Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Браво за новата ни хубавичка темичка! Лаленце   bouquet

# 31
  • Мнения: 73
Хайде и аз да се запиша в новата тема!
 newsm51 за Лаленце и другите момичета допринесли за прекрасното оформление. Чудесно е това със зодиите на първа страничка Simple Smile Идеята с вестителките е много добра, ще се възползвам от нея, когато му дойде времето.
Дида, да се оправяш бързо и слава Богу, че бебчо е невредим.
Bee_di, много неприятна случка с крака, дано бързо да мине. А за Минимод, аз си го поръчах на място шишето, точно с идеята да си го взема от магазина и да не плащам за доставка. Ако си го поръчам през сайта до адрес ми казаха, че има доставка. Наистина не са заинтересовани. Може би, защото беше само едно шише Sad
Alek_stz, аз вече пропуснах една сватба на 3 май, сега на 14 юни ще пропусна втора Sad, а върха е, че една от приятелките ми реши сватбата й да е 4 дни преди термина ми, което прави присъствието ми почти невъзможно, тъй като съм сигурна, че бебка ще избърза малко.

И накрая да попитам има ли мами, на които им се запушва носа? Нямам хрема, просто се запушва и не мога да дишам. Започнах 3-то шише спрей за нос. Само това ме спасява.

# 32
  • Мнения: 25
Краси , аз ползвам ксилометазолин капки вече 3-ти месец всеки ден по няколко пъти , няма спасение просто от това запушване , питах АГ каза че не пречат по абсолютно никакъв начин на бебето , но може да направят беля на лигавицата ако се използват прекалено дълго , да си наясно  Praynig

# 33
  • Мнения: 271
В новата ни и хубава темичка започвам направо с предложения Simple Smile

Мен лично ме привлече лекцията "Астрология и нумерология при избора на името на бебето" на 28 май от 10 ч. в The Mall, 0 етаж, Coffee Room babydust7

Другите, ако не сте ходили още, са в мола на Стамболийски:
10 юни от 10 ч. - Масаж, гимнастика, развитие на двигателния апарат през първата годинака
8 юли от 10 ч. - къпане и хигиена, подръжка на кожата на бебето от 0 до 12 мес.
Мястото на последните две събития е до къта на KFC на втория етаж в мола.

Пишете имате ли интерес да се организираме.

# 34
  • Мнения: 366
Здравейте мамчета  bouquet Аз позакъснях с цопваето в новата тема този път,но бяхме с малкия навън,после папахме и накрая гледахме Марки и аз и аз още подсмърчам. Шест пъти съм го гледала този филм и всеки път плача.

Лаленце мерси за новата тема  bouquet

За количка определено мисля че е по добре да не е с помпащи гуми и да е с единични колела

Аз отивам да спя лека  и спойна мамита

# 35
  • Мнения: 316
Мами какво мислите, твърде неразумно ли е,ако не се гладят дрехите на бебето?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мами какво мислите, твърде неразумно ли е,ако не се гладят дрехите на бебето?

Ужасно неразумно  Laughing

Аз и първия път,и сега ще съм неразумна.Грам не съм гладила.Нямам и намерение да си губя времето,и да се потя над гладачната маса

# 37
  • Мнения: 3 404
Мерси за темата   bouquet
Точно си отдъхнахме,че приключихме с ангажимента с количката и нови  терзания пак.Ама ММ нещо не му пука,та да видим.
Добре,де защо е нужно още от раждането да се слагат обиколниците,нали са за безопастност,когато бебето започне да се обръща.
за обличането и аз съм в чуденка,100 пъти си променях решенията,имам доста бодита с къс ръкав,но пък трябвало в началото да е с дълъг ръкав и крачол колкото и да са тънки.Намерих едва едни камизолки,имаше ги едно време,кръстосват се на гръбчето,най-лесния начин за обличане.За надолу като ританка,но без ходилата,мисля с чорапки, да влиза някакъв въздух все пак в тия жеги да не се претопли човечето..за изписването мисля боди с къс ръкав и одеалце.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добре,де защо е нужно още от раждането да се слагат обиколниците,нали са за безопастност,когато бебето започне да се обръща.

Чак пък нужни.За мен са безмислени прахосъбирачки.Изобщо не съм ползвала.С дървена кошара сме.
Камизолката според мен е доста непрактична дреха.Постоянно се надига,отива на врата и кръстът е гол.Ти сама ще усетиш кое ти е удобно.Бодита/цели гащеризончета са супер.Само ще си избереш кое закопчаване ти е удобно

# 39
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Да се вмькна и аз в новата тема!
Оформена е прекрасно Hug Hug Hug!

# 40
  • Мнения: 142
Добро утро аз съм със запушен нос и болно гърло и общо взето нито нощем, нито денем мога да спинкам   bouquet

# 41
  • Мнения: 143
Добро утро  Hug
Благодаря за съчувствието за сватбата, но ще го преживея все някак си Wink
Бее ди взимаш стар лук режеш го, отгоре сол и слагаш на отеклото място. Отока спада бързо така
Аз да ви се оплача вчера госпожицата не я знам  кой нерв отцели обаче половин час не можех да си намеря място от болка. Беше голям кошмар. Тъкмо ме успокои и от другата страна на корема ме сряза и давай с начале Sad  на всичкото отгоре снощи съм подпала по дълго на лявата страна и сега умирам от болка в кръста от ляво. Капака-настинала съм и носа ми е запушен
Оплаках се рано сутринта, а сега ще вдигам малката за градина, че и там е веселба понеделник сутрин

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 69
Запис!!!! Допивам кафенцето и тръгвам за болницата .......... Благодаря на всички за разбирането и съчувствието  Grinning

# 43
  • Варна
  • Мнения: 913
Привет момичета! Много е хубава новата темичка - само с положителни неща да я напълним!
За гладенето и аз не се престаравам. Ще ги изгладя сега преди да родя, после според зависи. По принцип повече гладя, за да изглеждат по-добре, отколкото заради "стерилизирането" им.
За количката аз се спрях на такава с непомпащи гуми. И предната ни беше такава. Не съм го съобразявала обаче с това да не се пукат, а по-скоро с това, че количките с помпащи се гуми са по-тежки. Въпрос на предпочитание е. Убедена съм, че както някой пукат гума едва ли не през ден, така на други не им се случва и за 2г.
Обиколници почти не съм ползвала със сина ми, сега пък изобщо е възнамерявам.
Хайде всичко с болежките да се оправяте!  Embarassed

# 44
  • София
  • Мнения: 3 524
бий ди, аз на такъв глезен суров картоф слагах на "лапа" върху вестник и найлон, спада безотказно. досадно е малко, но няма как. и трябва малко да се обездвижиш, повечко да го повдигаш поне докато спадне оттока.  Peace имах подобна случка точно на финала на миналата бременност леле голям кошмар беше - да се чудиш оттекла ли съм, от изкълченото ли е и много ме болеше Confused
елфита, пусто не мога да се оправям с изчисленията и когато пишеш нещо за болничните си отварям очите  Laughing та един твой пост ме озадачи, в смисъл защо е така- на мен както сто пъти написах за което се изивнявам болничния ми започна от 21 май. живот и здраве бебе следва да се роди преди да е изтекъл и това значи че "рестото" се губи така ли? има логика принципно макар да не е мн справедливо, аз поне на око ще "загубя" поне 15 дни.... Thinking
за обиколниците, аз имам от дребния, не знам къде са, с предната кошара видях зор да ги ползвам понеже имаше решетки само отпред и беше мъка, а имаха смисъл не от веднага, даже като по-отраснал, понеже само удряше челото милия. сега ще ги търся, но съм в двуомение, макар че тази кошарка е цялата в решетки с идеята да го виждаме отвсякъде.
пайче браво за хубавите покупки, аз съм се спряла, нищо не взимам, чакам да си наредя нещата.
за гладенето - аз гладя и досега всичко, но не за дезифенцкия, беб не е имал слава богу стафилококи или нещо, което да налага да се "стерилизират", така че наистина не виждам нищо фатално да не се изглади. една приятелка ми каза че съм луда да  си гладя чаршафите ама аз пусто обичам да ми е колосано... иначе определено ми се случва и да проспусна нещо да изгладя. един съвет- ако ще пазите дрешки за себе си или за даване, като ги изперете, не ги гладете и ги приберете. не рядко ако са прани и гладени, дори да са без петна от пюре, стават на едни жълти петна и това е от гладенето. Peace
за запушен нос- и аз съм на ксилометазолин, напоследък имах и някаква хрема от дребния, но гледам да не прекалявам, че лигавицата атрофира наистина, става пристрастяване към ксилометазолина и е мн кофти след това.
milevami знаеш ли кой ще води тази лекция за астрологията, за кяото писа?  Peace
лаленце, за темата и всичко  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт