ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№15

  • 127 975
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 894
Elizabett , аз съм с по-ниско кръвно от теб - 100/70. Споко, не се умира от комбинация ускорен пулс/високо кръвно. Аз пък толкова съм се притеснявала че от ускорения пулс ще ми се увреди сърцето....ама не  Simple Smile , миналата година ме гледаха на ехокардиограф и си е съвсем здраво.
Mama i bebe аз съм приемала АД с противоалергични, за успокоителни незнам. АД ми е ксетанор, а противоалергични които ми се е налагало да взимам - алергозан, и мускулно и венозно - урбазон.

Последна редакция: чт, 06 мар 2014, 12:12 от y_em

# 46
  • Мнения: 16
Elizabet, вдигам го до...130 май най-много. А ти ?

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 680

Някоя от вас не пие ли антиалергични лекарства. Знаете ли дали мога да комбинирам с ксанакс например?

Здравей, аз имам някаква алергия..към някакви растения..появява ми се всяка година август или от края на юли докъм средата на септември. Пия лорано (по-евтиния вариант на кларитин)- антихистаминов препарат..всеки ден по 1 хапче. Получавали ми са се и уртикарни обриви..тествах се за какво ли не и нищо и за тях пия антихистаминови лекарства, когато имам нужда. Иначе като успокоително пия диазепам. Според алерголожката няма проблем. Просто, когато ми се налага да пия и лораното гледам да има около час разлика между приема на двете лекарства.

# 48
  • Мнения: 1 500
y_em , ама аз не съм с високо кръвно , а с ниско - 100/65 ми е обикновено ,а пулса до към 90 отива . Иначе ако се притесня много стига до над 100 със сигурност , но точно колко не знам , защото като съм така предпочитам да не меря да не се ошашкам още повече .

# 49
  • Мнения: 2 860
Елизабет, в спокойно състояние пулса трябва да е 60-80, за тахикардия се смята над 100, като тренираш ненатоварващо, в смисъл не екстремно, пулсът може да стига 150 160.
Иначе за мен. Изписаха ме от хематология. За съжаление, не моаха да открият причината. Казаха, че всичко с тромбоцитите и кръвосъсирването е нормално и не е от там причината и сега пак съм на нулата. Иначе са кръвоизливите казаха, че са увредени стените на кръвоносните съдове, не се знае причината, и ще пия хапчета за поддържане. И така се сдобих с още една диагноза и никаква идея каква е причината. Всичко се върти около кръвоносните съдове, ама..

# 50
  • Мнения: 1 831
аз също се притеснявам ,че може да ми се увреди сърцето.Това ехокардиограф е като видеозон за сърцето нали  newsm78 Grinning Ако е и мен ме гледаха миналата година на такова и ми казаха че е напълно здраво.
Аз обаче в определени моменти имам болки в лявата ръка,рамото и отзад към гърба.Понякога и бодежи пак в лявата страна.Все си мисля ,че са признаци за инфаркт ,инсулт... Sad Вкарвам си някакви глупсоти в главата и от там идва отново напрежението.
Гала  Hug

# 51
  • Мнения: 894
Elizabett, имах впредвид ниско кръвно, ама защо съм писала високо незнам.... newsm78

Ехокардиографа е видеозон за сърцето да. Ако имаш увреждане, няма как да не се забележи.

Последна редакция: чт, 06 мар 2014, 12:12 от y_em

# 52
  • Мнения: 89
Ох,Боже мразя го това ПР,не мога да живея нормално! В предната тема бях писала причината за поява на ПР ,а именно аборт и сега при всеки полов контакт с приятелят ми,въпреки ,че пия противозачатъчни аз винаги съм филмирана! Цял месец нищо не сме правили,за да ми е спокойно, но това не е живот.Аз съм млада, обичам приятелят си и той мен и секса е нещо нормално. Снощи бях напълно спокойна и реших,че няма да му слугувам на това ПР,но ето днес пак ми е тревожно да не би пък нещо да е станало. Нормален човек ще ми се смее,как при прием на хапчета и свършване извън мен мога да си мисля глупости като забременяване. #Cussing out
Питала съм доста за добри психилози  в моят град,но все противоречиви мнения чувам... Не мога повече така..  smile3514

# 53
  • Мнения: 5 459
Ох,Боже мразя го това ПР,не мога да живея нормално! В предната тема бях писала причината за поява на ПР ,а именно аборт и сега при всеки полов контакт с приятелят ми,въпреки ,че пия противозачатъчни аз винаги съм филмирана! Цял месец нищо не сме правили,за да ми е спокойно, но това не е живот.Аз съм млада, обичам приятелят си и той мен и секса е нещо нормално. Снощи бях напълно спокойна и реших,че няма да му слугувам на това ПР,но ето днес пак ми е тревожно да не би пък нещо да е станало. Нормален човек ще ми се смее,как при прием на хапчета и свършване извън мен мога да си мисля глупости като забременяване. #Cussing out
Питала съм доста за добри психилози  в моят град,но все противоречиви мнения чувам... Не мога повече така..  smile3514
Много хора го имат този страх. Аз съм забременявала, пиейки редовно противозачатъчни,  а моя близка пък със спирала....така, че няма напълно надеждни средства....

# 54
  • Мнения: 89
alinnna,знам че няма 100% предпазване от бременност освен,ако се въздръжаш от секс,но аз как да живея нормално и да имам мъж до себе си, ако при всеки наш полов контакт аз изпадам в нервна криза. Не мога повече така.Измъчвам и мъжа до мен, който вече изпитва страх от интимност с мен.  Sad
Гледам приятелките ми,които нито се пазят с хапчета или спирали,а разчитат на прекъснатият полов акт и се чудя как може да съм толкова загубена и да треперя като лист. Моето не е нормално притеснение,а си е направо лудост..

Последна редакция: пт, 07 мар 2014, 12:22 от Diamante

# 55
  • Мнения: 2 070
Здравейте!
Преди няколко години пишех в тази тема, за кратко, около половин година.
Бях изпаднала в хипохондрична криза, от която нито ядях, нито спях и не можех да върша нищо, като хората.Сега се чудя, как съм се справяла на работата през този период, като непрекъснато се сблъсквах с хора, бяха част от ежедневните ми задължения.Това трая около половин година през която две седмици пих антидепресанти и някакво преспивателно, което не ми помогна изобщо.Пак бях в същата паника, само, че толкова замаяна, че тялото ми не ме слушаше.Бих искала да кажа как успях да се преборя, но и аз не знам със сигурност.Просто го преодолях.Остана ми навика да се панирам относно разни болестни симптоми, но ги стопирам още в зародиш
Сега имам проблем с майка ми, която живее при нас
Тя цял живот е била песимист, вечно нацупена и недоволна, крайно педантична и изискваща.
От около два месеца побърква всички в къщи.Реве по цял ден, непрекъснато мери кръвно, има натрапчиви мисли, а е в едно прекрасно здравословно състояние.Имам чувство, че преиграва, колкото и грозно да звучи.Всъщност умее да се съобразява с тези и изяви и ги прави предимно в къщи.Когато излиза с приятелки, а това е ежедневно, съвсем не се държала така.Нейни думи-не правя така, но съм стиснала устни и мълча.Опитах се да и обърна внимание, но като че има обратен ефект, става все по обсебваща и непрекъснато изискваща и търсеща под вола теле, буквално.Ходи на психиатър, пие антидепресант и Ривотрил, но продължава денонощно да приказва, колко е зле и че ще полудее.Кажете, как да се държа и какво да предприема?

# 56
  • Мнения: 5 459
Здравейте!
Преди няколко години пишех в тази тема, за кратко, около половин година.
Бях изпаднала в хипохондрична криза, от която нито ядях, нито спях и не можех да върша нищо, като хората.Сега се чудя, как съм се справяла на работата през този период, като непрекъснато се сблъсквах с хора, бяха част от ежедневните ми задължения.Това трая около половин година през която две седмици пих антидепресанти и някакво преспивателно, което не ми помогна изобщо.Пак бях в същата паника, само, че толкова замаяна, че тялото ми не ме слушаше.Бих искала да кажа как успях да се преборя, но и аз не знам със сигурност.Просто го преодолях.Остана ми навика да се панирам относно разни болестни симптоми, но ги стопирам още в зародиш
Сега имам проблем с майка ми, която живее при нас
Тя цял живот е била песимист, вечно нацупена и недоволна, крайно педантична и изискваща.
От около два месеца побърква всички в къщи.Реве по цял ден, непрекъснато мери кръвно, има натрапчиви мисли, а е в едно прекрасно здравословно състояние.Имам чувство, че преиграва, колкото и грозно да звучи.Всъщност умее да се съобразява с тези и изяви и ги прави предимно в къщи.Когато излиза с приятелки, а това е ежедневно, съвсем не се държала така.Нейни думи-не правя така, но съм стиснала устни и мълча.Опитах се да и обърна внимание, но като че има обратен ефект, става все по обсебваща и непрекъснато изискваща и търсеща под вола теле, буквално.Ходи на психиатър, пие антидепресант и Ривотрил, но продължава денонощно да приказва, колко е зле и че ще полудее.Кажете, как да се държа и какво да предприема?
Едва ли преиграва. Ти сама вече си се сблъсквала с този кошмар. Вероятно и за теб са си мислили така. Просто я заведи на добър психотерапевт......по възможност , занимаващ се с фамилна терапия , за да можете да влезете заедно. Ако е добър терапевт -ще ти се изясни дали преиграва, или не.....

# 57
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен!  След 3 седмици и половина пиене на Серопрам физическите неразположения при мен се увеличиха двойно и псито ми го смени с тетрацикличния антидепресант Ремирта .Пия го от 9 дни и отначало първите дни усетих някакво подобрение, изтръпванията спряха главоболието намаля,сърцебиенето изчена,останаха само болките по тялото и във врата и треперенето.Много се обнадеждих ама много. Чух се с псито преди 2 дни и тя ми каза,че е нормално болките да изчезнат най-последно и да си продължа засега така с Ремиртата. ДА, ама от вчера пак ми е супер зле - главоболие,постоянно ужасно напрежение,изтрънал език,местещи се болки навсякъде...абе както като бях на серопрама....Едвам ще изтрая до вторник да се видя пак с лекарката.... даже се чудя щом 3 години с деанксита си бех супер, защо да не продължа с него....нищо че е остарял препарат...нищо че с него е абсолютно забранено да се забременее...ама пък ще бъда пак нормален човек....ОХ,незнам как е възможно още от първите дни да имам подобрние с новия антидепреснат и след седмица пак да ми е зле...случвало ли се е на някой? Thinking Thinking Thinking
Пожелавам на всички дами да изкарат един СПОКОЕН и МНОГО ПРИЯТЕН празник без никакви болежки и проблеми !  bouquet  bouquet

# 58
  • Мнения: 89
 Palechka_83,при мен със започването на Стимулотона ,първите дни също бях много добре,чак се учудих,ноо после започнаха страничните действия, които поне седмица си ме държаха, добре че беше Ривотрила,че да ги потушава. Спокойно, би трябвало и при теб да отминат тези странични действия , все пак трябва време на препарата да се натрупа в организма.  Hug

# 59
  • Мнения: 960
Здравейте момичета имомчета!
Вече има нова тема, а аз не съм влизала от доста време. Embarassed
При мен нещата са добре.
Ецитил 4м. и чат-пат някое треперене през ноща или пък сърцебиене пак през ноща.
Правя си опити като пропускам хапче за един ден, но нали е с натрупване все пак ,няма ефект.
На новата си длъжност се справям отлично и ми носи удоволствие като не забелязвам гадните злобни и завистливи подмятания. Съдбата отнема едно, но дава друго. Аз силно вярвах, че нещо ще се промени и винаги си мислех затова и си го визуализирах .
Искам да  ви заразя с моя ентусиазъм и наистина ноща е най-тъмна преди изгрев слънце.
Това стихче го мернах във Фейса и сякаш аз съм изляла душата си. Зарежда ме много и го чета всеки ден.
Приемете го като свое мото.
УСПЕХ!


Е, щом ме питаш как съм, ще ти кажа,
за ужас на мнозина съм добре,
решили от мечти да ме откажат,
ще ги откажа от отровни бесове.
Те духом се опитват да ме смажат,
духът ми е свободен да лети,
отива до мечтите ми, разказва,
след туй при мен се връща, пак лети.
Високите поглеждам от високо,
напук на тях и средния ми ръст,
опитват се дори да ме прескочат,
не могат, лазят, почват да пълзят.
Попаднали в брътвежите злочести,
омесени във собствен сос и жлъч,
обсебени от завист нечовешка,
раздирани от мисълта за мъст.
Е щом ме питаш как съм, вече знаеш,
че всеки ден воювам с бесове,
победите отдавна не ме радват,
Разбра ли… аз съм дразнещо добре!

Петко Илиев

Общи условия

Активация на акаунт