"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 785
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 49 890
  • София
  • Мнения: 14 747
Кой отговаря за налепените плакати по спирките? Направили са на нищо прясно боядисаните навеси, едните я налепиха цялата, на другия ден накъсани по земята и нов идиот по стените. РИК или Градска мобилност?

Да се самоцитирам - Столичен инспекторат е мястото за глоби на лепячите на плакати. Да минават пустите избори, че навсякъде е кочина от листовки и брошури.

# 49 891
  • Пловдив
  • Мнения: 14 604
...тя си каканижеше, без да слуша...
Под впечатлението на една случка от вчера си мисля, че може да не е точно селяния, а някакъв вид психическо разстройство или преходна форма към него. Не знам. Вчера за втори път ми дойде в работата една госпожа (между другото, доста хубава жена на тридесет и нещо), с която имах контакт по служба около развода и, който пък беше по желание на мъжа и. Не ги познавам двамата, ма вече си мисля, че и аз да бях на мястото на мъжа и, нямаше да издържа. Нищо, че тя вероятно не е виновна. Пита нещо, аз отговарям, обяснявам, че не е толкова лесно и че не мога аз или въобще нашата служба да и помогнем, и оттам нататък с постепенно засилваща се сила и плам почва една тирада - защо трябва това, справедливо ли е онова, защо сега тя е принудена трето, защо бившият и четвърто, а не пето...  Embarassed  Мисля, че не е само досаден характер в някои случаи, но и някакъв вид невъзможност за самоконтрол и поглед отстрани.

# 49 892
  • Мнения: 18 003
Че то от Царево надолу какво има? Да не говорим, че и плажовете там са никакви.

Синеморец - Бутамята, Липите, Силистар, определно са някакви плажове!

Красиви и едни от най- опасните, за жалост

# 49 893
  • Мнения: 19 518
Да, имам позната, която страда от логорея. Щом някой каже нещо, тя задължително прекъсва и започва безкраен разказ в стил"А пък така е у наше село", ама до безкрай и с повторения. Включително разказ за децата й, децата на брат й (които не познавам), роднини до девето коляно, които пък хич не ме интересуват....просто говори без да спира и без да слуша отсрещната страна.

# 49 894
  • София
  • Мнения: 19 262
Всички млъкнаха и тя застана на вратата в очакване на спирката. След 20 секунди "Аз искам да си кажа...."
Нямаше вид на психически недобре, млада жена под 30. Май по-скоро беше добра актриса, предвид факта, че билетите поскъпнаха 2016...

# 49 895
  • Мнения: 1 820
Всички млъкнаха и тя застана на вратата в очакване на спирката. След 20 секунди "Аз искам да си кажа...."
Нямаше вид на психически недобре, млада жена под 30. Май по-скоро беше добра актриса, предвид факта, че билетите поскъпнаха 2016...
Ем ако не е от София нормално. В чужбина съм от 2013г и тогава билета в София беше 1лв. Като се прибрах последно 2017 и аз се изненадах че е 1.60... Това е страшно много за разнебитения транспорт. И не само това ами и с контролата се карах защото искаха да ми таксуват количката (лятна, малка) и да ми обясняват как децата ме плащат билет само ако са в мен 😂😂😂 Видяха ме да идвам от летището и вече край- хванаха ме за балама 😂😂😂

# 49 896
  • София
  • Мнения: 6 309
Че аз кат съм в София, та кво.
Возя се с транспорт, веднъж на високосна. Simple Smile
Имам случай, явно много време не бях се качвал, не съм се и интересувал. Влизам от предната врата, чинно подавам на шофера 2 кинта /за два билета/, а той ме гледа кат изкопаемо. После взе да се хили.

# 49 897
  • Мнения: 13 083
И ММ има такава случка 😂 За 12-3 години сумарно се е возил на ГТ около пет пъти. Преди две години някъде обаче с щерката тръгват на градина една сутрин и пука не една, а две гуми 😂 Оставя колата в една пряка в квартала и търчат двамата за трамвая, качват се и той със зор събира един лев от джобовете, за негова изненада се оказало, че е е 1.60 😂 За мунчовците е случката, ама понеже стана въпрос се сетих.

# 49 898
  • Мнения: 10 407
За мой срам и аз се оказа, че не знам как се купува билет от автомат. Имах работа в центъра (онзи ден нещата се проточиха, едвам успях с гимнастики и местене на колата да остана 3 часа в синя зона), та вчера реших да отида с тролея. От в къщи си приготвих 1,70 (после разбрах, че е 1,60 билета), преборих се да стигна до автомата, пуснах стотинките, натиснах бутона, изплю ми стотинките. Повтарям операцията, пак ми плюва стотинките. На третият път една дама ме светна, че този бутон се натиска само, ако искаш да си върнеш парите, а билета си излиза само като пуснеш стотинките.

# 49 899
  • Пловдив
  • Мнения: 14 604
То с каквито и да било автомати първия път човек винаги се чувства като индианец.

# 49 900
  • Мнения: 10 407
Не ми е за първи път, но винаги досега се чудех защо чак от втори-трети път успявам да изкарам билетче. Явно, че като не успея да натисна бутона много бързо се осъществява операцията

# 49 901
  • Пловдив
  • Мнения: 14 604
Не е точно по темата, но се сещам как като дете - не много малко дете обаче - мои роднини, живеещи на деветия етаж, ми обясниха как се натискат различни копчета на асансьора в зависимост от това, дали искаш да отидеш нагоре, или надолу. Понеже ме гледали как в техния блок натискам и двете. А аз дотогава наистина натисках и двете. Не се замислях особено защо го правя и защо са две, но ако ме бяха питали преди това, щях да кажа, че стрелката вероятно означава откъде идва асансьорът. Живеех в блок без асансьор, но не е като хич да не бях виждала асансьор.

# 49 902
  • Мнения: 18 599
Моят проблем с тролеите беше друг - при качване трябвало да се натисне бутон, за да се отворят вратите. Сигурно са минали едни 4-5 години и нововъведението отдавна не е ново, но аз винаги забравям. Може би, ако се возех по-често, щях да свикна.
Иначе машината за билети никога не ме е чакала да размисля дали не си искам парите обратно, и винаги светкавично вади билета.
Обаче как се борих с една машина в метрото... пускам монета от два лева, тя я връща - така поне десетина пъти, понеже от разни вендинг машини съм свикнала да не приемат монетите от първите 5-6 пъти... Накрая прочетох, че не работи с двулевки Grinning

# 49 903
  • София
  • Мнения: 8 348
Проблема е, че не всеки тролей е с бутон за отваряне на вратите. А на тия с бутон, не винаги е на едно и също място бутона.

В метрото, на всеки автомат за билети са му различни картинките и софтуера. Цъкаш, не цъкаш...
А и бариерите, на една пъхаш билетче, на друга маркираш само, ама на различно прозорче... аман.

# 49 904
  • Мнения: 48 006
Това е отвратително, да
Дори на метростанциите, а те са сравнително нови и строени по едно и също време!

Общи условия

Активация на акаунт