Априлки 2013 - тема 19

  • 27 466
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 476
И аз да се запиша в новата тема, че от 2 дни не съм ви следила и хоп вие на нова тема Wink

сега тъкмо гледам сте писали, че имало еднократна помощ от общината Simple Smile хехе чудя се Столична община колко ли дава.... Simple Smile

# 31
  • Мнения: 410
emetoem
  Бременните жени, чийто доход на член от семейството е по-нисък от 350 лв., имат право на еднократна помощ при бременност, когато нямат право на обезщетение за бременност и раждане по реда на Кодекса за социално осигуряване и живеят постоянно в страната.
Когато бременната жена е осигурена за общо заболяване и майчинство, но не получава обезщетение за бременност и раждане, поради това че няма необходимия осигурителен стаж, еднократната помощ се изплаща в размер, определен пропорционално на броя на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл. 48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.
Помоща се изплаща за периода от 45 дни преди определения термин за раждане.
Молба декларация заедно с необходимите документи се подава в Дирекция "Социално подпомагане" по постоянен адрес на майката, а помоща се изплаща през следващия месец.
Ето и всички помощи
http://pomosti.oneinform.com/sp.html#MARK1
На мен ми казаха да взема бележката от док, за 45 преди термин и се попълва декларация,която дават в социалните-това е.

# 32
  • Мнения: 39
Здравейте мамчета! Имам питане към мамите с диоптър, тъй като и аз съм с такъв, около -3,  а много искам да раждам нормално и за сега имам всички предпоставки за това. Предстои ми да се консултирам с офтамолог, но от това което съм чела и знам, всъщност не е толкова от значение диоптъра, а очното налягане. На вас директно само заради диоптър ли ви предписват секцио, защото на мен това ми звучи малко като презастраховане? А и май в повечето държави в чужбина хич и не правят връзка между раждане и диоптър и съм в чуденка newsm78 newsm78
Благодаря ви и лека вечер!

# 33
  • Мнения: 923
Да се запиша в новата тема. Някой питаше какво да пише,защото нямат брак с мъжа си. Пишеш на семейно положение неомъжена и пишеш твоите доходи. И само ти се подписваш отзад на молбата.
Не съм чула дали не са променили и неомъжените да се декларират заедно, защото го мислеха преди време, така че остава така както ти писах.

# 34
  • Мнения: 520
запис и от мен, надявам се, че всички сте добре. отивам да чета
  bouquet

# 35
  • Мнения: 22
ето ме и мен в темичката... добре дошла на новата мама  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 15
Привет мами!
Скорошно оздравяване на всички мами!
На мен това ми е 1-ят форум и навлезнах без да се представя дори, нямам никакъв опит. Моля да ме извините  Hug

hap аз също съм с много висок диоптър, но ходих да ми гледат ретината и очните дъна. Всичко ми е окей и даже имам документ, че мога да раждам естествено.

Някои беше писал за фирма за почистване. Аз се бях ровила преди известно време и намерих мъж и жена, които взимат по 1 лв на кв.м.  Това е най-изгодното, но препаратите ти си ги купуваш или те отделно т.е. макс още към 50 лв отгоре. При интерес пишете ми ЛС, но имам само и-мейла им тук в БГ мама.

# 37
  • Мнения: 38
Здравейте мамчета! Имам питане към мамите с диоптър, тъй като и аз съм с такъв, около -3,  а много искам да раждам нормално и за сега имам всички предпоставки за това. Предстои ми да се консултирам с офтамолог, но от това което съм чела и знам, всъщност не е толкова от значение диоптъра, а очното налягане. На вас директно само заради диоптър ли ви предписват секцио, защото на мен това ми звучи малко като презастраховане? А и май в повечето държави в чужбина хич и не правят връзка между раждане и диоптър и съм в чуденка newsm78 newsm78
Благодаря ви и лека вечер!
     Проблемът до колкото знам е в това, че по време на напъните се повишава вътреочното налягане. Позволено е нормално родоразрешение ако диоптъра е максимум 6. В моят случай на едното око е 8 на другото 10, така че... newsm78

# 38
  • Мнения: 28
Да се запиша в новата тема. Някой питаше какво да пише,защото нямат брак с мъжа си. Пишеш на семейно положение неомъжена и пишеш твоите доходи. И само ти се подписваш отзад на молбата.
Не съм чула дали не са променили и неомъжените да се декларират заедно, защото го мислеха преди време, така че остава така както ти писах.
Не ,не са променили аз днес си пуснах всички видове документи за пустите 150 лв,две декларации от него и от мен,отделно една молба декларация за това че не си осигурен и медицинското което ти дава лекаря 45 дни преди термин и отделно трябва да имаш банкова сметка ,ако не по пощата трябва да се редиш  с дни ,аз понеже нямах карта с банкова сметка се разправях и с това  ooooh!

# 39
  • Мнения: 19
Привет и от мен!
Да се оплача, че днес прегледа ми се отмени - док я нямаше, сега ще чакам до понеделник.
Оооо и бяхме взели свеки с нас пообиколихме магазините. Е тая жена ми напълни душата, много беше щастлива и искаше всичко да купи. Много е забавно, на тях ще им е първо внуче и са големи сладури... Ама моите мам и тат малко ме разочароват на тях ще им е трето и сякаш...., абе и аз незнам може по-нататък и те да се събудят.

# 40
  • Мнения: 47
Да се запиша в новата тема. Някой питаше какво да пише,защото нямат брак с мъжа си. Пишеш на семейно положение неомъжена и пишеш твоите доходи. И само ти се подписваш отзад на молбата.
Не съм чула дали не са променили и неомъжените да се декларират заедно, защото го мислеха преди време, така че остава така както ти писах.
Не ,не са променили аз днес си пуснах всички видове документи за пустите 150 лв,две декларации от него и от мен,отделно една молба декларация за това че не си осигурен и медицинското което ти дава лекаря 45 дни преди термин и отделно трябва да имаш банкова сметка ,ако не по пощата трябва да се редиш  с дни ,аз понеже нямах карта с банкова сметка се разправях и с това  ooooh!
А защо по пощата да се редиш с дни?не е ли да ти дойде известие,че имаш запис отиваш на касата и ти ги изплащат?

# 41
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe
Днес за пръв път от месец насам не съм с някое дребно и болно хлапе у дома. И свърших сума задачки, които отлагах. А ме чакат 3-4 пъти повече - още не съм преровила старите дрешки за нещо подходящо за това бебе и да си направя списък на нещата за покупка, трябва да ида на ултразвук да видим дали му е наред всичко на бебето след варицелата ми, да се срещна с дулата и с лекарката, която ще ме изражда, да изпера дрешки, количка и кошница за кола.

# 42
  • Мнения: 9
ето ме и мен, честита ви нова темичка  Hug

на болните  - скорошно оздравяване  Flowers Four Leaf Clover

Мечо за болничния вече пише че е изплатен, сигурно утре ще се отрази превода в картата или в понеделник

кой питаше за желязото, аз пия Малтофер Фол, дъвчат се, но ми казаха да ги пия по различно време от което пия Магнерода, защото нещо си взаимодействали и едното поттискало другото

за помощите които някой общини са си решили да дават при раждане на бебе са независими от държавната помощ и нямат нищо общо с това къде ще се ражда. аз също няма да раждам по постоянен адрес, а там където живея (в различна община) после се носи акта за раждане и се попълва някаква декларация, после ти ги превеждат. до колкото съм запозната бебето ще се води жител на общината от която е майката  Wink

# 43
  • Мнения: 63
здравейте и от мен в новата темичка!  Simple Smile днес бях на преглед, бебчо е добре, обърнат е с главата надолу, и тежи 2,300 вече..сега остава да реша как искам да раждам, дали пак секцио/първото беше по спешност преди 3 години/ или нормално да се пробвам..реално след 2 години казаха че мога за нормално..има си и плюсове и минуси и едното и другото..и много се чудя..вашето мнение какво е?

# 44
  • Мнения: 22 475
hap, важен е не диоптъра, а вътреочното налягане и състоянието на ретината. По това се определя дали ще раждаш нормално, или ще се налага секцио.


did4eto_85, можеш да се пробваш нормално ако искаш, не мисля че ще ти направят проблем. )

Общи условия

Активация на акаунт