Бебе Михаела ни е на късмет и ведро продължаваме напред! Термин АПРИЛ - Тема 13

  • 26 887
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 264

Привет и от мен в новата темичка, страхотно заглавие  Simple Smile
Добре, че не спах тази нощ, та да наваксам с четенето на предната.

За козметиката, да ви кажа съм в голяма дилема. Хич не съм фен на прекомерното мазане, колкото по-натурално толко по-добре си мисля. Но без хич знам, че не може, а нямам никаква база за сравнение, така че много ви благодаря, че споделяте предишен опит с различни марки. Аз иначе към мустела съм малко сантиментално настроена  Simple Smile Първото ритниче на бебо го усетих точно когато ми предлагаха на един щанд тяхното бебешко олио. Беше много мил момент за мен.

А за датите като говорихме при мен също има малко съвпадение. Термина ми е на 18ти, а точно на тази дата с ММ започнахме връзката си. Може са се каже даже, че бебо ми е подарък за р.д. т.к. явно съм забременяла веднага след рождения ми ден. Иначе при нас няма в семейството струпване на р.д. в близки дати и мисля че така е по-добре.

За избора къде да раждам също се чудя. Аз се следя във Вита, но не им харесвам особено родилното. А и ми се искаше, да е малко по-близо до естественото раждане, а там по-скоро бебетата гледат на бързо да ги извадят с подпомагане. От друга страна, все пак е доста по-добре там от държавните болници.

За килограмите да се похваля мисля, че за сега съм много добре 7кг съм качила. Да се надяваме, че няма да се качат много повече през оставащите седмици.

Да се изкажа и аз за хемороидите, че въпреки че запек не съм имала получих възпален външен хемороид точно за нова година и се видях в чудо. Сташно боли, питах тогава док, койтп по каса ме следи ама много не ми обърна внимание, каза вземи си някакво кремче, ама какво ме каза. Така, че изчетох тук една две темички и си избрах проктогливенол. В комбинация с никаква тоалетна хартия вече никакви пикантни храни, повече супучки и две седмици мазане вече забравих за проблема.
Сега обаче от две седмици ме мъчи ужасна хрема и дишам много трудно. Дайте моля, някой съвет как да подобря полкислород, че и без това не си доспивам, а като не дишам добре се страхувам много и за бебо дали стига кислород

# 46
  • София
  • Мнения: 11 779
Запииииииис!

Ро3и тенк ю вери мач!

Тази нощ беше ужасна! Зверски киселини и егаси ритниците изядох за дето тук се оплаквах! Открих топлата вода. Аз по принцип ям всеки ден по един шоколад без захар и бях спряла няколко дни и съответно по малко ритници. Много съм зле.

За пердета ние си взехме от Икеа за целия апартамент, по 25 лева, и за детската са от там.

За дрехите, само онлайн гледах по бг сайтове и е пълен ужас.

За козметика не съм решила, май Бюбхен, и за подсичане бепантен май се казваше Македонското кремче ( павличева маст)  също.

Кг последно бях + 11 кг което е с  1 кг повече отколкото трябва според онлайн калкулатора.

Карина аз съм ползвала само Easy lax те директно се слагат и след 5 мин имат ефект.

За болниците аз казах вчера Щерев или Токуда. Дай боже да не стигам до Токуда. Иначе държавните никак не излизат по евтини от частните. Ако си с избор на екип, Вип стая, и всички консумативи дето трябва да си занесеш ами ще го докараш колкото раждане в частна. Но забраняваме на всички шушулки напускане на гарсониерите преди 36та седмица!

# 47
  • София
  • Мнения: 194
Абе гарсониера,аз с тея килограми поне на двустаен го докарвам  #Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 264
Аз нали рядко пиша и като стигна нямам спиране. Simple Smile
Сетих се още нещо, за мамите на които много им тежат коремчетата да споделя аз си купих поддържащ колан, то моите килограми уж малко ама всичките са на коремче. Та нося колана от 5ти месец почти постоянно и съм супер доволна. Напоследък дори спя с него. Като го купувах ми се видя скъпичък, но сега мисля че е една от най-смислените покупки, които скоро съм правила. Не знам другите, ако ползвате доволни ли сте?

# 49
  • Мнения: 2 274
Рози, благодаря за темата  Hug

Аз бързам да се включа по поста на Смехорани. Тъй като предимно си стоя вкъщи, и ровя по сайтове за обзавеждане и детски стоки, най-много до някой мол да отскоча да гледам детски дрешки, с две ръце подкрепям казаното за скъпите детски стоки. И не само те, а и стоките за дома. Всъщност, относно БГ производителите, има такива които предлагат доста прилични цени, и качеството е нелошо, нооо...дизайна! Нямам думи. Пример, искам да си купя килим, но след семеен съвет решихме, че трябва да е вълна. Има големи красоти, но всичките са от полиестер, акрил и тн. Сливен предлагат килими от вълна, но десените - НЯМА ТАКЪВ УЖАС! Всичко е някаква вариация на кубове и цветя с оранжево-зеленикав отенък! Детските дрешки пък наистина са такъв кич! А в МОЛ-овете бичат такива надценки. Точно Mothercare, за които стана дума, ми прави впечатление че никога не правят истински намаления, поне тогава цените им да са приемливи.
А на големите UK марки много ме дразни, че ги правят в 3-я свят, но това си е мой проблем явно...

От българските марки аз ходя в склада на Комес, там цените наистина си заслужават. Има и кич, но тук-таме има прилични неща, ако не елегантни дрехи с невероятна визия, то поне дрешки за вкъщи и за игра.

# 50
  • София
  • Мнения: 11 779
Абе гарсониера,аз с тея килограми поне на двустаен го докарвам  #Crazy

Ааа твоята е от старите гарсониери  Joy

Ето като много мрънкате

http://www.bebeimama.com/kalkulator-na-tegloto

# 51
  • Мнения: 687
Благодаря за новата тема.
За килограмите съм +9кг досега. По-малко, отколкото през миналата бременност по това време, но и сега не ми се е налагало да лежа. Като цяло не ми тежат много, все още си ходя активно всеки ден, клякам и се навеждам без проблеми, нямам оболежки и т.н.
За козметиката - с баткото ползвах шампоанчето Веледа (доколкото може да се каже, че съм ползвала въобще, защото основно го къпя в чиста вода) и от време на време кокосов масло, смятам и за бебето да ползвам същото. За дупето - неароматизиран сапун на Dr Bronner.
За пазаруването - съвсем лесно съм решила въпроса с това, че нищо не съм купувала все още за бебето. Малкото неща, които съм преценила, че са ни нужни, ги имам от баткото, дрешки са ми обещали, ще взема само нещо за изписването (обикновено боди и ританки, не комплект) и това е. Трябва само да купим ново столче за кола за баткото, защото неговото остава за бебето, това ни е основната и най-скъпа и сложна покупка и този път, както и предния. Купихме и ново гардеробче, защото мястото взе да не ни стига.
За вълнен килим - ето от тук сме купували http://rodopska-takan.dir.bg/kilimi.htm и планираме да купим пак. На живо са значително по-хубави, отколкото в сайта. В Икеа също имаше сред разпродажбите даже намален вълнен килим (http://www.ikea.bg/textiles/rugs/Large-and-medium-rugs/51193/76323/). Сигурно имат и други. Зависи разбира се какво търсите като размер и стил.

# 52
  • софия
  • Мнения: 2 918
Рози,   bouquet!
Аз цяла нощ се въртях от болки в цялото тяло и сега ми е сънено, но трябва да уча за изпит!

# 53
  • Мнения: 301
Рози  bouquet, благодаря за темичката. Аз сега ставам и още съм не събудена Shocked след кафето ще се включа Heart Eyes

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 7 395
И аз още нищо не съм купувала за бебето. То и няма и какво толкова много де. Ще купуваме само кошара,количка -не.  Въобще не са ми на дневен ред покупките. Дори и да се наложи майка ми и мъжа ми ще ходят да купуват,да перат и гладят. Да се оправят!
За козметиката още не съм решила каква да е . Предният път беше на Мустела,да ама на госпожицата кожата и нещо не го хареса. Та минахме на евтиното Бочко и се родихме Simple Smile Съвета ми е да вземете първо малките разфасовки от избраната козметика,щото аз така се къпах с Мустела сумати време Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 2 498
Момичетаааа, да ни е на късмет новата тема:)  Hug

За упойките - lady vanilla, плашещо си звучи, аз съм била под спинална упойка. Да ти кажа боцкането в гръбнака не е кой знае какво - боцкане като боцкане, ама после това да не усещаш нищо от кръста надолу е доста странно:) Поне пуска мнпго бързо - 3-4 часа и вече си нов човек:)

Смехорани - много добро описание на бебешкото пазаруване!!! Аз, понеже много мразя да ходя по магазините, реших проблема с пазаруване онлайн. По този начин и с няколко покупки от Хиполенд, Айко, Икеа и Бебеландия се обзаведохме. Трябва да сметна колко пари сме дали до тук, но като изключим кошарата, която е 250лв - дрехите и дреболиите са за не повече от 5-600, а сме взимали и за до 4-5мес някакви неща. Според мен работата е там, че много се спекулира с детските неща. Знае се, че нали е за бебето - родителя дава мило и драго. И западните дрешки не са много евтини, но като улуча някое намаление излизат без пари.... Нашите вериги и кварталните магазинчета рядко си позволяват подобен лукс.

Alvinda - и аз по съвет на мацето си купух, довечера ще го пера и нямам търпение да го пробвам. Бая ми тежи, като походя повечко направо имам чувството, че ще ми се откъсне корема.

Аз сега чакам пред кабинета на любимата докторка, очаквайте включване!!! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 026
Абе гарсониера,аз с тея килограми поне на двустаен го докарвам  #Crazy

Ааа твоята е от старите гарсониери  Joy

Ето като много мрънкате

http://www.bebeimama.com/kalkulator-na-tegloto
Според този калкулатор съм +0,300грама над нормата, което ме устройва, успокоих се хахаха  Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 5 884
Ей, много сте изписали.

Обличам и обувам голямото дете, че и нас, сега и бебето, предимно и изключително чрез онлайн пазаруване от Ларедут, Амазон, Джавари, последното добре, че го затвориха, защото ме е срам като си отворя шкафа с обувките, ама то не се издържаше, като пуснат по намаленията кожени ботуши и обувки, маркови за по 30-50 лв...
В общи линии всичко можеш да купиш на цени между 50-70 процента по-ниски от тукашните, да не се чудят родните търговци защо не им върви алъш-веришът.
Включително за дедето всички играчки за подаръци, лего, популярните кукли Монстър Хай, барбита и прочее купувам от чужбина буквално на половин цена.



За козметиката - предния път уцелих намаление на Комсед от 50 процентовите и единствената предлагана бебешка козметика беше Чико и накупих всичко - шампоан, олио, измивно блокче без сапун, крем за дупето, една гъбка от натурален материал, още я ползваме, много бях доволна. Сега имам една камара мостри на Себамед, при тях повечето продукти са ми с твърде сладникава миризма, и разни други, мисля да ги използвам и после пак ще мина на чикото сигурно.


Досега съм плюс 11 кг. Не зная защо толкова припадате за килограмите, по 1.5 - 2 кг на месец е нормално. Flutter

# 58
  • Мнения: 285
Ada, мерси за линковете, както винаги полезно включване! Тъкмо се чудех ти къде изчезна! Икейските ги знам, българския производител заслужава да ги посетя. Надявам се, че ще ни пасне някой цвят.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 7 395
Когато кажеш ,че пазаруваш за сватба и за бебе и отварят големите ножици Simple Smile

Термина ми с каката беше точно на годишнината ни от сватбата. Април имаме с с нея имен ден,но той се мен така че не знам дали има значение. Родителите ми имат годишнина от сватбата на 18.04,но дотогава не знам дали ще издържи. Каката е родена на 12.09.12 г,сякаш ми се иска това да е на 15.04.15 г,но всичко зависи от доктора Simple Smile (не само от него де)

Общи условия

Активация на акаунт