Неангажиращи отношения

  • 28 829
  • 190
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте... Интересно ми е да попитам някога имали ли сте неангажиращи отношения? Какво точно са представлявали? Не говоря за "секс и чао", а по-скоро отношения, които знаете, че нямат перспектива, т.е. невъзможно е да се развият в нещо повече, но същевременно ви е много приятно с човека отсреща, споделяте си, не се виждате само за секс - съществува и приятелство освен страст. Споделени интимни моменти не само в сексуален план, но и чисто романтични. Да прекарвате часове, понякога дни заедно, като в някои случаи дори и без секс. Обаче без привързване, без обвързване... Например, може да прекарате няколко дни заедно, но след това всеки се връща в ежедневието си и може да не се чуете 2-3 дни. До следващия път. Та случвало ли ви се е и в този случай брои ли се за неангажиращи отношения? Също така всеки е свободен да бъде както и с когото си иска през останалото време.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 951
Не, не се е получавало при мен. Рано или късно започна да се усеща ревност - понякога от негова, понякога от моя страна. Бяхме много добри приятели, така се случи, че почти живеехме заедно. Но не исахме компанията да знае и да говори, поне докато не уточним какво ще правим занапред. Краят беше повече от ужасен, не поддържаме никакъв контакт.


И много се съмнявам при други хора да проработи, особено ако са приятели и са свикнали да си споделят, да се търсят, когато имат нужда от подкрепа, примерно...

# 2
  • Мнения: 2 143
Като прескочиш 35 и децата ти поотраснат, ще има много такива "Неангажиращи отношения"

# 3
  • София
  • Мнения: 28 570
Имах такива като студентка. Даже предпочитах такива. С много хубави спомени съм от този период.

П.П. 2-3 дни не е голям период. И при сериозни отношения спокойно може да не се чуете/видите толкова време.

# 4
  • Мнения: 162
Честно казано това са ми първите такива "неангажиращи отношения". И преди си го представях само секс и чао, но сега съм на съвсем различно мнение. Беше ми любопитно и други да споделят своя опит. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте... Интересно ми е да попитам някога имали ли сте неангажиращи отношения? Какво точно са представлявали? Не говоря за "секс и чао", а по-скоро отношения, които знаете, че нямат перспектива, т.е. невъзможно е да се развият в нещо повече, но същевременно ви е много приятно с човека отсреща, споделяте си, не се виждате само за секс - съществува и приятелство освен страст. Споделени интимни моменти не само в сексуален план, но и чисто романтични. Да прекарвате часове, понякога дни заедно, като в някои случаи дори и без секс. Обаче без привързване, без обвързване... Например, може да прекарате няколко дни заедно, но след това всеки се връща в ежедневието си и може да не се чуете 2-3 дни. До следващия път. Та случвало ли ви се е и в този случай брои ли се за неангажиращи отношения? Също така всеки е свободен да бъде както и с когото си иска през останалото време.

Да, случва се- заблуждават се, че не се ангажират, взимат най- приятното и доброто от отношенията, всеки е свободен да прави каквато иска и след кратко време единият се оказва и привързан, и обвързан с мисли, че и Флюбен.
По- често е жената, която се осеферва и почва да страда, и да се чуди как да направят лек завой отношенията.

# 6
  • Мнения: 4 009
Имала съм такива, рано или късно един от двамата се влюбва. При мен беше в повечето случаи той, а не аз. С повечето съм прекъснала контакти, имам един с който поддържаме много топли отношения, там аз се бях влюбила. Отдавна няма нищо между нас и никакви чувства от моя страна, просто ни е приятно да се чуваме и виждаме, но това е единичен случай, всички останали такива връзки са ми завършвали трагично...

# 7
  • Мнения: X
О да, имал съм "неангажиращи отношения" - само секс, по нейна инициатива и с ясната уговорка, че е неангажиращо. При последните такива "неангажиращи отношения" откарахме към 5 години и накрая сериозно си мислех дали да не пробвам с нея за постоянно. Добре, че не го направих Simple Smile

Разказвал съм я тази история. Няма да я повтарям, за да не досаждам на хората тук.

Между другото връзката Ви с чичкото-колега, кръстен остроумно "Кумчо Вълчо" от един от хората, писали по темата, се развива точно по предречения тогава начин. Очаквам следващата Ви тема да бъде "обичам го, имаме ли бъдеще", а по-следващата "да си ходя ли". 

# 8
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Имала съм една такава, не беше само секс -  излизахме заедно, ходехме на плаж, аз оставах в тях, той оставаше в нас от време на време и накрая резултатът беше - влюбени. Но впоследствие се наложи да се разделим той в друга държава, аз в друг град, преживяхме го с времето. В момента сме обвързани( с други половинки), но все още се чуваме по телефона, споделяме си, като се засечем и нашият град и се виждаме, като цяло си останахме добри приятели, но до там.

# 9
  • Мнения: 8 883
Честно казано това са ми първите такива "неангажиращи отношения". И преди си го представях само секс и чао, но сега съм на съвсем различно мнение. Беше ми любопитно и други да споделят своя опит. Simple Smile

А кой е инициаторът на тези "неангажиращи отношения"? Защото струва ми се, че не си ти

# 10
  • Мнения: 162
Честно казано това са ми първите такива "неангажиращи отношения". И преди си го представях само секс и чао, но сега съм на съвсем различно мнение. Беше ми любопитно и други да споделят своя опит. Simple Smile

А кой е инициаторът на тези "неангажиращи отношения"? Защото струва ми се, че не си ти

Не знам какво разбирате под "инициатор". Просто така се случи, имах желание за нещо такова след дълга и болезнена връзка, опитах и не съжалявам. Много се притеснявах да не възникнат чувства от моя страна, но с облекчение открих, че от моя страна всичко е на "приятелска основа". Даже по-скоро забелязвам такива от другата страна, но човека е достатъчно голям, за да се оправя сам с емоциите си, не аз да ги мисля и така.

# 11
  • Мнения: 8 883
Ами, тогава карайте си така, твоята позиция е ясна - придържай се към нея и се забавлявай.
Но ми се струва, че имаш интерес към въпросния човек извън сексуалните ви отношения и приятелството. Времето ще покаже.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592

С една дума казано: не.
Само за секс - да.
Неуспешна връзка да регресира обратно към приятелство (ако преди това то е съществувало) - а.
Връзка, ама без връзка... това някак не го разбирам.

# 13
  • Мнения: 673
Ами то описаното си е връзка, само дето го отричате и двамата, от страх ли , от нежелание за ангажираност ли. Никой не е казал, че връзките са с обещание за дълъг съвместен живот или пък с ангажимент към другия.

# 14
  • Мнения: 5 247
Авторке, не се заблуждавай, ако не беше хлътнала нямаше да я има тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт