Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 166
Много хубава темичка  Hug

Аз утре ще се похваля с пола, поне така се надявам  Wink

# 16
  • Мнения: 4
хайде и аз в хубавата ни темичка  Hug

# 17
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Редактирах цвета, по-късно ще оправя и бройката Simple Smile
Т.к. не ми остана време, а в ФБ дори и клип качих, да се похваля и тук!  Mr. Green Видя се малката фръцла и вече сме сигурни, че е госпожица! За сега мислим да се казва Александра, тежи 476гр., изоставането си го има, но иначе всичко е наред. Бебата се развива нормално, следващ преглед другия месец Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 350
Момичета напоследък ми се случва да усещам втвърдяване на корема,но без болка Praynig
На някой случвало ли му се е.А иначе бебка я усещам,но по-рядко от преди.Но като зашава и през блузата си личи Laughing
контракциите може да са с болка и без болка, обикновено т.нар.подготвителни са без болка, само втвърдяване на корема, периодично ще ги усещаш вече Wink Бракстън-Хикс контракции.
може по 1-2 на ден, понякога може и да нямаш. Някои започват да ги усещат към края на 6ти месец, 7ми. като ги усетиш по-добре полегни, поспри, почини  Peace още е рано да се засилват  Hug

# 19
  • Мнения: 1 350
Редактирах цвета, по-късно ще оправя и бройката Simple Smile
Т.к. не ми остана време, а в ФБ дори и клип качих, да се похваля и тук!  Mr. Green Видя се малката фръцла и вече сме сигурни, че е госпожица! За сега мислим да се казва Александра, тежи 476гр., изоставането си го има, но иначе всичко е наред. Бебата се развива нормално, следващ преглед другия месец Simple Smile
браво, не ползвам фб, но сигурно е екстра клипче Wink
явно при вас не е изоставане, просто овулацията си е станала по-късно  Peace

# 20
  • Мнения: 687
Момичета напоследък ми се случва да усещам втвърдяване на корема,но без болка Praynig
На някой случвало ли му се е.А иначе бебка я усещам,но по-рядко от преди.Но като зашава и през блузата си личи Laughing
контракциите може да са с болка и без болка, обикновено т.нар.подготвителни са без болка, само втвърдяване на корема, периодично ще ги усещаш вече Wink Бракстън-Хикс контракции.
може по 1-2 на ден, понякога може и да нямаш. Някои започват да ги усещат към края на 6ти месец, 7ми. като ги усетиш по-добре полегни, поспри, почини  Peace още е рано да се засилват  Hug
Задължително почини, и ако станат по-чести и/или се появи болка - консултация с лекар.

Аз имах леко стягане от време на време, на което не успях да обърна достатъчно внимание, защото все имах "спешни и важни" задачи. Засили се дотолкова, че вече от вчера съм в болничен и трябва да лежа докато преминат. Даже и при 30 минути седнала, не права, коремът ми става на камък сега... Confused

Та така - за всеки случай не го игнорирай като сигнал и си почини малко от сега Simple Smile

# 21
  • Мнения: 211
Страхотно оформена тема   bouquet

Момичета напоследък ми се случва да усещам втвърдяване на корема,но без болка Praynig
На някой случвало ли му се е.А иначе бебка я усещам,но по-рядко от преди.Но като зашава и през блузата си личи Laughing

Това би трябвало да са контракции. Може би ще трябва да взимаш нош-па и магнезий. Защо не се свържеш с твоя АГ?

# 22
  • Мнения: 3
Jos,ada_smiles благодарря ви момичета,аз ще се допитам и до док на ЖК.
Cherr-y,аз попринцип пия магнезий 2 по 1 (нутри маг),а за но шпа ми е казал само ако има болка,а за сега няма Praynig(дано и да няма).А понякога и самата бебка така се намества само от едната страна,и се избомбва Laughing и само там е твърдичко Heart EyesАко не ритка,то така я усещам аз-дупи ми се Grinning
Бръм,мерси  bouquet

# 23
  • Мнения: 123
Да ни е честита новата празнична тема! Party

Днес творих в кухнята - готвих, направих курабийки с канела..... мммммм.
Сега нападнах мандаринките, обожавам аромата им!!!
След малко започвам с приготвянето на следващия сладкиш - тиква с бисквити.  Laughing

В предишната тема сте обсъждали ритниците на бебоците........
моята бебка рита по цял ден и цяла нощ - наистина започвам да се чудя дали въобще спи?!
Вече се примирих с безсънните нощи - колкото и да ми се спи.... не мога да заспя - усещам девойката и си слагам ръчичка на коремчето. Ходя и през 30 мин. до WC.
По принцип е с главичката надолу, НО май тази нощ се обърна и крачетата са долу, все пак - не съм много много сигурна дали е така. (:

# 24
  • Мнения: 3 181
  bouquet благодаря за  новата тема

# 25
  • Мнения: 22 475
Чудесна нова тема. ))))

Аз днес слязох за 1час до работа, преди това успях да запиша щерката в едно клубче за коледно парти. ) Пратих и мъжа ми да занесе подаръка да се опакова, докато аз поработих, той пък се беше справил чудесно (е, така де, жената която го е опаковала). ))))
Така че в неделя сме на среща с Дядо Коледа. ))))

ani27, а при вас, въпреки проблема, стандартно ли си ви поставяха ваксините? Интересно ми е от гледна точка на това, че в БГ изобщо не се вземат под внимание различни състояния и докторите шляпат наред. Което за мен е пълно безумие и безотговорност.

# 26
  • Мнения: 19
И аз да се запиша в новата темичка, много е хубава и коледна  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 11
Момичета напоследък ми се случва да усещам втвърдяване на корема,но без болка Praynig
На някой случвало ли му се е.А иначе бебка я усещам,но по-рядко от преди.Но като зашава и през блузата си личи Laughing
контракциите може да са с болка и без болка, обикновено т.нар.подготвителни са без болка, само втвърдяване на корема, периодично ще ги усещаш вече Wink Бракстън-Хикс контракции.
може по 1-2 на ден, понякога може и да нямаш. Някои започват да ги усещат към края на 6ти месец, 7ми. като ги усетиш по-добре полегни, поспри, почини  Peace още е рано да се засилват  Hug
Задължително почини, и ако станат по-чести и/или се появи болка - консултация с лекар.

Аз имах леко стягане от време на време, на което не успях да обърна достатъчно внимание, защото все имах "спешни и важни" задачи. Засили се дотолкова, че вече от вчера съм в болничен и трябва да лежа докато преминат. Даже и при 30 минути седнала, не права, коремът ми става на камък сега... Confused

Та така - за всеки случай не го игнорирай като сигнал и си почини малко от сега Simple Smile
Аз онзи ден вечерта не можех място да си намеря-втвърди ми се корема и едни болки като при менструация ама мн гадни,на вълни и чак към кръстта..ужас !!! Sad Не можех да се сгъна  ...Звъня на доки той вика но-шпа  и да почивам и по едно време се сеща и ми казва ;'Ти взе ли си по-широки дрехи(миналите пъти ми беше правил забележка ама аз не го бях послушала  Embarassed)И ако щете вярвайте ама както си свалих бодито (което като обърнах внимание  доста ме беше притиснало) и  една широка блуза с анцунг на сутринта бях ок..Така че от личен опит ви казвам -широките дрехи са много важни,за да не си създавате излишни грижи и притеснение като мен ...мн съм смотана  hahaha важното е че вс е наред  Peace

# 28
  • Мнения: 3 181
Чудесна нова тема. ))))

Аз днес слязох за 1час до работа, преди това успях да запиша щерката в едно клубче за коледно парти. ) Пратих и мъжа ми да занесе подаръка да се опакова, докато аз поработих, той пък се беше справил чудесно (е, така де, жената която го е опаковала). ))))
Така че в неделя сме на среща с Дядо Коледа. ))))

ani27, а при вас, въпреки проблема, стандартно ли си ви поставяха ваксините? Интересно ми е от гледна точка на това, че в БГ изобщо не се вземат под внимание различни състояния и докторите шляпат наред. Което за мен е пълно безумие и безотговорност.

Да, Мирама сложиха ни ваксините въпреки проблема. Питах изрично педиатъра, той каза, че няма проблем. На него му имам голямо доверие, защото беше единственият лекар в БГ, който се изказа против операциите на детето, за разлика от всички специалисти/светила/ в областта, които обиколихме. На края се оказа, че операциите са наистина излишни и дребният още на 1г. израстна проблемите. Според проф. във Виена 80% от децата с този проблем го израстват, и до първата година на детето операциите по-скоро щяха да навредят, отколкото да помогнат. Противоположно на бглекарите, с изключение на педиатъра. Дребният е пил до сега само 3 пъти АБ, като единият път му го беше изписал специалист още в родилното, заради бъбреците. Педиатърът като разбра беше против и го спряхме. Проф. във Виена също каза, че АБ в този случай не е непременно нужен.

# 29
  • Мнения: 22 475
ani27, ясно, мерси за инфото.

Общи условия

Активация на акаунт