След 9 месеца растеж, не спира АПРИЛският бебевалеж :) - Тема 21

  • 36 030
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 267
Здравейте момичета, вече наваксах с четенето  Grinning
Почти всички сте се обебили вече, да ви радват много малките съкровища, да папкат и да спинкат спокойно.
Искам да ви почерпя виртуално за рождения ми ден   party023 както и да се похваля, че на 06.04 се роди нашата дъщеричка Дара с мерки 3330 гр, 52 см, секцио.
Ей тази дата 5-ти за термин много запъната се оказа  Mr. Green

Кротка видях, че и ти си със секцио на 6-ти и на теб ли не ти дадоха да преносваш.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 331
Rafi_11, днес точно те мислих. Викам си тя ще пише като може, сигурно вече е родила. Честито и честит рожден ден! Бъдете живи и здрави и много щастливи! Нека малката ви носи много радост!   bouquet  Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 264
Хайде и аз в новата тема Simple Smile
Ventana, Карамел чакаме да се похвалите. Кръв обикновено може да има когато се изглажда шийката и започва разкритие. Ако бебчето се движи нормално и контракциите не са регулярни може да изчакате вкъщи. По време на контракции за облекчение може да се прави дълбоко коремно дишане и упражнения. В болницата ако отидете по-рано обикновено за да ускорят контракциите слагат система окситоцин и ви оставят на легло, което е доста неприятно.

Аз да ви споделя днешната ни случка. След като вчера нашето човече хълца докато сучеше, днес достигна нови висоти Simple Smile Сутринта докато си хапваше закуската запит като кърлежче успя звучно и миризливо да напълни памперса  Embarassed и най-невъзмутимо продължи да си хапва Simple Smile Направо разби на пух и прах мита, че само жените можем да правим две неща едновременно  Laughing

# 33
  • Мнения: 61
Момичета  Hug Heart Eyes

Мерси за новата темичка  Hug

На всички запътили се към родилното леко раждане

На обебилите си честити бебчета  

Днес с милото си говорихме, че ако Вели си беше спазила термина щяхме да сме на три дни  

# 34
  • София
  • Мнения: 11 779
Рафии и аз те мислих ония ден? Честито бебче да ти е живо и здраво!

Алвинда ти пък нашия постоянно прави това, много е смешен има един поглед все едно:  кой аз ли? Неее не съм се наякъл?!

Вчера беше най големия смях... ММ когато го преобува никога няма наакан памперс, и вчера отива и пак празен, само опишкан, обаче Калоян почва да ака в тоя момент, и ММ търпеливо го чака, и по едно време чувам само идваааай, ако навсякъде, върху пода върху ММ  Sick Joy hahaha спукахме се от смях...


Лелее Жасмин, ужас радвам се че е добре малката!

Доли дог с какво обработваш пъпчето? Ние на всяка смяна на памперс го почиствахме със спирт и падна на 10я ден

Карамел, Вентана, Чудесна, Метличина хайде вие сте, никой за май да не остава!

# 35
  • Мнения: 606
Рафи - Да ви е жива и здрава девойката!

Оф и аз нашия как му тракнах онзи ден главичката в един шкаф, той не рева, ама аз много се разстроих. Така и не се научих да не съм припряна и рязка. Предния ден пък за малко с количката да го обърна на един паркинг... как ме изгледаха едни хора, ама това е щото до сега само ММ я кара, на мен не дава, вика сега като се върна на работа ще има да го буташ... Така, че аз съм много зле и нашия човек яко трбява да си използва инстинктите за самосъхранение край мен.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 7 395
Писах в старата тема, но и тук да се похваля. На 14.04 се роди Мариана - 3 кг, 50 см. Днес ни изписаха.
После ще чета Simple Smile

# 37
  • Мнения: 664
Сутринта докато си хапваше закуската запит като кърлежче успя звучно и миризливо да напълни памперса  Embarassed и най-невъзмутимо продължи да си хапва Simple Smile Направо разби на пух и прах мита, че само жените можем да правим две неща едновременно  Laughing
На моя бузан това му е редовният номер. А специалитетът му е да се оригне докато суче, ама така, че чак да се стресне ...  Joy hahaha

Честито, Рафи, Лина! Много здраве и щастие пожелавам на Дара и Мариана! Ама ви чакаме да разкажете!  bouquet

Бе ако е такова пъпчето и да го обработваш, и да не го обработваш все тая ...  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 2 498
рафи, честито бебче и честит рожден ден!

И на теб lina bs, честито!!!


Чудесна - очаквах вече да е обрулена джанката:) хихи

Ох момичета, много ми е странно... Хем нямам идея какво да правя, хем ми е аааадски спокойно. Храня малката (опитвам се) и си я гушвам върху мен и така си спим през деня. Акушерките се опитаха да ми се скарат, можело да падне, ама им се сопнах.
Днес за пръв път се разхълца инне знаех какво да правя, така се стреснах. Направо почервеня ама се гушнахме и мина:)
Тъпото е, че явно са ми малко особени зърната, малката е ленива и ни беше трудно засукването. Разрани ме, спрях малко и сега се чудя какво да правя, далида не пробвам с помпата да се цедя колкото има коластра, но така дали няма съвсем да раЗраня зърната?
Нямам търпениенда ни изпишат и да се приберем на спокойствие. Ще си викна и консултант и всичко...
Малката е много сладка, не мога да се откъсна от нея. Имам чувството, че за това човече съм живяла цял живот!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 303
Здравейте отдавна не съм писала тук,но след двуседмичен престой в болницата за преносване и след това за раждане най-накрая се прибрах у дома.Нашият син вместо на 3 се появи на 15 април чрез индуцирано раждане поради липса на разкритие и контракции,но в крайна сметка след система и 4 часови мъки се роди нашият син Мартин  3 160гр , 49 см.Днес се прибрах ме сега остава само да се климатизираме.

# 40
  • София
  • Мнения: 289
Със спирт го обработвам, но само след баня или ако съм го намокрила при миене, не на всяка смяна на памперса. Не мога обаче да преценя дали е по-изпъкнало или не  Thinking Ще го обработвам по-често до консултацията пък да видим....нещо се притесних  Confused

# 41
  • Мнения: 664
Джеска, измъчила си се и ти ... Дано е за последно и от тук нататък само щастливи мигове да имате!  Hug
Доли, не се притеснявай, няма защо! Частта с щипката нали е започнала да се отделя?  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 264
Честито за новите мами! Много здраве и късмет на малките съкровища!

Рози, ние сме с почти същия проблем. Вече са по-добре нещата след посещението на Хедра. На мен гърдите ми са кръгли и му е трудно да захапе добре. Първите дни стигнах до кръв на едната и започнах само да я цедя за едно денонощие, но ако цедиш го прави внимателно и не помпай бързо и интензивно. За да зарастне по-бързо след сукане или цедене не мий зърната, остави да изсъхнат на въздух и мажи с лансинох и пак по възможност нека са на въздух, не слагай сутиен.
Най-добре обаче още докато си в болницата се обади на консултант, ако ти е притеснено да идва в болницата може поне да ти даде адекватен съвет, а после вкъщи на спокойствие да се разберете кога да дойде.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 313
Рози, опитай да се да цедиш на ръка. Правиш масаж на гърдатамасажираш от основата към ареолата, и после  хващаш отзад и притискаш, след 1 мин започва да тече. .
Рафи, Лина, чрстито!

# 44
  • Мнения: 606
Лина - Честито! Живи, здрави и много късмет!

Общи условия

Активация на акаунт