Априлчета се раждат вече - всяка мама чака своето човече!

  • 34 394
  • 617
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 178
Честити рожби на Не съм и sladuranata! Да са живи и здрави бебенцата:-)

# 16
  • Мнения: 69
Честити бебчета на Не съм и sladuranata! Да растат здрави и щастливи

аз, въпреки че имам дълъг кърмачески стаж, умувам дали всичко ни е наред, забравя се Blush
Въпрос към ЛЛЛ: педиатърката днес ми каза, че бебо преяжда или по някаква друга причина не усвоява цялото количество кърма, защото акито му съдържа нещо като пресечено мляко. Имам ли повод за притеснение?

# 17
  • Димитровград
  • Мнения: 13
Привет, момичета! Влизам да ви кажа, че днес се роди нашето мъжле Радослав-3.700 и 52 см. нормално раждане, без упойка Simple Smile Безкрайно съм щастлива-чакам 6 часа за да го гушна Simple Smile

# 18
  • Мнения: 52
Честита нова тема и скоро всички майки да се преместят тук! Praynig

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте и в новата темичка  Hug
Много гушки на мамите, които са родили и са вече с бебоците си, кураж и леко раждане на тези, които са още в очакване!   bouquet

Честити бебчовци на Sladuranata и biersdorf!!!  smile3521 smile3504
Да пораснат големи и силни, да са радостта на мамите и гордостта на татковците  newsm32

Satori, и мен понякога ме избива на следродилна  Embarassed Примерно онзи ден се скъсах от рев като се сетих, че нашият тати ще тръгне на работа и аз ще трябва да се оправям сама с бебка  Rolling Eyes Той от днес тръгна де, аз засега се държа, да видим докога...  Crazy

Rouzi, на мен конците почти са ми паднали и вече не ме опъва и боли. Сядам си вече почти нормално, май са останали само няколко по-вътрешни конци, които не са паднали още. Аз съм 20 ден след раждането. Ако нещо те притеснява, най-добре отиди да те видят.  Peace

# 20
  • Мнения: 427
Честито на всички нови мами  Hug

Аз си преносвам вече 3-ти ден  Crossing Arms
Пожелавам си в тази тема да родя  Grinning

# 21
  • Мнения: 8 242
Честито на всички нови мами  Hug

Аз си преносвам вече 3-ти ден  Crossing Arms
Пожелавам си в тази тема да родя  Grinning
И аз, и аз  Mr. Green

Къдричка, я не се излагай Simple Smile Съвсем си е нормално акото на бебето Simple Smile Виж, ако педиатърката има претенции към "режима", това е друга работа  Wink Ама жълто-оранжево ако с бели ядки си е съвсем ама съвсем нормално производство  Hug
Ето малко снимков матерал -> http://xedra.files.wordpress.com/2008/02/diaper-images.gif?w=500
Полезно е много за мами с 1ви бебета, за да видят как и колко общо-взето трябва да изглежда акото на бебето (дори по дни).

# 22
  • Мнения: 17
Хоп, троп и аз в новата тема Simple Smile Честито на родилите мами много здражи да са им  дечицата,а очакващите като мен  кураж и леко раждане Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Хайде и аз след теб в новата тема!
Честито на Не съм, да им е жива и здрава дъщерята /тя май уж момче каза че чакат, каква изненадка .....  newsm78   stork-girl /
Честити бебета и на Sladuranata и biersdorf!    !!!! 
Относно помпите - аз съм  с Авен, ползвам я понякога, но съм супер доволна!
Духи - няма как да не се мажем поне по сгъвките, много ни е суха кожата, минах на Бочко, засега 2 дена се мажем и сме добре /дано и така да си остане/, пъпките поизчезнаха  Simple Smile
Относно депресията - не се предавайте, аз след каката бях така, света се беше срутил сякаш, но засега се чуствам супер, /не че не ми се насълзяват очите понякога, но аз не се предавам/, даже вече нямам търпение да бръмнем с таткото и МПС то на вън, ама това временце и то..... добре че сме малки още  Mr. Green та да не ме е яд толкова ....
Мамите, които сте по-ранко родили, излизахте ли вече ?
Въпрос към ЛЛЛ   /също и към Духи -пухи, като по-старша в кърменето от мен   Mr. Green /- струва ми се че едната гърда не ми се пълни толкова, колкото другата и от нея тече по-слабо мляко, причина ??? Решение на проблема???

# 24
  • Мнения: 1 410
Честито на новите мамчета, бързо възстановяване и здрави бебчета!

Имам един въпрос към родилите естествено -  при нуждата от шевове прави ли се упойка?
Правили са ми шевове без упойка (на друго място) и много болеше. Чудя се дали направо да не си поискам епидурална, защото предполагам, че пак ще имам шевове. С първото раждане бяха адски много.

# 25
  • Мнения: 65
Хайде и от мен запис в новата тема (страхотна е, много хубаво ми стана като прочетох всички родили и  имената на бебчетата) Hug
Честито на новородилите   bouquet , а на чакащите стискам палци!  Hug

Satori, Hadji,  дръжте се, не се давайте на гаднта депресия, то и времето едно депресивно, де да беше слънчево поне... Аз изкарах тежка предродилна депресия  и се надявам следродилната да ми се размине.
Andromeda, днес и аз изпратих таткото на работа и ми е много самотно без него. Сега го чакам с нетърпение да се върне.
Benitabeni, гуш на адашката и дано й се отвори апетита и хапва повечко, иначе не се коси, че сте на АМ, така поне със сигурност ще знаеш колко е изяла. Ние миналата седмица ходихме на контролен преглед в Токуда при Калайджиева, теглиха я, но още не е стигнала теглото от раждането. Другата седмица сме при Константинова, дано я харесат.
Аз постоянно се тревожа колко яде и дали й стига, на нас също казаха да дохранвам с АМ, но аз не послушах и давам само кърма. Преди два дни нещо стана и млякото ми силно намаля, малката ядеше на 1,5ч и гърдите ми все бяха меки, направо луднах от притеснение, че е спряла кърмата, но сега мисля, че се регулираха нещата.
Къдричка, и при Ема има бели ядки в акото, но аз не се впечатлявам. Баткото също ги имаше - той беше много ящен и може и да съм го прехранвала, но пък и яко наддаваше (1я месец само на кърма 1.100 гр), така че е усвоявал добре.  Peace Имаше и слуз в акото, та тогава се опитваха да ми втълпят, че има алергия, но аз пак не се притесних, след време и белите ядки и слузта изчезнаха.  Peace
KRASI, и при нас е много суха кожата, най - много на ръцете и краката, първо мажес с олиото на Себамед, но сега минах на лосиона на Мустела за атопична кожа и май има подобрение.
За разходките, и аз искам да се оправя това време и да сме повече навън, излизахме 3 пъти за по 1 час.
За пълненето на гърдите, при мен дясната е така, много рядко я усещам пълна и малката суче по-дълго от нея, предполагам, че калите са по-тесни...  newsm78

# 26
  • Мнения: 25
Хайде хоп и аз в новата тема!Като сме с бебоци няма да напускаме отбора я!Стискайте зъби момичета не остана!

Аз съм с епизиотомия и доколкото знам всъщност от лекарят се махат останалите възелчета, а конците сами си падат!

silviya.v мен като ме шиха ми сложиха упойка, нищо не се усеща, но пък и после не можех да си вдигна дупето за да ми сложат памперса Laughing.Не се тревожи мисля си, че никой няма да тръгне да те бродира без обезболяване, но ако можеш да разсъждаваш в момента след раждането, ако има шев и кройка все пак си попитай!

dvav по-добре помоли да те погледнат за разкритие, а аз ти пожелавам да имаш бързо и безпроблемно раждане!

# 27
  • Мнения: 39
Честито на новите мами.
Ние утре сме на преглед и тонове. Да видим лекарката какво ще каже, имам болки в чатала, а вчера сутрин имах и една много болезнена контракция. Цял ден се ослушвах да видя дали ще има ледващи, но нямаше. Имаше само безболезнени

# 28
  • Мнения: 8 242
Духи - няма как да не се мажем поне по сгъвките, много ни е суха кожата, минах на Бочко, засега 2 дена се мажем и сме добре /дано и така да си остане/, пъпките поизчезнаха  Simple Smile

Въпрос към ЛЛЛ   /също и към Духи -пухи, като по-старша в кърменето от мен   Mr. Green /- струва ми се че едната гърда не ми се пълни толкова, колкото другата и от нея тече по-слабо мляко, причина ??? Решение на проблема???
Исках да кажа да мажеш с мляко, не с олио.. По-хидратиращо е.
А за сгъвките - точно там излиза "потницата" от претопляне.

За гърдите - не е ненормално да е различно производството в двете гърди. За да регулираш - винаги предлагай по-немлечната гърда първо, за да се стимулира по-добре. И после дохранвай от другата. Т.е. прави така, че да предлагаш примерно 2:3 в полза на немлечната.
Като цяло не е проблем и с по-честото предлагане може да се регулират нещата.. макар че това никак не пречи на кърменето като цяло.

# 29
  • Мнения: 0
Честито на всички нови мами! Hug  bouquet

И аз имам въпрос за кърменето - на едната гърда усещам нещо като възелче, не цяла буца, но има нещо. Да я изцеждам ли напълно след кърмене?

Общи условия

Активация на акаунт