Коремчето вече ни издава - Априлче се задава

  • 26 547
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 092
Много ви благодаря за успокоението момичета.  bouquetНаистина ме кара да си мисля,че по-скоро е нормално.На БХС "любезната" докторка каза,че бебчо е разположен ниско и предвид чувствителната ми матка.Но колко му трябва на човек да си вкара бръмбар в главата.
Мушмолина много хубави заглавия.И аз подкрепям идеите за пола:peace:
svusy аз също съм на частно и ми влиза всичко в пакета без скринингите.Даже ме иска на консултации през 2 седмици,което за мен е добре,защото съм се малко паника.А мерене на кръвно,килограми и т.н. ги има и по здравна каса newsm78

# 676
  • София
  • Мнения: 873
Добро  утро настоящи и бъдещи мами.
Пожелавам ви прекрасен и много слънчев и топъл ден.
Аз се чувствам повече от добре и затова няма какво толкова да ви споделя.
Целувкии

# 677
  • Сидни
  • Мнения: 721
Егати, как ме отхвърлихте  Laughing а не подозирате, колко съм зле с римите! Rolling Eyes

# 678
  • Мнения: 15
Егати, как ме отхвърлихте  Laughing а не подозирате, колко съм зле с римите! Rolling Eyes
На мен много ми хареса, ще го запазим за следващата тема ..... бъди сигурна!  newsm53

# 679
  • Мнения: 237
и на мен на elinaz ми хареса хах Simple Smile  доктора ми каза че изследванията ми са "бомба" хах .вече другия месец с таткото да ни кажат пола Simple Smile

# 680
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
babyboopk  Peace най-добре си мери кръвното у дома, може по 3 пъти на ден, може и по-рядко, когато се мери е хубаво 30 мин да си била в покой, т.е. лягаш, почиваш апаратът е до теб и мериш - без кръстосани крака  Peace апаратът да е на нивото на сърцето - като височина  Peace

Води си дневник, ако забележиш необичайно покачване - докладваш на доки, иначе да се мери само на преглед, когато си и развълнувана е несериозно, особени при очаквани проблеми  Peace

# 681
  • Мнения: 2 660

"Априлките започват да се питат, кога бебоците за първи път ще ритат. " Mr. Green

Един глас за това заглавие имаш от мен  Grinning

# 682
  • Мнения: 6
Привет на всички мами!
Не съм писала скоро, но редовно ви чета. Имам едно въпросче, което може да се окаже смешно за някой  Grinning, но на мен не ми е много ясно. Каква е разликата между болката в корема (това опъване, което усещат някои) и контракцииите? Съжалявам за невежеството, но ми е за първи път, а аз имам болки в корема, когато се изправям, когато ставам, вечер, когато се въртя наляво-надясно и затова пия но шпа.
А бургаските мами решили ли са къде ще раждат?

# 683
  • София
  • Мнения: 1 402
и аз гласувах за това  Grinning доколкото знам, за майките с първа бременност мърдането се усеща към 18-20 седмица, за майките с втора бременност - към 16 седмица

Dallcheto, на някои снимки се смях с глас  Laughing

# 684
  • Сидни
  • Мнения: 721
Благодаря ви!  Hug

# 685
  • London
  • Мнения: 6 732
Ето ме и мен след първия апойтмънт с акушерката. Вземаха ми доста проби кръв за различните изследвания, които ми се полагат ( сифилиси,хив,хепатити,рубеоли,диабети и тн). Дадох и урина, смешното беше, че нещо нямах позиви там и се наложи да изпия голяма доза вода, че да ми се доходи. Имам си вече матърнити записки, името ми осрано на тях. JoyНе искате да знаете каква фамилия са ми лепнали. ooooh! Задаваха адски много въпроси, доста от тях лични, интимни и да не кажа неудобни нямащи общо с бебето. Аз много мразя да говоря за такива неща с непознати. Close Сложиха ме в нисък риск и дори ще ходя в локалния ми център на прегледи, не в болницата поне до раждането. Надявам се там да се задържа и акушерката да е една и съща, не ми харесва това, че нон стоп звъня някъде и уреждам часове с някакви хора и все на различни места. Tired Подариха ми и някакви джунджурии...
Скрит текст:

И така в понеделник ми е скана и след това ще звъня да уреждам час в локалния център за 16 та седмица. Mr. Green

# 686
  • London
  • Мнения: 6 732
babyboopk  Peace най-добре си мери кръвното у дома, може по 3 пъти на ден, може и по-рядко, когато се мери е хубаво 30 мин да си била в покой, т.е. лягаш, почиваш апаратът е до теб и мериш - без кръстосани крака  Peace апаратът да е на нивото на сърцето - като височина  Peace

Води си дневник, ако забележиш необичайно покачване - докладваш на доки, иначе да се мери само на преглед, когато си и развълнувана е несериозно, особени при очаквани проблеми  Peace

Аз мразя апарата за кръвно и причината е баща ми, който се е вманиачил в него и занимава целия свят със всяко леко покачване. Joy Хипохондрик е станал с тоя апарат и то от стрес почваш да го качваш. Имам чувство, че ако си купя апарат само ще ме стресира.... Joy

# 687
  • Мнения: 10
Sea clam, за контракциите опитните мами тук бяха писали, че при тях коремът се втърдява, но и за мен материята е нова  newsm78 За раждане съм се насочила към Девата без да чета специалните теми във форума по въпроса, а защото останах доволна от атмосферата и отношението там по време на престоя ми заради мисед тази година..

Въпросче към бъдещите мами в България - срещали ли сте се вече с акушерки или кога е предвидено това (раждалите вероятно знаят със сигурност)? Явно в Англия запознанството става в самото начало  Thinking Blush

# 688
  • Мнения: 571
Много хубави предложения за нова тема, чак ми е трудно да избера само едно  Hug

La Catrala при мен акушерката идва в нас и общо взето същите неща като теб, кръв, урина и много въпроси  Mr. Green Успех в понеделник на скана  Grinning

# 689
  • Мнения: 18
Ааа, не мога да ви изчетааааа. Много съжалявам, опитвам, но...не мога. Поне последните 3 странички прочетох....
За купуването бяхте коментирали преди 10-15стр. - аз от първото дете имам мноооого неща, и много останаха неизползвани - не съм ползвала нито шишета, нито залъгалки, нито помпа, нито кошарата му, стерелизатор само 5-6 пъти, можеше и с преваряване да минем...Спи си при нас, кърмя си го денонощно. Скоро започнахме процеса на отбиване и на преместване в кошарата, той ще си спи там, а бебето при нас на спалнята. Надявам се и този път да кърмя толкова успешно както първия, така че ще си спестя всички атрибути за хранене на бебето, дори за всеки случай няма да имам вкъщи. Помпата е разглобена, дори не знам къде е.
Единственото, което сега смятам да купя е овлажнител за въздуха. Много е сух в нашата спалня, много. На мен ми пречи, на детето също, будим се нощем от това. Бебето няма да се роди в най-люта зима, но все пак мисля, че е важно за здравето да се поддържа оптимална влажност на въздуха. Ще купя и още пелени, имам от баткото, но не са достатъчни, а и сега искам по-органик, вече съм ги набелязала...И аз пазарувам основно от йбей, разликата в цените с нашите магазини е фрапираща...
А, важна покупка с първото бебе за мен се оказа повивалника. Тогава смятах да си го спестя, че е ненужно и заема място. Такива болки в кръста имах, заради тежестта от бебето в последните месеци, а и мисля заради епидуралната при раждането, че като преобувах малкия в стаята за повиване на Икеа просто се родих..и си купихме. Е, няма такова удобство....
Утре съм на преглед при генетик, някой ходи ли вече? Някой беше споменал за миналата събота, че е имал час във Фемина. Какво представлява прегледа, да нося ли разпечатка с БХС резултатите, или те там ги имат? Иначе днес ме дупчиха за Хепатит и Васерман Simple Smile

P.S. Моето кръвно пак е 60/90, Винаги е такова. 40мин вървях пеша до поликлиниката, веднага ми го измериха - 60/90....

Общи условия

Активация на акаунт