Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка! Тема 12

  • 23 477
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 503
Sladoledche Нашият батко е при д-р Марио Томов,той беше в 20 ДКЦ  а сега е в близост до 20-то ДКЦ  в един медицински център, на ул. Царица Елеонора, в ново блокче се намира

# 46
  • София
  • Мнения: 194
Giada, аз съм в Красно село,а нашите са в Бъкстон.Цял живот в тея квартали съм живяла. Понеже работя като управител на аптека също в тоя район,имам преки наблюдения от педиадрите в 20 ДКЦ( коментари на родители,а и директно виждам какви лекартсва в кои случаи изписват) и не съм особено впечатлена.Лекарката,която ме е следила мен като дете,също е там и в краен случай при нея ще ходя да питам(най-добре ми се струва от всички).

# 47
  • София
  • Мнения: 357
swampi - при коя лекарка би отишла в краен случай? А другите какво изписват - повече АБ ли? На нас 20 ДКЦ ще ни е най-близко и е добре да е от там някъде педиатъра. Ама ти направо ми съкруши надеждите с този коментар. А то и нашия личен лекар ще трябва да сменяме на цялото семейство.

# 48
  • Мнения: 2 274
Ей, момичета, ми ние много голяма банда се заформихме от южните квартали! Тиквичка, Сладоледче, Karina81, swampi... За съжаление, аз съм по-далечко от вас, в Павлово, та не знам дали ще се засечем по градинките. Ще стане ясно на лято, според дали ще се осмеля да шофирам. swampi и Karina81, благодрая за коментарите по темата. Май май, ще проверя в МЦ Новум лекарите.

Ние педиатърката я ползваме в редки случаи или само за болничен. На нашата улица има един частен педиатър, много е популярен в района - д-р Ковачев, и обикновено ходим при него за диагноза, а за лечение ползваме класически хомеопат. Но не сме от най-здравите, и се е налагало въпреки усилията ми на 2 пъти да давам антибиотик на детето. Е, 2 пъти за 4 години може да се преглътне, но ми се иска и толкова да не беше. Все пак ми се иска да мога повече да разчитам на педиатъра по ЗК, иначе защо плащаме соц. осигуровки?

# 49
  • София
  • Мнения: 194
Sladoledche, Тотева е лекарката,при която съм била като дете. Не съм искала да ви отчайвам,но и аз подхождам от професионална гледна точка.Ами изписват яко лекарства без никакви изследвания,изписват ги на конвейр-в 8 сутринта като ти дойде първата рецепта от съответния лекар на смяна,после цял ден се точат майки с абсолютно едни и същи лекарства без значение от оплакванията на децата.Другото,което ме докарва до истерии,че си карат с едни и същи препарати,без грам амбиции да се информират какво ново и актуално се е появило( а има много хубави препарати-не само лекарства,за които даже не са и чували). Та в тоя ред на мисли ще ми е много трудно,защото въпреки че работя с лекарства,аз самата прибягвам до тях само когато наистина е неизбежно.

# 50
  • Мнения: 503
Giada веднъж седмично,ще се събираме някъде по средата   lalalala lalalala lalalala

# 51
  • Мнения: 1 393
Айде и от мен записче в новата тема  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 2 274
Giada веднъж седмично,ще се събираме някъде по средата   lalalala lalalala lalalala
Става. Много ще се радвам!  Grinning

swampi, това което казваш, хем съвпада с моите впечатления, хем ме отчайва! Най-добре да не боледувахме изобщо...ама това се случва само като не ходим на детска градина  и на работа....което е невъзможно  Wink А ти как се лекуваш?

Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 15:52 от Giada

# 53
  • Мнения: 304
бреииий,аз се чудех с кой ще се мотам по градинките,пък то се оказа,че сме цяла банда!намирисва ми на голям купон!нямам търпение!и друго да ви разкажа от мойта луда глава!от известно време къпането много ме затруднява:като постоя права 10мин.ми се стяга корема и ме заболява кръста,като се наведа да си измия краката,едвам се изправям и всяко къпане гледам набързичко да да го пратупам.но...казах:СТИГА! Laughingнакарах ММ да ми купи от левчето платмасово столче,като табуретка и като се настаних под душа-направо си прекарах супер.страхотна СПА процедура и болящия ме врат си напарих.абе,киснах се сигурно 40мин.като хипопотам(и по форми го докарвам Blush)

# 54
  • Мнения: 301
Laughingнакарах ММ да ми купи от левчето платмасово столче,като табуретка и като се настаних под душа-направо си прекарах супер.страхотна СПА процедура и болящия ме врат си напарих.абе,киснах се сигурно 40мин.като хипопотам(и по форми го докарвам Blush)
hahaha Много познато...Аз вторият път като излязох от болницата и се бях схванала от лежане, като се прибрах бях като вдървена. Ииии понеже в къщи баня и тоалетна две в едно Embarassed като си тупнах една пухена хавлия върху тоалетната чиния, та седнах отгоре и така се къпех няколко поредни пъти... Crazy Голям кеф беше...дето вика Тиквичката като спа е....

# 55
  • София
  • Мнения: 357
хахаха, tikvi4kata, много ме развеселяваш с твоите описания с чувство за хумор към самата себе си  Laughing

И мен ми е много трудно да се навеждам и да обувам обувки и други такива неща. А съм само с 1. А вие дето сте с по 2 дечица вътре не мога да си представя какво ви е...

# 56
  • София
  • Мнения: 11 779
Tikvi4ke бееее, как ги докарваш тия лафове  Joy са да ти се скарам, никакво седене и 40 мин душове. Мен от болницата специялно ми казаха бързи душове само, многоо е гадно знам аз най добре се чуствам права и седнала ама не смеем.

# 57
  • Мнения: 304
абе,аз това уж го знам,ама като отдавна се кривя в банята....изкуших се!много хубаво ми беше.другия път пак ще съм седнала,че права по-зле,ама ще по-кратка процедурата.обещавам!

# 58
  • София
  • Мнения: 194
Giada, ами за по-баналните неща или с хомеопатия(която допреди 4 години тотално отричах,но това е друга тема на разговор),или с нещо,което облекчава симптоми(повръщане,разтройство и т.н).Ако има някой симптом,който да ме тревожи,директно си отивам при съответния специалист(кардиолог,невролог или друг) за съответното изследване. Като цяло антибиотик пих за първи път от мн мн време по- миналата година след неуспешната ми бременност.

А и като се познавам каква съм чепата трудно ще намеря педиатър,с който да си допаднем.

 Къпането и на мен ми е трудно вече,а за бръсненето на краката да не ви обяснявам-като петниста хиена съм-тука има,тука нема  ooooh!

# 59
  • Мнения: 200
 Heart Eyes

Да се запиша и аз. В неделя за няколко часа ме повали вирус. Детето ми го подари.  Heart Eyes Още един път. Нямаше предупреждение с хрема, ами директно започнах да си кашлям. И така стигнах даже до 39.3 температура. Вече съм по-добре. Казват, че повторението е майка на знанието, да видим дали този път си научих урока.  Rolling Eyes Забавих поръчки, но поне клиентите са ми готини и веднага влизат в положение.  Hug

За запека случвало ми се е няколк пъти. Обаче за мамите с тази случка, която е повече от веднъж знам, че помага вечер малко английска сол. Хем има магнезий, хем действа разхлабващо. Другия вариант е сутрин да се взима, обаче там вече се гони по-различен ефект. Сините сливи са вариант, само дето на мен ми надуват корема и последния път имах чувството, че щях да избухна. Много ми се наду корема и като почнаха едни газове.... Mr. Green Аз сините сливи ги ям за кеф, не за нещо друго...

За секса
...  Rolling Eyes и на двамата ни се иска, обаче аз изпитвах дикомфорт, който се разбра от какво е. Кандидоза. Та освен всичко сега лекувам и това. Верояно щях да съм се справила с нея, ако Кълвачева беше склонила още в 3-тия месец да ми пусне една микробиология, а тя ми каза да остана в изчакване.

За кварталите гледам сте писали. Ние сме сега в Люлин7-център. Някой наоколо?  Sunglasses

Кажете, вашите бебета кога се обърнаха? Последния път на прегледа ехографа отчете 25-та седмица, обаче според мен излъгА.  Crazy Съвсем си бях в 26-та, сметнах си го с един календар от тези, които имат АГ-тата. И на следващия ден, след прегледа вече усетих движенията на бебко съвсем другате. После и ММ каза, че усеща главата му ниско долу. Така, че аз мисля ние да сме в отбора на обърналите се. Вие в кой тобор сте?   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт