С крачета и ръчички рита вече, в корема на мама СЕПТЕМВРИйското човече!

  • 28 829
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 175
Milena_87 честити покупки  Simple Smile
И аз качих снимки, но на коремчето, а на едната си мерим дупетата с Дженифър Лопес  Mr. Green е то е ясно...моето е по голямо от нейното да не се мисли за важна  Joy
Днес ще съм мед. сестра.....мъж ми си резна пръста до кокал...няма днес да ходи на работа...чакаме да отворят аптеките и отиваме за мед. пренадлежности  Rolling Eyes Че в спешното ще си загубим цял ден.... и накрая пак ще го превържат само  Confused

# 691
  • Мнения: 184
Добро утро   bouquet Силви 7878, майчинството ти трае точно 1(2) година, т.е. в деня на раждането на детето ти изтича майчинството. След това ако имаш отпуск за вземане, може да ти се удължи престоя в къщи с 1-2 месеца. Ако си на социално майчинство 1 година, след това може да се регистрираш в Бюрото по труда, от където ще продължат да ти плащат още 4 месеца по 7.20лв. на работен ден.
Дано съм ти била полезна.
Приятен слънчев ден на всички. Ние с баткото отиваме на разходка  Laughing

# 692
  • Мнения: 24
Мерси Ева:).Ахахах дупето на Дженифър Лопес и аз отдавна го минах. Laughing Laughing Laughing

# 693
  • Мнения: 354
Аз също получавам яки ритници от около седмица. Преди това го чувствах, но беше съвсем лекичко докато напоследък дори ми се случва като ме изрита да подскачам  Laughing Незнам кво ще става като порасне още малко hahaha
Аз знам, че първата година след раждането получаваш 90% от заплатата, а след това още една година 240 лв. Вярно ли е?
И един въпрос към майките родили преди около година. Казаха ми, че ако родиш второ преди първото дете да е навършило 2 години пак получаваш 90% от заплатата, а не 240 лв. Това вярно ли е знаете ли?

# 694
  • Мнения: 7
Добро утро на всички мами, не знам за вас ама аз като че ли многоо активно се подготвям за мама да съм ,и съвсвм самичка ставам в 7 напълно бодра ,а легнах в 2  Хаха
За пола ясноооо, благодаря ви момичета Heart EyesЗначи поне до феталната няма да купувам нищо за сини гащи Embarassed аз и име му измислих Whistling
А за ритането лелелел та той ми мести целия корем хахах и аз си представям като порасне още малко хахаха

# 695
  • Мнения: 453
Stefiss_1978, не изтича майчинството в деня на раждане на детето, а в деня на термина +- 1 ден - на мен миналия път ми беше определен термин за 29/01, родих на 19/01 и майчинството ми изтече на 30/01  Peace
Каси, за ритниците - сега ще са яките, после започва да му става тясно и започва голямото бутане, няма да има място да се засили за истински шут  Joy
Иначе е така за майчинството, само с уточнението, че получаваш 90% от осигурителния си доход, не точно от заплатата си. А за второто - имаше такова нещо при застъпване на майчинството, но не съм го проучвала подробно, аз се върнах на работа точно като ми изтече първата година.

# 696
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите относно помоите. Аз така или иначе имам шишетата Томи Типи. Ще си взема и ел. Помпа същата марка.

# 697
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, почивните дни не бях на линия, бяхме на пътуване по празниците и съм супер доволна, с колата нямах проблеми въпреки ужасните пътища, настроението беше на 6, имаше разходки, барбекю, пикници, веселба, абе връщам се с много позитивна енергия като цяло Peace Бебчетата ги усещам все по-често, помръдват, шават, много ми е миличко като ме побутват Simple Smile И неусетно влязох и в 5 месец, качвам две снимчици в албумчето с моето наедряло коремче Peace Скоро съм и на ФМ (другата седмица) и ще знаем цвета на щъркела (едни от последните сме май тука, които още не знаем Wink )
Поздрави и почвам да Ви чета назад  bouquet

Последна редакция: вт, 01 май 2012, 17:24 от smiley_girl

# 698
  • Мнения: 224
ЗДравейте, момичета  Grinning
Да ви се "похваля" и аз съм с контракции от днес  Simple Smile Само ми се стяга корема, затова и не съм се притеснила. В Майчин дом така убедено ми казаха, като получа контракции да пия магнерот 3 по 2, че съм спокойна сега. ПОлучих 2 контртакции. Ако и утре продължават срам не срам ще звъня на доктора  Rolling Eyes Ама и малката си прави дискотека в корема ми, ту е надолу с главата, ту е нагоре, не мога да я разбера какво прави  Laughing

# 699
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета!
Изкарах страхотни почивни дни,хайманосвах ме на пред- на зад.
Днес пак си обикалях ме по магазините.Взех ме един невероятен албум за снимки на бебка до първият рожден ден.Подредени са прекрасно.Има място за снимки от видеозона.За родословното дърво,коя я чака,защо избрах ме това име,между кои сме се колебаели.Също първото плажче,първата Коледа....Абе уникален е.Качих ви снимчица да го видите и едно боди пак взех  Crazy Не им издържам на тия покупки и това е!
Хубава вечер!

# 700
  • Мнения: 32
smiley_girl, голяма сладурана си,определено има разлика коремчето расте си Heart Eyes и
хайде чакаме щъркелчета тази седмица Simple Smile

Канелка, като видях бодито така се разчувствах - много е сладурско, като за принцеси  Heart Eyes

Днес наистина е голяма жега, само за разходки може би затова има затишие в темата Simple Smile

# 701
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Здравейте момичета, един ден не съм влизала, а сте засегнали толкова интересни теми:)
Ползвала съм електрическа помпа на Медела 10 месеца - всекидневно по няколко часа и по едно време спря да прави вакуум и трябваше да й се смени накрайника (7 лв нейде беше), но бяха някакви празници и трябваше да измисля нещо спешно, че положението беше нетърпимо, а на ръка не успях изобщо да се науча да се цедя. Тогава купихме ръчната на tommee tippee, която вървеше много лесно за ръчна помпа и съм доволна. Дано не ми се налага да ги ползвам толкова активно този път, но пък съм доволна и от двете, така че съм заредена Peace
Шишета ползвах на НУК и съм доволна. Разглеждах и някакви други марки, но най-вероятно, ако се налага да ползвам пак ще са такива...
Синът ми ползваше биберон само нощем от около 1 г., но като тръгна на ясла (1г. 4м.), там му я върнаха обратно в устата постоянно:crazy: От около 1-2 месеца я ползва отново само когато спи, но не мисля да се тормозя да я махам преди лятото, като в яслата щя му я бутат обратно... Crossing Arms Не са му изкривени зъбите и бърбори като дете на 2 г. и нещо Wink

# 702
  • Мнения: 25
Здравейте сладуранки ,
бих искала да поканя мамите , които бременеят извън територията  България да се присъединят към отбора на
БРЕМЕННИ И МАЙКИ В ЧУЖБИНА   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=654789.0     и да помоля момичето , което води темата ако не е проблем да сложи линк към нашата темичка на първа страничка .
Пожелавам на всички мамчета леки и безпроблемни дни до финала  Hug

# 703
  • Мнения: 175
От толкова четене на хора който са ползвали и двете помпи  стигнах до извода а и така казват, че ако се взима медея да е тази:medela swing точно този модел са изключително доволни...иначе ако не тази казват, че и двете са  много хубави. А също и акушерките точно този модел препоръчвали много. Дори днес бях в Мадаркеар и е видях на живо... опипах ги всички изложени и сравнявах  Laughing да найстина точно този модел е по добра от електрическата на Авент!  Simple Smile Но ръчната на медея  е супар зле..нищо общо с medela swing Цената на тази е 121£ точно този модел но е включена с разни други неща  Simple Smile Ако давам такива пари ще е точно тази Simple Smile ако не, на Авент електрическа се намира и за 40£  Simple Smile когато е намалена Simple Smile

# 704
  • shumen
  • Мнения: 18 199
Момичета за секциото и кърмата наистина е така както ми казахте.Мойта братовчедка каза,че тя имала кърма за още нищо,че е била секцио.И аз от вчера усещам ритничета и май настина бебо ще е на мама и тати футболиста.

Общи условия

Активация на акаунт