Сватбени "селски" номера и пинизи

  • 484 259
  • 3 154
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 485
А какво ще кажете - подписване в чужбина и да не поканиш родителите си? Всъщност, те са в чужбината, но седмица преди плануваното подписване. Ти има казваш - недейте да присъствате и да си удължавате билетите за самолета, след 1 г. в БГ ще правим "голяма сватба"..........

# 61
  • Мнения: 22 036
Всички цитирани селски номера, според мен са от показни сватби, при които се кани куцо и сакато. На моята, поканихме само близки хора. Немакар, че не съм очаквала никакви подаръци съм проверявала пликовете и не съм искала определени неща за подарък. Живеехме заедно от две години и не сме мизерствали, за да чакаме сватбата.
И макар, че не съм очаквала никакви подаръци и до ден днешен готвя в "тенджерата от леля Таня" на пример. Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 6 136
Аз пък съм чувала за случай, когато булката ошамарила и овикала младоженеца преди церемонията, защото й бил настъпил роклята. Той пък рекъл "не" при подписването и си тръгнал.

Този случай ни го разказваше класната, като очевидец уж.  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 662
Ако е камерно подписване от само младоженци и кумове, как да е.

Да, по-скоро така беше. Приятелите, които поканиха само най-близките си роднини, не бяха запазили дори ресторант, после отидоха да се почерпят, нямаше покани, сватбено облекло и т.н. Вторият случай беше с известна подготовка, имаше запазено място и хотелски стаи, защото те са от София, а събитието се състоя на морето.
Скрит текст:
Всъщност, първоначалният им замисъл беше свързан и с присъствието на родителите, но се започна точно това, което споменах преди това-защо на морето, как така без покани, защо без сватбена рокля, ама този с какво ще отиде, ама как така само онзи, искам да поканя и еди кой си, и накрая направиха това, което им беше на сърце. Искаха този ден е специален, незабравим и изцяло лишен от битовизми.

Ronaldd, родителите са заминали за чужбина, специално за сватбата и накрая им се заявява да се прибират, така ли?

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 14:11 от Magnificent

# 64
  • Мнения: 15 049
Не съм присъствала на чак такива селски номера по сватби. Но, и аз съм питала приятелка сигурна ли е, че иска да се омъжи. Ако човек има някакви притеснения, по-добре преди сватбата, поканените ще го преживеят.

# 65
  • София
  • Мнения: 23 098
Тъй като това за питането тръгна от мой пост, искам да отбележа, че свекърва ми беше прекрасно наясно, че дъщеря й иска да се омъжи за този човек, да не говорим, че бъдещите младоженци живееха заедно от има-няма 10 години. Да, селска и просташка постъпка беше. Добре, че зълва ми изобщо не я отрази.

# 66
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Зълва ти готина ли е? Grinning

Питам, защото като чуя "зълва" и се вкаменявам.

# 67
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Абсолютно селско, неприятно и страшно ми е по селските сватби като наизвадят пушки, пистолетети и който каквото огнестрелно оръжие си има. И се почва пукотевицата...  Sick  newsm43

# 68
  • София
  • Мнения: 23 098
Котьо, за 13 години така и не я опознах (живеем далеч едни от други), така че не мога да отговоря точно. Не е лошо момичето, просто нямаме кой знае какви допирни точки.
Иначе да, "зълва" не е много звучно, но поне става от раз ясно за кого иде реч.  Wink

# 69
  • Мнения: 4 199
Само да вметна, че номерът с празните пликове си е доста стар пиниз. Поне на нас с по картичка се бяха отчели Laughing

Много исках на нашата сватба точно моментът с наздравицата и пликовете да бъде избегнат, но ме парираха, че ако оставя кутия ще бъде още по-селско, та в крайна сметка минавахме по масите, но признавам си, това ми беше най-ужасния и изнервящ момент от цялото тържество Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 873
Не знам до колко е селско с празните пликове, но да се разнася "кутия за дарения"-точно на това приличаше-, ми се видя малко неподходящо, знаейки финансовото положение на младоженците и факта, че са теглили кредит, за да се оженят Rolling Eyes!

Този месец ми се случи да съм на сватба на моя близка роднина и впечатленията са ми пресни  Peace
1. Взимането на булката, при положение, че двойката отдавна живее заедно и младоженецът дори живее с булката и нейните родители. Викаха ме да затискам вратата, но се скатах умишлено-признавам Whistling
2. В ресторанта се настаняват гостите и минава около час, докато младоженците си правят фотосесия. Всички са гладни, сватбата е вечерна и се чудиш какво да правиш.... Rolling Eyes
3. Влизат младоженците и почва водещата "прощавай мамо, прости татко! виж свекърво какво хубаво идва и още по-хубаво води!"-това, при положение че младите няма да сменят местоживеенето си, а свекърите бяха като истукани там-нито знаят на кой свят са, нито са участвали в подготовката около сватбата, като на гости са. Та, мисълта ми е, че ритуалите хич не са осъвременени и адекватни на ситуацията....само булката не разбрах защо се разрева  ooooh!
4. Първият сватбен танц беше след няколко хора и кючека  Confused
5. На танца на родителите "От извора..." свекърите отново не загряха, че трябва с нещо да участват и хич не станаха да танцуват....Получи се наистина танц на родителите на младото семейство-тези, които са ги подкрепяли, които са ги прибрали при тях,, които им помогнаха с подготовката за сватбата!
6. Това, че бичеше чалга цяла вечер и изобщо не смениха стила музика, изобщо няма да го коментирам!

Ноооо, булката и младоженецът са мнооого доволни от своя си ден и се надявам да не са обърнали внимание на конфузните моменти!  Grinning

# 71
  • Мнения: 6 996
Ритуалите всъщност въобще не са задължителни. Ако искаш - спазваш традиционни, ако искаш - осъвременяваш, ако не искаш - въобще няма ритуали.  Grinning

# 72
  • Мнения: X
А какво ще кажете - подписване в чужбина и да не поканиш родителите си? Всъщност, те са в чужбината, но седмица преди плануваното подписване. Ти има казваш - недейте да присъствате и да си удължавате билетите за самолета, след 1 г. в БГ ще правим "голяма сватба"..........

И какъв е проблемът?

# 73
  • Мнения: 12 473
Да, и аз не разбрах къде е проблемът?

На нашето подписване ще сме само с кумовете, голямата сватба е седмица по-късно. Тогава ще дойдат и роднините.

# 74
  • Мнения: 3 135
Празни пликове .... иди-дойди, обаче да се вижда на камерите как гости дават плик, а после той изчезва от кошницата/кутията, която след получаването на подаръците е сложена зад младоженската маса .... това е брутално. Дали са хората, но някой след тях го е взел. И не липсваше само един плик, да каже човек, че се е загубил.


То хората са казали "Един гледа сватба , друг гледа брадва".

Такава история с изчезнали пликове и аз зная и бях потресена.
Все си мисля , че на такова мероприятие се канят близки хора....

Общи условия

Активация на акаунт