Априлки 2013 - тема 19

  • 27 464
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 143
Аз се включих на последната страница на предишната тема, ама едва ли някой е видял. Та...... отново , присъединявам се накрая, но ви следя от самото начало - аз съм бъдещо мамче на момиченце с термин 13 април, но със сигурност ще е преди това, заради планово секцио (имам голям диоптър на очите). 
Иначе с тази бременност съм качила по-малко килограми, но повее ми тежат от предишната бременност  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy. Другите мами бременни за втори път на какво мнение са по въпроса?  Hug Hug Hug

За запис на първа страничка, МОЛЯ пиши ЛС на АПРИЛ 2013 и ще бъдеш добавена.

Дам, писах вее, благодаря!   bouquet

ОК  Peace Благодаря   bouquet И добре дошла и лека бременност до края. По късно ще те добавя...че малко да влезна в час как стават нещата. Joy Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 26
Здравейте  мами.  Hug
За килограмите-много ми е тежко. Хормоните и те ме избиват- малко си поплаквам от време на време .
Днес се рових в продавалника и има доста изгодни оферти за памперси, стерилизатори и прочие, чисто нови.
Ох аз си свалих документите за социалните, ама ми е много чудно какво да пиша за доходите, защото ние нямаме брак, аз съм студентка редовно обучение.???

# 17
  • Мнения: 3
Да се запиша и аз  Tired Още съм болна или по-точно още сме си болни и тримата. Освен Т вече и носа ми тече като река (някой да знае лек срещу течащ, но незапушен нос?) Ако не спра с Т до утре докторката каза - АБ-ци. Cry Изнервих го бебето ту с Т, ту кащлица, ту  кихавици.. Tired Направо ми е насинила дясното ребро.

tucka добре дошла.
За килограмите засега съм наполовината на килата от предишната бременост и ми тежи повече. Бъпреки, че според ММ не е възможно. ooooh!

# 18
  • Мнения: 38
Благодаря за милият прием, като сте се разговорили за помощи да вметна, че някои фирми също дават първоначална помощ за раждане на бебче.  Във фирмата на ММ дадоха 250 лева, когато се роди малчо, а сега живот и здраве за второ детенце, помоща е 600 лева, като тази от общината , та може да се поинтересувате  Peace Peace

Да се запиша и аз  Tired Още съм болна или по-точно още сме си болни и тримата. Освен Т вече и носа ми тече като река (някой да знае лек срещу течащ, но незапушен нос?) Ако не спра с Т до утре докторката каза - АБ-ци. Cry Изнервих го бебето ту с Т, ту кащлица, ту  кихавици.. Tired Направо ми е насинила дясното ребро.

tucka добре дошла.
За килограмите засега съм наполовината на килата от предишната бременост и ми тежи повече. Бъпреки, че според ММ не е възможно. ooooh!
    И аз се боря с хрема и то сериозна, но поне ужасната кашлица отмина. Отказала съм се от всякакви лекове и чакам да ми мине от само себе си. А за килограмите и ти си като мен, явно не е самовнушение  Thinking Thinking Thinking

# 19
# 20
  • Мнения: 3
tucka добре дошла и леко бременеене Wink
На нас кошарката също ще ни е от голяма ползапонеже живеем в къща и сме на 2 етаж,та за 1 тамън.Аи както казвате вие,за пътувания е суууупер Peace
Ужас момичета бързо да се оправяте.Mamushker пробвай с мед и сварена лайка

# 21
  • Мнения: 3
Mamushker пробвай с мед и сварена лайка

 Като тампони в носа или чай? newsm78 Всичко ще пробвам само да има ефект.

# 22
  • Мнения: 11
Привет, мамчета, пише ви една миналогодишна априлка! Минах да попрочета, да си припомня моите трепети тогава, надявам се нямате против Simple Smile Желая ви леко бременеене и здрави бебчета напролет! Целувки от мен и моите мъници Simple Smile))

П.П. На мамите с близнаци да вдъхна кураж, че е мит, че близнаците се раждат малки - моите си бяха 3кг момчето и 2,700 момичето и то в 38 седмица, само трябва да сте спокойни и да не се напрягате!

# 23
  • Мнения: 38
Mamushker пробвай с мед и сварена лайка

 Като тампони в носа или чай? newsm78 Всичко ще пробвам само да има ефект.

  Mamushker може да пробваш и това    http://marulka.com/products/view/balsam-za-prostuda-i-stavni-bolki-5-gr   ползвала съм го с предишната бременност, препоръча ми го моята лекарка, за хрема се маже около нослето  Peace

# 24
  • Мнения: 1 700
Аз пия Сорбифер и желязото ми се вдигна.

Иначе съм купила люлка вече.

# 25
  • Мнения: 5
  bouquet В нашата община дават 350 лв. за всяко родено дете в общината, но аз ще раждам в Враца и май няма да може да ги взема,  нищо че детето и ние сме жители на тази община



Последна редакция: чт, 21 фев 2013, 17:48 от vesi_mz84

# 26
  • Мнения: 3
Mamushker ,сваряваш лайката и на 1 ч.ч. слагаш 1 ч.л мед.разбъркваш да се стопи медъти после капеш в носа на 30мин.А също може и да мажеш самия нос от вътре с мед.Не е много приятно,но действа.Аз бях с хрема в 5 или 6 месец.А също съм пробвала и сок от лук,действа и при запушен нос

# 27
  • Мнения: 24
Здравейте  мами.  Hug
За килограмите-много ми е тежко. Хормоните и те ме избиват- малко си поплаквам от време на време .
Днес се рових в продавалника и има доста изгодни оферти за памперси, стерилизатори и прочие, чисто нови.
Ох аз си свалих документите за социалните, ама ми е много чудно какво да пиша за доходите, защото ние нямаме брак, аз съм студентка редовно обучение.???
Ами като нямате брак сигурно ще се водиш самотна майка, а и за това че си студентка редовно пак можеш да вземеш еднократна помощ някъде около 2900лв е, разучи си в университета Simple Smile А иначе за доходите можеш да пишеш само твоите, ако имаш такива.

# 28
  • Мнения: 54
Скорошно оздравяване на всички боледуващи! Аз по принцип съм много кекава и се чудя как се разминах само с 1 лек грип септември месец... но да не предизвикваме съдбата!  Mr. Green Иначе носа си ми тече постоянно и целогодишно и нищо не ми помага за хремата още от малка, така че съм се отказала да се боря с нея! Мога да ви кажа как да се справите с влажната кашлица и храчките, и как да си прочистите дробовете за нула време. Рецептата е следната (от дългогодишен собствен опит):
Няколко лимона (2-3) - настъргвате ги с кората
Мед
Масло
Орехи - смляни на много ситно
Гледате всички продукти да са г/д равни количества. Обърквате ги добре до получаване на хомогенна смес. Прибирате в хладилника и хапвате по 5-6 с.л. на ден минимум. Много е вкусно и ефекта е вълшебен. С това се лекувам от 4 годишна! Безотказно е, а и меда засилва имунитета.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 143
Пооправих малко темата....да не е точно като предната  Joy Joy Joy
Всички, които бяха писали ЛС на АПРИЛ 2013 са добавени на първа страница. За всякакви промени може да пищете и на мен и на АПРИЛ 2013 ще се постарая всичко да става бързо.

jos - надявам се да не се обиди. А и всичко да е Ок тъй като май скоро не се е появявала.

Общи условия

Активация на акаунт