През АПРИЛ ще гушка вече, всяка мама своето човече

  • 44 390
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 493
a.l.e.n.a., поздравления - и за прекрасния Руни, и за бързото ти възстановяване (изглеждаш превъзходно!), и за новата тема!

И аз да се отчета - вчера бях на преглед при лекаря, при когото избрах да раждам. Бебчо е добре, вече има 3 килограма. Седи си главично, като добре е слязъл към таза. Поради по-големите му мерки и равномерно развитие за съответно почти 2 седмици напред, доки каза, че най-вероятно докъм 10 април ще родя, не му се вярвало да изкарам до 22.  Blush Разкритие нямам, шийката на матката е започнала леко да се изглажда и скъсява. Трета степен зрялост на плацентата. В четвъртък ме вика пак на запис на тонове и да поговорим повече за раждането - кога да му звъня, кога да тръгвам към болницата и т.н.

# 46
  • София
  • Мнения: 242
Ето, че забравих тук да се похваля. На 17.03.14г. се роди малката ми дъщеричка Александра 3,200 кг. и 50 см  Heart Eyes. Изненада ни с цял месец по-рано, но всичко с нас е наред и вече сме си вкъщи .
Вечерта към 8 часа на 16-ти март започнаха да ми изтичат водите. Изкъпах се и тръгнах към болницата.Приеха ме и се обадих на моята лекарка, която знаеше, че въпреки първото секцио искам второ нормално раждане. Уви, въпреки чакането нищо не се случи. Имах нерегулярни контракции, кървене и никакво разкритие. Така към 4.3 сутринта на 17-ти март взехме решение, че вече е необходимо секцио. Всичко мина нормално. Оказа се, че имам доста изтънен участък ниско под разреза от първото секцио и много вероятно е било да се разкъса, така че точно така е трябвало да се случи. Стоях един ден в реанимация, раздвижиха ме и ме качиха при бебчето. Като я видях забравих за всички болки. Вече сме изцяло на кърма (тук да вметна тези със секцио да слагат бебетата постоянно на гърда, за да се стимулира производството на кърма). Имам изключително спокойно бебе и съм много щастлива майка. Два дни ни държаха заради жълтеница и се оказа, че беба е с нулева отрицателна кръвна група. И така... Пожелавам на всички леко раждане и добри и спокойни бебета  Hug

# 47
  • Мнения: 72
 Hug
Ето, че забравих тук да се похваля. На 17.03.14г. се роди малката ми дъщеричка Александра 3,200 кг. и 50 см  Heart Eyes. Изненада ни с цял месец по-рано, но всичко с нас е наред и вече сме си вкъщи .
Вечерта към 8 часа на 16-ти март започнаха да ми изтичат водите. Изкъпах се и тръгнах към болницата.Приеха ме и се обадих на моята лекарка, която знаеше, че въпреки първото секцио искам второ нормално раждане. Уви, въпреки чакането нищо не се случи. Имах нерегулярни контракции, кървене и никакво разкритие. Така към 4.3 сутринта на 17-ти март взехме решение, че вече е необходимо секцио. Всичко мина нормално. Оказа се, че имам доста изтънен участък ниско под разреза от първото секцио и много вероятно е било да се разкъса, така че точно така е трябвало да се случи. Стоях един ден в реанимация, раздвижиха ме и ме качиха при бебчето. Като я видях забравих за всички болки. Вече сме изцяло на кърма (тук да вметна тези със секцио да слагат бебетата постоянно на гърда, за да се стимулира производството на кърма). Имам изключително спокойно бебе и съм много щастлива майка. Два дни ни държаха заради жълтеница и се оказа, че беба е с нулева отрицателна кръвна група. И така... Пожелавам на всички леко раждане и добри и спокойни бебета  Hug
Hug Peace Честито! Да ти е жива и здрава малката принцеса!

# 48
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
St.Anger, страхотна и блага вест ни поднесе в темата, хайде да бъдат все такива  Blush Heart Eyes

Честита радост   Heart Eyes В коя болница ражда?



Sisinka87, мен ще ме изпишат утре, а Руни няколко дни по-късно; докато съм тук храненето лесно, но след това ще нося кърма и за нея трябва "гаранция", че е чиста и не внасям "зарази" - затова ще дам проба от кърмата за анализ и няма да има проблеми. МБ се прави - в лаборатория, като всички секрети - влагалищен, цервикален, гърлен, носен ..... проверява се за коки и други нежелани "включвания"  Blush

Последна редакция: вт, 25 мар 2014, 10:42 от a.l.e.n.a

# 49
  • Мнения: 102
Честити бебенца! Нека повече благи вести да получаваме!
Слънчев ден и хубав празник! Hug

# 50
  • Мнения: 23


Исках да Ви попитам, Вие давахте ли да Ви правят прегледи за разкритие преди 36 седмица, а и след това? Преди да е почнало раждане? Днес ми взеха и секрет, но толкова ме заболя, чре направо ми се насълзиха очите.


На мен ми взеха секрет в 32-ра седмица и ми правиха 2 прегледа за разкритие - в 35-та и в началото на 36-та. И трите пъти нищо не ме боля, нямах никакви проблеми, просто не беше приятно.
[/quotе

И мен не ме боляло при тази бременност досега, ама този път направо ми беше много гадно. Явно е защото беше много навътре, незнам. Не е хич приятно това нещо, ама какво даа направя, ще трябва да се търпи. Но следващият път просто няма и да дам да ме бъркат. Когато си тръгне бебето, тогава!

# 51
  • Мнения: 1 674
St.Anger, да ти е радост и гордост Александра!  Heart Eyes

Мен следящата ме лекарка миналата седмица в 36г.с. ме провери, но каза, че ще е леко "само с 1 пръст", нищо не усетих. Нямах разкритие, но шийката ми беше центрирана и 50% изгладена. В болницата обаче бъркат като да ти извадят сливиците от там, без да питат искаш или не, направо настръхвам от сега.  Confused
Днес е прекрасен празник, ако моята девойка реши да се ражда Март , само днес ѝ позволявам да си избере като дата.  Heart Eyes

....
   И мен не се ме гледали за разкритие все още.Вчера за малко да ме приемат в болница за наблюдение,но засега ми се размина.На бебето му се увила пъпната връв и по време на контракции му се губят тоновете.Та 3 записа ми правиха,за да преценят какво да правят.Следящата АГ ме праща в родилното за прием,от там ме връщат с думи ,че записа е добър.Абе,пълно шоу.Днес пак съм на запис,та ще видим.Дано да е нещо временно било,че хич не ми се влиза в болница без да раждам. Cry

И при мен има подобен проблем с тонове, но и доплерът не е хубав. И аз всеки ден съм на запис, след малко пак отивам.

# 52
  • Мнения: 51
St.Anger честито бебенце! Да сте много здрави и щастливи!

# 53
  • София
  • Мнения: 1 402
St. Anger, честита ви радост. Пожелавам на Александра да расте здрава, а не теб - бързо възстановяване. Честит празник и на всички, днес е много хубав ден!

# 54
  • Мнения: 154
Честито Благовещение, момичета! Нека Богородица ни закриля!

St. Anger, честита принцеса! Да ви е много здрава и усмихната!

# 55
  • Мнения: 606
Честит празник, момичета! Само Благи вести в темата! Богородица да ни закриля!

# 56
  • Мнения: 13
a.l.e.n.a, umbre, St. Anger, честити рожбички. Да са ви живи, здрави и много да ви радват. Нека всичко, което си пожелаете за тях да се сбъдва.

Алена, изглеждаш страхотно, дай Боже на всички коремчетата да изглеждат така, а Руни е толкова сладичък пу, пу, пу. Благодаря ти, че не ни изоставяш.   bouquet

# 57
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
a.l.e.n.a благодаря за инфото!
Аз след като разбрах,че ще съм секцио много започнах да го мисля. Преди малко си и поплаках,защото спомените от предното ме връхлетяха след нелепото предложение на майка ми да дойдат в болницата с баткото,че да бъдел съпричастен. Това няма да стане. Ако зависеше от мен на никой нямаше да кажа датата за секцио,но на мъжа ми устата му е голяма.   ooooh!

# 58
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Ееее, не бъди критична  Blush вълнуват се  Blush За всички около теб емоциите са големи, разбира се ти и бебето сте най-важни, Вашия комфорт, но .... Rolling Eyes Rolling Eyes

А датата ....и тя е условно ясна, не се знае новият човек какви планове има  bowuu

# 59
  • Мнения: 250
След днешния ми преглед бебо е вече 3 кг, докторката се учуди даже защото за 1 седмица е качило 300 гр. Все още е с увита пъпна връв около вратлено, от месец е така - беше се заплел, после се разплете и сега от 2 седмици си е заплетено. Всяка седмица ми мерят тоновете и всичко е наред , казаха да не се притеснявам, но днес записа засече и няколко контракции за 15те минути (аз казах че нищо не съм усетила и те предположиха, че се дължат на многото ритници и мърдане на бебока). Бебчо се е смъкнал още по-надолу, води и тн всичко е добре като за тази седмица Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт