Зимна феерия настана, АПРИЛЧЕ танцува в корема на мама - тема 9

  • 29 535
  • 771
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 067
И аз я мисля Силки, даже от време на време и поглеждам профила дали не е влизала Embarassed, ама от октомври насам не е Rolling Eyes.

Аз отново се опитвам да се разболявам - малко Т, малко кашлица за цвят... чудесно като за празниците Crazy.

# 46
  • Мнения: 2 026
Момичета, при мен кошмарът продължава  Sad от някаква незначителна кашлица, сега е вече някакъв ад.тази нощ почти не съм спала, уж носа ми отпушен, а гърлото ми, малееее, натъпкано със секрети и цяла нощ кашлица, та чак сега гърдите ме болят Sad Не знам как да ги изчистя тези секрети, при положение, че носът не ми тече, откъде се взеха един Господ знае.Мисля да си взема някакъв сироп, че то не се трае вече.

# 47
  • София
  • Мнения: 598
Мария92, тичай при личния лекар. Има сиропи за бременни, но най-добре да те прегледат преди това.

От днес съм в шести месец!!! Моля се всичко да е наред вече, че само перипетии през тази бременност! Вчера обиколих за час мола, после къщна работа малко и пак си навлякох главоболия.

Питахте за мерките - моите бебоци в 22 г.с. са по 575 и 600 г. Не знам много или малко е, щом не коментират, значи са в норма. Дъщеря ми помня, че чак в 7-ия месец мина 1 кг.




# 48
  • Мнения: 269
Момичета, при мен кошмарът продължава  Sad от някаква незначителна кашлица, сега е вече някакъв ад.тази нощ почти не съм спала, уж носа ми отпушен, а гърлото ми, малееее, натъпкано със секрети и цяла нощ кашлица, та чак сега гърдите ме болят Sad Не знам как да ги изчистя тези секрети, при положение, че носът не ми тече, откъде се взеха един Господ знае.Мисля да си взема някакъв сироп, че то не се трае вече.

Това е задна хрема - вместо напред от носа секретите текат назад в гърлото и предизвикват кашлица. Аз бях така от септември до ноември. За съжаление не знам какво да ти препоръчам, но третирай с нещо и в носа задължително! При мен мина от само себе си, но след 1-2 месеца чак.

# 49
  • Мнения: 191
Запис и от мен в новата темичка  Hug Giada благодаря, страхотна е! Остава само да я напълним с положителни емоции   bouquet
Рози тази лекция на 15ти януари на каква тема е?
Кротка твоите колеги не можаха ли да ти спестят основното чистене на офиса  Confused
И аз пропуснах тази година коледните партита. Ама не съжалявам кой знае колко. Обикновено е преобладавщо чалга, а аз не понасям  Crossing Arms
Тиквичке, дръж младежите две седмици на Рамщайн да забравят ужаса от барабанчетата  Mr. Green
Момичета, знам че беше коментирано в темите назад, но сега просто нямам възможност да се връщам да търся - споделете ползвате ли колани за бременни, ако да от кои сте доволни. Напоследък ме мъчат едни болки в кръста и гърба...май ще се наложи да си купя  Tired

# 50
  • Мнения: 664
Аз от вчера си мисля, какво става със Силки? Не е писала от много теми, дано всичко е наред при нея.
И аз си мислех за нея вчера. Дано наистина всичко е наред!  Praynig
Мария, най-добре на лекар!  Peace Аз имах много упорита и продължителна кашлица през миналата бременност и АГ-то ми беше изписала Мукосолван /това само за инфо/.  Peace

# 51
  • Мнения: 304
купи си от аптеката една банка физиологичен разтвор,игла и спринцовка.2-3 пъти на ден си промивай носа(като шмъркаш навътре)с него.мноооого е гадно,но според лекаря при който ходих заради кашлица,това е най-добрия начин за промиване на носоглътката.важно е да не се задържат секрети,защото почват да се въдят разни бактерии там а за кашлицата ми изписа ГЕЛОМИТРОЛ.не е противопоказен при бременност и може да се пие продължително време.аз имам някаква остатъчна кашлица,на пристъпи е,2-3 пъти на ден,но направо ме задушава.лекаря каза,че е лек бронхит и ми изписа геломитрола,защото той втечнява бронхиалните секрети и помага да се изчистят дробовете.вземи спешни мерки,да не се тръшнеш точно по празниците...

# 52
# 53
  • Мнения: 373
в 25- та г.с. съм, после в 26-тата тогава ли влизам в 7 ми месец или тя трябва да мине?! Какви са ви вълненията през този период на бременността?

# 54
  • Мнения: 267
Клеопатра 10 в деня в който влизаш в 27-ма седмица, влизаш и и в седмия месец.

Момичета да ви питам нещо от няколко дена имам чувството, че ми пулсира нещо между краката в рамките на 2-3 мин по един два пъти на ден после спира и се чудя какво е  newsm78 дали не е разширение на таза(не че знам как трябва да го усетя него), не ме притеснява но определено ми е любопитно.

# 55
  • Мнения: 373
Ккави са ви вълненията и страховете през този период, какви ви върви времето - бързо или бавно?

# 56
  • Мнения: 124
НЕ ми се е случвало ,напълно възможно е да от таза . Мен днес ми разказа играта пикочния мехур ,бебка явно така е застанала че е едно натискане ... Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 026
Много ви благодаря за отговорите, дами Simple Smile Геломитрола съм го пила при възпален синузит, но явно помага и в моя случай.Иначе от аптеката си взех сироп Стодал, само той ставам за бременни, защото е хомеопатичен.А за носа от вчера си забърках физиологичен р-р и клеева тинктура и впръсквам в носа.Дано да се подобря, че не ми се прекарват празниците сополива и с кашлица.
Моята бебка снощи така взе да ме рита в пикочния мехур, че го очаквах всеки момент да изхвръкне навън Grinning Тъкмо гледахме филма Армагедон и на кулминацията така се разрита, че нямам думи.Вие къде усещате вашите бебоци?Защото аз я усещам най-честно под и над пъпа и отдясно.

# 58
  • Мнения: 373
Под пъпа до сега го усещам, но днес беше и над пъпа това означава ли , че защото е пораснало или се мести?

# 59
  • София
  • Мнения: 493
И аз усещам бебка около пъпа, отляво и отдясно отстрани, ниско долу.. Като, че ли навсякъде  Laughing  Днес дока едвам и измери бедрото, не спираше да шава. Аз пък нищо не усещах, може би защото съм легнала по гръб и тя потъва навътре  newsm78   Grinning
Аз съм в 24г.с. и я измериха 720гр.  Peace

Момичета, дайте идея за подарък за половинката..  Tired   И който има брат, също  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт