Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Ето ме  Laughing

Много цунки и гушки и ви благодаря, че сте ме мислили  Hug Сега накратко какво ми се случи през тези 4-5 дни, дето ме нямаше:

1. в петък ходих на защита на дипломна работа и защитих с отличен. Не че държах на такава оценка, ама се наложи да дам пример на бебето, че да свиква  Grinning Мина супер, аз самата съм доволна от себе си, но бях цял ден там и вечерта се прибрах пребита и направо в леглото  Grinning Абе не е за бременни тази студентска работа  Grinning

2. в събота половин ден готвих разни завъртяни неща, че да отпразнуваме с нашите и брат ми дипломирането 1те въобще не знаеха, че съм на защита, ама са свикнали да ги поставям пред свършев факт  Grinning). Та тогава направих много вкусен десерт, който е и моног лесен и утре ще ви дам рецептата.

3. днес ходих при Марков на ФМ - всичко ни е напълно в норма, само дето моя дивак, след като два дни стоя в прекрасна поза за снимки, тази сутрин се обърна с главата надолу и с темето навън, така че се прибрахме само със снимка на мъжкото достойнство  Laughing А, иначе поисках Марков да ми потвърди, че бебето е здраво, красиво и ще стане поне нобелов лауреат. Той се смя много, каза, че е здраво, че всички бебета са красиви, следователно и моето и, че има някакъв шанс да е умен, защото вече има една гънка в мозъка  Laughing

Сега по другите теми: моя хемоглобин също е нисък  116  (пусках се кръвна картина миналия четвъртък, обаче пуснах и желязо и видях, че и то е ниско (голяма загуба - януари беше 168, а сега 91), значи е желязодефицитна анемия. Вчера питах моя си доктор и той каза за сега да не пия желязо, а да пробвам един месец само с храна да го увелича, но да си знам, че при такава загуба само за 3 месеца, пиенето на желязо по-нататък няма да ми се размине. Това за инфо на мамите с нисък хемоглобин.

Пипи, ще помисля за ресторант и разни други идеи и до ден-два ще ти предложа нещо. Пицария Смайл е напълно изградено наново заведение и работи, но вече не е пицария. Само че, бремения ми мозък забрави какво е  Grinning Добрата новина е, че познавам собственика и ще питам утре. Пък, ако решиш да е там, ще съдействам и с организация и, контакти и каквото друго мога.

За болничните и майчинството мога да ви дам това http://осигуровки2011.com/?page_id=219 доста добре е обяснено. Темата в бг.мама вече ви е дадена, така че имате доста за четене  Grinning

На новите момичета - добре дошли  Laughing а, по повод близнаците, някой има ли идея къде се изгуби hope - от една седмица си мисля за нея, че отдавана не съм я виждала във форума....

И да не забравя - Евита, мерси, че днес ни организира с Дианка да се видим при Марков - много сладко си побъбрихме  Laughing

# 61
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета!  Hug

Аз и корема ми малко се поизгубихме, но имаме страхотни проблеми с работата на мъжа ми тук. За капак и компа ни се счупи ooooh!

Добрата новина е, че  видяхме бебчо, всъщност казаха, че ще е момиченце, надявам се само да е добре, че го измъчихме милото. Почти съм сигурна, че ще стане адвокат -  толкова закони прочетох за една седмица тук,че.................... Дъщеря ми е много щастлива от факта, че може би ще си има сестричка, защото около нея са само момчетии, на рождения й ден мин. година от 15 деца бяха само 3 момиченца, останалото само ухажори Flutter

Другата супер новина е, че в понеделник се връщаме в БГ. Голям кеф, цяло лято на Варна при мама Laughing

Варненки, кажете, моля ви при кой доктор сте на ЖК по ЗК.  А също така, къде и при кого си правихте Феталната Морфология. Много бихте ме улеснили с инфо  bouquet

Приятен ден на всички!

# 62
  • Мнения: 5 658
mamulq77, аз съм при д-р Надя Тодорова и мога да кажа,че съм доволна засега.
 Досега не ме е върнала за нищо, няма ги циганиите с ехографите по здравна каса и прочие . Мисля,че е и акушерката Wink и засега мисля да й се поверя в ръцете за големия ден  Grinning .
Иначе на ФМ ще ходя утре при д-р Калин Цонев в клиника "Темелков" . При доц. Балев, който казват, че е най-добрият, е голяма хамалогия записването.Аз исках сега при дъщеря му, пък нея няма да я има Simple Smile за това така.
Дано да са ви свършили проблемите с работата
Тара, браво на теб  Hug!

Аз днес кукнах в 4:40  Whistling ....

# 63
  • Мнения: 5 940
Изпуснала съм новата тема, реших, че всички си почиват Grinning. Мадленка, поздравления. Стискам палци да оздравявате. Ние с Иво също си боледуваме, в момента той, преди седмица аз. Ред е на баща му.
За хемоглобина. Когато захранвах детето, изчетох страшно много литература за хранене. За да се усвоява добре желязото, не трябва да се комбинира с храни, съдържащи калций. Например, ако обичате овесени ядки, жито и всякакви други зърнени или бобови, богати на желязо, е добре да ги ядете с плодове и зеленчуци /витамин С подпомага усвояването/, но не е препоръчително с мляко или със сирене, кашкавал и т.н. Освен това е хубаво зърнените да се ядат след изкисване през нощта и махане на водата, в която се е отделило едно вещество, което пречи на усвояването на желязо.
Месо, яйца, но със салата, не с таратор или със сирене.
Аз съвсем съм забравила да ходя при лекарката ми от ЖК, другата седмица трябва да намина, за да си направя кръвните изследвания.

На всички, които сега научават и се радват за пола на бебчо, честито Hug Вчера осъзнах, че имам момче и живот и здраве ще имам второ, а ми е трудно да възпитавам в някакви чисто мъжки ценности. Добре, че мъжът ми винаги е участвал активно във възпитанието, защото с моя пацифизъм ....Освен това просто не мога да се представя в ролята на свекърва Confused
Във фейсбука сигурно няма да се присъдинявам, че нещо не съм фен. Регистрирала съм се само заради няколко приятели в чужбина и една група по работа. Повече не искам.
Добре, че момичетата са малко повече,че аз напоследък се бях притеснила. В групата на сина ми в детската градина са двадесет момчета и четири момичета, освен това всички съседчета около нас на неговата възраст, са момчета. А нали казват, че много момчета се раждали, когато щяло да има война.

# 64
  • Мнения: 2
Добро утро!
Днес тук отново вали.Не го издържам това време.
Mamulq77 аз съм при Даниела Станева в Майчин дом а ФМ правих при доц.Балев вчера.
Доволна съм и от двамата.И двете бременности ги следя при тях.

Сега ви оставям да си творите в темата,а аз се запътвам за фризьор,после на педикюр и маникюр ,после с приятелки на по кафе и вечерта с мъжлето някъде навън.Напук на времето си създавам настроение.
Хубав ден на всички.

p.s Относно заплахата от дефицит на момите-като сте се засилили с тези момци да не стане така след време пред дома на всяка девойка по 2-ма или по 3-ма да се редят а ние да избираме Laughing Laughing Laughing

# 65
  • Мнения: 79
Ваня, завидЕх ти и въобще не благородно  Mr. Green. Искам и аз  Crossing Arms
Нашият тати е решил да пуска ток по оградата и да си купува пушка   #2gunfire

# 66
  • Мнения: 152
Добро утро мамита,

Ваня, много ме разсмя за опашката от момци пред блока..все пак по-гплям избор--винаги е по-добре Simple Smile

Хубав ден, че трябва да се залавям тук с малко работа Sad

# 67
  • Мнения: 5
Добро утро и от мен мамчета със сладки пупета Grinning

ние ходихме да ни вземат кръв и сега ще си чакаме резултатите

аз мога да ви кажа че от няколко дни усещам доста силни ритници макар че в понеделник на видеозона малката беше с гръб и не съм я усещала да се обръща ( представям си какво ще е ако е с лице ) Wink снощи направо ми подскачаше корема Grinning

за защитата на куклите ни имах един колега които казваше " жена ми не ме вкара в затвора но дъщеря ми ще ме вкара  Grinning връзвам я вика за радиатора и ше ги избия Wink "

Честито на всички с добри новини и разбрали пола на бебетата да са ни живи и здрави и мн да ни радват  Hug

# 68
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте, момичета !

Не съм Ви чела, затова се връщам да го направя.

Мадленка, готино заглавие, ама може да добавиш "петима" накрая, че сме поне 5-6 такива случая  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 79
Ей Нинче, не съм се сетила, то един акъл за къде по напред  Crazy. Ще се опитам да го коригирам  Peace

# 70
  • Мнения: 41
Запис и от мен!!! Мадленка, поздравления за прекрасната тема!!!!
Аз ще се разкъсам... бг- мамма, фейсбук, "на кафе"  smile3532 но темата е интересна, поне за мен! Мами със слаби сърца да не гледат!
 Аз да се оплача- моята тъпа док не пожела да ми провери шийката на матката, въпреки че я помолих  #Cussing out Та ще ходя на частно тия дни  #Cussing out Сега поне да ида да си взема изследванията, да и ги занеса- да видим какво ще каже! Сама си назначавам да ми изследват захарта(има диабетици в семейството ми) и магнезия- сега най- много да ме навика, ама аз да съм спокойна, че съм проверила  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 71
Ваня, завидЕх ти и въобще не благородно  Mr. Green. Искам и аз  Crossing Arms
Нашият тати е решил да пуска ток по оградата и да си купува пушка   #2gunfire

Мадленка,


и моя тати беше решил, ма взехме други крути мерки....ако искаш пиши на ЛС за проблема:-))

# 72
  • Мнения: 1 056
Добро утро на всички !Евита,Петрова е много готина Laughing LaughingРазпитаме от А-Я  и после гледа мишока около 40 мин.Та си откарах около час.И докато ми пише разни епикризи и да чакам да ми направи диск забравих да я поздравя от теб EmbarassedЩе ми правят обременяване с глюкоза,че имам леко увеличени води .Ама вече не се шашкам защото това не е страшно,а и от нерви само си вредя на бебето.
Тара,като инспектор Дюдю,се промъква по нощите да пише LaughingЯвно всички ,които ходим при Марков ще имаме умни и красиви юнаци Laughing Laughing
Мадленка, едно време баща ми беше ловец и стреляше крадците с патрони пълни с леща и ориз  hahaha Имаше глобален ефект,никой повече не влезе във вилата  Mr. Green

А тоя пост го пиша от един час -цялото братско войнство ми се обади Laughing

# 73
  • Мнения: 5
при нас дядото е ловец та има кой да ни пази Wink  Joy

# 74
  • Мнения: 79
......
Мадленка, едно време баща ми беше ловец и стреляше крадците с патрони пълни с леща и ориз  hahaha Имаше глобален ефект,никой повече не влезе във вилата  Mr. Green

А тоя пост го пиша от един час -цялото братско войнство ми се обади Laughing

Joy Joy Joy Joy

Евка, няма страшно ще обменяме опит с тая разлика, че на нашия тати проблема е двоен  Mr. Green
Вчера ми разказвам, че едно от момченцата в яслата си харесва Али, а пък тя не му обръща внимание и само го бута докато падне на земята, а пък вчера тя му дала да я цунка по бузката. Той се оцъкли  Shocked и каза, че тая няма да я бъде и че той не е бил добра партия-много лигав бил  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт