Много се изнервям вече!

  • 5 652
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 458
Не го мисли толкова, има такива хора.
Нашия БНД не ми даваше бебешките седалки за кола както и имахме други подобни на описаното от теб изпълнения с дрехи, обувки, играчки, лекарства...  Да се чуди човек за какво са им на тях тези неща, но ето, така, на инат го правят. Май и някакви злата бяха купували за децата, но аз така и не съм видяла нищо.
 Това за мен е показателно, че раздялата е била най-правилното решение.
Лошото е, че детенцето не разбира. Кажи, че тези дрешки и колелото (и каквото още там има) ще си ги ползва докато е при баба и дядо. Така всичко ще е чисто и ново и ще им се радва повече, няма да И омръзнат бързо. Де да знам, нещо подобно измисли, нещо положително.
Успех

# 31
  • Мнения: 234
Не се ядосвай и при нас е така. Първоначално и аз се дразнех, но сега гледам от хубавата страна- винаги изпращам детето ей така без нищо те да му берат дерта за дрехи, шишета, памперси, лекарства и прочие...Е, признавам си, че това със синджирчето е гадно доста....

# 32
  • Мнения: 76
Гадна работа! С бившия си съпруг не съм имала и все още нямам подобни проблеми. Разделихме се, когато детето беше на около 2 годинки. Редовно и купува дрехи и играчки (сега е на 14 и май всичко сама си купува, а татко и просто плаща  Mr. Green). Никога умишлено не е задържал дрехите при себе си, но често се е случвало да забрави неизпраните дрехи и също така често това са били "любимите" на малката. Тогава обяснявах, че всек човек прави грешки, и ако те са "без да иска" трябва да му простим, точно както малката маже лютеница по дивана Wink
С дъщерята на съпруга ми обаче имаме други проблеми, съвсем различни от описаните от авторката. Първите години след развода съпруга ми е пазарувал само заедно със бившата си съпруга в много скъпи магазини и беше много учуден, че съществуват и по-нормални цени. Да спомена, че и доходите му намаляха почти наполовина за същия период. Логично започнахме да купуваме дрехи на нормални цени. Майката на детето ги връщаше в началото, казваше, че нейното дете носи само маркови дрехи. По същото време и нейните доходи намаляха (ние живеем в Гърция, тук има сериозна криза) и започна да изисква от бащата дрехи за детето. Винаги сме имали по 6-7 комплекта дрехи за сезона в къщи, но никога скъпи. Няма да забравя, как детето си беше приготвило дрехите за Великден само, а това включваше чорапи за една година, къси полички 10-12 на брой и нищо друго. Нито един панталон, нито една блузка и нито един чифт гащи!!! Купихме набързо най-необходимото и го задържахме у дома. От тогава никакви дрехи не изпращам!!! След това няколко пъти изпраща детето с много мръсни дрехи, сякаш нарочно го прави и никакви други за смяна. Оправданието за липсата на багаж е, че е мислила, че само на разходка ще ходим и че ще го върнем обратно в къщи, но за мръсните дрехи  Shocked ??? Играчки сме купували много, и скъпи и евтини. Никога не сме взимали детето с играчка!
Определено нашия случай е пълна противоположност на този на авторката, но... за да не ме нападнете ще поясня:
Мъжа ми има ипотечен кредит за апартамент придобит по време на брака, на обща стойност 500 Евро!
Плаща издръжка на бившата си жена 200 евро!
Има няколко кредита изхарчени по време на брака, които все още изплаща по 140 евро всеки месец!
И парите които му остават след всички тези заеми от този месец са 140 Евро! (Преди бяха около 400)
С парите които остават не може да си плати дори сметките (ток, вода, газ за парното), а бившата му съпруга има претенции за зимно яке от 100 евро, ботушки за малката от най-малко 80 евро и блузки (поне 6 на брой) от 30 евро всяка.
Лично мен най-много ме впечатлява как една майка изпраща детето си без яке през зимата (и това се е случвало) и в същото време отказва ново, топло и красиво яке, само защото е "евтино"  Shocked

# 33
  • Мнения: 60
 Леле, Люси... Shocked Този мъж как издържа се чудя? newsm78 И бившата му явно не е с всичкия си. И аз на детето си не купувам скъпи дрехи, именно защото се носят по месец-два и умаляват. Бившият ми мъж пък съвсем нищо-за разлика от свеки. Тя е като описаната от теб ''легенда''. Всеки път като пратя детето ми го връща с един куп скъпи маркови дрехи, които след 3-4 месеца са ни вече малки... Изтрих си зъби да обяснявам, че няма нужда от такива жестове, ама кой да ме чуе. Като кон с капаци е. И имам чувството, че това го прави с цел за надмощие и съперничество един вид. Откачена работа!... Thinking

# 34
  • Мнения: 7 325
Ние с мъжът ми купуваме на дъщеря му хубави дрехи, не с цел да правим тъпи демонстрации на майката. Взимам и това което бих облякла аз ( носим един размер ) от магазини в които пазарувам за мен и моите деца. Не знам дали и е хубаво или не, но пък е доволна че детето и носи дрехи, за които не е давала пари тя.

# 35
  • Мнения: 4 458
iLUSIon , аз като гледам, жена му е по-богата от него  Confused Сигурна съм че детето му няма нищо против дрехите които купивате. Майката има нужда някой да И покаже реалността на живота, страшно разглезена и претенциозна ми се струва.
Поздравления на теб, че издръжаш на този стрес.

.... но пък е доволна че детето и носи дрехи, за които не е давала пари тя.

Абсолютно! Явно обаче има хора които не мислят така.

# 36
  • Мнения: 7 325
Сетих се за моят бивш, един единствен път купи дрехи на детето след раздялата ни и тъй като няма много вкус беше накарал продавачката да го облече от-до без значение колко ще струва. Естествено всичко беше доста на ниво. В този момент аз бях в доста лош момент финансово, а детето първокласник и не можех да купя това което исках. Изненадах се много приятно и му бях много благодарна когато ми го върна с торбите. Въобще не съм си и помисляла с каква цел го прави, важното е че на първия учебен ден синът ми беше доволен и добре облечен.
Това беше първия и последнен път в който се представи така, но .... какво да правим, няма как да го накарам да е баща след като не иска да е такъв.

# 37
  • Мнения: 76
Миризливка, той едвам издържа, но има моята морална подкрепа (не е много, ама помага). А иначе твоята бивша свекърва поне ти праща дрехите. Не мисля, че бившата на съпруга ми купува скъпи дрехи "с цел за надмощие и съперничество", но и това би могло да е версия. Високомерие му викам аз, ама детето никак не се интересува от цената на дрехите, не се впечатлява. И без да се хваля, малката харесва най-много няколко летни роклички които аз и уших: една доста кукленска и няколко нормални летни роклички. Похвали се на цялото село, а аз се почувствах на седмото небе (не съм добра шивачка, но в очите на детето съм най-добратаMr. Green
Кiara, майката получава по-малка заплата от съпруга ми, но не изплаща никакви заеми. Получава и издръжка. След всичко това доходите и са много по-големи от тези на съпруга ми, но въпреки това не е "богата". Свикнала е да има каквото пожелае, а до момента в който "онзи глупак го плаща" (това съм го чувала от нея, а мъжа ми е готов да умре от глад заради детето си) защо да се съобразява с цените? Глупава логика, но...
Малко  offtopic за което се извинявам  Embarassed
Веднъж каза на мъжа ми: Ако не ми адеш 20000 евро няма никога да видиш детето. Друг случай: Ако не дадеш апартамента поднаем и да ми плащаш половината наем няма да видиш повече детето. Отговора беше: ОК, но ти ще плащаш ли половината заем за този апартамент? Или ще ми плащащ половината наем? И след двата случая последваха проблеми по отношение на взимането на детето, въпреки съдебната заповед. Подигравките бяха много, не искам да ги изреждам. Накрая се стигна до оплакване в полицията, следва съдебно дело и т.н. Сега детето е при нас, за 3 седмици през лятото. Надявам се този "инат" или не знам как да го нарека да приключи, никой не иска да пострада детето, а едно съдебно дело освен, че струва много пари е и психически тормоз за всички. Най много ми е жал за детето, ние ще го преживеем


Сори за отклонението от темата  Embarassed

# 38
  • Мнения: 4 458
Ами... май стигаме до "Не е луд този който яде баницата, а който му я дава"
Той ако покаже, че не го интересува особено това, че няма да вижда детето, тогава и майката ще спре да го използва. Супер тъпо е това детето да е разменна монета  Sad

# 39
  • Мнения: 76
Ами... май стигаме до "Не е луд този който яде баницата, а който му я дава"
Той ако покаже, че не го интересува особено това, че няма да вижда детето, тогава и майката ще спре да го използва. Супер тъпо е това детето да е разменна монета  Sad
Супер тъпо е, съгласна съм, но не може един нормален баща да зареже детето си заради това! Нито пък баща който единствено иска да е с детето си да се откаже от него за да проследи един психологичеки експеримент. Опитахме и с добро, т.е. без намеса на съдебни власти и полиция. Резултата беше трагичен: изнудване за пари и никакъв достъп до детето в продължение на месеци! Колкото и жалко да е понякога с добро не става Sad
П.С. Бащата е всяка събота пред входа на детето, надявайки се да го вземе.
Извинявам се на авторката, че изместих основната тема!  Embarassed

# 40
  • Мнения: 4 458
Не става въпрос за отказване от детето. Просто да покаже на майката, че може и без да го взима, не е толкова зависим от нейното решение. Ако той не влага много емоции и не настоява, тогава тя ще види, че номера не минава вече. На пример като каже "Няма да видиш детето" мъжа ти може да отговори " За кога говорим? Да знам, ако няма да гостува, да планираме друго семейно излизане" Или друго от сорта на "Ооо, така ли, ние пък мислехме да ходим до зоо (на гости, на разходка в планината, коно...), но щом няма да идва ще потвърдя само за трима". Ако се покаже, че в случая майката ще възпрепятства весело изкарване на детето и в същото време вие си живеете живота без да се съобразявате с нея, то тогава може и да смени тактиката.

Не мисля, че изместваме темата, просто обсъждаме последствията от подобно поведение  Peace

# 41
  • Мнения: 76
Няколко пъти си взима отпуска и после я отменя заради капризи и да ги наречем "лъжи" на госпожата. Той е военен и не е толкова лесно да си отмени отпуската. Преди разговорите приключваха с "Ще се обърна към полицията" и отговор "Прави каквото искаш, не ме интересува". Последните разговори приключвах с "Пак ли няма да ми дадеш детето? ОК, ЧАО!" и съответно жалба в полицията. На третото оплакване я затвориха за 48 часа в ареста, от тогава не се държи толкова високомерно. Жалко е, не сме искали да и навредим, но не намерихме и друг начин да се справим с проблема. Най-гадното е, че майката не е с детето си през по-голямата част от времето. Нейната майка отглежда детето. Цялото лято детето е на селото на бабата, майката дори не си прави труда да се появи събота или неделя. През учебната година (последната година беше предучилищна, тази ще бъде първи клас) майката има собствен апартамент (под наем) на 200-300 метра от апартамента на майка си (отново под наем), но нито детето посещава жилището на майка си, нито майката жилището в което е детето. В определен момент майката смени жилището си без да уведоми бащата. Когато бащата дойде да вземе детето тя просто му каза: Чакай пред входа! Това беше първия случай когато мъжа ми извика полиция, оказа се, че госпожата е сменила жилището. В полицията това се записва като "отвличане на дете"
Съжалявам, че изпадам в толкова много подробности, просто ми е трудно да повярвам, че има и такива майки.
И наистина много изместихме темата, извинявам се на авторката. Dandulina, приеми моите извинения   bouquet

# 42
  • Мнения: 4 458
И  в двата случая, твоя и този на авторката, виждаме едно и също - използване на детето като разменна монета или начин да отмъстим на бившия.
Дано нещата при вас се опарвят, че само детенцето ще страда

# 43
  • Мнения: 346
Dandulina,отначало се зачудих дали аз не съм го писала първия пост,толкова ми прилича на събитията около мен напоследък.Мислех си че само нашия БНД и майка му са такива ненормални,но като чета колко други такива има....Последния случай,който ме изкара от нерви и ще използвам тук темата да го споделя,та дано ми олекне!Докато с малката сме били на море,баща и е идвал в апартамента (все още не сме разведени,а и апартамента,в който ние останахме,е негов-то май това е големия проблем,де,че му живеем в жилището! ),и моля ви се,е взел парите -стотинки по един лев и дребни пари!-от прасето касичка на детето!!!!При положение,че тези пари сме ги пускали вътре и аз,и той-до преди 4-5 месеца все още живеехме заедно,там сме пускали и парички,дадени от едната или другата баба,роднини и т.н..Когато се разделяхме,се разбрахме (уж),да продължаваме да пускаме там парички и аз,и той,когато идва да я види,и зимата да ги използваме за парти за РД на детето!Днес,като открих липсата,направо занемях!!!Няма такава подлост просто!Тършувал е да вземе и една кутийка със златни подаръци на детето,пак правени от бабите и други роднини,но не я е намерил-аз като заминавахме на море,я скрих  Mr. Green,ама не от него,не съм си и представяла,че е способен чак на това!!!!!Направо нямам думи! В момента детето е при него,взе я след морето да му погостува...а мен направо не ме свърта на едно място!Гледам я по скайпа-купили и златна гривна и някакви нови дрехи и играчки-сигурна съм,че няма да и ги пратят при мен!Купуват,а взели парите на детето...... #2gunfire

# 44
  • Мнения: 4 458
Е, това вече разби всичките ми фантазии ooooh! Това си е чиста кражба!  newsm11

Общи условия

Активация на акаунт