Априлчето е виден акробат, тренира всеки ден шпагат :)

  • 28 885
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11
Момичета,относно педиатрите, на мен ми е първо детенце и нямам впечатления от никого,а личната не е педиатър ,та ако някое момиче има впечатления от педиатър който е в Младост - София ще съм благодарна да сподели . Относно стаите на болниците сега си мисля ,че ако има повече мами ще ми е по добре,особено ако на някоя от тях и е второ, да покаже това онова Simple Smile .Но пък не се знае ,може точно тогава да ми е изнервено и да се дразня от хората .Само времето ще покаже, като е за първи път не знаеш какво да очакваш  Heart Eyes На тези за които  е второ им е забавно да обясняват на малките каки и батковци ,как е влязло бебето  Grinning .Тъкмо и ние да се учим и да сме подготвени за второто  Hug .Хубав ден момичетаа

# 706
  • Мнения: 9 869
Решението дали искате самостоятелна стая зависи най-вече от факта дали ще искате бебето да е денонощно с вас. Тогава, реално няма да могат да ви откажат, поне не под предлог, че съквартирантката не искала бебе.
/Да се редактирам, в Токуда ми отказаха, въпреки, че бях платила за стая. /

В майчин дом (12 етаж), това е хубавото, че бебетата са си с майките независимо от съквартирантките.
На мен ми е важно да е при мен. Затова бих искала стая. Посещенията на групата Simple Smile са само пл#с.

Последна редакция: ср, 05 фев 2014, 15:39 от Aludra *

# 707
  • Мнения: 276
Значи в майчин дом ако пожелая може да е при мен
Мислех че ги носят само за кърмене като в Шейново
Когато ми беше за първи път док ми предложи вип стая но отказах беше ми по добре с други мами
Да ме подкрепят в новото начинание
Сега мисля че по добре сама
Много забавни истории с тия малки батковци и каки Simple Smile
Ние сме добре баткото идва а мен
Бебка е 1,850
Тоновете бяха 130-150
И шийката вътрешния отвор се е почти затворил 24 мм
От утрогестсана и го продължавам Simple Smile)
Много   съм доволна
Другата седмица на ФМ

# 708
  • Мнения: 1 675
На нас ни е първо детенце , но всички наши приятели вече имат по едно. Та при една среща с една 4-годишна девойка завързваме следния разговор, докато играем с куклите :
- Къде ти е бебето?! /това в 6ти мес, когато още с широк пуловер не ми личеше почти/.
- В корема , ето го! /опъвам пуловера гордо аз/
- Кога ще го изкарваш?!
- Ами като порасне още малко.
- А от къде ще излезе, от дупето ли ще го изкараш?! - при което аз -  Crazy
Казвам после на майка ѝ, която ми пояснява, че тя нищо такова не е обяснявала, ама откъде го е чула само тя си знае..... Laughing
Много са забавни на тази възраст общо взето.  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 11

Мислех че ги носят само за кърмене като в Шейново








До колкото знам,от прочетеното из форумите, вече в Шейново са при мамите децата ,от обяд някъде мисля ,че беше или след визитация,до вечерта ,до към 7 часа.

# 710
  • Мнения: 154
Преди около 5 г. в Шейново ги носеха само за кърмене, не знам как е сега. В Майчин дом са при теб (поне на 12-тия етаж), което за мен е много важно, а преди да ми го дадат (на родилите със секцио не им ги дават 24 часа след изписване от реанимация, с идеята майките да си починат) ходех на всеки 3 часа в стаята с бебетата да го кърмя. То и през останалото време надничах и въобще не можах да спя през нощта, защото все ми се струваше, че плаче, а аз не съм там да го гушна... Този път, ако пак се наложи секцио, смятам да си го прибера веднага след като изляза от реанимация, предното "почиване" ми излезе през носа Grinning

# 711
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Alena, за коя болница си решила, че съм пропуснала?
...

Токуда  Peace



...Относно стаите на болниците сега си мисля ,че ако има повече мами ще ми е по добре,особено ако на някоя от тях и е второ, да покаже това онова Simple Smile....

На същото мнение съм  Peace и ми беше много полезно с първото раждане, бяхме 4 майки в стаята - не сме си пречили, дори много си помагахме  Peace

# 712
  • София
  • Мнения: 873
И аз с първото раждане бях в стая с още 4 момичета и беше забавно. Две от тях бяха майки за втори път и ни беше много полезно.

# 713
  • Мнения: 5
Наистина от една страна е добре с други майки, аз бях с още две и затова реших да не ходя във вип стая. Обаче към края вече малко съжалявах - имаше моменти, в които исках да си остана сама с бебчето, но може би защото вече нямах търпение да ме изпишат и да се прибирам. Все пак човек си е доста емоционален след раждане. Ревяхме си една пред друга за глупости, ама какво да се прави  Laughing Но въпреки всичко сега май пак мисля да съм си в обикновена стая.

А да попитам за Майчин дом как седи въпроса с посетителите в обикновените стаи? Имам в предвид, ясно е, че не се допускат в стаята, но има ли някъде място, където може да се излезе с бебето и да го видят? В сайта им пишеше, че ще има дни на отворените врати, но не пише кога и дали това не е стара информация.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 402
Аз може ли да помоля за добавяне във ФБ групата?

# 715
  • Мнения: 547
http://www.maichindom.com/bg/open_doors/  ето тук пише, че има ден на отворените врати и то всяка седмица

# 716
  • Мнения: 7
Аз раждах в Окръжна-София. Там когато си с избор на екип те настаняват във т.нар. ВИП стая и нямаш ограничения относно свижданията. Отначало се зарадвах - прясно ремонтирано отделение, много уютни стаи, ТВ и самостоятелен сан. възел., бебето при мен по 24 часа, посетители - по всяко време. Мъжът ми идваше за по 30-тина минутки, единят ден доведе и родителите ми за не повече от 20-30 минутки. Но една от съквартирантките не се съобрази с останалите и имаше посетители буквално по цял ден, застъпваха се по двама-трима, накрая мъжът й идваше в 18.00 ч. и си стоеше до 20.30 ч. Изобщо не успях да си почина от тях, няколко пъти предупредих, че имам нужда сън, разхождах се в стаята по голи ц*ци, с цел да им стане неудобно, ама НЕ  Shocked е такава несъобразителност никъде не съм срещала.

# 717
  • Мнения: 276
Аз раждах в Окръжна-София. Там когато си с избор на екип те настаняват във т.нар. ВИП стая и нямаш ограничения относно свижданията. Отначало се зарадвах - прясно ремонтирано отделение, много уютни стаи, ТВ и самостоятелен сан. възел., бебето при мен по 24 часа, посетители - по всяко време. Мъжът ми идваше за по 30-тина минутки, единят ден доведе и родителите ми за не повече от 20-30 минутки. Но една от съквартирантките не се съобрази с останалите и имаше посетители буквално по цял ден, застъпваха се по двама-трима, накрая мъжът й идваше в 18.00 ч. и си стоеше до 20.30 ч. Изобщо не успях да си почина от тях, няколко пъти предупредих, че имам нужда сън, разхождах се в стаята по голи ц*ци, с цел да им стане неудобно, ама НЕ  Shocked е такава несъобразителност никъде не съм срещала.
.


Ужас наистена
Затова сама
Аз без това не искам посетители освен да знам че ако иска малкия може да дойде ако не не:)))
Но наистена има несъобразителни
Пък и много посетители при малко бебе не е желателно
http://www.maichindom.com/bg/open_doors/  ето тук пише, че има ден на отворените врати и то всяка седмица
Благодаря сега ще прегледам Simple Smile
Хубав ден макар и мрачен:)

# 718
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
Добро утро момичета! Не знам къде е мрачен деня,но тук при нас едно слънце пече...разтапям се. Днес сме на преглед да видим малката и съм много притеснена,макар че нямам основания. Стискайте палци всичко да ни е наред Simple Smile

# 719
  • Мнения: 182
   Аз раждах в Тина Киркова.Бях в стая с още 2  легла,но за 9 дни,които откарахме там с малкия,рядко да сме били 3.Постоянно се местиха във Виповете.Аз пък изрично отказах Випа,заради посещенията.беше ми добре така:хем не си сама,хем не веси някой до съседното легло нон-стоп.Иначе бебето си беше при мен,го взимаха само за тоалета.Дори и през нощта.Само първата нощ го оставих при тях,че бях много уморена след раждането и исках да поспа малко.
   Нашия педиатър не ние в района  и малко не ми е удобно ходенето в момента,но пък я харесвам,че не изписва антибиотици,та засега тя ще и за второто.

Общи условия

Активация на акаунт