнително,но пък акушерката беше невероятна/ и с бебо беше вс ок.НО аз ,освен шевовете имах и разтегната симфиза/от големината на бебето и тежеста когато е тръгнало да излиза/и бях труп около 3 седмици,не можех да вставам ,да се обръщам,да ходя,освен това не можех да ходя по малка нуждаи  бях 5 дена с катетър,та сега си кавам че ако знаех за тези усложнения щях да избера секцио.момичетата с такова встанаха и хукнаха преди мен,а на мен ми трябваха 3 санитарки за да ме завлекат до рентгена,слава богу с детенце всичко беше ок!
Извинявам се за дългия пост Embarassed

# 25
  • Мнения: 2 401
В края на краищата, щом си си избрала лекар за раждането би трябвало най-вече с неговото мнение да се съобразиш, ако пък имаш желание може и с още един доктор да се срешнеш да чуеш и той какво ще каже!Според мен, ако си си избрала лекар, който е наистина добър няма от какво да се притесняваш!
По отношение на предаването на Гала, майката сподели, че раждането и е било предизвикано, а едно предизвикано раждане винаги крие рискове.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Първото ми раждане беше с епизиотомия точно заради голямата обиколка на главата на бебето. Нямам вече спомен колко беше, но часове преди да родя лекарят на ехографа ме "успокои", че едрото бебе ще ме измъчи... За секцио, планирано такова, не ставаше въпрос.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
В края на краищата, щом си си избрала лекар за раждането ....

Всъщност не съм избрала, няма някой, на когото да съм платила и да правя уговорки. Разчитам на късмет с добър екип. А моят АГ, който ме следи, за съжаление не разражда.
За епизиотомията знам от лекар, че при първескини е практика да го правят.
Аз знам, че няма да е лесно, и все пак искам нещата да станат естествено. И знам ли доколко са точни тези ехографи, ами ако не е толкова едро, колкото показват ?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 719
Здравей!
Включвам се в темата, за да те успокоя поне малко. Аз имам две вагинални раждания на едри бебета (синът ми се роди 4,250, а  малката - 4,100 кг) и няма нищо толкова опасно или страшно. Децата ми не са пострадали при ражданията, аз имам шевове, но се възстанових за няколко дни и нито за миг не съм съжалявала, че съм родила по естествения начин. Не знам колко са им били големи главичките, никой не ми е казвал, но на сина ми определено я усетих доста голяма  Mr. Green.
Не съм наясно какви са точно причините, но повечето гинеколози доста се стараят да "убедят" майките, че секциото ще е по-безопасно за тях, с което аз не мога да се съглася (лично мое мнение). Първият път и аз го преживях, но с подкрепата на родителите ми се опълчих на доктора и не сгреших. Добре, че не се сбъдна нито една от заплахите му - форцепс, вакуум, увредено дете... И това го казва на жена, която ражда. И как в момента няма свободна операционна за секцио, като съм се дърпала от плановото предния ден...
Така че моят съвет е, да не се стресираш предварително - може измерванията да не са точни, а може и главичката да е по-голяма, но да пасва на твоя таз. Ако държиш на естественото раждане, опитай. В повечето случаи не е проблем да се прибегне до секцио в хода на раждането.
Успех, каквото и да решиш! И скоро да станеш щастлива мама на здраво бебче.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Здравей!
Включвам се в темата, за да те успокоя поне малко. Аз имам две вагинални раждания на едри бебета (синът ми се роди 4,250, а  малката - 4,100 кг) и няма нищо толкова опасно или страшно.

Всъщност не говорим за едри бебета сами по себе си, а за такива с големи главички. Щото разлика има, повярвай. Малката ми дъщеря се роди 4200, но пък бип-а или там както се нарича, й беше съвсем нормален, далеч от застрашаващи размери.

# 30
  • Мнения: 2 222
svetla, aз лично изобщо не те разбирам. При бебе с голяма главичка и съвет за секцио ти отиваш да раждаш нормално при непознат екип с лекар, който не ти е следил бременността и се надяваш на късмет Rolling Eyes За мен това е неоправдан риск. Защо не се уговориш с някой лекар, така поне той ще ти даде мнение и можеш спокойно да си родиш и нормално при него после, ако той поеме ангажимент.

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 16:38 от _Dana_

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Здравей!
Включвам се в темата, за да те успокоя поне малко. Аз имам две вагинални раждания на едри бебета (синът ми се роди 4,250, а  малката - 4,100 кг) и няма нищо толкова опасно или страшно.

Всъщност не говорим за едри бебета сами по себе си, а за такива с големи главички. Щото разлика има, повярвай. Малката ми дъщеря се роди 4200, но пък бип-а или там както се нарича, й беше съвсем нормален, далеч от застрашаващи размери.

И аз това щях да кажа, големите бебета, не значат автоматично големи глави. Моето момче имаше голям диаметър, но не бипариетален, а другият- ОФД, каквото и да значат тези инициали. Докторката в болницата, която записваше данните под диктовката на моят лекар два пъти го попита дали  има предвид точно тези см,толкова беше учудена. УЗ показа 3500 гр, той се роди 3400.
Освен това еддва ли може да има грешка в измерванията на бебето на авторката. Неточностите на УЗ идват обикновено във връзка с теглото, което  е базирано на изчислението на апарата по дадените  размери. Естествено ,че никой не знае дали тези размери отразяват точно теглото. Но главичката не е  трудно да се измери от средноразреден доктор.

# 32
  • Мнения: 2 658
По отношение на предаването на Гала, майката сподели, че раждането и е било предизвикано, а едно предизвикано раждане винаги крие рискове.


 Peace

Taка си е, само по себе си, предиzвикането не е точно "естествено".

Съгласявам се с това иzречение, "Гала" не съм гледала..

# 33
  • Мнения: 2 381
swtela, лаишки обяснено, твоят таз по време на раждане е изключително "гъвкав" (ставите като цяло), главичката на бебето е създадена така, че 4-те "пластини" се припокриват на "излизане".
Раждането започва при 10 см разкритие, последния месец детето не нараства значително.
Природата ни е създала така, че да раждаме нормално, а не секцио.

Раждала съм в САЩ. Само с опипване на корема ни казват колко голямо бебе се очаква. Гледат ни на ултрасаунд само ако се налага (гест. диабет). Таз не се мери изобщо.

Имаш едно рамо от мен за решението, което си взела. Само си уреди екип за раждането.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 229
тя природата ни е създала естествено да раждаме, ама когато хората са раждали съвсем природно доста родилки и деца са си заминавали на ония свят по време на раждането....
не винаги може да се роди естествено...тогава секциото е добре дошло, нищо, че не е природно изобретение Wink

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
тя природата ни е създала естествено да раждаме, ама когато хората са раждали съвсем природно доста родилки и деца са си заминавали на ония свят по време на раждането....
не винаги може да се роди естествено...тогава секциото е добре дошло, нищо, че не е природно изобретение Wink
Точно така е. В чужбина докторите вероятно реагират по-адекватно при спешен проблем от нашите, така че нещата не са много съпоставими. Но и там сигурно стават доста издънки. Колкото и да са редки, едва ли има значение, ако става въпрос за теб. Бебето е много по-важно от майката и в крайна сметка  е важен резултатът.
А по повод прегледите за енти път се радвам, че живея в България и само от мен зависи колко пъти и кои доктори ще ме преглеждат. Може и да не е най-правилната практика, но имаш малко повече гаранция за хванати аномалии отколкото с 2-3 прегледа в чужбина.
Идеята ми все пак не е да убеждавам майката, тя ще си понесе рисковете и на двата вида раждане.

# 36
  • Мнения: 3 861
тя природата ни е създала естествено да раждаме, ама когато хората са раждали съвсем природно доста родилки и деца са си заминавали на ония свят по време на раждането....
не винаги може да се роди естествено
...тогава секциото е добре дошло, нищо, че не е природно изобретение Wink

именно  Peace

Аз съм типичният пример за това, при цялото си желание да родя нормално сина си, нещата така се закучиха, че само бързата и адекватна реакция на екипа ни спаси и двамата, а бебето дори не беше гигантско, роди се 3850. Съвсем нормално тегло.

Светла, тук каквото и да ти говорим истината е някъде там, по средата и ще я разбереш, когато дойде моментът. затова бъди спокойна и позитивно настроена, не взимай категорични решения предварително. То ще си покаже в процеса на раждането. Само не им позволявай форцепс или вакуум...

# 37
  • Мнения: 2 381
В Бг 80 % от жените раждат секцио по медицински причини. Я малък таз, я голямо бебе, я късогледство,  я почивка на доктора баш, когато се пада термина  Grinning
Съвсем не става въпрос за случаи, когато се налага.

Светла успех.

(достатъчно прегледи на доплер съм имала + изследвания, които в Бг се смятат за излишни и натоварващи психиката).

# 38
  • София
  • Мнения: 44 229
Това са различни неща..

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
[
Е, не е съвсем така. Повечето раждат секцио по желание. Не виждам вредата от това, честно казано. Не е това темата де. Пак казвам - важното е здраво бебе.

# 40
  • Мнения: 2 132
Здравей!
Включвам се в темата, за да те успокоя поне малко. Аз имам две вагинални раждания на едри бебета (синът ми се роди 4,250, а  малката - 4,100 кг) и няма нищо толкова опасно или страшно.

Всъщност не говорим за едри бебета сами по себе си, а за такива с големи главички. Щото разлика има, повярвай. Малката ми дъщеря се роди 4200, но пък бип-а или там както се нарича, й беше съвсем нормален, далеч от застрашаващи размери.

Освен това еддва ли може да има грешка в измерванията на бебето на авторката. Неточностите на УЗ идват обикновено във връзка с теглото, което  е базирано на изчислението на апарата по дадените  размери. Естествено ,че никой не знае дали тези размери отразяват точно теглото. Но главичката не е  трудно да се измери от средноразреден доктор.
Не съм съгласна. При мен имаше точно грешка с изверването на главата, а и други момичета споделиха за такова нещо  Peace

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
В Бг 80 % от жените раждат секцио по медицински причини. Я малък таз, я голямо бебе, я късогледство,  я почивка на доктора баш, когато се пада термина  Grinning
Съвсем не става въпрос за случаи, когато се налага.

Нали  Laughing

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Момичета, сега по-скоро приляга да променя заглавието на темата, ето какво стана в резюме:

Доктор номер 1 (познат на майка ми, еднократно ходене при него): каза диаметър 10 см, препоръка 90 % секцио

Доктор номер 2 (който ми следи бременността, но не изражда): диаметър 9.8 см, има доста добри шансове за вагинално раждане.

Доктор номер 3 (д-р Троянчев от Пловдив, има много чувствителен ехограф, затова вчера бях при него) - каза 9.294 Ponderal Index. А бебето е с тегло  3766 г. в 37 г.с., отклонение 0.200. Препоръки - мога да родя нормално, тазът ми го позволява.

А сега де ? Моля се дано последният доктор да е прав.

Ето какво ми даде, моля която от вас знае абревиатурите, на които ще сложа " ?", да ми каже.



FAC/Fl  (?) стойност 4.6, норма за г.ц. 4.3, допуст.отклонение +- 0.5, реално отклонение 0,3

Fl/FAC (?)  стойност 21.7, норма за г.с. 22, допуст.отклонение +-0,2, реално откл. -0,3

Гестационна възраст по ПРМ   37w+1d
Гестационна възраст по УЗИ (?)  39w+0d

Някой медик ако има да се включи, защото докторът все пак не ми обясни детайлно всичко това ?
Доколкото анализирам, отговарям на 2 седмици по-късно.

Последна редакция: пт, 15 апр 2011, 14:11 от svetla

# 43
  • София
  • Мнения: 44 229
ако главата е 9,2 и тазът явно дори не изглежда тесен..тогава   пробвай нормално...
ако вярваш, че главата е 10 и повече - избери секцио...на кой лекар ще се довериш, зависи само от теб.

Освен това, ако не родиш преди термина, ти препоръчвам, ако може последно мерене на главата в началото на Май, за да видите как реално се развиват и променят нещата....

Гестационна възраст по УЗИ (?)  39w+0d - г.с. по ултразвуково изследване е това...

Последна редакция: пт, 15 апр 2011, 14:17 от Angel_Dust

# 44
  • Мнения: 2 401
И на мен така ми изглежда, че бебето върви по-напред от термина при това положение пък измерванията съвсем не дават  повод за притеснение!
Сигурно няма възможност да родиш при въпросния д-р Троянчев, но на теб ти трябва точно такъв доктор! Много е важно раждането да се развива естествено, да няма форсиране за да може и бебето и организмът на майката да са напълно готови, когато бебето тръгне да излиза, тогава обикновенно раждането е напълно безпроблемно. Това обаче без избор на екип много трудно може да се постигне, в смисъл че ако нямаш предварителна уговорка това да не се прави, много ще ти е трудно да си остояваш позициите да няма форсиране! Единственото спасение в такъв случай е да се отиде в последния момент в болницата, обаче лошото е че е трудно човек да прецени сам кога е дошъл този момент, особенно като е първо раждане!
Дано всичко да се развие по- най благоприятния начин и най-важното да попаднеш на добър лекар и акушерка!  Praynig

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Благодаря, Звездичка !   bouquet Толкова много и аз искам всичко да мине безпроблемно.

Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?

# 46
  • Мнения: 2 401
При мен като изключим, че желание все още почти липсва(което няма връзка с вида раждане), не виждам други поражения! Laughing

# 47
  • Мнения: 2 132
Благодаря, Звездичка !   bouquet Толкова много и аз искам всичко да мине безпроблемно.

Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?
A, защо да не се запазва?

Аз съм нормално родила и няма промяна Simple Smile

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Ами просто реших да питам. Понеже става разтягане, цяло бебе минава оттам.

А какво става, ако имаш раничка на шийката на матката ?

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Секса е повече от чудесен!  Mr. Green Heart Eyes Дори имам чувството, че съм станала по-чувствителна!

Последния месец промени в размера на главата и на двамата ми сина нямаше. 10 см си е "стандартен" диаметър, няма нищо "голямо" в него. Бебешката глава се "сгъва" по време на раждането. Ако не се форсира раждането и напъните не са дерижиране няма проблеми с големи глави и с големи бебета, защото бебето има възможност да се намести така че да му е най-лесно да излезе. Таза пък е доста разтеглив.  Wink И въобще, твоето бебе е напревено така, че да можеш да го родиш!  Simple Smile

При много малки или пък бебета над средните стойности ехографите дават големи отклонения.

Втория ми син се роди 4 кг (3500 поехограф  Laughing), вагинално раждане след секцио. Първата седмица се чувствах подпухнала отдолу, имах леко охлузване към уретрата, което мина само за 2-3 дни. До тук с неразположенията. След секциото списъка беше значително по-дълъг.

А какво става, ако имаш раничка на шийката на матката ?

Доколкото знам - нищо. Добре е да си направиш цитонамазка след раждането и толкова.

Последна редакция: пт, 15 апр 2011, 18:15 от Нощни очи

# 50
  • София
  • Мнения: 44 229
А какво става, ако имаш раничка на шийката на матката ?

ами лекуваш си я...аз имах още преди бременността, при раждането ми се нацепи цялата шийка, шиха я, а сед това си оправих и ранчката - гориха я....

при лоши резултати обаче от цитонамазката...не знам.... вероятно друго правиш....

но това може и при малко бебе да стане...


в твоят случай повече биха ме притеснявали евентуалните рискове за детето, отколкото за мен...

секса след вагиналното си е ок...за мен е по-добър от преди раждането...

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?

Нали не си търсиш "оправдание" за секцио?

# 52
  • Мнения: 2 401
Подсети ме, че и аз имах такава раничка преди първото раждане, която изчезна. Доколкото знам, това изгаряне на раничките не е толкова популярно в някои други държави, защото както е видно от моя случай може и сами да изчезнат. Така или иначе си трябва консултация с гинеколог след раждането по въпроса!

# 53
  • София
  • Мнения: 44 229
моята не изчезваше, стана по-голяма, а накрая и леко прокърви по вр на секс...та в крайна сметка тека решихме проблема...
а дали ще се гори или не - цитонамазка, колопоскопия и се решава....

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?

Нали не си търсиш "оправдание" за секцио?

Напротив, аз искам по възможност да не е с операция. Не на всяка цена, но все пак искам естествено раждане!

# 55
  • Мнения: 776
  Точно естествено раждане тук е малко трудно.
  Говори ако трябва и с още някой лекар, за дачуеш и неговото мнение.
  Аз от личен опит могада ти кажа, че и аз мн желаех да родя нормално. Последно бях с 6-7 см. разкритие, но бебето започна да прави оток на главата и се наложи спешно секцио.
  Ако трябва пробвай нормално раждане и ако не се получава- секцио.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
  Точно естествено раждане тук е малко трудно.
  Говори ако трябва и с още някой лекар, за дачуеш и неговото мнение.

Прочете ли цялата тема? Жената е говорила и с други лекари, вече има три мнения.

# 57
  • Мнения: 776
  Горе- долу я следя, но ве1е и аз се обърках.
   А пък и аз незнам през колко лекаря минах и всички казваха, че мога да родя нормално и прочие, ама накрая се оказа доста едро бебе и освен, че се измъчих да го родя нормално и после спешно секцио.
  А пък ти ако си прочела цялата тема ще разбереш колко едро е било детето ми.
 

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
 А пък ти ако си прочела цялата тема ще разбереш колко едро е било детето ми. 

Това ни най- малко ме интересува в момента, темата е на друг автор, поставеният проблем е друг.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Момичета, включвам се, понеже вече родих и да споделя какво се оказа - наистина ехографите (а и лекарите) допускат грешки - бяха ме наплашили, че детето ми е едро, трудно щяло да излезе естествено, трябвало операция. Синът ми се роди 11 дни преди термин 3400 г.   Simple Smile Радвам се, че послушах интуицията си и не планувах секцио.

# 60
  • София
  • Мнения: 44 229
 Hug Hug Hug

голямо честито Simple Smile да ти е живо и здраво детето, само радости, усмивки и любов да ти носи Simple Smile
радвам се, че всичко е минало и е наред   bouquet
Надявам се и за теб да е било леко, без усложнения Hug

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Чудесно! Честито бебе!

# 62
  • Мнения: 776
  Честито бебче! Да ти е живо и здраво и много да ви радва!

# 63
  • Мнения: 2 658
Браво, честито   bouquet
И много се радвам, че притесненията не са били основателни и всичко е минало толкова добре  Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Благодаря, момичета   bouquet Самото раждане беше за 30-40 мин и не мога да кажа, че болеше- истинският зор беше 2-те денонощия преди това, защото бях със спукан мехур, но с неизгладена шийка и 1 см разкритие, тоест нямах родова дейност, а имах болки. Затова бях изтощена от безсъние и напрежение и при самото раждане почти нямах сили да напъвам, с което си докарах доста вътрешни шевове. Но важното е всичко да е ОК Simple Smile и да видиш малкото човече как изплаква и ти го слагат на гърдите...

# 65
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Радвам се, че послушах интуицията си и не планувах секцио.

Браво на теб!   bouquet
Честито бебче!  Hug Да ви е живо и здраво.

# 66
  • Мнения: 2 401
Светла, прекрасни новини! Да сте живи и здрави! Чудесно е че устоя на натиска, браво на теб!  bouquet

# 67
  • Мнения: 722
Ей, честитоооо!!! Да е живо и здраво бебенцето!!!

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Благодаря, момичета ! Да ви се връщат тъпкано хубавите пожелания Simple Smile

# 69
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Честито бебче, Светла!!! Много да ви радва!

Видя ли, че бяха излишни притесненията ти  Hug

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Честито бебче, Светла!!! Много да ви радва!

Видя ли, че бяха излишни притесненията ти  Hug

Да. Също и това, че не трябва да се взема мнението само на 1 лекар. И добре, че послушах вътрешното си усещане и не се записах за планова операция.

# 71
  • Мнения: 2 401
Светла, при всички положения показа, че не се поддаваш лесно на натиск!  Simple Smile Не знам дали ми е точна статистиката, но според мен 90 процента от майките в твоята ситуация щяха да си се запишат за планово секцио, без много да се чудят!

Общи условия

Активация на акаунт