Глава на бебето 10 см и месец до термина - рискове

  • 9 413
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Благодаря, Звездичка !   bouquet Толкова много и аз искам всичко да мине безпроблемно.

Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?

# 46
  • Мнения: 2 401
При мен като изключим, че желание все още почти липсва(което няма връзка с вида раждане), не виждам други поражения! Laughing

# 47
  • Мнения: 2 132
Благодаря, Звездичка !   bouquet Толкова много и аз искам всичко да мине безпроблемно.

Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?
A, защо да не се запазва?

Аз съм нормално родила и няма промяна Simple Smile

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Ами просто реших да питам. Понеже става разтягане, цяло бебе минава оттам.

А какво става, ако имаш раничка на шийката на матката ?

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Секса е повече от чудесен!  Mr. Green Heart Eyes Дори имам чувството, че съм станала по-чувствителна!

Последния месец промени в размера на главата и на двамата ми сина нямаше. 10 см си е "стандартен" диаметър, няма нищо "голямо" в него. Бебешката глава се "сгъва" по време на раждането. Ако не се форсира раждането и напъните не са дерижиране няма проблеми с големи глави и с големи бебета, защото бебето има възможност да се намести така че да му е най-лесно да излезе. Таза пък е доста разтеглив.  Wink И въобще, твоето бебе е напревено така, че да можеш да го родиш!  Simple Smile

При много малки или пък бебета над средните стойности ехографите дават големи отклонения.

Втория ми син се роди 4 кг (3500 поехограф  Laughing), вагинално раждане след секцио. Първата седмица се чувствах подпухнала отдолу, имах леко охлузване към уретрата, което мина само за 2-3 дни. До тук с неразположенията. След секциото списъка беше значително по-дълъг.

А какво става, ако имаш раничка на шийката на матката ?

Доколкото знам - нищо. Добре е да си направиш цитонамазка след раждането и толкова.

Последна редакция: пт, 15 апр 2011, 18:15 от Нощни очи

# 50
  • София
  • Мнения: 44 229
А какво става, ако имаш раничка на шийката на матката ?

ами лекуваш си я...аз имах още преди бременността, при раждането ми се нацепи цялата шийка, шиха я, а сед това си оправих и ранчката - гориха я....

при лоши резултати обаче от цитонамазката...не знам.... вероятно друго правиш....

но това може и при малко бебе да стане...


в твоят случай повече биха ме притеснявали евентуалните рискове за детето, отколкото за мен...

секса след вагиналното си е ок...за мен е по-добър от преди раждането...

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?

Нали не си търсиш "оправдание" за секцио?

# 52
  • Мнения: 2 401
Подсети ме, че и аз имах такава раничка преди първото раждане, която изчезна. Доколкото знам, това изгаряне на раничките не е толкова популярно в някои други държави, защото както е видно от моя случай може и сами да изчезнат. Така или иначе си трябва консултация с гинеколог след раждането по въпроса!

# 53
  • София
  • Мнения: 44 229
моята не изчезваше, стана по-голяма, а накрая и леко прокърви по вр на секс...та в крайна сметка тека решихме проблема...
а дали ще се гори или не - цитонамазка, колопоскопия и се решава....

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Между другото, как е после сексуалният живот на вагинално родилите, запазва ли се чувствителността на вагината ?

Нали не си търсиш "оправдание" за секцио?

Напротив, аз искам по възможност да не е с операция. Не на всяка цена, но все пак искам естествено раждане!

# 55
  • Мнения: 776
  Точно естествено раждане тук е малко трудно.
  Говори ако трябва и с още някой лекар, за дачуеш и неговото мнение.
  Аз от личен опит могада ти кажа, че и аз мн желаех да родя нормално. Последно бях с 6-7 см. разкритие, но бебето започна да прави оток на главата и се наложи спешно секцио.
  Ако трябва пробвай нормално раждане и ако не се получава- секцио.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
  Точно естествено раждане тук е малко трудно.
  Говори ако трябва и с още някой лекар, за дачуеш и неговото мнение.

Прочете ли цялата тема? Жената е говорила и с други лекари, вече има три мнения.

# 57
  • Мнения: 776
  Горе- долу я следя, но ве1е и аз се обърках.
   А пък и аз незнам през колко лекаря минах и всички казваха, че мога да родя нормално и прочие, ама накрая се оказа доста едро бебе и освен, че се измъчих да го родя нормално и после спешно секцио.
  А пък ти ако си прочела цялата тема ще разбереш колко едро е било детето ми.
 

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
 А пък ти ако си прочела цялата тема ще разбереш колко едро е било детето ми. 

Това ни най- малко ме интересува в момента, темата е на друг автор, поставеният проблем е друг.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Момичета, включвам се, понеже вече родих и да споделя какво се оказа - наистина ехографите (а и лекарите) допускат грешки - бяха ме наплашили, че детето ми е едро, трудно щяло да излезе естествено, трябвало операция. Синът ми се роди 11 дни преди термин 3400 г.   Simple Smile Радвам се, че послушах интуицията си и не планувах секцио.

Общи условия

Активация на акаунт