Отговори
# 45
  • Мнения: 99
Добро утро мамчета Simple Smile

Как сте днес? Успех на прегледа ganbg  Hug
Пиши как е минало.             

# 46
  • Мнения: 712
Добро утро! Simple Smile
Днес сък като ударена с мокър парцал - нещо не спах добре и съм замаяна. Дано да се съвзема, че имам страшно много работа, а няма как да я отложа. Tired
ganbg, да се похвалиш после как е минало Simple Smile
Или, много хубав списък. Честно казано четейки списъците в различни сайтове бях започнала да се чудя на кой му трябват всичките тия глупости. Не разбирам идеята за овлажнител (но пък във Варна въздухът си е доста влажен), а мисълта, че ще си оставя детето непрекъснато на 21 градуса ме ужасява (това е препоръчваната температура, която трябва да се следи с термометър!!!). Аз не съм фенка на високите температури, но това ми се струва прекалено. Да не говорим, че като го изкарам после на 40 градуса навън има сериозна вероятност да му стане нещо от огромната разлика. Има и разни други странности, но тези са ми най-фрапиращите. Simple Smile Иначе и Росица е права, че всяко дете си има индивидуални нужди. Може да си мислим, че сме купили всичко, което ни трябва, а да се окаже, че според бебока не сме Grinning
Роси, а защо да не може да бъде облечено с къс ръкав бебето? След като аз ще ходя по потник и къси панталонки, не е ли малко гадничко да навличам детето с дълъг ръкав и дълго панталонче? До колкото съм чела бебоците лесно прегряват и попринцип понасят "студа" по-лесно отколкото жегата.

# 47
  • Мнения: 341
Благодаря на всички, включили се по темата за шишетата! Ще взема 1-2, хем ще останат пари и за нещо друго. Мерси пак, друго си е да имаш компетентни съветници!  Grinning  bouquet

# 48
  • Мнения: 598
Тъй като дъщеря ми е лятно бебе си позволявам да кажа от личен опит, че поне в българските условия през лятото и като новородено наистина са нужни тънки дрешки, подобни на нашите. При 35 градуса много ясно е с потник-боди и евентуално къси панталонки. Но те са само за вид, не непременно нужни, като е горещо. Но ако е хладно, хубаво е да има ританки или друго с дълги крачоли и дълги ръкави. Просто зависи от температурата. И разбира се, най-добрият индикатор е бебето-то се вижда дали му е студено, добре му е или е претоплено. Това последното май най-често се случва по нашите широчини. Ако бебето се гледа на климатик вкъщи, бих казала връхни дрешки над бодито. Моите никога не съм ги държала като бебета на 21 градуса. Лятото климатикът ни е на 25 градуса. Просто Пловдив е ужасно горещ град лятно време. Всичко, което казах, разбира се се отнася за гледане на бебе в горещ град през лятото, знам, е не всички градове са чак толкова горещи, особено планинските. Но тук трябва да се внимава да не претопляме, че лесно се стига до това.
Благодаря за хубавата нова темичка! И лек ден, момичета!

# 49
  • Мнения: 484
Добро утро и от мен! Мале колко мнооооого сте писали ... Да се включа и аз  wavey
Dotmot, тук има промоция на шишета на Avent: http://www.hippoland.net/top-oferti/avent-komplekt-za-novorodeno-pp . От моя близка приятелка знам, че са страхотни и мисля да си взема и аз. Мисля, че все в някакъв момент ще потрябват, дори ако кърмиш. Например може да кърмиш, но да е необходимо и дохранване ...
Bo-bo, честит ви мъж и на вас! Голям юнак да стане Simple Smile
Pospalancho, честита ви госпожица! Вчера гледах в разни сайтове за дрешки - е има уникални неща за момиченца! Представям си как ще я гласите, как ще й правите прически ... Хи-хи
Мария Тереса, стискам палци изследванията да са добри! И най-вече верни!
Ganbg, успех на ФМ!

# 50
  • Мнения: 31
Много често правят и промоции в Айко на шишетата Авент и стерилизатора.

# 51
  • Мнения: 30
Или., прекрасна нова темичка и особено полезен списък, особено за такива като мен, които са страшно далеч от всякакви бебешки неща. Честно да си призная някои от нещата, дори не бях ги чувала преди и не знам за какво служат...
hope!, честито момченце! Таткото сигурно е на седмото небе. Party Надявам се скоро и аз да разбера пола на бебока, за да ми е по-лесно да си го представям вече...

# 52
  • София
  • Мнения: 3 572
Категорично не съм съгласна, че са нужни 1-2 шишета за предлагане на вода за изключително кърмено бебе. Вода се предлага след започване на захранване, за да не измества кърменето. Просто в по-големите жеги се кърми по-често, а бебето като е жадно суче само предната кърма, която е по-водниста.
Но това е лично мое мнение на база малко над 3 години кърмачески опит.

# 53
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Тези 21 градуса важат за зимните бебета. Няма начин да държите лятото новородено бебе на такава температура, ако навън е 35.Овлажнители и тем подобни също са необходими зимата,когато стаята се отоплява и въздуха е сух.
За мен най-важното е да има дрешки(не много, защото после се подаряват)+пелени за постилане и евентуално завиване,кошница за кола,ваничка+хавлийка(аз ползвах пелените в началото вместо хавлийката), креватче+чаршафчета,  козметиката, термометър за вода и шишетата(2 максимум)+ биберон-залъгалка в началото. Всичко друго-стерилизатор, помпа за кърма, комплект шишета, шезлонг, количка, повивалник и т.н може да бъде набелязано и купено по-късно или подарено от близки и приятели, ако е необходимо. Майките с втора бременност знаят, но тези с първа не. Не всяка жена успява да изцеди кърма с помпа. При не малко жени помпата не върши кой знае каква работа и е абсолютно ненужна покупка. Ако бебето е изцяло на кърма и майката не цеди с помпа стерилизатора и претоплителя са абсолютно ненужни вещи.
Ако се хвърлите да купувате нещата от готов списък има опасност да се уредите с ужасно много ненужни и доста скъпи вещи. Освен това повечето близки питат какво да подарят на бебето и може да се възползвате от това-хем те ще са удовлетворени, че подаръка им се ползва, хем и ще ви спестят доста парички Peace
Хоуп то и за момченца има страхотни дрешки Laughing Пък за прическите-сина ми ходи по-често на фризьор от мен Whistling

# 54
  • Мнения: 598
Съгласна съм с мнението, когато се отнася за изключително кърмено бебе. Наистина първите шест месеца нямат никаква нужда от допълнително вода, кърмата е съвсем достатъчна, отделно, че тя има огромно водно съдържание така или иначе, а лятото специално. И аз кърмих дъщеря ми малко над 3 години. Сина-година и 7 месеца. Отделно, за шишетата трябва да се внимава специално, особено ако майката иска да кърми. Бебетата лесно свикват да пият с биберон, но това е доста по-различно от сукането от гърда. Дори ако се налага дохранване, не е желателно да е с биберон. В кърмаческия подфрум има доста писано по въпроса и въобще с две ръце насърчавам която от вас иска да кърми, да попрочете какво пише там, много ценни съвети, които трудно се получават от педиатър или в родилния дом, където традиционно се опитват да пробутват АМ. Но пък дават безценни съвети за това как да се отбие бебето максимално бързо, за който го интересува това. Има изключения разбира се.

# 55
  • Мнения: 712
Мисля, че не е излишно да се купят 1-2 шишета. Никога не знае човек дали няма да му потрябват на човек. Може да са от по-големите като вместимост - събират и много и малко, а ще могат да се ползват и по-късно. Иначе тия малките в един момент ще трябва просто да ги махнем (така смятам). Колкото до това дали ще се дава вода или не си е до разбирания на майката и до желание на детето. Аз мисля да предложа - ако пие добре, ако не пие пак добре. То само ще си реши.

# 56
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Кира тези големите обикновено са с биберон за по-голямо дете. Поне на Авент са така. Малкото шише е с биберон за новородено, а по-големите са с 2-ка(6месеца) и така ще трябва да си купиш шише + биберони(авента са по 2 в кутийка),което ти излиза почти като да си купиш 2 шишета различна големина Whistling

# 57
  • Мнения: 48
Добро утро и от мен на всички! Чудеса нова темичка, благодаря!

Или, благодаря за изчерпателния списък. Тъкмо започваше да ме обзема паника с всички тези разговори за покупки. Сега вече само остава да потвърдим пола и мога да започна да се забавлявам по бебешките магазини.  Laughing

Относно дрешките, ние определено ще трябва да купим и такива с дълги ръкавчета и панталонки, защото тук във Велинград и лятото си е доста хладно.
Шишета и аз мисля да взема поне 2, въпреки че се надявам да кърмя колкото е възможно повече, и все пак в някакъв момент ще потрябват.

Ние сме на печка на дърва и изпадам в паника как ще успяваме да овлажним въздуха когато застудее.  Ние винаги държим една тенджера с вода отгоре и постоянно се изпарява, но пак е много сух въздуха.

Да ви се похваля, утре сме на ФМ и БХС и страшно се надявам вече да потвърдим пола на мъничето, а и дано всичко с него да е наред.
От предишния БХС ми казаха че плацетарния протеин  и бета-хорионгонадотропин са ми ниски и ми препоръчаха втори. Дано всичко да е наред  Praynig Така и не разбрах, точно какво означават тези неща, та ако някой има идея, моля да сподели.

Прекрасен ден на всички, изпълнен с прекрасни мигове!   bouquet

# 58
  • Мнения: 712
100% ще трябва да вземем и 2-3 дрешки с дълго ръкавче. Лятото във Варна става доста хладно вечер, особено през последните 2-3 години. Щом на мен ми се налагаше миналото лято да си обличам дълъг ръкав... Но през деня си е жега.
Pospalancho, чак толкова не съм се задълбочавала, честно казано. Видях, че има по-големи и по-малки шишета, но че има различни биберони... Embarassed Все си мисля, че още е малко рано да пазарувам активно и отлагам задълбочените проучвания и разглеждания. Само с количката не се стърпях и 1 месец рових като обезумяла, докато си я харесам Simple Smile

# 59
  • Мнения: 484
hope!, честито момченце! Таткото сигурно е на седмото небе. Party Надявам се скоро и аз да разбера пола на бебока, за да ми е по-лесно да си го представям вече...
Svet_m, не само таткото е на седмото небе! Ние и двамата мнооого си искахме момченце!  Направо очите ми се пълнят от радост !!!!!!! Пожелавам ти и ти скоро да разбереш пола на бебока, голяма радост е Simple Smile

В кърмаческия подфрум има доста писано по въпроса и въобще с две ръце насърчавам която от вас иска да кърми, да попрочете какво пише там, много ценни съвети, които трудно се получават от педиатър или в родилния дом, където традиционно се опитват да пробутват АМ. Но пък дават безценни съвети за това как да се отбие бебето максимално бързо, за който го интересува това. Има изключения разбира се.
Galentse, благодаря ти, че ни "светна" за кърмаческия подфорум. Мисля, че ще е много полезно за тези като мен, на които това им е първа бременност.

Mishelka_86, стискам палци и на теб за утрешната ФМ и БХС!

Общи условия

Активация на акаунт