"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 794
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 102
svetla, нямам абсолютно никаква полза, тъкмо обратното - късам си нервите само.  Peace
Какви валутни курсове, какво чудо? Не бих си позволила да печеля по такъв начин. Дори понякога сама плащам доставката, че да няма сърдити, ако сакън съм ги ощетила с 20-30 стотинки без да искам при смятането.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 867
И ние имаме такива познати - отиваме на заведение и те последни плащат, нарочно. С тях вече не излизаме. Имахме и такива, дето все черпим, защото ни е хубаво и ни се е приискало в момента - те един път не се сетиха. И с тях вече не излизаме. Кумувете ни  - каним ги на вилата за 3-4-5 дни. Не искаме нищо да купуват, защото знаем, че нямат възможност. Аз готвя, слагам, вдигам, че и децата им гледам, защото кумата я мързи да си дигне "д" - то от дивана. Всеки път едно и също. Едни чинии не изми бе. Страшен мързел. 4 години така, накрая се разсърдиха що отиваме на гости в кумците ни, а не в тях. Вече не се виждаме. Болно ми е, ама това е.

# 62
  • Мнения: 5 892
Аз не се сещам да имам такива познати. Поне не близки. Вие не им ли казвате, че сте оставили в повече за бакшиш и че трябва да си платят цялата сметка, или ви е срам да не излезете нахални, че им смятате на горките хорица консумацията и плащането?
То и аз не знам какво бих направила на ваше място, де. Предполагам, че нямаше да ми стиска да кажа.  Laughing
То като вземе накрая събраните пари и сметката не винаги се разбира колко е оставил/а. Аз съм казвала :"Какво стана, 10 човека сме, само аз съм оставила 2-3лв отгоре и накрая бакшиша 1,50???" Измрънква се "Не знам" и за следващото излизане ако е скоро държи влага.
 А най- хубаво е следващия път да се направи човек на разсеян и да остави по-малко пари- като не стигнат един път, на следващия път първи ще си платят, да не се набутат да доплащат последните дали пари...

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
svetla, нямам абсолютно никаква полза, тъкмо обратното - късам си нервите само.  Peace
Какви валутни курсове, какво чудо? Не бих си позволила да печеля по такъв начин. Дори понякога сама плащам доставката, че да няма сърдити, ако сакън съм ги ощетила с 20-30 стотинки без да искам при смятането.  Mr. Green

Значи не си се усетила, че можеш да печелиш, дори и минимално Wink От sportsdirect например доколкото знам, при големи количества няма цена за доставката, ние си плащаме на колежката от офиса дрехите по курса на паунда, обаче тя (съвсем официално и не го крие) ги смята по друг курс и разликата е за нея. Ние доволни, че не полагаме усилия да се регистрираме, да превеждаме пари и т.н., и че няма доставка. Тя доволна, че оставя за нея.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 800
Е, хем с едразните като плащате общо и някой се прави на луд, хем се дразните и на такива, които искат само тяхното да си платят, т.е. не ощетяват другите. Аз отдавна не търпя муфти около мен и нямам никакъв проблем да се разделя с някой такъв.

# 65
  • Мнения: 21 547
 Най-гадния селски пиниз е когато колите са са наредили в задръстване сто метра до светофара и да дойде някой пейзан и да влезе в  насрещната лента, да изпревари всички и да мине най-отпред.

# 66
  • Мнения: 4 120
 Последният път аз казах, че трябва парите да са повече, заради бакшиша, но сельото каза, че той си е оставил за неговата сметка колкото трябва, в крайна сметка аз не му гледам в ръцете колко дава и няма как да противореча. И всеки се бърка наново за бакшиш. Доста е неприятно.

 Това с поръчките от сайтове е голяма сага, добре че си пазарувам директно, а в продавалник рядко попадам на кофти хора, като съм чела във форума им какви драми стават за 1-2 лв ooooh! Там има много нахалници, пазарлъци. С една дама за калъфче за телефон, което продавах /аз там само купувам и никога не се пазаря/ си разменихме над 6 съобщения, опитваше се да го свали от 12 на 10.  Толкова е смешно. И от първото съобщение и казах, че няма да го намаля, по скоро ще си го позлвам аз. Просто мразя такива пазарлъци. Веднъж продавах телефон, засипаха ме със съобщения за намаление от 5- 6 лв, а продавах телефона на половин цена, на която се продаваше моделът втора потреба. Първият, който каза че го иска без пазарлъци го получи със слушалки, калъф и 8ГБ карта, които не бяха споменати в обявата и които са поне с 30 лв лв повече.

# 67
  • Мнения: 14 654
Най-циганско е полето "месторабота" срещу майката и бащата в бланката с обща информация, която попълваш в началото на учебната година. Така се прави проучване кой с какво се занимава и после започват да ти искат скъпи услуги безплатно или с много голяма отстъпка, щото нали е за училището или детската градина на твоето дете. Много лошо впечатление ми прави и досега не ми се е разминавал разговор от типа "дайте да измислим нещо"с някоя даскалица, която иска да се изтъкне пред директорката, вече тази графа я оставям празна.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
Последният път аз казах, че трябва парите да са повече, заради бакшиша, но сельото каза, че той си е оставил за неговата сметка колкото трябва, в крайна сметка аз не му гледам в ръцете колко дава и няма как да противореча.

Ама защо ТРЯБВА да са повече? Ресторантьорът си има печалба. Сервитьорът получава заплата. Клиентът плаща колкото пише, че струва. Всичко е точно. Аз оставям бакшиш, ако ми е харесало: ястието, бързината, обслужването, отношението. Но защо да е правило?
Наскоро тук във форума някаква ресторантьорка каза "ако ще ми се лигавят на порция пилешки сърца и две бири"? Сервитьорите те гледат в ръцете. При такова отношение към клиента защо клиентът трябва да оставя повече, отколкото пише, че струва?

# 69
  • Мнения: 14
Мъжът ми така винаги "муфти" един конкретен приятел с по 4-5 цигари седмично, но през два-три месеца му купува по един картон цигари. Така че, смятам го за справедливо.
Проблемът с градския транспорт е, че трябва да се заплаща при  влизането в автобуса. В развитите държави е така, че дори и в някои градове в Бг. Примерно във Варна от години е така.
А за сметките това са много досадни тарикатлъци, да не говорим, че масово никаъв бакшиш не се оставя или някакъв смешен от един лев.
При нас бакшишът е регламентиран - минимум 15 % от сметката. И няма "не искам". После сервитьорът плаща данък върху тази сума, така че не може да не дадеш.
Изобщо нещата могат да бъдат доста по-прости , ако има държава на място. И воля да се решават проблемите.

# 70
  • Мнения: 4 120
 Да остави за неговата си сметка без бакшиш по разбирам, той извади от събраните от нас /всеки от нас оставя бакшиш, работим в туризма и както на нас ни оставят и ние оставяме/ тотала и доплати само разликата, не цялата негова сметка. Аз съм оставила повече заради момчето, което ни обслужва, а не да покривам нечия сметка.
 п.п. това с бирите и сърцата го мернах някъде, глупаво е наистина. Все едно да седна в кафене и да ми е неудобно да пия само кафе, защото нали е най евтино. А и няма как да знаят какво ще консумирам следващият път.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
Да остави за неговата си сметка без бакшиш по разбирам, той извади от събраните от нас /всеки от нас оставя бакшиш, работим в туризма и както на нас ни оставят и ние оставяме/ тотала и доплати само разликата, не цялата негова сметка. Аз съм оставила повече заради момчето, което ни обслужва, а не да покривам нечия сметка.

Е това вече е подло, най-малкото не е коректно!

# 72
  • Мнения: 308
 И аз съм ЗА да се плаща при качване в ГТ-и който е "по служба" да има служебна карта

# 73
  • Мнения: 1 755
Далечна  роднина на майка ми от Ловеч, чието семейство почти всяко лято си идваха на море, без да се обадят и си стояха около месец.Естественно нашето семейство поемаше храна и разходки, омръзваше им на един и същи плаж всеки ден.
Преди 5 години пак се появиха на вратата, решили да ни видят и малко на море, обясних им къде е най-евтиния хотел.Измрънкаха че имали малко пари и си тръгнаха, как пък няма да ги храня цял месец.

Интересно как се сетиха за нас като им се приходи на почивка, а когато майка ми почина(преди близо 10г.) дори по телефона не се обадиха.

# 74
  • Мнения: 5 892
Аз такива използвачества и селски номера не търпя и изобщо не се чуствам неудобно да откажа. КАто бях малка имахме един братовчед на баба ми, който редовно се изтърсваше у тях вечер към 8-9/ вече бяхме вечеряли и гледахме филми по пижами/ без предупреждение. Първо споменяваше, че е гладен, после искаше малки суми назаем и си вадеше тефтер са си запише кой колко му е дал защото някой ден щял да ги върне  Crazyи накрая питаше дали имали развалени буркани да му дадели за у тях, че били гладни. Това му беше пиковия номер да ги съжалят  Whistling Иначе имаше нещо като къща за гости на морето, която 10г все я ремонтираше и все обясняваше че като стане готова щях да ни покани...  CrazyИ тя балата му с балама все й беше наудобно да го сложи на мястото му...  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт