Сватбени "селски" номера и пинизи

  • 484 073
  • 3 154
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз пък съм чувала за случай, когато булката ошамарила и овикала младоженеца преди церемонията, защото й бил настъпил роклята. Той пък рекъл "не" при подписването и си тръгнал.
Това и аз съм го чувала. Не мога да си спомням обаче кой ми го е разказвал, та да не се окаже някоя градска легенда  Thinking

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Баща ми е бил свидетел на подобна случка. Младоженецът да каже "не" в ритуалната зала и да си излезе. Това с настъпването може да е градска легенда.

# 47
  • Мнения: 11 567
И друго се сетих сега.
Тази година една далечна позната, бременна, отмени сватбата два дни преди датата. Сетила се че бъдещия младоженец е мунчо и майка му го издържа. Сватбарите увиснаха с новите тоалети и подаръци. Sunglasses

# 48
  • Мнения: 1 031
Случката трудно бих я категоризирала като "селска", по-скоро е гадна.

Моя приятелка се жени. Сутринта около нея пърхат близки и роднини и помагат с тоалета, подредбата на стаята и т. н. В един момент леля й казва, че с младоженеца са лика-прилика - и двамата осиновени.  Shocked (така научава за осиновяването, до тогава дори не е подозирала)  Sad

# 49
  • Мнения: 4 841
Когато зълва ми се омъжваше, точно в момента, когато чухме, че младоженецът и компания пристигат да вземат булката, свекърва ми се обърна към нея (булката) и й каза тихичко: "Маме, още не е късно да се откажеш". Момичето се направи, че не я чу. Е, аз и мъжът ми се оженихме, без нейно знание.  Mr. Green
Това не е селско. Защото познавам лично хора, които малко преди сватбата са искали да се откажат, ама са ги натиснали да се оженят, защото "какво ще кажат хората". 25 години по-късно разказва "тогава много сбърках и трябваше да се откажа". И родителите да ти окажат подкрепа в такъв момент на голямо неудобство е много важно. И аз бих си попитала веднъж детето "Ти сигурен ли си, че искаш да се ожениш? Ако все пак искаш да се откажеш аз съм зад теб".

Защото ще си питам децата.
Непосредствено преди подписа?

Ами да, преди подписа е подходящ момент, в който може да се откаже. Не че после не може да се разведе, но ако не е сигурен, защо изобщо да го прави.
Естествено, че ще попитам. Аз близки и приятели питам, та детето си няма да попитам.

# 50
  • Мнения: 483
И аз познавам едно 20 г. момиче, което ден преди сватбата каза на баща си, че е размислила, и че не иска да се омъжва. Човекът я подкрепи и тя и до сега му е много благодарна за този момент.

Така че и аз смятам да си питам децата сигурни ли са, че искат точно това. Каквото и да решат, винаги ще знаят, че имат моята подкрепа!

# 51
  • София
  • Мнения: 23 096
И друго се сетих сега.
Тази година една далечна позната, бременна, отмени сватбата два дни преди датата. Сетила се че бъдещия младоженец е мунчо и майка му го издържа.
Да не е пускала тема в бг-мамма?  Mr. Green

В един момент леля й казва, че с младоженеца са лика-прилика - и двамата осиновени.  Shocked (така научава за осиновяването, до тогава дори не е подозирала)  Sad
Това е брутално. С голи ръце бих извила врата на лелята.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 691
  Какви случки имало по сватбите, аз също си мислех , че само по ТВ се случват  Shocked !

# 53
  • София
  • Мнения: 11 472
И до ден днешен ми е тъпо, че кумовете ни бяха обещали подарък, а после се измъкнаха.
И пиянски изпълнения от всякакъв вид са ми неприятни.
На една сватба почувствах, че се напивам и си взех кафе. Таман бях изтрезняла, когато се започна с "голи до кръста" и пр. Sick
Голи до кръста, в смисъл?? Rolling Eyes Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 662
Да разширя малко темата. Изключително дразнещо и селско ми е /за съжаление, типично за нашите ширини/, младоженците да се чувстват задължени да канят непознати хора или такива, които не желаят, защото било срамота да не извикаш не знам си коя пета братовчедка или приятел по чашка на някой от родителите, например.

Скрит текст:
Много ме радват хора, които не робуват на чуждото мнение, а просто искат да запазят прекрасни спомени от този специален ден. Споменавам сватбата на наши приятели, които поканиха само родителите си, баба, дядо, общо десетина човека и другата, която ми напълни душата-двойка колеги, които не поканиха нито един роднина, а само най-близките си приятели, за шок и ужас на някои. Grinning

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Да разширя малко темата. Изключително дразнещо и селско ми е /за съжаление, типично за нашите ширини/, младоженците да се чувстват задължени да канят непознати хора или такива, които не желаят, защото било срамота да не извикаш не знам си коя пета братовчедка или приятел по чашка на някой от родителите, например.

Скрит текст:
Много ме радват хора, които не робуват на чуждото мнение, а просто искат да запазят прекрасни спомени от този специален ден. Споменавам сватбата на наши приятели, които поканиха само родителите си, баба, дядо, общо десетина човека и другата, която ми напълни душата-двойка колеги, които не поканиха нито един роднина, а само най-близките си приятели, за шок и ужас на някои. Grinning
Magnificent, зависи колко си близък с роднините си все пак. За мен би бил голям срам, да точно срам,  да не поканя баба си на сватбата си. Може хич да не е стилно, но това са хора, които са ме отгледали.

# 56
  • Мнения: 662
Янтра, ти си близка с нея, тя те е отгледала. Имам предвид случаите, в които се оказва, че роднините /без значение на коя от двете страни/, се опитват да натрапват свои познати или приятели, хора, които са далечни на младоженците.
Имам и спомени от сватби на приятели, които бяха в сериозни конфликти с някой от роднините си или тези на половинката си, вътрешното им желание беше да не канят тези хора, но бяха буквално принудени да го направят, защото щяло да е голям срам или какво щяла да каже баба Пена от петия етаж. Това е безумно, според мен...

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 13:24 от Magnificent

# 57
  • София
  • Мнения: 23 096
Боже, да не поканя баба ми и дядо ми. Това щеше да стане само през трупа ми.  Rolling Eyes
Представям си дъщеря ми да се зажени един ден без мен, а с други хора.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Лично изброените ми от мен най-близки роднини са 30 човека. Най-близки, на които звъня при нужда. "Лельо, аз съм болна, гледай ми децата три часа да се наспя." "Братовчед, закъсала съм с колата - ела ме изтегли, мъжът ми остана в Пловдив." И да не ги поканя на сватбата си?! Лично за мен твърде малките сватби ми идват странно, значи в отношенията с най-близките ти роднини има нещо счупено.

# 59
  • Мнения: 13 768
И на мен ми се струва супер брутално да не поканиш най-близките си на сватбата си. Особено щом е сватба. Ако е камерно подписване от само младоженци и кумове, как да е. Ако е някъде в чужбина и набързо взето решение, да. Но да планираш, подготвяш, събераш приятели и колеги, а да пропуснеш родителите си, много е грубо. Освен ако не са прекъснати отношенията между родители и деца отпреди това.

Общи условия

Активация на акаунт