В очакване сме всички вече на АПРИЛското човече - Тема 19

  • 33 473
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Ние оставихме Ники на приятели един ден и една нощ и при други приятели за следващите 24 часа. Баща му се върна да го вземе да го води на плуване и през деня бяха заедно.

# 46
  • Мнения: 503
Sladoledche ,и при мен нещата се случиха през нощта...уж и мен ме гласяха за планово секцио,пък бебоците си бяха на друго мнение,та баткото...просто си го оставихме да си спи,не сме го будили,но той знаеше,че може и така да се случат нещата,бяхме говорили за това,да не се изплаши примерно ако се събуди и установи,че е сам,но той е голям на почти 12 е. Не се беше събуждал въобще,чак на сутринта разбра,кагато стана официално батко  Grinning

# 47
  • Мнения: 277
Честито на всички мами с нови бебчета. Мен днес ме нямаше и хоп пак нови бебешоци. Вече май всеки ден ще е така. Аз бях на преглед и разходка, но се прибрах и много изморена. В началото на 35 с. Бебка е 3200кг. Така ми се доспа докато записваха тоновете. Май добре го храня бебето с портокали Simple Smile  Води и плацента били екстра. Док пита даже дали не искам малко да изместим датата напред, но аз не искам, даже мисля че рано го вадят Simple Smile  Ако си стои вътре до тогава де. Лека вечер от мен, а всички новородени бебчета да са спокойни и послушни.

# 48
  • София
  • Мнения: 598
Дейзи, Маце, Тантан, да са ви живи и здрави прекрасните бебчета!!! Нека бъдат щастливи и ви носят само радост и гордост!

И аз знам, че мазане трябва и след раждането, понякига точно тогава се появяват стрии. Ще мажа без зърната.

На мен много ми хареса заглавието за овнетата и телчетата. Може да го ползваме за следващата тема.

Сладоледче, ние сме го играли сценария с детето в болницата през нощта при един преглед по спешност. С баща й един час гониха котки в двора:)

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 20:53 от Мohita

# 49
  • София
  • Мнения: 982
Маце, да ти е жив и здрав Калоян! Сигурно цялата рода сега празнува това толкова чакано бебче  Simple Smile
И ние живот и здраве ще водим баткото с нас. На мен ми е по-притеснено да не е в някое гранично време в което е на плуване или танци или градина. Другата седмица ще ходи на лагер за 6 дни може и тогава да се падне и да ни е по-спокойно уж.
Sun. аз така изхранвам бебо с лимони, грейфрути и овес. Сигурно после няма да искам да ги видя Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 479
Шльоки, защо ще те държат пет дни в болницата, като са ти сгрешили термина? Струва ми се малко нагло от тяхна страна:_))
Честито на нашата мила мама Дейзи bouquet Да са честити и благословени дечицата!  Heart Eyes Ама досега само страхотни имена чета в темата, много се гордеу с вас, какви хубави ги измисляте всички Hug
Защото съм имала високо кръвно...

# 51
  • Мнения: 1 067
Shantel Прекрасна тема, благодаря ти за старанието  bouquet! Пу за мен да раждам в тая тема, ако може в началото и още Joy Joy
Маце Еее това е скоростно раждане Party. Важното е че всичко е минало и сте добре. Още веднъж – Честита ти рожба Hug!
Честито и на Мама Дейзи  bouquet! Перфектни мерки имат бебоците, да са и живи и здрави!
Maya*the*bee – Има нещо такова, да. Бях чела някъде, но не помня за какъв процент ставеше дума (доста голям от рода на 80-90%), че ражданията започват следобед-вечер. Но това не е гаранция, че тогава ще родиш. С каката ми почнаха към 20ч, родих на следващия ден в 12:21ч
Giada И аз си мислех да не са колики, не мисля че е рано. Дано се окаже нещо дребно и лесно поправимо.

Ако се наложи да тръгнем през нощта най-вероятно ще вземем малката с нас. По принцип разчитам на майка ми, но пък тя работи и нощни смени та не се знае. Като цяло предпочитам да тръгнем през нощта,  че през деня с тия задръствания ooooh!…нямам на идея колко по рано ще трябва да тръгнем .Ако няма движение сме за 15мин, но ако е час пик може и 1ч да не ни стигне Crazy. И от друга страна ММ със сигурност ще е при мен, докато през деня най-вероятно ще съм сама с детето.

# 52
  • Мнения: 130
Shantel страхотна темичка bouquet

Честито на новите ни мами bouquet Толкова много ме радвате всеки ден, като влезна във форума и прочета, че са се пръкнали още няколко бебоци baby_neutral и то наистина с толкова хубави именца.
На мамите бързо възстановяване, макар и след тия екшъни, които разказвате че са ви се случили, предполагам сега сте щастливи повече от всякога в компанията на сладките си бебешоци. Много да са ви здрави бебенцата и много, адски много да ви радват.

Maya*the*Bee, Giada е обяснила много точно защо нощно раждане е по-често - а именно хормоните. Аз се изумих на този факт, когато акушерката ми обясняваше за етапите на раждането и ми каза, че точно емоционалносто състояние на майката е най-важно при едно раждане. И понеже сме били по-спокойни вечер, особено докато спим, окситоцина може по-лесно да навлезе през плацентата и да предизвика контрахиране на матката, именно защото докато спим не синтезираме адреналин, който "убивал" окситоцина. Мнооо ги разбирам вече тия неща, добре че ме светна акушерката миналата седмица, че да се правя на многознайка сега, хихихи Mr. Green


# 53
  • софия
  • Мнения: 2 924
Прекрасна тема!  bouquet Честито на всички нови мамчета! Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 334
Ако започна да раждам през нощта съм уговорила сестра ми да дойде, за да не я будим и разкарваме с нас..ако е през деня е по-сложно, защото ще сме си двете вкъщи (спрях я от градина до раждането) и ММ ще е на работа...ох най ми е притеснено от неизвестността Sad(

# 55
  • Мнения: 82
Мами, дайте съвет!  Thinking Възможно ли е тази прословута и дълго чакана от мен тапа да не "падне" буквално изведнъж? Имам някакво леко зацапване, не е кръв, а и засега нямам болки.  newsm78

# 56
  • Перник
  • Мнения: 728
Шантел, благодаря за темата!   bouquet
Честито на новите мамчета!  baby_neutral
Благодаря за пожеланията за годишнината!  Blush
Гърдите, корема и бедрата мисля да ги мажа и след раждането, дано да имам време, но зърната не мисля да ги мажа.

# 57
  • Мнения: 487
Честито на всички мами.Да са много здрави и благословени бебоците.

Аз влизам почти само вечер и като видя такива хубави новини се разчувствам.
Shantel,може да промениш раждането на Мацето,че ми се видя да пише нормално.
Къде се загуби АДА???

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 7 416
http://www.izamama.com/index.php?page=school-burgas-01-04-2015 За бургаските майки.

Цвети83 -спешно секцио написа Мацето

# 59
  • София
  • Мнения: 264
Маце, Тантан, Дейзи честито и от мен   bouquet  бързо възстановяване и прибиране вкъщи със здрави и послушни бебчета  Hug

Маце, моля те когато имаш възможност пиши малко повече подробности доволна ли си от обгрижването в Щерев след раждането.

Моят корем продулжава да спада по малко всеки ден. Май скоро и аз ще се ориентирам към обебване Simple Smile Сега, като съм толко близо до заветния ден ми е едно много странно. Днес цял ден нищо не съм правила, нямах никакъв ентусиазъм. Май ме хваща сценична треска  Mr. Green Седя и си мисля дали съм готова, направо луда работа. Имам чувството, че съм забравила всичко от лекциите.
Вчера сглобихме с ММ кошарката, а за утре сме решили на кино да ходим Simple Smile и като се сетих за последните разкази си викам направо предизвиквам съдбата, а уж искам да дочака април Simple Smile

На мен ми струва, че и Калитарка се губи.

Общи условия

Активация на акаунт