Отговори
# 705
  • Мнения: 192
Честита бебка Виктория, Dora! Да ви е здрава и щастлива и вие край нея! После, ако имаш време пиши как е било секциото и след това как върви възстановителния процес и закърмването на малката.

Аз тук ще се ослушвам за инфо за секциото, че днес бях на два прегледа и ми казаха, че и ние сме за секцио и ни го планираха за 5-ти. Ако не друго, поне се успокоих, че досега бях на тръни - може ли нормално, не може ли, как е по-добре... Ама тоя д-р Димов (началник бил на диагн.отделение в Шейново) беше много категоричен за секциото за разлика от моята.

И да питам - нещо специално за секцио приготвя ли се освен водоустойчиви лепенки, които предполагам от всяка аптека мога да купя?

# 706
  • Мнения: 160
Dora, да ви е честита малакта Виктория, страхотно име и страхотни мерки  Hug . Ти как си, пиши като си в кондиция как е минало всичко. Бързо възстановяване и скоро да се прибирате вкъщи с малкото голямо момиче Hug

Crave, зависи от ситуацията. Аз също ще кърмя, но си взех стерилизатор, защото ще ми се налага да оставям бебка на майка ми за по 1-2 дни и ще замразявам кърма и тя ще й я дава с шише. Иначе, ако ще сте си нон стоп заедно, не би ти потрябвал стерилизаторът. За стерилизирането в тенджера - няма проблем Peace

karamelska, а кое налага секциото при теб? Не съм сигурна, но мисля, че много мами са писали, че си носят и някакви ментови бонбонки да смучат след това, но така и не разбрах защо newsm78

Iskambebche вече окончателно ни се загуби май Thinking

Хубав ден, момичета   bouquet

# 707
  • Мнения: 209
Дора , честита рожба , много здраве и късмет да носи на цялото ви семейство и много щастливи мигове заедно   bouquet  bouquet  bouquet
Аз вчера бях на преглед , бебето е добре , води и плацента са добре , така , че следващото ми посещение ще е на 10 септември ...явно ще си стои малкото юначе до края на септември .. Grinning Grinning
И аз се притеснявам вече за Искамбебче ..от няколко дни не е влизала ...


# 708
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Струва ми се, че Искамбебче, вече трябва да се прекръсти на Имам бебчеMr. Green Heart Eyes
Дано!  Praynig

# 709
  • Мнения: 36
Благодаря ви, момичета за отговорите. Да, от болницата искат да имаш шишета, защото минавали през 2 часа да питат дали искаш да ти дадат АМ, ако имаш проблем с кърменето. Аз мислех да ги стерилизирам и пъхна в сака за болницата, който трябва да е готов, но не се сетих за това колко време ще стоят стерилизирани. Значи това ще стане, когато дойде моментът. Simple Smile Според вас колко минути да врят в тенджерата?

# 710
  • Мнения: 40
Честито Dora,да сте здрави и щастливи с малката принцеса.

# 711
  • Стара Загора
  • Мнения: 67
Честити бебчета, на Matsutka и Dora! Да са много здрави и щастливи и много да ви радват!

# 712
  • Мнения: 23
Момичета здравейте!!!:)
Аз се загубих за последните месеци, но така почуствах, че е по-добре. На 22.08 се роди нашата бебка София 50см и тегло 2850:))) за съжаление се наложи секцио, но благодарение на др Богословова и екипа от Вита всичко мина чудесно и замина:)))
Сега ще върна да ви изчета. Много се радвам за тези от вас, които вече са се срещнали с бебоците си , а на другите -малко остана. Надявам се всички да сте добре:)))
Това е засега от мен, отивам да се храним:)))
Лека и спокойна нощ на всички

# 713
  • Стара Загора
  • Мнения: 67
Честито, Nata_31! Жива, здрава и много щастлива да ви е, а на теб бързо възстановяване!

# 714
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Честито, Nata_31Heart Eyes Hug

# 715
  • София
  • Мнения: 41
Честито Nata, да сте живи и здрави! Бързо възстановяване.

# 716
  • София
  • Мнения: 710
Честито на Дора и Ната!!!!! Tada
Много много щастие ви желая Two Hearts

И мен почнаха да ме плашат със секцио вече, защото бебо е седалищно и ми е първо раждане... Все едно допреди 7-8 години все със секцио ги израждаха  #2gunfire
Аз знам, че до последно може да си се обърне бебока, ама лекарите гледат уплашено и викат: "Ми то досега като не се е обърнал..."
Да хванеш да ги разстреляш всичките.

# 717
  • Мнения: 160
Nata_31, много се радвам за вас, ако знаеш как те мислих напоследък...  newsm68 Да е жива и здрава малката София, да ви носи много радост  и хубави емоции. Бързо възстановяване на теб и бързичко да наваксвате с грамчетата Hug Кърмите ли се с малката? Наминавай отвреме-навреме да казваш как сте Hug

Yoanny, и аз вече се плаша... постоянно назначават секцио за щяло и не щяло... Прекаляват вече тия доктори... Разбирам, когато наистина се налага, но напоследък чувам доста странни причини, водещи до секцио. Относно твоето бебче, знам, че имаше някакви упражнения, които могат да се правят за позиционирането на бебето, надявам се Нощни очи да се включи по темата, защото май тя беше давала линк към тези упражнения. Аз също ще се поразровя, и ако намеря нещо, ще ти пиша  Peace

Хубава вечер, момичета   bouquet

# 718
  • Мнения: 160
Yoanny, ето някои статии, които намерих и мисля, че биха ти били полезни


http://spinningbabies.com/baby-positions/belly-mapping - тази е на английски

И виж какво намерих в тази статия: http://---reklamen-spam---/2013/03/18/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D … %B0/#.U_-MQjKSxqU
Цитат
Седалищно предлежание
Бебето е във вертикално положение, но не с главата на долу, а с главата нагоре и дупето надолу. Крачетата могат да бъдат или свити в коленцата или изпънати, като и в двата случая са прилепени плътно към тялото, поради липса на свободно пространство.
Това предлежание се дължи главно на недоразвита или много малка матка, но причината за седалищно предлежание може да бъде и  друга – физиологична или психологическа. Седалищното предлежание не е причина за планирано раждане със секцио! Много бебета се раждат безпроблемно в седалищно предлежание и има жени, които споделят, че седалищното им бебе се е родило по-леко от своето братче/сестриче, което е било в главично предлежание.  Бебето в седалищно предлежание има всички основания да се роди естествено и без рискове за здравето му или здравето на майката.
Особено важно е, когато бебето не е застанало в оптимално главично предлежание, майката да не бъде принуждавана да лежи по гръб, а да се движи свободно и да заема позиция на тялото, в която се чувства най-удобно. Така родилката облекчава не само собствените си болки, но и помага на бебето си да се завърти така, че да премине безпрепятствено през родовия канал.

Ех, не мога да постна линковете, приема ги като спам  Sad На ЛС също не ми дава да ти ги пратя... Ако искаш дай си някакъв мейл, на който да ти ги пратя newsm78

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 23:25 от Wickedly

# 719
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Yoanny, прегръдки! Аман вече с това седалищно дето все искат секцио заради него. Абсурдът е пълен!  Sick

Тук също има упражнения за завъртане на бебето:
http://www.estestveno.com/node/42
http://www.estestveno.com/node/114

Никога не е късно да се опита да се завърти бебето, не че не може да се роди и така... то пък голямата философия, баси...  Crossing Arms

Между другото днес Зелката ме изненада. От към края на 34-та се беше завъртяла главично и си стоеше така. Днес сутринта беше седалищно. През деня рови, шава, разтяга ме - завъртя се напречно... следобеда пак рови, шава и пак се завъртя с надолу главата... утре кой знае къде ще е заваря!  hahaha Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт