АПРИЛска мама багажа преподрежда, а АПРИЛско бебе хълца и нарежда - Тема 18

  • 29 557
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Бургас
  • Мнения: 7 395
Училище за родители в ресторант ТОХ /Младост / на тема: " ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ СЛЕД РАЖДАНЕ " лектор : д-р Стоянов - спортна мед. и " NUK - най-добрият помощник в грижите за новороденото"
ВХОД : СВОБОДЕН
Утре в 13.00 ч


Аз не мога да дойда,че съм болногледачка

# 32
  • София
  • Мнения: 264
Рози, чудесна темичка както винаги   bouquet

Ние в банята пръскаме със Саво два пъти годишно, че иначе си се появява мухъл. Обаче мен миризмата много ме дразни и я усещам по няколко дни след пръскане. Така, че сега последния път пробвахме друг препарат Tilex, който не мирише и не му трябва много проветряване, но пише че е подходящ само за гладки повърхности. При нас ММ пръска латекса на тавана и свърши работа.
Аз за смятането на календарния месец може и да съм била в грешка, че сега като поразгледах в повече сайтове и календари излязоха различни резултати. Но пък както и да го смятам до термина 18.04 от днес ми остава точно месец Simple Smile

# 33
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Добър вечер Simple Smile
Аз си стоя с 1 см. разкритие и само повтаря докторката, че бързо ще стане...аз й се оплаках, че мъжо не ми пуска, че чака да мине мача на Монреал Импакт (утре), за който е купил билети. Тя се счупи да се хили. "лъжливия ден". Поговорихме си за секциото, защо е толкова много в Бг, оказа се, че и в Мароко и арабските страни е така. Тя ми каза, че на нейна дъщеря не би препоръчала секцио по желание и недоумява защо не се опитва естествено раждане в Бг. Говорихме и за пари и т.н. и тук го има това, но в доста по-лек вариант. Но най-зле било с жените от Мароко. Идват с по две-три секцио и тя няма избор, освен и четвърто и пето секцио (те раждат на конвейер).
И те така...да минава тъпия мач, че да видя и аз кекс, ако не почне раждане, поне да имам приятна занимавка до 1.04 Joy

# 34
  • Мнения: 182
Запис и от мен в новата тема и имам един въпрос -
Кога ви дадоха документите от женската консултация да си бъдат във вас?
Имам предвид изследванията, направлението за раждане и т.н.

Карамел, по принцип трябва да е 45 дни преди термина, когато ти дават и болничния. При мен ще е с 2 седмици закъснение, понеже не бяхме пуснали последната микробиология. Като цяло идеята е, че особено в 9ти месец може да започне раждане преди термина и е добре да ги имаш (не че някой ще те върне от болницата Simple Smile ). Доколкото разузнах трябва да ти дадат направление No.7 и обменна карта с резултати от изследванията от ЖК.

За миризмата на новите шкафчета - и аз установих, че имам същия проблем като извадих вчера дрешките от тях се бяха умирисали леко. Реших да пробвам да държа купички със смляно кафе, да видим дали ще има ефект...

jasmin_veni, дано скоро ти излезне късметът с твоя човек, поне ти да намажеш Grinning На мен категорично ми отказват, та ще има суша поне още месец и половина  Thinking

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 09:00 от shmatkofel

# 35
  • Мнения: 121
Момичета вашето направление 7 има ли дата? Моето е без дата и се чудех така ли трябва да бъде.

# 36
  • Мнения: 467
Направлението за раждане важи 30 дни и моето го дадоха точно месец преди термина. Тогава ми дадоха и изследванията - те не че са много, де.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 7 395
Училище за родители в ресторант ТОХ /Младост / на тема: " ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ СЛЕД РАЖДАНЕ " лектор : д-р Стоянов - спортна мед. и " NUK - най-добрият помощник в грижите за новороденото"
ВХОД : СВОБОДЕН
Утре в 13.00 ч


Аз не мога да дойда,че съм болногледачка

Понеже съм написала инфото като индианец да се редактирам,че става дума за 19.03 от 13.00. Ето и линк :  https://www.facebook.com/events/1594578114133127/

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 303
Добро утро ,за който е добро,аз от вчера вечерта съм със стомашни проблеми,едвам съм заспала от болки,сгафих пак с някакво ядене,но не знам с кое,като започнаха едни киселини първоначално,а аз рядко съм имала такива ,после една болка,молих се да ''върна'' я отпред,я отзад Laughing ,но не се случи,днес ще видим как е ,но съм на диета.
Сутринта пък съм се записала за почистване на килим,към една демонстрация-безплатна,тъкмо беше за пране.Хайде късмет на всички и хубав ден!

# 39
  • Мнения: 182
Момичета вашето направление 7 има ли дата? Моето е без дата и се чудех така ли трябва да бъде.
На моето няма дата, явно умишлено. Въобще не се бях замисляла за това, което казва puppi

# 40
  • София
  • Мнения: 2 498
Момичета   bouquet

Леле, пих кафе, изядох едно парче торта и направо ще се пръснаааа. Бебка нещо недоволства:)

Хм, така като ви слушам... Нашето легълце не миришеше чак толкова много. Един-два дни го дъжах с отворени шкафчета, даже на втория ги напълних.
Не си спомням за другите ни мебели, но сякаш само секциите, които сме взимали от Икеа не са ми миришели изобщо. Другите за 1-2 дни се отмирисват.

На мен док ми даде направлението като ми пусна 45-дневния болничен, аз останалите изследвания си ги пазя, а и те си ги имат в базата. Но при мен май е лесно, няма да сменям болницата и лекаря.
Но направлението е без дата, да.

Alvinda - май ще го потърся този препарат, преди да извадим саво-то. Ние като сме пръскали викаме нашите и те почистват, докато ни няма, за да оставят да се роветри няколко дни. Ама винаги сме го правили пролетта или лятото, когато е топло...

Жасмин - айде, малко остана до мача  bowuu

# 41
  • Мнения: 191
Честита дъщеричка на мама Ани! Бъдете здрави и щастливи!  newsm59 bdbaloni

# 42
  • Мнения: 130
pakris, а дано да е след 2 седмици, че така както го е описала жената, точно такива са ми симптомите.  Praynig
Това със схващанията от дясно и от ляво около ставите на краката, не се бях замисляла че са в комбина с болките в кръста.  newsm78
Мерси за инфото   bouquet
Снощи едва заспах от кръста пак и като легнах като почнаха и едни подготвителни контракции и се молех само да не станат болезнени Simple Smile Но след час и половина-два въртене в леглото успях да заспя.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 114
Добро утро и от мен!

lina_bs, благодаря за инфото за лекцията утре, аз мисля да се замъкна пък да видим...

Направление за раждане и аз все още нямам. В понеделник взех 45-дневния болничен, но АГ каза, че следващият път ще ми дава документите. По принцип и аз си пазя всички изследвания, и добре че, защото в 7-ми месец ми бяха изгубили досието  Shocked  че им носих всичко на ново.

Иначе темичките ги омитаме със страшна скорост  Laughing Ако продължаваме така мисля да раждам най-рано в тема 21  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 200
Ооооо, много ми хареса името на темата!!! Много точно! БлагоДаря!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes И пак да помоля да ми сложите един син щъркел...  stork-boy  Hug

Вчера подредих всичкото дрехи, които имаме. То беше едно мислене, едно връткане, едно кумене кое къде да е.... със сигурност като се появи човечето ще пренареждам, защото тогава ще разбра кое ми е най-удобно. Днес последен транш пране на пелени и съм ГУТОА! Образно казано, защото се оказа, че нямаме ни едни ританки, както и долни чаршафчета за леглото. Явно съм ги подарила барабар с леглото и матрака на баткото. Ама това с чаршафите е лесно. Simple Smile) Остава да реша въпроса с това къде да слагам памперсите, мокрите кърпи, крема и другите чудесии.

Това сладурче, дето ми скача в корема, като започне да хълца и няма спирка! Чак ми става досадно  ooooh! Crazy Crazy Crazy

Пропуснала съм къде сте писали за подуванията (както и на какво), обаче аз да се включа с мнение по въпроса: Подуват ми се краката. Вечер като си сваля чорапите и "релсите" оставени от ластика им е хлътнал навътре. Около него е едно бухналооо... чудно!

И другото, което взе да ми се случва, много е болезнено - схваща ми се мускула на крака - прасеца искам да кажа! Ей така, както си лежа, сутрин и като се стегнееееее... яко боли. Преди месец се случи еднократно с левия, а сега за кратко време два пъти десния... Дали, защото се движа по-малко... не знам. Снощи пак се мазах с магнезиево олио, днес сутринта всичко беше точно... Сега само имам мускулна треска от рязкото схващане. От какво може да е?  newsm78

От днес ОФИЦИАЛНО съм 45 дни преди термин! Юхуууу!

Общи условия

Активация на акаунт