АПРИЛКИ 2013 - тема 21

  • 27 421
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Сетих се да попитам още нещо. Как разбирате, че бебето хълца? Аз от време на време усещам едно туптене като пулс - дали е това?
Не,това може би е сърчицето,а хълцането и пръцкането,каркоренето на червата на бебчо се усещат и чуват точно както усещаш и чуваш своите.Много е смешно.Първият път спрях да дишам,когато го чух,после попитах доки и тя каза,че всички физиологични нужди,които извършваме ние и бебчо ги прави,с изключение на акането.То ака,но не точно така,както си го представяме ние.И така.

# 16
  • Мнения: 34
Момичета,как да си сложа такава картинка с седмиците и дните от бременността?

# 17
# 18
  • Мнения: 1 446
Темата е разкошна!  bouquet
Благодаря на Мирама за подробното обяснение. Предния път раждах нормално и  секциото ми е мираж. В събота,  когато ме приеха за задържане, бяха подготвили операционната, ковиозите , анестезиолог, но уви само 1см. разкритие и по-добре, защото не съм влезнала в 9-я месец. Имам чувството, че ще издържа максимум още една седмица.

# 19
  • Мнения: 88
Хайде и аз в новата тема, да не е гол запис, откриха ми гъбички, сега трябва да слагам глобули Sad но пък използвах ходенето до аптеката да си взема козметика за бебока, взех Мустела, искам да кажа, че съм много доволна от цените в Ремедиум, обаче колко са бавни на касите, някой ден ще умра, преди да успея да си платя, сега готвя, че стана късно, ММ като се прибере, ще се чуди какво да яде, аз нали съм много заета... та една манджа ме мързи да направя, вчера купих китайско, ама днес викам хайде да се направя на домакиня.
Дойде ми помпата за кърма от Продавалник, изглежда супер, доволна съм, доста по-евтини неща намерих там, гледах я в магазина 79лв, аз я взех за 45лв. и 4 лв доставка, което е супер.
Е като за запис стига. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 22
Запис и от мен. Страхотна тема    bouquet   bouquet   bouquet Hug

# 21
  • Мнения: 1 080
Хайде и аз в новата тема, да не е гол запис, откриха ми гъбички, сега трябва да слагам глобули Sad но пък използвах ходенето до аптеката да си взема козметика за бебока, взех Мустела, искам да кажа, че съм много доволна от цените в Ремедиум, обаче колко са бавни на касите, някой ден ще умра, преди да успея да си платя, сега готвя, че стана късно, ММ като се прибере, ще се чуди какво да яде, аз нали съм много заета... та една манджа ме мързи да направя, вчера купих китайско, ама днес викам хайде да се направя на домакиня.
Дойде ми помпата за кърма от Продавалник, изглежда супер, доволна съм, доста по-евтини неща намерих там, гледах я в магазина 79лв, аз я взех за 45лв. и 4 лв доставка, което е супер.
Е като за запис стига. Simple Smile

С гъбичките имам проблем от 5-тия месец...кво ли не слагах...последно беше Гиназол и другата седмица ще ми пуснат микробиология да видим дали са ме напуснали най-накрая...ужасно са упорити.

# 22
# 23
  • Мнения: 26
Да се запиша.  Party
Хълцането при мен е като леко побутване  от вътрешната страна, на равни интервали. мога да кажа, че е като пулс, ама силен.  newsm78 Нищо не обясних като хората.

Имам въпрос, как смятате да обличате бебчо след раждането предвид сезона. Пролетни бебчета, ама си е студенко още.   newsm78 ние с мъжо сме свикнали на по-ниски температури и ме е страх да не го простудя малкото.  Tired Tired

# 24
  • Мнения: 47
Така както казвате се успокоих. Викам, че моя доктор нещо претупва. Ама всеки ден като чета кой на какво ходил и явно съм остнало с погрешно впечатление, че са по на често.

Днес ходих на разходка и насам натам за пръв път от много време и направо все едно не бях бременна  Rolling Eyes  бях на седмото небе, нищо не ме болеше... хората направо си ми казваха, че не могат да ме познаят  Crazy  Crazy  Crazy Вече искам да се изпишкам насаме със себе си и да легна по корем хлъц / боже звуча като ужасна майка  Confused /

# 25
  • Мнения: 56
Момичета, пак ще ви попитам случайно някоя от вас дали знае дали и майката трябва да присъства при оформянето на документите в общината и в Социално подпомагане и дали детето взима постоянния адрес на майката или се гледа и адреса на бащата, защото в понеделник ни предстои смяна на постоянния адрес, но ще пускаме само моята карта с експресна поръчка Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 211
Страхотно оформена темичка!   bouquet

Да се включа и аз за Майчин дом.

Раждах там преди почти 8 години и единственото нещо, което към днешна дата се е променило са родилните зали, всичко друго си е по старому, в т.ч.и хлебарките.

Все още не мога да проумея, как в 21 век е възможно да има медицинско заведение от такъв калибър, което да е толкова мизерно откъм най-елементарни хигиенни условия, а в същото време сумите, за лечение от ЗК да са толкова космически към болницата, а услугите към пациента да клонят към нулата... #Crazy

Жалко, че ще си остана само с недоумението ....

# 27
  • Мнения: 874
Шаварче, за обличането на бебето най-често казват "облечи го така, както искаш ти да се облечеш + още една дрешка отгоре" Simple Smile Аз мисля да го обличам с боди с дълъг ръкав и ританки, ако е по-студено бодито ще е плюшено и цяло (този тип: ) . За по-топлите дни имам 1-2 бодита с къс ръкав и ританки/панталонки.

По повод на цените в родилните домове - не мога да си обясня защо в София изборът на екип е 800-900лв (говоря за държавна болница като МД и ТК), а в Пловдив е около 300лв?! И защо в София се плаща за "нормална" стая (със собстван санитарен възел), а в Пловдив тази "екстра" не е екстра, а си е нормална и безплатна?!

# 28
  • Мнения: 6 999
Вече искам да се изпишкам насаме със себе си и да легна по корем хлъц / боже звуча като ужасна майка  Confused /
Чувала съм, че като проходят и ходят след теб във вц или ти реват пред вратата и подобни ужасии.
Мисля, че скоро няма да пишкаме насаме  Joy

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 6 650
vitaivan, имате ли брак?
Ако нямате, то детето се записва на адреса на майката (и на постоянния, и на настоящия, ако е подадена информация за такъв във ГРАО) Peace

Дребен
, радвай се, че не те викат често ooooh! с миналата бременност след взимането на 45 дневния болничен ме викаха на 2 седмици веднъж, с тази - всяка... като сравнение - с миналата до последно никакви проблеми (освен положителния HBsAg), с тази - седалищно, нисък Хб, таласемия, от днес - и увита двойно пъпна връв... #Crazy

Шаварче - по същия начин, както и ние + пеленката, с която ще е повито Peace

Еовин, много си права hahaha дребния вкъщи ли си е, рядко се случва да съм сама в WC Crazy
Банята вече я делят с баща си, та там си имам уединение Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт