АПРИЛКИ 2013 - последна от 23-те теми и после всички в "РОДЕНИ"

  • 25 766
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 123
Аз ходих на една лекция и там акушерката, която е и преподавател в университета каза, че за новородено е по-добре да се ползва медицинска козметика, а масовата като Бочко, когато бебето стане по-голямо. Също така да се ползват продуктите на една марка, а не да са различни.

# 31
  • Мнения: 13
Благодаря за съветите, а като медицински марки за новородено какво ще препоръчате?

# 32
  • Мнения: 5
много хубава теме, хайде вече в тая тема и аз да се обебвам че нямам търпение вече  Mr. Green Hug Hug Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 1 350
от медицинските знам хубава на мустела, себамед, някъде четох и за юриаж, но не знам дали е точно медицинска, ползваме само физиологичен разтвор на юриаж.

все пак отдели си бочко за по-натам ако искаш. ние от първия ден ползваме само да ти кажа препарата за миене на съдове за бебо. другите неща по-натам.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 123
Благодаря за съветите, а като медицински марки за новородено какво ще препоръчате?
Много зависи и от финансовите възможности, макар че продуктите за новородено изкарват доста време, тъй като се ползва малко количество, но такива са -  Мустела, Биодерма, Себа мед, Авен, Уриаж, А дерма. Някой предлагат комплекти напр. измиващ продукт с лосион, които излизат по- изгодно  Peace

# 35
  • Мнения: 173
Uriage е медицинска, с термална вода. И аз бих изчакала с Бочко за след няколко месеца. Макар че няма гаранция, моят син е вече голям, винаги след баня овлажнявам кожата, но преди месец получи обрив под мишницата и мина на Мустела за атопична кожа. Като бебе не е имал проблеми, предполагам благодарение на кърменето, което беше първото, за което питаха сега докторите.

Честит мъж Марин на мама ася20!

# 36
  • Мнения: 355
Привет и в новата тема. Честито на всички мами с бебета вече!

Пиша ви да се оплача: моята АГ, при която бях решила да раждам, и която е близка на свекитата и все казва как е "поела ангажимент" относно мен и моята бременност днес ми заяви, че в петък заминава, и видиш ли то и бебчето било голямо, та, айде да ми направела секцио.
Нямам ама НИКАКВИ предпоставки за секцио, и нямам контракции и изобщо признаци за започване на родилна дейност... И ебаси, това ми се струва безумно - дай да те оперираме утре или в сряда, че да мога да съм си "изпълнила ангажимента" към свекитата, едва ли не, и да си замина спокойно където там ще заминава. Бясна съм, и това в последния момент.
На въпроса, защо днес ми казва, отговорът беше: "да не те тревожа излишно".

А в последния момент да си търся нова болница и екип за раждане не е тревожно  #Cussing out

Супер ми е криво цял ден  Confused

# 37
  • Мнения: 47
Запис от мен да не ви загубя,че рядко успявам да влизам вече.Ние с бебковци сме добре,гледкаме се ,папкаме и така.....Засега нямаме оплаквания,освен че съм лееееееко недоспала  ,обаче се надявам скоро време да свикна Whistling

# 38
  • Мнения: 11
Привет и в новата тема. Честито на всички мами с бебета вече!


А в последния момент да си търся нова болница и екип за раждане не е тревожно  #Cussing out

Супер ми е криво цял ден  Confused
Това е наистина много неприятна изненада!:(( За нормално раждане, аз съм се ориентирала към новата болница Надежда - там няма нужда да се уговаряш предварително, даже не толерират избор на екип. Като ме увериха, че който и да е на смяна ще се отнесе с внимание и компетентност- т.е. и в последния момент да се насочиш натам не е късно. Единствено е по-скъпо от др. болници при избор на екип - 1400 лв. Но ако не искаш секцио, това е добър вариант.

# 39
  • Мнения: 0
 Здравейте мили мами! Знам че сигурно вече сте го обсъждали , и вече някой от  вас са родили, но има ли такива който са избрали Майчин дом и ще избирате ли екип или не и кой? И как са условията там?  Може и да не ви се пише много , защото съм ви непозната:) Аз живот и здраве ще съм Августовска майка и съм се насочила към Майчин дом и ми се иска да чуя лични впечатления от там:)
Моля ви пишете ми, може и на личния:)
Желая Ви много здрави и щастливи бебета и много радост покрай тях!  bouquet

# 40
  • Мнения: 693
Запис от мен да не ви загубя,че рядко успявам да влизам вече.Ние с бебковци сме добре,гледкаме се ,папкаме и така.....Засега нямаме оплаквания,освен че съм лееееееко недоспала  ,обаче се надявам скоро време да свикна Whistling
миличка и аз съм така Hug.Честито на новите бебчета smile3525 smile3525 smile3525

# 41
  • Мнения: 0
Опа ето ме и мен не съм писала от няколко дни но четях..Честито на новите мами..Ние още сме 2в1 но от снощи започнах да усещам свиване и разпускане на матката Sad мн е гадно и има болка но бебо не излиза  Sad Sad

# 42
  • Мнения: 1 350
Mira_mar, супер, че сте ок,
kamito, как сте?
по едно време с Милица, че я кърмех на поискване, не знаех нощ ли е, ден ли е, докато се регулира кърмата и се настроим по начин на живот една към друга. но всичко си идва в релси, няма страшно.
търпение Simple Smile

beginer_mamma, много кофти, но и аз в такъв случай бих си търсила друг док.
да не ти пука от свекитата.

ако искаш избор на екип - и МД мога да ти дам на лични телефон на доктора ми или на друг, който прави секцио на една позната пак в МД и беше доволна.

susani, няма проблем в която тема искаш да пишеш, особено като търсиш съвет.
аз съм от Сф и съм избрала д-р Дяволов. Миналия път раждах при него, нормално, много съм доволна.
за екип, знаеш, че и Божа работа и късмет, да е на линия точно когато реши бебо да излиза, ако не си за планово секцио. Но съм приела, че мога и при дежурен екип да родя, пак в МД, доволни познати имам и от този избор.
доволна съм от миналото раждане и условия, и грижи, макар да беше в порутената родилна зала (преди ремонта) Wink
има за 30 лв възможност старшата на родилното да те разведе след предварителна уговорка, виз сайта им.

# 43
  • Мнения: 61
И аз бях решила да използвам козметиката на Бочко, ама вие леееко ме разколебахте.
Прахът за пране на Бочко вече си го имам и съм изпрала всички работи на бебка с него. Доволна съм, но се надявам и тя да е доволна  Mr. Green
Вече си имаме и ваничка  Simple Smile Остана само количката, но нея ще я купим след като бебка се роди, харесала съм я. Сега остава само да преборя мързела и болежките си и да развихря огромно почистване, след което сигурно и бебка ще тръгне  Mr. Green Ако не успия да го докарам докрай - мама ще довършма докато съм в болницата  Mr. Green Само да не се окаже, че не само ще го довършва, ами и ще го започва  Mr. Green
Ех, колкото и да ме е страх от раждането (а мен яко ме е шубе), вече нямам търпение! Искам да гушкам бебка!  Heart Eyes

  bouquet

# 44
  • Мнения: 13
Presley, не се преуморявай с чистенето, че аз така в неделя си докарах едни добри контракции, а на бебка още не и се излиза. По малко с повече почивки пък до където стигнеш другите ще довършат докато си в болницата.
За страха от раждането мен също мн ме е страх  Embarassed Мама е родила 3 деца секцио и никога не се е оплакала и казва, че не е страшно, но аз се паникьосвам от сега  Sad

Общи условия

Активация на акаунт