В коремчето на мама юлско сърчице тупти за двама!

  • 23 226
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Kukle, а на мен сякаш ми изчезнаха симптомите от 2 дена. Вчера само 2 пъти ми се е догадило и то леко. Напрежението в гърдите също почти не го усещам вече. Днес се събудих съвсем свежарка. Мъжо ме успокоява, че гаденето било като при морската болест, би трябвало да изчезне по някое време. Но дали не е рано? Има ли и други, на които симптомите им(гадене, напрежение в гърдите) отшумяват? В края на 6та седмица съм.
Не зная, дано всичко е наред. Praynig

# 46
  • Мнения: 337
Такааа, здравейте и от мен.
Имаме си нова тема, браво  newsm74
Само на мен ли ми е Коледно, май да, е сега ще ви заразя с една снимчица People Santa

# 47
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
cotton4e  и на мен вече ми е коледно, още миналата събота с моя син украсихме, всички викат, че е рано, но..... часове след това си направих първия тест и беше  положителен, сигурно е чисто съвпадение, но за мен е един ранен коледен подарък Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 266
Добро утро Simple Smile
Аз съм ок засега, имам само някакъв лек стомашен дискомфорт, май. Доколкото си спомням предния път, ми се гадеше доста м/у 5. и 7. г.с. и после рязко ми мина. Освен при пътуване в кола - като ходех на работа, едвам изтрайвах да сляза от маршрутката Simple Smile Ако знаете колко пъти съм повръщала в лехата през ВМА  Embarassed Mr. Green

Сега отивам да събирам багаж, заминаваме за три дни за Хисар - аз с една колежка на конференция по спешна педиатрия, а мъжете и детето - на СПА Wink

Хич не ми е Коледно още, тооооолкова задачи си имам!

# 49
  • Мнения: 51
cotton4e анДага,зареждаш ни   Nature Sun With Face

kukle,celika,melina  Simple Smile

тъкмо вчера мислех да пусна питане до всички-има ли такива,на които нищо им няма,НЕ им е лошо ?

щото поне засега,да не бързам да се хваля,че да не стане обратното-но на мен нищо ми няма.само гърдите лееекинко по-напрегнати.и сънливост и то вечер..

# 50
  • Мнения: 30
ха-хо браво, справила си се прекрасно с темата и заглавието е супер! Много се радвам, че вече ви губя бройката, много юлски бебчета, много нещо!  Hug
Аз нещо взех да се психясвам, че нищо не ме боли, нищо не ме придърпва, всичко наред ли ми е, все едно не съм бременна! Но аз по цял ден съм на дивана нямам никакви излизания, почивка и тва е! Не ходя на работа и времето ми минава като ден-година! Дано и аз другата седмица се уверя, че всичко ми е наред! Има ли някоя мама като мен, на която нищо да и няма, и въпреки това да си е наред всичко!  ooooh! ooooh! ooooh!


И аз съм като теб...дори гърдите ми вече сякаш болят по-малко. Чувствам си се съвсем нормално. Като изключим раздразнението от всички заобикалящи ме хора (което може да се дължи на факта, че скоро спрях цигарите) всичко друго си ми е наред.

И аз като теб от няколко дни се чудя дали това е нормално  Sad

Ходя си на работа, през другото време си почивам, но дискомфорт не усещам почти никакъв :/

# 51
  • Мнения: 309
Здравейте,момичета!  Hug
По въпроса със симптомите,и при мен липсват,не усещам никакво неразположение,и аз се чудя дали е добре това,но и с предните ми бременности липсваха,така че за сега съм спокойна.Малко по раздразнителна съм само,но ще се наложи да ме търпят в къщи  Mr. Green
По другия въпрос от колко време опитваме,този път се получи от 3-я месец,но си следих О и мерих БТ.Предните два пъти опитвахме около година.
Котонче,замисляш ме и мен дали да не взема да украся,че много обичам коледното настроение   madnoel

# 52
  • Мнения: 30
Съжалявам, че мога да разваля Коледното настроение със този свой пост, но бих искала да попитам по-опитните бременелки....дали някоя се е сблъсквала със ситуацията - мама с отрицателен резус фактор, а тати с положителен?

Ние сме така с милото и последните няколко дни доста се интересувам от това.

Ще съм благодарна на всяка от вас, която сподели своите знания по проблема

# 53
  • Мнения: 337
r@li , ама още ли не си  tooth
Започвай веднага, то не остана време  Tada
Ние много, много обичкаме коледната украса и мъжлето така се зарадва, като видя,че съм украсила.
Каза, че се чувства различно и много уютно   Close-mas:    : newsm26      hug

# 54
  • Мнения: 12
Относно симптомите -  при мен няма гадене изобщо и като цяло никакви симптоми. Единствено гърдите ми се станали по-чувствителни и за около 1-2 дена имах болки в кръста. Според мен липсата на гадене и на други симптоми не трябва да ви тревожат - едни ги имат, други - не.
При нас бебето сега се получи на 4-тия ми цикъл след първото раждане, но първите 3 бяха много кратки - по 16 дни, така че вероятно сме заченали на първия овулаторен цикъл. Иначе по време на овулацията само един път се разписахме, но явно е било достатъчно  Laughing

# 55
  • Мнения: 12
Decu, резус факторът не е проблем в наши дни. Говори с гинеколога си и той ще ти обясни как се процедира. Няма защо да се тревожиш.

# 56
  • Мнения: 309
Котонче,още не съм по принцип винаги ме подиграват че бързам,и се старая да го направя след рождения ми ден,който е края на този месец  Embarassed но никога не устисквам до тогава  Grinning
Но сега се сетих че мога да включа и детето и ще е доста забавно,така че,аз сега ще подготвя всичко,а довечера мисля да се позабавляваме с детето  Close-mas:
Decu по принцип аз съм с (+)резус фактор,но доколкото знам гледат само резус фактора на майката,особено ако е втора бременност и (-)резус фактор,но мисля че няма за какво да се тревожиш

# 57
  • Мнения: 25
Много съм щастлива и доволна от първия си преглед. Видя се плодното сакче, доки каза, че всичко е нормално, големината му отговаря точно на седмицата в която съм (5г.с. и 4 дни бях тогава).
След 3 седм. каза да отида пак. Нямам търпение  Blush  Heart Eyes
Относно симптомите - аз нямам почти никакви. От време на време ме боли ниско долу корема, и като клякам и се изправям усещам някаква болка и неразположение, но иначе всичко друго си е нормално. Ходя си на работа и така....
Този уикенд ще кажем на родителите ни, ще видим как ще се приеме  Grinning
Аз мисля, че го казвах и преди, но повече от година и половина правим опити. Минахме през много изследвания, лекари и т.н. Чудото стана в първия месец, в който почнахме да следим овулацията с ФМ.  
Лекаря ми каза, че до 3тия мес. няма нужда да се пият никакви допълнителни витамини, освен ФК. Витамини - от зарзаватчийницата каза  Mr. Green Аз за всеки случаи си поръчах едни витамини за бременни от iherb.com на NOW FOODS.

Хубав ден, момичета   bouquet

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 239
ha - ho, мерси за хубавата темичка   bouquet Страхотна ни е и да ни е на късмет Peace
Кукленце, Celika, Каматна, Мелина, Десу[, gmi/b], и аз съм като вас, момичета! До преди няколко дена леко ме наболваше тук и там, но сега изобщо понякога забравам, че съм бременна Blush Надявам се все така да е, че с миналата бремененност положението с  Sick беше страшно!
Марсинка, честито сърчице! Още много положителни емоции да ти донесе сърчицето, което пупти в теб!  bouquet
Милинкото, следващата седмица ще е нашата  newsm10 и аз тогава се надявам да чуя дългочаканото сърчице  Laughing
И аз мисля тези дни да украся в къщи! Детето и таткото ще са много доволни, а котката още повече Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 248
Здравейте! Моите симптоми не са от най-тежките. И аз в началото се притеснявах че ги нямах, освен болките в корема ниско долу, и се чудех защо отсъстват newsm78 От миналата седмица сряда обаче почна сутрин и вечер леко да ми се гади (засега слава богу само веднъж повърнах от една ментова бонбона на гладно). Стомоха ми е много раздразнен и не мога да ям нищо освен плодове, кис.мляко, солети и ядки. Слава богу сутрин закусвам домашна баничка или кроасани или бисквити с чаша прясно мляко. Вечер обаче ми е по-зле. Надявам се до седмица да ми преминат тиа оплаквания. Знам че са в резултат на това, че плацентата сега се образува. Гърдите почти не ме болят, освен че са ми леко подути. Май това са ми неразположенията  Tired Аз като му казах на док.че ми отсътват типичните неразположения и ти по-ярко изразени, каза че това може само да ме радва.
За резус фактора знам, че ако не съвпада при двамата родители (то и при нас  е така) е по-рисково за втора бременност, отколкото за първа, но това е овладяно от медицината напълно в наши дни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт