Време вече не остана – през Април ще бъда мама!

  • 40 756
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
Страхотно заглавие за новата темичка:))))дано да я изпълним само с положителни емоции Hug
Момичета искам да ви попитам след като терминът ми е на 10 Април , днес ли влизам в 9-ти месец или когато влезна в 36г.с, защото в нея влизам във вторник? newsm78


Мисля,че днес си влизаш в 9 месец,поне аз така си ги смятам  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 535
Здравейте и в новата темичка  Hug
samm, за сребърната вода - ползвала съм я, но не всекидневно, а  по-скоро когато има проблем. Подходяща е за хрема, за кашлица, за каквото се сетиш.
Забравих за нея обаче когато открих хомеопатията за мен и дъщеря ми. Ако се лекуваш с класическа хомеопатия и от време на време си ходиш за конституционално лечение, това обезсмисля приемане на каквито и да било витамини и подсилващи имунната система средства. Правилното хомеопатично лекарство дава такъв импулс на жизнената сила, че тя никога не се връща в първоначалното си състояние  Peace
ДианаДД, 35г.с. и 4 дни, означава, че си в 36та г.с.  Peace Иначе и аз си ги броя от датата на термина  Peace

# 47
  • Мнения: 7
Честита нова тема!
вчера влязох в 9 месец и ИЗНЕНАДА!!!- стрии долу на корема, разстроих се малко. Докато още червени мога ли по някъкъв начин да ги направя по незабележителни?

# 48
  • Мнения: 32
Честита нова тема!
вчера влязох в 9 месец и ИЗНЕНАДА!!!- стрии долу на корема, разстроих се малко. Докато още червени мога ли по някъкъв начин да ги направя по незабележителни?

Мисля,че можеш да ги заличиш докато са още червени като се мажеш по обилно и по-начесто.Дано имаш успех.

# 49
  • София
  • Мнения: 14
Благодаря за отговорите момичета Hug
И аз така си мислех, че съм си в 9-ти, ама реших да питам и вас Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Добър ден и от мен на всички! Днес не става за разходки - мрачно, сутринта и сняг се опита да превали, но за малко...
Belanka мисля че можеш единствено да пробваш с някой крем за стрии от дерматолог, иначе те вече са си там - с каквото и друго да се мазнеш сега - едва ли ще има резултат. Гледах по ТВ за след раждане как се обработват ПРЕСНИ стрии - с лазер, но това непоср. след раждане. Иначе аз си мажа стриите по ц. от миналата бременност с един крем от дерматолога - Simulcium g3 и засега не виждам нови, но има време  Whistling Mr. Green
Не съм - истински ти влизам в положението и за секса и за малкия  Mr. Green Дано не дига повече Т, че и ти трябва да се пазиш, но как да си оставиш детето /като кажат докторите по-далече от болни деца  newsm78 - интересно  Thinking/
Днес трябва да чистим спалнята за подготовка, но нещо ме мързи... Ужас съм станала  Crazy 
Чao за сега от мен  Whistling

# 51
  • Мнения: 3
   Здравейте!   bouquet  bouquet  bouquet за момичетата, които са се погрижили за новата темичка.
   Аз май изпадам в състояние на зимен сън. За разлика от миналия месец, когато имах мерак да чистя и да подреждам, сега нищо не ми се пипа. От тежестта ли е, от какво ли - задъхвам се, мързи ме. Пък то кажи-речи не остана... А пък съм станала и една изнервена - да ти е кеф да съм ти в къщата. За всичко се ядосвам и крещя... После пък ме избива на рев...

   Та да си дойда на темата - преди време говорихме за коликите, но аз още не съм решила дали и какви капки да взема. Много мои приятелки се оплакват, че бебетата им получават колики още от болницата. Някои дори дават капки профилактично още от първите дни. Аз на каката съм давала Еспумизан и още едни други (не им помня името) пак с акт. в-во Симетикон, но нямаха особен ефект. Най-много я успокояваше, когато я сложа да спи на гърдите ми по коремче. Някои от вас бяха писали и за успокояващото въздействие на сешоара... Аз разгледах и из нета какво се предлага и попаднах на инфо за капки Colief - 7 ml - 32 лв. Ако и ефекта е голям като цената... Споделете вие как смятате да действате при колики...

    Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 70
Здравейте!

Мама Васи - за коликите : тъкмо днес ми донесоха 2 шишенца Лефакс...това е единственото чудо, което ни помогна с Алекс и го признавам за ефикасно с/у колики, сега  ще го давам и на девойката и се надявам да й подейства и на нея. А иначе от това, което се предлага на БГ пазара Colief са най-удачния вариант...макар, че идват скъпички, защото едно шише стига за около 5-6дни.
Иначе и аз съм като теб - мързел и чудо, лесно се уморявам, много нервна съм станала и от нищото изведнъж почвам да крещя...и понеже съм сама с малкия все той го отнася горкия /после естествено ми става гадно и гузно/...
Не съм - ти си герой направо. При нас секса е мираж откакто съм бременна и ще си остане такъв поне 2-3 мес. след раждането  Laughing

Ние днес цяла сутрин обикаляме мебелните магазини за скрин - ей няма такива цени - 300лв за някво малко скринче с 3-4 чекмеджета. Накрая взехме от Мобо някакъв боклук за 100лв, но на първо време ще ми върши идеална работа. Ама аз се скапах още на втория магазин и само дебнех да стигнем до столове и табутретки и ги изпробвах всичките  Mr. Green

# 53
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Здравейте Simple Smile!
ДианаДД Честито и лек и хубав финал Simple Smile
Времето изглежда хубаво...  Rolling Eyes
Лек ден Simple Smile

# 54
  • Димитровград
  • Мнения: 13
Да ви попитам (дано не ви се стори нелепо) на колко често се сменя детското спално бельо-на една седмица като при възрастните или по-често?

Друго което ме зачуди е хавлията с която се подсушава бебето пере ли след всяко къпане или се ползва 2-3 пъти? Питам защото влажната хавлия (дори подсушена след това) сякаш ми мирише на влага.

# 55
  • Мнения: 70
biersdorf, детското сплано бельо може и да се сменя 1-2 пъти в седмицата, но бебешкото се сменя доста по-често  Laughing моя син постоянно връщаше храна, така че се налагаше да сменям чаршафчета и завивки по няколко пъти на ден...А хавлията и до ден днешен пера винаги след употреба.

# 56
  • Мнения: 0
tafta в Айко бяха пуснали на промоция едни скринове, незная дали ги има още.
За коликите: Една приятелка ми изпрати едно шишенце (чисто ново) Инфакол, каза че помагало много, не е българско, но и в БГ вече се продавало. Някоя мама ползвала ли е такова? Точно преди малко четох из нета за него.
И тука времето не е много хубаво. Аз искам бебка да излиза, ама сигурно и тя усеща, че времето е гадно и чака да се оправи  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Охх незная вие как сте, ама аз като свърша някаква работа и после гърба ми е счупен направо....до одеве гладих и сега пак съм като труп....

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Запис и от мен!

Благодарности за новата тема!   bouquet Hug

Духи-Пухи, дано във вторник док по ЗК да те зарадва и да те успокои. Всичко ще е наред-пожелавам ти го то все сърце.  Hug

На много мамчета им остават броени дни до срещата с малкото човече-Здрави бебенца и леко раждане!

Аз все още не ходя на тонове. Док нищо не ми е казал. В петък ще ходя при него на преглед и да си взема болничния, този четвъртък ми е последен, но аз ще остана още седмица на работата за да си довърша каквото трябва. И размери никога не ми е казвал  Rolling Eyes.

Мин. седмица много ме болеше кръста. Да чукна на дърво от няколко дни болката почти я няма и мога да си спя спокойно.  Grinning

Прегръдки за всички!  Hug

# 58
  • Мнения: 32
Ох и аз много бързо се изморявам.Само докато пусна една прахосмукачка и тегля един пърцал и вече се задъхвам.Все едно не съм аз,а каква фурия бях  Simple Smile.Сега само гледам как да си отлагам задълженията които имам,ама хич нищо не ми се прави,само гледам да поседна да прилегна.Дали е от бебока или пък някаква пролетна умора,или пък и двете незнам.Но гледам да не си давам много зор.

# 59
  • Мнения: 0
zahar4eto_eli и мен все леглото ме тегли Simple Smile Седнала много ме ръга бебка в ребрата и изобщо не ми е удобно, ама напоследък и легнала не ми е много комфортно....

Общи условия

Активация на акаунт