Морски свинчета (тема 4)

  • 97 299
  • 1 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 61
Ох, то е много по-голямо, г/д колкото по обемните чаши за фрапе, но в магазина беше във тераиум със 2 заека и още 2 свинки и явно е свикнало като е будно да седи свито, като спи се разпльоква като стирка  newsm62 За сега не е проявил такива наклоности към пластмасата, но все пак винаги оглеждам... проявява интерес само към килима, когато го пускам да бяга, но не позволявам да се стига до гризане... не го оставям без надзор и внимание (лежа си на пода и си играем, че си няма другарче)  Confused
ПС: Благодаря за мнението   bouquet

# 61
  • Мнения: 77
Абе момичета нз защо но който и да питам казва ме си взимай.  Миришело ала бала. Ние сме с две деца.  1 на 7год.    2 на 1и нещо. Кажете не избързвам ли?

# 62
  • Мнения: 2
По мое мнение има две причини, поради които да не си вземаш свинче и те не са достатъчни. Едната е, защото са много крехки и лесно умират. Искат си човек да се грижи адекватно за тях. Втората причина е, че малките деца са опасни за тях, ако не се контролират, защото има случаи даже на умрели прасенца, ако са били стискани и тормозени преди това от деца. Трябва си малко контрол. А за миризма - няма такава, ако се чисти редовно, особено при женските. Това е от моя опит със свинки Simple Smile

# 63
  • Мнения: 30
Мирише само ако клетката не се почиства редовно, моите наблюдения са, че ако се използва само талаш мирише доста повече, но в комбинация пелети и отгоре талаш не се усеща миризма. Възможно е мъжките морски свинчета да миришат малко пове1че, но пак мисля, че при добра хигиена на клетката не би трябвало да има проблеми (под добра хигиена разбирай на 5 дни да речем се сменя постелята и клетката се измива добре със сапун и оцет, след което се изплаква хубаво, отделно е хубаво да се сменя начишканото, ако е много).

# 64
  • Мнения: 77
нямам намерение да го пускам свободно при децата... в смисъл ще го пускам извън клетката по обед когато те спят... а когато започна работа те ще са по-големи (особено малкият) и мисля ,че няма да е проблем с децата... друго имах в предвид... да не би да получат някаква алергия? за чистенето съм се примирила ,че ще бъде редовно (дори да е всеки ден  няма проблеми) ... мъжките казвате повече миришат... ами ще се ориентираме към женско тогава... но тогава идва проблема-ами ако е бременно? какво правим??? като малка съм имала животни и искам и децата ми да имат тази любов към животните и надявам се каката да стане по -отговорна... но това разбира се са си мои фантазии поне на този етап... за сега водя преговори с мъжа ми за 1 свинчо , но нали ви казвам всеки вика ооооооооооо не не и той е много скептичен... и казва ако му стане нещо на детето ще те убия... при което и на мен ми става притеснено...
а и нещо друго да питам видях някакви дезинфекционни препарати за клетки??? някой ползва ли???

# 65
  • Мнения: 2
То по принцип и мъжките не миришат ... засичала съм някои мнения за тях, имала съм, но гледах да му чистя редовно. Мирише на сено, на билки Simple Smile За децата - тук има хора, които имат и деца, и свинчета, не съм чувала оплаквания, има хора с алергии, които не могат да гледат свинчета. За себе си ще кажа, че са много милички животни и не променят кой знае как ежедневието на човек или апартамента, или пък разходите. Поне при мен е така, а гледам да им давам всичко необходимо. Просто имаш едни малки същества, които те обичат и не могат да ти навредят, само си просят храничка и внимание. Даже четох някъде, че е по - вероятно човек да ги зарази с нещо, отколкото обратното. Поразрови се и в гугъл, има доста информация.

# 66
  • Мнения: 77
 Hug БЛАГОДАРЯ ТИ... СЕГА МИ СЕРВИРАХА ,ЧЕ МНОГОООООООООООО КВИЧАЛО... ПРЕЗ ДЕНЯ ПРЕЗ НОЩА??? АЗ ЧЕТОХ ,ЧЕ КВИЧАТ САМО КОГАТО СА ГЛАДНИ ИЛИ НЕЩО НЕ ИМ Е НАРЕД ИЛИ СА ЖАДНИ... мисля съвсем скоро ще ви покажа свинчо... харесала съм си 1 , но все още водя преговори... дано не го вземат преди нас...

# 67
  • Мнения: 1 690
savina1096, какво разбират под  много квичало. Че и аз мога да кажа че квичят. Квичат като вляза в стаята, квичат като взема белачката за краставици ми те не спират.  Joy Майтапа на страни. Прасенцата не квичат без причина. При мен сутрин като вляза се разквичават за да им дам храна. Ако случайно режа краставица, ябълка, морков пак се обаждат. Не е постоянно.  Моите са в кухнята и затова. За миризмата. Миришат ако не сменя постелката и не изчистя повече от три дни. Не махам всичко. С пелети сме и отгоре стелки. Сменям стелката и почиства ммокрите пелети. Не пишкат в цялата клетка. Иамт си две места и там ходят. Клетката я мия в месеца веднъж. Моите са момчета. За мен не миришат толкова много. Както каза някой по горе мирише повече на сено отколкото на друго ако се подържа чисто. Единия си е пъзльо от малък. Идват да им давам да хапнат, да ги погаля, но посегна л ида го вземам и изчезва в къщата. През деня спят извън къщичката си в поза "жаба"  Laughing
Момичета как се справят вашите с горещината. Моите се чудят на къде да се обърнат и само прилягват.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 204
Хексилина,ние също сме така и нашите са в кухнята и се обаждат на всяко отваряне на хладилника LaughingНие в големите жеги пускаме климатик,защото не се издържа,но определено им е топло,пият повече вода и съответно пишкат повече.Имат три поилки и постоянно ги пълня.
И при нас така се ходи на едно място и стават купчинки ,там почиствам всекидневно.С постелките е лесно,изтърсвам изгребвам мокрото и готово.
На мен лично свинчетата са ми лесни за гледане,не искат разходка,мога да ги оставя за 2-3 дена на свекървата ,не е сложно да им се даде храна и вода.То всяко животно си иска грижи малко или много.
Относно заболявания,алергии и прочие може да го има и при други животни.

# 69
  • Мнения: 77
щях да питам а ако му сложа тоалетна ? нали продават едни пластмасови? и как е по добре? пелети и отгоре гумена постелка за баня или пелети и талаш...

# 70
  • Мнения: 1 690
Не знам дали ще отиде точно там където си му сложила тоалетната. По принцип си харесват те сами мястото. Имай в предвид че като му сложиш поилка, хранилка, място в което да слагаш сеното и евентуално нещо да се крие и почти няма да има място. Моите са без тоалетна.   Тази седмица съм с талаш защото ми бяха свърщили пелетите, а и ще ходят на гости. Лично аз не съм доволна. Със пелетите и стелка за баня е много по добре според мен.
Денима, нямаме климатик.  Laughing Няколко дни беше около 30 градуса и ги виждах как едва стоят от горещина. Още не са се научили да писукат като отворя хладилника, ама ако посегна да вземам чиния почват.  Laughing

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 204
Аз сигурно сто пъти съм казвала за пелетите,че съм хиляди пъти по-доволна отколкото с талаш.
Лесно,практично ,удобно и икономично.Последното ми е важно защото два етажа,метър на 60см. ми идва много да го пълня с талаш всекидневно.Талаша стои мокър и трябва постоянно да се сменя.С един чувал пелети от 15кг изкарвам един месец.
Както споменах те ходят на едно и също място и не се налага да изхвърлям всичко.Има един участък който си стои непокътнат.Когато чистя по основно просто пресявам с една решетъчна лопата и изхвърлям праха а едрото остава.И всичко ми е постлано с килимчета за баня.Стълбите са грапави,покрити с пясък и там си пилят ноктите Simple Smile
Хекси кой  ще ви ги гледа??

# 72
  • Мнения: 2
И аз съм изключително доволна от пелетите. Ползвам си само тях, талаш мноого рядко. И също не смятам, че едно свинче може да ангажира толкова много, ако питаш мен, това е възможно "най - лекият" вариант за домашен любимец. Нито храната им е скъпа, нито гранулите/ талашът, само една поилка и клетка и толкова. Евентуално вече други "екстри"  Laughing

Моите в жегата лежат повече и пият повече вода. Подстригах ги тези дни, да не им е толкова топло.
Гледам да стоят на сенчесто и проветрено място, но не с течение. Peace

# 73
  • Мнения: 77
Благодаря ви момичета.  Много ми бяхте полезни.

# 74
  • Мнения: 1 690
Нашите са до прозореца и ако отворя ще отива всичко върху тях. Отварям съседния прозорец.
Ето така се спи при нас. Втората снимка не е фокусирана много, но ако бях приближила щеше да стане.
http://media.snimka.bg/s1/2438/031120425.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2438/031120426.jpg?r=0
Добре че не са дългокосмести. Трябва да ги постригвам до кожа.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт