След 9 месеца растеж, не спира АПРИЛският бебевалеж :) - Тема 21

  • 36 027
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 313
Подкрепям и вдичко написано от алвинда, също и след цедене да мажеш първо зърното с кърма, оставяш кърмата да изсъхне и след 2 мин мажеш с лансиноха. Моите вече са по добре, но и млякото ми слезе, преди това нямах и той просто пресукваше гърдите ми. Зърната се напукаха и направо си мислех че зърното ще се откъсне от ареолата, защото точно там са рагадите.

За стряскането - нямах предвид рефлекса на Моро, значи неговото стряскане и размахването на ръчичките е няколко секундно 3-4, многократно потреперване с ръце и крака. Питах и казаха, че е от ниска глюкоза и тр да кърмя. Вече почти изчезна. Антибиотика пък бил заради високи левкоцити и казаха че има инфекция, к аз съм му предала през бременността в 3ти триместър. Аз нали хванах онзи грип със гърлото и силната кашлица.. Та вероятно оотам. Май в понеделник ще ни изпишат.
Извинявам се за постовете, но от тел ми нещо не мога да се оправя като ми изчезва текста.
Карамел, аз за второ раждане с твоите симптоми бих тръгнала веднага. Майкс ми мен ме е родила за 6 ч общо.

# 46
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
На обебилите се - честито Simple Smile

Рози, ръчно опитай, както са ти казали, ако можеш след горещ душ/компрес на гърдите.

Моето момиче започна да повръща, след като изсуче от двете гърди. И после се налага да давам добавка, вече пие по 60мл. след кърмене, което ме обърква. Хем е достатъчно количеството кърма, щом връща, хем не я задоволява явно, щом след час иска добавка. Пробвах след час като писне пак на цица, но суче на празно и после имаме колики. Въобще...голям ми е образ Confused

# 47
  • Мнения: 606
Пакрис на нас брадичката ни притреперва от болницата и сега като го кърмя пак се случва, обясниха още в болницата, че е заради ниска кръвна захар и ми казаха, че ако е на АМ няма да го има притреперването.
Жасмин и ние сме така, кърмим се, кърма има, на такива струйки излиза, че не мога още да повярвам, яде заспива на гърдата и после повръща, затова по съвет мисля във фейса го четох, първо с помпата за по 2-3 мин от всяка гърда, така хем и въздуха не го гълта той, хем и за замразяване остава, че ми се иска да имам резерви и после му давам да яде. Оригване на всеки 2-3 минути сукане и така уж малко по-добре, макар че след обяд така мощно повърна въпреки, че го вдигнах, просто за 1 секунда съм изтървала момента, но мисля, че се случи и защото се напъваше да пълни пелената...

# 48
  • Мнения: 82
Не мога да ви смогна, дано и бебчетата са бъбриви от рано като мамите си хи-хи!
Мами, давате ли витамин Д на бебоците? На мен една баба акушерка, която идва няколко вечери да ни помага за бебка с полезни съвети ми каза да й давам по една капка, само когато времето е мрачно. А когато е слънчево да я извеждам навън, дори и за 5 мин да е, т.е. още не съм давала.  newsm78

# 49
  • Мнения: 14
Честито на новите мами бъдете здрави и весели!
да се запиша и аз спокойствие и мързел ме е налегнал от няколко дни...малката рита ли рита ама не и се излиза...официално сме 4дни след термин да ги видим как ще процедират тук,уж чакат до последно хич не ми дават зор 😝

# 50
  • София
  • Мнения: 2 498
Да е жив и здрав Живко на мама ventana!!!
Роден е днес в 16:37, 3кг, 49см

Чакаме я да разкаже:)
Айде на бебетатааа!

Аз сега се чух с една много мила дама от НАПК, даде миннасоки и ми препоруча поне докато се пооправят зърната да стимулирам с помпата, за да не се окажа някоя сутрин с болки инпрепълнени гърди.
Така че - почвам!!!

# 51
  • Мнения: 479
Честито на новите мами! Hug
Аз съм още в болницата, на голяма доза обезболяващи. Бебка ми я дадоха само за малко днес, тя вече е по-добре, но ще си постой поне до сряда. Няма да ни изпишат заедно. Надявам се утре да мога да ставам и да си я гушкам. Днес я гушках за  първи път цели 10минути.

# 52
  • Мнения: 1 393
Честито на мама ventana! Да е жив и здрав бебока и много радост да носи! Очакваме с нетърпение разказ.  Heart Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 289
Честит юнак на мама Ventana   bouquet Да е много здрав и щастлив! Simple Smile

Vaseto да частта зад щипката е изсъхнала и е започнала да се отделя. Дано да нямаме проблеми и скоро да падне  Praynig

Нашата педиатърка ни каза, витамин д след 20 ден. Тези дни когато си имаше хубаво слънчице я оставях да й понапече ръчичките малко.

# 54
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
от ден 1 давам вит.Д Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 11 779
Ехаа честит Живко на мама Вентана.

Витамин Д и на нас ни изписаха по една капка на ден от 20я ден.

Доли дог и аз почиствах само след баня със спирт, Педито каза на всеки памперс и за ден два падна. Така че давай по често и ще падне. Wink

Последна редакция: сб, 18 апр 2015, 21:40 от Мацето

# 56
  • Мнения: 61
Честито на всички обебили се  Hug

И моята дама прави много  работи на куп особено сутрин, щом започне да яде и веднага напълваме памперса, после като тръгне да се оригва го донапълваме и така. 

И на моята дребосъчка и трепкат крачетата и ръчичките, педи каза, че е заради ниската кръвна захар и за голяма част от кърмените бебета в началото е нормално, препоръча ми замяна на едно хранене с АМ, за да изчезне. На витамин Д сме от 14 ден така ни препоръчаха и след раждането в болницата и после и педи.

# 57
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Да е честит Живко на мама Вентана Simple Smileчакаме разкази за ражданията на обебилите се Simple Smile

# 58
  • Мнения: 34
Здравейте и от мен в новата тема!
Чакането си продължава за нас....за сега нищо.
А днес съм и рожденичка ....... Simple Smile Бях така сигурна, че  ще си гушкак бебка преди 19ти...., но уви...тя си има други планове.

# 59
  • Мнения: 664
Сарита, честит рожден ден! Много щастливи мигове и леко раждане!  Hug
Мами, давате ли витамин Д на бебоците?
Педито каза да му давам по 2 капки след 20 ден заради много голяма фонтанела. Ама тя наистина му започва от челото още ...  ooooh!
Вентана, знаех си аз и с право ти пожелах леко да минава!  Whistling Честит да ви е Живко и да е много здраво и щастливо дете!   bouquet
Е, Доли, ще падне тогава, само търпение трябва!  Hug
Жасмин, ако така суче през час-два не вярвам да е на празно - достатъчно добре стимулираш. Ти защо мислиш, че е така?
Рози, много хубаво, че си се чула с консултантка, дано ви потръгне кърменето.  Peace

Ама наистина скоро никой не е разказвал за раждането ...  newsm78
Моят бузан също притреперва с брадичка, ама какво ще рече ниска кръвна захар?!  Thinking В болницата през цялото време му беше между 3,5 - 3,9 ...
Аз утре /т.е. вече днес/ ще правя погача, само че ще е по-скоро като бебешко парти - ще има питка и сладко, но до там. Ще си пием кафенце, биричка и ще си лафим - голям кеф, че хора не съм виждала от мнооого време.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт