Няма радост по-голяма, през АПРИЛ ще ставам мама!

  • 24 612
  • 718
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14
Здравейте момичета.
Освен гаденето което ме събужда всяка сутрин най - късно в 6ч и ме държи по цял ден имам и постоянна тъпа болка ниско долу в корема която ме притеснява Sad Не знам дали е нормално и малко се плаша  Confused Относно мазането на коремчето всички ми казват, че е най - добре със свинска мас , но на мен повечето неща ми миришат много зле така че ми отпада като вариант  Wink

# 706
  • Мнения: 487
Момичета аз си поръчах перкуталфа,намерих две опаковки за 44 лв,което е супер.Чакам ги да дойдат до няколко дни.Сега съм в чуденка с какво да си мажа гърдите,че доста ме болят.Не ми се дават пак толкова пари,искаше ми се да е нещо по-ефтино,някой някакви идеи,че аз гледам едни масла по за 30-40 лв за малко мл.?

# 707
  • София
  • Мнения: 334
Аз ще си взема този комплект http://www.marvi.bg/promocionalen-komplekt-maternea-start-up-kit … podaryk-9064.html има кремче за стрии, за гърди и за уморени крака. Мазните неща (като олио) не ми допадат, попиват бавно и миришат лошо после дрехите с които съм била...поне предния път се мазах по едно време с едно масло на Бюбхен и така беше. После си взех крем.

# 708
  • Мнения: 191
Аз се мажа с Mustela, ще видим какъв ефект ще има...
Момичета, знам че още е рано, но някой спомена вече количките. Аз не съм задълбавала кой знае колко, само ги поразгледах набързо на снимки и много ми харесаха количките на Cosatto. Имат супер готини цветове и десени, а за близначета има страхотни модели  Blush Свежи и ярки цветове, за разлика от повечето марки колички, които предлагат само едноцветна гама, при това в повечето случаи в тъмните цветове.
Та исках да питам има ли мами, които са ползвали количка Cosatto и бихте ли дали мнение  Hug

# 709
  • Мнения: 664
Много ме разсмяхте, скици!  Joy
Арлена, предната бременност си следих при една лекарка, която много харесвах, но чак към края разбрах, че прави само планово секцио, понеже е от друг град. И така последната седмица ме наблюдава сегашният ми доктор, който изроди и сина ми. Исках да кажа, че този вариант не е проблем, но и според мен е най-добре да си намериш някой, който ще е с теб до края.  Peace
Аз съм утре на преглед - да видим колко е пораснало човечето за повече от месец ...  Whistling

# 710
  • София
  • Мнения: 11 784
Mustela-та на каква цена е? Че аз никога не се мажа с нищо, кожата ми не е суха и няма нужда, и сега ми се вижда много 30лв да дам за мазило  newsm78

Иначе Икаров е супер евтино 6 лв, аз си го натопям в памук и се мажа с памука, много удобно, ех че съм креативна  hahaha

# 711
  • София
  • Мнения: 2 508
Po3u  за сърчице ли ще ходиш? Значи в петък заедно ще треперим, аз съм на ФМ стискайте палци, на някой мина ли ФМ вече да каже как протича?


Ще се записвам на ЖК, надявам се  Peace
Сърчице, за мое щастие, "видяхме" още в началото на 6 седмица та се поуспокоих, сега ще ходя да си се запиша при лекарката, която искам да ме следи и изражда.
Стискам палци за ФМ!
Май и аз трябва вече да си запиша час за ФМ.

didka_glg
 -  нормални са болките, стига да не са непрекъснати и много силни. Най-добре се консултирай с лекаря, който те следи.

# 712
  • Мнения: 687
Не толкова заради скъпото раждане там, колкото заради това, че много ми се иска да опитам да родя нормално /ако ситуацията го позволява, защото сина ми беше седалищно/, а не знам дали лекарката ще се навие за нормално. Не знам до тогава има много време. Ако всичко е наред до края може да се наложи да си търся друг лекар при който да раждам.
Имаше някъде тема за VBAC (нормално раждане след секцио), потърси я, ако не си я виждала, дано ти е полезна. Имам няколко приятелки, които успяха да родят след секцио, така че е напълно възможно, дори и в България. Дано нещата се наредят както искаш Simple Smile

Относно стриите - аз предния път се мазах със сусамово масло, но не бях особено редовна, може би 1 път седмично съм се мазала (и то не всяка седмица Simple Smile). Нямам нито една стрия, а бях качила 18кг. Доколкото съм чела обаче, освен до ген и мазане, стриите са до голяма степен свързани и с храненето, както и с наличието на някои дефицити. Склонна съм да го вярвам, защото към 20 годишна възраст бях качила 6-7кг и тогава получих доста сериозни стрии, т.е. не съм от хората, с генетично хубава кожа. Храненето ми между тогава и сега е коренно различно.

Като цяло интересни теории за храненето и бременността (включително за стриите) има в тази книжка: http://www.amazon.com/Primal-Moms-Look-Good-Naked-ebook/dp/B00D5 … al+moms+look+good Макар и да не съм съгласна на 100% с доста неща вътре, де Simple Smile Има я по торентите, ако някой иска, я имам в epub и мога да я пратя.

# 713
  • Мнения: 124
Момичета, моля, някоя от вас, която не е гласувала, да го направи, защото искам да пусна новата тема, а не зная кое заглавие да сложа, тъй като има две с равни гласове. Praynig Mr. Green

# 714
  • Мнения: 124
Хайде, скачайте в
[/url]

Добавила съм много линкове с информация на първа страничка, надявам се да са ви полезни! Hug

# 715
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
jasmin_veni да те попитам?Беше написала,че количка от БГ не искаш,дай някои сайтове ако знаеш да разгледам?
Силки,не съм ти изпратила термина си,защото все още лекарката не ми е казала.В четвъртък съм  на лекар ,за да ме запишат на женска консултация и ще ти кажа.
Обратното мила, не живея в Бг, а в Канада и тукашните колички не ми харесват.
Датова не мога да ида и на лекар за газовете, тук посещенията са силно разредени, пренаталната грижа в Бг и по-добра

# 716
  • Мнения: 563
Еййй,много сте изписали,ама и аз като не влизам  Crazy
Продължавам да спя по цял ден,с 1-2 ставания за храна, а по цяла нощ чета книги  Mr. Green
Вече съм в 11-та седмица  и като че ли ми е малко по-добре,пак са ми гадни някои храни ,но не като преди.
Нямам търпение да си ида в БГ-то  Blush прияли са ми се сума ти неща ,които ги няма тук.
ММ и той нещо е "бременен"  hahaha И на него все му се яде нещо... Аз кажа едно ,той каже второ и ни текат лигите тука...  Joy
Айде наздраве и със здраве!  Mr. Green (сипала съм си едно винце,нали може?  Flutter щото се щава с епилатора- за упойка  Naughty)

# 717
  • София
  • Мнения: 334

The Mum има нова тема Simple Smile

# 718
  • Мнения: 563
Ауу, мерси!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт