Ужасът от квартирите през моите очи

  • 19 450
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 901
Разбирам ужаса на авторката, защото по този начин човек може буквално да остане бездомен. А това си е притеснително. От друга страна разбирам наемодателите, които не приемат животни. Вариант е да им се заяви най-отговорно, дори да се подпише клауза в договора, с която наемателят заявява, че всички - всички - щети причинени от животното ще бъдат поети финансово от наемателя. Без условия, без преговори, без клинчене, без компромиси. Просто покриваш всичко, което наемодателя ти поиска на тръгване, за което знаеш, че е прав без да мрънкаш и грам. Защото един апартамент след животно може да е в много лошо състояние, действително. Иначе - непоправими неща няма! И стени се оправят, и мизризма се маха (има специални препарати, поръчват се онлайн, няма ги в магазините), и драскотини се заличават, и нови мебели се взимат. Разбрала съм, че повечето наемодатели се навиват, когато им обясниш, че на тръгване ще им дадеш примерно не 2, а 3 наема. Примерно. Когато им обясниш, че имотът ще бъде оставен без драскотина, ремонтиран и обновен и подпишеш документ, където твърдиш това, който да задължава.
Това е вариантът. Иначе... С голямо куче много, много трудно, макар и не невъзможно. Желая ти успех!

# 16
  • Мнения: 191
Аз съм и наемател и наемодател . Преди година решихме такъв казус с мои наематели , на които разреших да си гледат куче на терасата - по тяхно предложение. Станаха ми много милички с начина по който ми го предложиха - дойдоха си с кучешка колибка в която си бяха сложили електрическа възглавничка  Grinning. Попитаха ме по обявата дали имам ток на терасата  Grinning

През 1-2 месеца ме канят на гости и съм възхитена от това , че вътре не мирише на куче а кучето си зяпа през терасата и определено няма вид да му е некомфортно.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 817
Давам апартамент пос наем . За 10 години 4 наемателя. След втория ( живя 4 години ) сменях две врати , на банята и спалнята. Беше ги строшил!! Следващите семейство с дете, по късно се роди и второ, заминаха за чужбина, сменях 3 вратички на кухнята. След всички изхвърлям боклуците им от мазата, боядисвам целия апартамент и правя едно голямо чистене. Апартамента го давам необзаведен , само с кухня. Прежалих го . Знам че всеки наемател го унищожава. Просто се надявам да стоят по дълго време, иначе не си струва. Сега живее млада жена с куче. Бяха казали младо куче, то се оказа немска овчарка на 6 месеца. Огромна е. Вече порасна, няколко пъти я пращаха на училище за по месец. Проблеми имах със съседите, по едно време си мислех да гоня наемателите. Но съседката също си взе куче - немска овчарка и купона е пълен . Както писах апартамента го прежалих . Беше съвсем нов , когато започнах да го давам. След като си заминат тези ( дано да е след време ) съм решила да сменя ламината. Дано поне вратите да са здрави. Мога да перефразирам заглавието Ужасът с квартирантите през моите очи.

# 18
  • Мнения: 4 465
От човек до човек има разлика както и от животно до животно. Разбирам добре проблемите на наемодателите да поставят условия ,но сигурно и те си дават сметка че каквито и условия да поставят няма как да си гарантират безпроблемни наематели .
Понякога младо семейство с малко дете държи имота много по-чист и приятен, от заможен сам чужденец  без любимец примерно или само момиче да речем. По мои наблюдения по-ефективно и за двете страни е посещение веднъж месечно примерно, от колкото прибързано да се поставя етикет не надежден .Разбира се като има желание и разбиране и от двете страни няма невъзможни неща.
Самата аз дълги години имах котарак и никой не би казал ,че в моя дом живее каквото и да е животно. Даже  са се изненадвали като го видят: ама вие котка ли имате? Разбира се в началото отелих време да го науча на някои неща. За всичките 14 г единствената му беля и неустоима страст бяха конците ми за гоблени ако ги оставя неприбрани. Нито мебел съсипа нито маркира нищо.

# 19
  • Мнения: 9 019

Понякога младо семейство с малко дете държи имота много по-чист и приятен, от заможен сам чужденец  без любимец примерно или само момиче да речем.

Понякога - може. Но моят опит показва точно обратното - да не коментирам закъсненията при плащане и оправданията с децата.

# 20
  • Мнения: 3 045
Винаги съм била на мнение, че мястото на което и да е животно не е в апартамент. Напълно разбирам притесненията на наемодателите и ги подкрепям в отказа им да предоставят макар и срещу заплащане собствеността си.

# 21
  • Мнения: 379
Тука все лелки пенсионерки рентиерки сте се събрали ми се струва. Какво като има куче, ще си му мирише на него, докато са в квартирата. Какви бели може да направи животното? Да изяде някой чехъл може би?  Laughing Много по-притеснително е с котка, защото ако жилището е обзаведено ще види сметката на всичко. Приятелко/льо с кучето, намери си необзаведена квартира и не споменавай кучето.  Peace

# 22
  • Мнения: 701
Добре де, като сте толкова против всички наемодатели тука, можете ли да ми кажете на кого тогава давате под наем и как си гарантирате добрата поддръжка. Не искате семейство с деца, не искате домашен любимец, не искате студенти и ученици,..... Аз например като си давах апартамента под наем най-пострадал беше след ползването му от 2 момичета. Начинът да се гарантира доброто стопанисване е просто човекът/хората на които го давате да ви вдърхат доверие и да имате право пр. 1 месечно да посещавате имота. Тогава, ако пр. човекът гледа животинче виждате дали има поражения и ако има се разбирате как да се отстранят. Можете да вземете също така предварителен депозит за евентуални щети.
Крайно ми се вижда

# 23
  • Мнения: 3 981
Тука все лелки пенсионерки рентиерки сте се събрали ми се струва. Какво като има куче, ще си му мирише на него, докато са в квартирата. Какви бели може да направи животното? Да изяде някой чехъл може би?  Laughing Много по-притеснително е с котка, защото ако жилището е обзаведено ще види сметката на всичко. Приятелко/льо с кучето, намери си необзаведена квартира и не споменавай кучето.  Peace


Хахахахаха, нека някой наемател не спомене, че ще живее в апартамента с ротвайлер, дали няма да лично да му събера багажа? Доста селска постъпка.
Какви бели може да направи ли? ОГРОМНИ.

В крайна сметка, наематели винаги има, да му мислят тези с кучетата Wink

# 24
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
То депозит така или иначе се взима. Аз досега все за офис съм го давала, че мястото и етажа са му такива и както казах е необзаведен. 12 години вече този апартамент е под наем. След всеки от освежителен ремонт отива на по-основен.
Първите си бяха тръгнали с шкафа-мивка, единствения който беше там, защото са си фабрични. Не й харесваше този който е там и беше сложила друг. Трябваше при тръгването да предаде апартамента както го е взела. Не ми каза обаче, че шкафа е не свален а разбит. Беше ми оставила един на който мивката се падаше от другата страна и сигурно от село го беше донесла  ooooh! Даже ми разправяше колко лесно била до преместя батерията на мивката от другата страна.

Това не е нищо. В момента пак тече ремонт, че последните се изнесоха преди месец. Имаше счупен прозорец, който ги гоних около 6 месеца да сменят. Имаше мастило разлято по стените в две от стаите, а това само с боядисване не става. Нямам една здрава щора в целия апартамент. А и 3 полилея са прибрали. Бяха се изнесли по-рано отколкото бяха казали.
Задържах депозита естествено, но понякога не стига за щетите, да не говорим, че фактурите за сметки които наемателите трупат пристигат доста след това.
И това при положение, че задължително за наема се ходи на място, а не по банков пат с цел поне веднъж месечно да видиш какво е положението. Мастилото по стените например беше зад техника иняма как да го видиш или са го направили нарочно накрая. В кухнята зад един шкаф е разливано кафе явно в продължение на доста време, което си стоше на стената и латекса не го покри. Бяха оставили мивката в банята да прокапва.
Какво като ходиш всеки месец. До наемател си е

Maraya not Carey, как смяташ да стане работата със скриването на кучето. Проблема е, че смърди и след него, а не само докато е там

# 25
  • Мнения: 379
Ми аз гледах санбернар по квартири 10 години. Наемах винаги празни, преди да си ги издам, съм освежавала и почиствала перфектно. Никой хазяин не ми е направил проблем, даже съжаляваха като си тръгвах. Laughing После 2 години пак в необзаведена квартира си гледах котето. Сега съм в собствен апартамент и си имам няколко екземпляра и проблеми нямам. Излишно предубедени и негативно настроени сте. Едни мърляви студенти, които вдигат купони и които ще ви умиришат златните апартаменти на цигари, ще ви прогорят завесите и диваните, са много по-голямо зло от едно куче. Peace

ма ко смърди, ако пода е с мокет или килим, ако е паркет или теракот не. Моето куче просто беше изцапало в единия ъгъл белия латекс, там където лежеше. Ами почистих го и им го боядисах на хората, издадох си апартамента както са ми го дали.

# 26
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Само, че твоя съвет е да не споменава кучето, а това е некоректонст от самото начало. За това те попитах как би го скрила.
Ако съм аз и някой се е нанесъл с куче без да ме предупреди, писмено му давам предизвестието още на първия месец и на основание, че ме е заблудил задържам депозита

# 27
  • Мнения: 379
Абе нека съм некоректна за кучето, ама да съм коректна с наема, сметките и поддръжката на имота. Peace

# 28
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 901
Кофти е да се скрие, че ще има животно в апартамента, ако наемодателя изрично е казал, че не позволява това.

Всичко е до човек. Амортизацията на едно жилище, с куче или без куче, е задължение на наемателя - да пребоядиса, да ремонтира, да поправи счупено, да подмени унищожено. Това е. Въпрос на възпитание и коректност.

Последна редакция: ср, 03 дек 2014, 13:08 от Sway

# 29
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Кофти е да се скрие, че ще има животно в апартамента, ако наемодателя изрично е казал, че не позволява това.

Всичко е до човек. Амортизацията на едно жилище, с куче или без куче, е задължение на наемодателя - да пребоядиса, да ремонтира, да поправи счупено, да подмени унищожено. Това е. Въпрос на възпитание и коректност.

Не, не е задължение на наемодателя. На наемателя е и то по 2 причини. Първата, че във всеки стандартен договор има клауза, че дребните ремонти възникнали във връзка с ползване са за този който ги ползва и второ това, че трябва да предаде имота в състоянието в което го е получил. Ако го е получил ремонтиран и боядисан, трябва така да го предаде.
За наемодателя са големи ремонти и подмяната на неща които наемателя не може да си вземе като напуска. Например щрангове, водомери, пари за фонд ремонт във входа, коита са извън консумативите за месеца и  подобни
Това, че не се спазват тия неща е отделно

Общи условия

Активация на акаунт