Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка! Тема 12

  • 23 505
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 267
от 5-ти месец е с главата надолу,надявам се да няма изненади  Praynig

# 61
  • Мнения: 200
...

 Къпането и на мен ми е трудно вече,а за бръсненето на краката да не ви обяснявам-като петниста хиена съм-тука има,тука нема  ooooh!


Хахаха, онзи ден и аз открих, че имам няколко линийки на краката...  Whistling Кола маска на триъгълника успях да си направя частична. Сега е време за нова серия. Да видим дали позата от предния път ще сработи или ще ми дойде корема по-голям. Ако не - ММ ще помага.  Crazy

# 62
  • София
  • Мнения: 11 785
Вчера с ММ умряхме от смях, той ми обръсна краката, еми викам стигнахме кулминацията значи в нашата връзка, приказна бях, косата не ми е боядисана, коластра ми течеше,  отдолу и дума да не става, не смея и да помисля да се чепатя, не ми пука докторката сигурно не и прави впечатление.

Ние сме  главично, док каза че е заел поза за раждане, в 28 ма беше седалищно, ще го видим дали ще се върти още.

Тикве седенето при нас е по опасно от стоенето права, има много натиск върху шийката. Ти кога си пак на преглед?

# 63
  • Мнения: 606
Тиквичка - ей тва е то изобретателността Simple Smile Радваш всеки път! Laughing
maria8621 -   bouquet
Оф, кола маската я отлагам за петък или другата седмица, ще видим кога ще съм в настроение, ама е много трудно вече. 1 път реших да накарам ММ с лакирането на краката да помогне - леле, такъв ужас няма, та сега дори не ми минава през ум да го моля за помощ, че може да ме нареже за мезе... ooooh!
Ние до 7мия месец бяхме с главата надолу и в началото на тази година 28 г.с реши , че му е по-кеф с главата нагоре, по диагонал, за по-интересно на майка му. Като питах шефа на АГ-то в болницата как да му помогна да се намести правилно отсече, че няма как, ако бебето само не реши да се обърне, аз съм безсилна. Показва рога от сега.
За тези които имат проблеми с WC, хемоглобина и дори високата кръвна захар - опитвали ли сте с цвекло!? Тук 2-3 идейки за използването му който го интересува.  
Скрит текст:
Странно е, и повечето хора като го чуят се мръщят, ама с една тежка анемия преди 2 години на ММ му намерихме няколко доста сполучливи приложения. На салата - откраднахме идеята от Пикадили, салата с червено, бяло зеле, маруля, лук на шайби, настъргани моркови и настъргано цвекло, маслини - зелени и черни на шайби. Другото което открих случайно е, че изпечено във фурната като картофи не е никак зле, аз го загъвам да се задуши в хартия за печене и пека около час, после го обелвам и поднасям като гарнитура, вече сос и овкусяване - кой каквото му хареса. Скоро го пробвах и на пюре - е сложих и 1 картоф докато го варих ей така за текстура, но не е лоша гарнитура. За десерта няма да споменавам, че си е жива калорийна бомба, но е нещо невероятно, от самото цвекло става безумно сочен и въобще не се усеща,че го има.

# 64
  • Мнения: 2 926
Такааа започвам подред Simple Smile

maceto85 разбирам напълно страховете ти  Hug
Но съм убедена,че нещата при теб ще свършат с щастлив край.Гледай какъв хубав, голям мъж имаш в корема  Laughing Ще устиска още малко, а ти полежавай и му помагай  Laughing
Толкова се надявам да си права и наистина второто раждане да е по-леко  Praynig

doly_dog, didito_mam  Hug

Смехорани благодаря от сърце  Hug трудно е, но с всичко се свиква  Confused

Shantel дано, дано  Hug каквото такова, резултатът обаче след това си заслужава!

Шльоки_Пльоки и аз бях така преди около три години.Преместихме се в нашето си жилище, но много трудно свикнах в новия квартал.Може би 3-4 месеца ми беше супер тъпо.Сега обаче съм много щастлива  Hug


Днес си изпочуках от чистене, ако и тази вечер не успея да спя, вече се чудя какво да предприема.Не е работа това безсъние и най-лошото е, че ми се приспива точно около 7-8 сутринта, когато малкия става и няма как да легна.

Вчера бях на консултация - бебето е седалищно, 1225гр. - лекаря каза, че всичко е в норми, ама на мен защо така малко ми се видя, не знам.  newsm78 Попита ме и колко съм родила баткото, не знам в каква връзка.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 884
За запека - сутрин на гладно чаша топла вода, не гореща, с една супена лъжица мед. Peace

# 66
  • Мнения: 140
Аз съм в Княжево,но обикалям Павлово, Борово и Красно село редовно. И ние ходим при Ковачев при проблем с баткото, много съм доволна от него. От бебе сме при него след като педиатърката по ЗК му изписа два АБ за месец и направи страхотна алергия, сега я ползвам само за бележки за училище.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 107
Цвеклото е много полезно откъм желязо. Аз бих предложила това
Скрит текст:
Настъргано цвекло с цедено кисело мляко и чесън. Като снежанка. Може да се добави морков, орехи, алабаш или друго каквото ви хрумне.
Спанака и другите зелении са богати на желязо, но то не се усвоявало много от организма - това казаха на една от лекциите.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 331
Ами моята госпожица си беше седалищно на последния преглед и даже по време на прегледа се въртеше. Сега февруари ще видим дали има някаква промяна. Постоянно се врътка и изпъква ту отляво, ту отдясно, така че си нямам идея как е застанала  Joy

Ей, тиквичката, Маце, много ме развеселихте  Joy  Аз трудно се навеждам вече и също гледам да не се бавя в банята, че да не ми става лошо. Мисля другата седмица да посетя козметичката  Laughing Пак ще има чупки и стойки  hahaha

chudesna, много неприятно. Бързо да се възстановяваш Hug

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 479
chudesna моят момък още не се е обърнал, или поне преди седмица не се беше.. сега ще го видим в петък. А за ехографа - възможно е да са ти казали различна седмица от това, което е от цикъла. Аз именно заради това почнах да следя първо вас, та после се натресох и на мартенките smile3521
Относно "козината" .. оф  Joy хубаво, че едно време в банята ни дядо е направил едни правоъгълници от бетон и тогава плочки, та да е удобно да се слагат легени, ала бала, да си седне човек  Sunglasses толкова е удобно в момента.. сядам си, краката си ги вира и подпирам на мивката и се почва  Joy Не знам как ще се оправям в нормална баня  Joy

# 70
  • Перник
  • Мнения: 728
Благодаря за новата тема, Дидолино! Много е хубава! ☺
Аз съм утре на ЖК, нямам търпение да видя колко е пораснал бебчо  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 145
Didolino, благодаря!

Didito, в САНА при д-р Елена Иванова ли сте? За мен тя е един от най-добрите педиатри в София.

Скрит текст:
Не, не сме при нея. Ние сме при д-р Йорданов. Аз също я харесвам д-р Иванова, ходили сме при нея, че много боледувахме Sad Тя има ужастно много пациенти и се чака с часове с една камара болни деца в този тесен коридор.

# 72
  • Мнения: 77
Запис! Два-три дни да не вляза и нямате изчитане.
 Абе, момичета, цял ден в "мамата " ли стоите Wink
Връщам се назад да наваксам.

# 73
  • Мнения: 200
Тиквичка - ей тва е то изобретателността Simple Smile Радваш всеки път! Laughing
maria8621 -   bouquet

Ние до 7мия месец бяхме с главата надолу и в началото на тази година 28 г.с реши , че му е по-кеф с главата нагоре, по диагонал, за по-интересно на майка му. Като питах шефа на АГ-то в болницата как да му помогна да се намести правилно отсече, че няма как, ако бебето само не реши да се обърне, аз съм безсилна.
[/spoiler]

Това да знаеш, че е изключително погрешно. МОЖЕШ да помогнеш на бебето да се обърне и още как! Около мен вече няколко мами направиха съответните упражнения и бебетата им се обърнаха. Ходене на четири крака е рецептата без майтап! Една съседка така даже в работата си правела упражения, смеели й се, ама не й пукало. Бебето се обърнало. Пробвай!

Според мен за бръсненето може да се иам доверие на мъж. Все пак те имат по-голям опит от нас с бръсначите. Simple Smile 

# 74
  • Мнения: 606
Това да знаеш, че е изключително погрешно. МОЖЕШ да помогнеш на бебето да се обърне и още как! Около мен вече няколко мами направиха съответните упражнения и бебетата им се обърнаха. Ходене на четири крака е рецептата без майтап! Една съседка така даже в работата си правела упражения, смеели й се, ама не й пукало. Бебето се обърнало. Пробвай!

Ще пробвам обезателно Simple Smile Надявам се и при нас да има ефект!

Общи условия

Активация на акаунт