Новата Година весело да отпразнуваме,че с ЮЛСКИТЕ бебоци на лято ще будуваме

  • 34 966
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 792
Свет, някъде из последните страници на предната тема бях постнала моето решение Simple Smile

# 31
  • sofiq
  • Мнения: 111
Здравейте момичета, толкова се радвам , че днес е слънчево и приятно навън, хем да се наиграе детето, хем и аз да си постопля душата Simple Smile. Много благодаря за хубавата темичка ИЛИ като за първи път си се справила чудесно Simple Smile. За фейса и за тук аз редовно чета ама не винаги успявам да се включа. От днес вече съм болничен и ще съм вкъщи с малкия, че все за нас няма място в яслата, дано догодина се намери, че ще ми е малко трудно с големия корем и баткото. Аз съм на 29 на ФМ и БХС И вече чакам с нетърпение, миналия път тогава ми казаха пола, на баткото и се надявам и сега да се види , не че има значение ама да си знам. В фейса наколко мами се похвалиха че са видели госпожици Simple Smile. Лек ден на всички и дано празниците ни донесат много щастие и весели моменти с близките Simple Smile

# 32
  • Мнения: 94
ИЛИ страхотна тема браво . предната седмица( в 9 седмица ) бях на преглед и чухме сърчицето  Heart Eyes  на 12ти януари се записвам на ЖК и ще правим необходимите изследванията.

# 33
  • София
  • Мнения: 286
Здравейте и от мен с днешна дата,малко се позамотах,но малкия е на ясла и аз се разшетах че последните 2 седмици все не ми оставаше време Embarassed. Чувствах се много добре до преди да седна и сега направо съм  Crazyкато труп ,а ще имам гости довечера. Добре че вече нямам оплаквания ,много ,ама много рядко ми се догажда и то само ако съм много гладна,а пък в същото време не искам и да чуя за храна ooooh!. Сега така се наядох че не мога да дишам Sick.
Като ви чета всички ще правите ранния БХС,няма ли някоя мама която да прави късния като мен,много ме замислихте,можех и аз сега на 29 да го направя ,ама не съм сигурна дали става без записан час. А иначе имам уговорка за края на Януари за късния,но пък до тогава няма да го виждам бебчето  Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 310
Привет! Страхотна темичка, благодаря  bouquet

Да се отчета и тук. Миналата седмица бях на ФМ и БХС. БебКА е добре, всичко й е наред, пол на 95% мадама  Heart Eyes Още не смея напълно да се зарадвам, че чувам разни сбъркани в тези седмици полове.....
Имах час в събота при генетик да обсъдим резултата и от БХС, но ми се обадиха, че не е готов. Днес вече го видях в нета, чакам да обсъдим с докторката, но рисковете ми изглеждат ниски: 1:23000 Даун, другите 1: 100 000...
Иначе бебето го усещам от няколко дена, много лекичко бълбукане, рядко - вечер или денем, ако съм се свила много...искам силно да започне да ме рита, да си знам, че всичко е наред.

Снощи имах фиаско посред нощите, за една бройка да се мятам по спешност някъде - изведнъж ми стана зверски лошо, с ужасна болка в стомаха, да не ви казвам какви мисли имах....Повръщах, цяла нощ в тоалетната и на сутринта ходих до докторката да видим всичко ли е наред с бебето. Всичко беше ок, матка спокойна, шийка също...Явно някакъв вирус съм лепнала някъде, но докато се осъзная снощи от какво са тези спазми едвам бях жива от притеснение - не можех въобще ясно да определя болки в черва ли са, матка ли  Confused



# 35
  • Мнения: 114
Аз имам един въпрос - в коя седмица правихте ФМ и БХС ?

# 36
  • Мнения: 1 220
Аз ранни - в началото на 12 седмица.

# 37
  • София
  • Мнения: 310
В 12 точно.

# 38
  • Мнения: 161
Голям съм заплес, докато видя новата тема вие 3 стр. сте изписали  Joy  Или      bouquet
 ФМ правих в събота, всичко е 6.  Подскачаше през цялото време, малко измъчи док. ама на края миряса за малко да го измерят  Laughing  Док. каза, че може да пусна и БХС ама според него няма смисъл и аз се отказах, няма да правя.  Пола не можа да види, ама 12г.с и 4д.  беше 7см. човечето.  За проблемите с червата и аз имам ( синдром на раздразненото дебело черво) много неприятно.  Сега съм си поръчала пробиотици и смятам да пия, да видим ще има ли ефект  newsm78  
Лека вечер   bouquet

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 21:39 от Кит-Кат

# 39
  • Мнения: 624
ОТЧЕТ от БХС 11 г.с. +4 дни:
бебче 5,9 см от главичката до дупето,  newsm32 отговаряло на 12 г.с. + 3 дни
нухална гънка, назална кост, сърце, стомах и т.н. в норма
пол не видяхме

два от изследваните синдроми ги изключихме веднага, че са с много малък риск. остана Даун, утре ще са готови кръвните. Док каза, че ще ми се обади, ако нещо я притесни и че дори да видя изследванията онлайн, няма да ми е ясно, тъй като тя на база кръвните, плюс ултразвука и данни като раса, възраст, височина, тегло, начин на забременяване и т.н. изчислява риска. То се оказа много по-сложно, отколкото си мислех.

Д-р Чавеева беше много мила, мнооого дълго разглежда и ни показва разни неща. После дълго ни обяснява. Вероятно е плацентата да има една артерия и една вена, вместо две артерии и една вена, но първо, каза, че не е сигурна, защото бебчо е още много малък, плацентата също, и второ, дори и да било така, нищо не означава и няма риск за бебо само заради това. Не бях чувала такова нещо, ще почета малко в нета... newsm78

Бебчето беше много кротичко.  Heart Eyes Бутахме го горкото да се обърне, но не пожела. Само помръдваше с ръчичка или краче. Чак се притесних по едно време, като знам дъщеря ми как подскачаше при всеки преглед. Но док не изглеждаше притеснена. Може този път да ни се падне кротко бебче, не като живачето у дома, което и телевизия гледа подмятайки се насам-натам.  Heart Eyes

vess_82, идеални резултати ми се виждат!  Hug Да слагам ли розовия вързоп или да почакаме малко? Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 21:44 от Или.

# 40
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен! Днес бях на лекар. Видяхме си диването-5,4см човече, а не спря да с върти и да подскача! В началото на март ще ми правят амниоцентеза, така че БХС няма смисъл да правим. Иначе, всичко е на 6. Бебето малко поизбързва, защото отговаря на 11 седмици +5 дни, а би трябвало да е точно на 11 днес. Но това не е проблем. Много ме зарадваха вашите новини и желая при всички ви да продължи само с добри резултати до края!

# 41
  • Мнения: 324
Да се запиша и аз в празничната темичка.Весели и спокойни празници ви желая!

# 42
  • Мнения: 1 792
Да се отчета и аз Simple Smile Имам си същото кротко и поспаливо бебе като на Или  Flutter По ПРМ 11с4д, по ОВУ 11с0д , по ехограф 11с2д. Термин определи по размера за 12ти юли. 4,5 сантиметра спяща красавица или красавец. Не можахме да разберем, защото е твърде мъничко. Лекарката бая го ръчка докато се размърда да се опъне, за да го измери  Mr. Green А бъдещия баща беше в лека еуфория да го гледа на големия екран. Имам си даже и 2 3Д снимки  Flutter

И в заключение, не бях при Славчев, както ми се беше чуло по телефона, а при Славкова. Много приятна дама, много хубаво обяснява и на татковците с много въпроси  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 39
Ама как ви казват пола толкова рано?
Предния път ми казаха, че е момче около Коледа, а бях доста по-бременна от сега...

Или, лекарката, която ти е правила ФМ-то ли ще ти се обади за да ти каже резултата или лекаря, който те следи? При кого се следиш между другото? Аз съм на 30-ти

# 44
  • Мнения: 341
И в заключение, не бях при Славчев, както ми се беше чуло по телефона, а при Славкова. Много приятна дама, много хубаво обяснява и на татковците с много въпроси  Mr. Green
За Славкова от Фемина ли става въпрос? И аз ще съм при нея на 8 януари. Радвам се, че си доволна, значи сме в добри ръце  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт