С крачета и ръчички рита вече, в корема на мама СЕПТЕМВРИйското човече!

  • 28 828
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 67
Една от нас,
Не знам дали съм си докарала с прекомерно цедене свръхлактоза, но аз просто наистина си имах доста кърма. Както споменах по-назад, нямам зърна и затова и се изцеждах, за да давам на детето храната. След изцеждането на дажбата за бебка, гърдите ми изобщо не се освобождаваха, а бяха напрегнати и ме боляха. Затова и се опитвах да ги изцедя докрай- те и в болницата си ми казаха, че не трябва да чувствам напрежение, че ще правя буци, ако не се изцеждам и така... А и при моите големи гърди без помпа нямаше да мога изобщо да се справя. Този път не знам дали изобщо ще кърмя- не съм противник на АМ-даже напротив. Не мога да кажа, че храната, която ям е толкова истинска, че да има страшно голям смисъл в кърменето. С такива изкуствени храни се тъпчем, че даже смятам АМ за по-добър вариант от кърмата. Това си е лично мое мнение, базирано на моя опит и наблюдения като майка. Подкрепям кърменето, но също така и смятам, че не на всяка жена й се отдава, затова всяка си решава какво ще прави.

# 706
  • Мнения: 7
Мами,вече малко се притеснявам Embarassed бебето почти не спира да мърда ,мести ми целия корем,не мога вече да определя дали рита или се мести ама не спира .... Моля ви кажете чак толкова нормално ли е??? ooooh!

# 707
  • Мнения: 478
Явно му е спортен ден на бебчето...то скоро ще заспи не се притеснявай...според книгите спят около 20 часа на ден и само 4 будуват...просто сега явно е решило да си шава повечко...недей да се притесняваш поне според мен това не е причина...има вякакви бебета мързеливи и активни...моето бебче се оказа активно бебе (през два часа най много и се раздвижва) за разлика от предишната ми бременност когато имах мързеливо бебе и съм му се молила да се разшава защото нямаше навик да рита много през деня само когато съм го смачкала и му е неудобно Simple Smile Недай да го мислиш толква Simple Smile

# 708
  • Мнения: 175
Aз  повече бих го нарекла кротко....моето поне за сега е такова...Simple Smile има часове в който е по-активно, но като цяло ми е кротко... Crazy
Всяко бебе е различно..както всеки човек Simple Smile аз поне се надявам като е по-кротко и като се роди да е такова Simple Smile
francheskasweet може твоето да е по палаво Simple Smile  Heart Eyes Не мисля, че трябва да се притесняваш  Hug

# 709
  • Мнения: 7
Еми надявам се всичко да е наред Hug благодаря ви Heart Eyes
Рошличка ти какво очакваш, мъж ли е  Embarassed

# 710
  • Мнения: 2 802
Добро утро  Hug

Виждам, че тези дни е било спокойно в темата ... явно всички сме хайманосмали  Mr. Green

Франческа ... нормално е да шава ... сега има място и му е широко около вратлето  Heart Eyes После като порасне обаче нама да има тази възможност и само ще ти надига коремчето  Crazy
Много хубави снимчици сте качили .. пу,пу  Heart Eyes  ... и покупките са страхотни  Hug

Хубав ден на всички  Hug

# 711
  • Мнения: 2 096
Бебетата шават повече след употреба на кофеин и сладко. Ако ползваш намали ги.
Аз съм кърмила на поискване винаги и не ми е пречило никога. Със смученето на палеца имах цяла одисея. Биберон не искаше. Само с кърмене се оправихме.
Почивните дни изкарахме по разходки и почивки. Беше хубаво и искам още.

# 712
  • Мнения: 1 447
Добро утро,момичета!
Не съм се включвала през почивните дни,надявам се че всички сте си починали както си му е реда Grinning
Аз вечер усещам няколко подред потупвания долу, в дясно от пъпа,но не съм сигурна дали е бебо това Simple Smile Засега през деня не съм усещала нищо,затова си мисля,че може по-скоро газове да съм усещала вечер Mr. Green
Прекрасен ден желая на всички  bouquet

# 713
  • София
  • Мнения: 104
И аз имам такива усещания първия път отдясно, после все отляво, ама и аз така и не съм сигурна, че е бебето, колкото и специфично да ми е това усещане.

# 714
  • Мнения: 34
Времето се стопли и всички ни хвана хайманосната вълна  Grinning При нас вече има и плажуващи туристи, съвсем е ваканционно  sun  Ще кача снимка на моето пораснало тумбаче, ходих на едно хоро-парти и да ви призная лекичко поиграх няколко хорца  Embarassed не ме сдържа от вътре Simple Smile Преди да забременея ходих редовно на танци и много ми липсват, но здрави да сме само Wink
За бибите и ние имахме до около 2 години я влачи, защото в яслата й я бутнаха пак в устата, че плакала Whistling, но се преживява и се и забравя, няма изкривени зъбки или друго.
За кърменето-всичко е до нагласа и желание според мен, ако искаш ще кърмиш, ако не ще си намериш причина, на мен ми беше доста трудно и неопитна бях и лекарите ти разправят глупости(включително една ми каза, че нямам кърма ,детето ми не наддава да спирам да кърмя и да купя АМ, а гърдите ми щяха да се пръснат имах кърма за поне още 3 деца baby_neutral- )с желание си я кърмих интензивно до 9 месеца и се гордея, че издържах на натиска  Grinning
На 4-ти съм на ФМ при Калчева, ако някоя мама от Бургас  е ходила, моля да сподели повече инф. , а дано всичко ни е наред и донеса хубави новини Heart Eyes Прекрасни слънчеви дни     grinning039 аз отивам да   1ironing

# 715
  • Мнения: 39
Добро утро и от мен!Ето,че отново съмм на работа.Не сотана има -няма 2 месеца и ще релаксирам Laughing
За усещането на бебока вече и аз незнам.Странни потупвания,нещо като къркорене...а бе знам ли и аз  Blush
elfy,за Калчева съм чувала,че е добър професионалист.Успех на 4-ти и да се отчетеш  Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 476
Добро утро момичета Hug Тези дни времето беше прекрасно, но да се оплача аз си докарах някакви контракции, снощи доста неприятни и от днес съм на ДИАСПОРАЛ. Дано всичко да е  се оправи, че през нощта доста се бях шашнала. Е сега съм по-добре, утрото е по-мъдро от вечерта. Пожелавам хубав и усмихнат ден , без болежки на всички тумбачета  Praynig

# 717
  • Мнения: 224
Аз от това хайманосване, сега ще лежа. Доктора ми каза да лежа и да почивам и да пия 1 шепа хапчета  Laughing И аз като Инна съм с контракции, но днес не усещам. Спирам се и започвам да почивам повече, да си пазя бебчо  Grinning Пък и ме чака пътуване края на юни, трябва да се щадя до тогава  Grinning

# 718
  • Мнения: 478
Ми не знам дали има връзка между пола и активността на бебчето според мен просто това бебче се е метнало на татко си, а предишното на мен(аз съм един колосален мързел) защото таткото ни не е мързелив Simple Smile Иначе уж чакаме момченце, поне последните два пъти беше момче ама преди това пък беше момиче така че днес след прегледа ще видим какво ще каже доктора ама предполагам че все още ще е момченце Simple Smile Като се прибера след обяд от прегледа ще се отчета Simple Smile
А за кърменето аз съм си навила на пръста че ще кърмя и точка...а съм голям инат и едвали лесно ще се откажа...струва ми се много безмислено да давам пари за нещо което природата е измислила сама да си произвеждам напълно безплатно Simple Smile Аз съм си решила да не превръщам отглеждането на дете в разоряване на семейството и мисля че щом има по икономичен вариант е по добре да се използва той особено за разни неща дето се ползват по някой друг месец Simple Smile
С тази мисъл исках да попитам дали има мами който ползват пелени за многократна употреба, че съм решила да се пробвам с тях...като си направих една груба сметка излиза по евтино и спестява голямо количество боклук на планетата, което много ме радва Simple Smile

# 719
  • Мнения: 4
мен също като ме гледат на ехографа казват, че имало контракции - обаче аз нищо не усещам - даже искаха в болница да ме вкарват и аз отказах, чувствам се перфектно  Mr. Green и аз пия вече магнезий  Mr. Green

за кърмене бих преживяла всичко, но за многократните пелени - лично аз няма да издържа, даже не ми минава и през главата - вярно, еднократните са скъпи, но...  Whistling

аз толкова се радвам на всякакви уредчета и джаджи, които едно време не ги е имало...  Mr. Green

аз не издържах с покупките и пак се активирах, но няма да ви занимавам, че...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт