Дискова херния - 11

  • 134 719
  • 778
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 325
Пристигнала ми е пратката (но бяха няколко и не знам дали дискусът е вътре). Утре ще я взема и ще докладвам дали всичко е наред.

# 31
  • Мнения: 56
Нямам опит с дискус, но мисля да пробвам или с дискус, или с колагенови инжекции (лекар ми предложи френски колагенови инжекции). Слагали се в близост до херниите/ проблемните места. Четох в друг форум мнения, че имали по-добър ефект от дискус-а. А дали е така..... Някой пробвал ли е?

# 32
  • Мнения: 151
Моля ако някой знае да ми каже , докато се слагат инжекциите Дискус с калмия (заради ДХ ) може ли да се прави физиотерапия с токовете и масажи ?

# 33
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да споделя.
Моя приятел получи проблем с дискова херния.
Изписаха му някакви хапчета, инжекции не искаше да слага, остана само на хапчетата.

Казаха ни за един много добър кинезитерапевт и йомейхо терапевт - тук в София, Евгени Манолов е човека. Оказа се че има богат опит и е минал доста обучения през живота си.
Честно казано аз си мислех че лечението ще е продължително.
Но само 2 масажа бяха нужни и моя приятел се чувства съвсем добре, много по-леко. Той има малко и проблем с килограмите и го предупредиха че при него е възможно терапията да не покаже така бързо ефект, но днес се върнахме от втория масаж, определено е много добре.

Доколкото разбрах масажа е специален, усеща се малко болка, но ако следваш инструкциите на терапевта много голям ефект постигаш. Доколкото доктора го похвали - моя приятел бил много изпълнителен - може би за това и макар килограмите, сега вече проблема отшумя.

Този е сайта на доктора: www.kineziterapia.com
Евгени Манолов - 0888 954 128

на центъра му е кабинета на ул. Калоян 8

# 34
  • Мнения: 151
Здравейте!Търся да закупя 10 бр. инжекции Дискус композитум н с калмия ,ако някой има излишни!

# 35
  • Мнения: 19 325
Здравейте, получих инжекциите. Нямаше проблеми. Така че с Габко е най-изгодната доставка засега, но пристигат малко бавно-около две седмици.
Ох, моята близка (за нея са инжекциите) направи ЯМР на цервикален дял. Има три ДХ. Едната огромна. Не знам какво ще правим. Тя имаше в поясния и торакалния дял стари. Тези са нови явно. Има ужасно много симптоми и болки. Преди два месеца ходила на чекръкчия, който й намествал врата и мислим, че от там ги е получила. Направо не знам с какъв акъл. Тази седмица ще я водя при Габровски, но надеждите не са големи.
Какво следва от тук нататък-морфин?парализа?  Cry

# 36
  • Мнения: 19 325
Ще я приемат в Пирогов, за да се направят изследвания на нервите. Имате ли отзиви за там? Как е отделението и най-вече специалистите?

# 37
  • Мнения: 5 459
Ще я приемат в Пирогов, за да се направят изследвания на нервите. Имате ли отзиви за там? Как е отделението и най-вече специалистите?
Моля те като извършите един курс лечение с инжекциите да споделиш резултатите, защото все още съм предубедена и не смея да си поръчам.

# 38
  • Мнения: 96
Здравейте, получих инжекциите. Нямаше проблеми. Така че с Габко е най-изгодната доставка засега, но пристигат малко бавно-около две седмици.
Ох, моята близка (за нея са инжекциите) направи ЯМР на цервикален дял. Има три ДХ. Едната огромна. Не знам какво ще правим. Тя имаше в поясния и торакалния дял стари. Тези са нови явно. Има ужасно много симптоми и болки. Преди два месеца ходила на чекръкчия, който й намествал врата и мислим, че от там ги е получила. Направо не знам с какъв акъл. Тази седмица ще я водя при Габровски, но надеждите не са големи.
Какво следва от тук нататък-морфин?парализа?  Cry

Това по принцип е най-гнусната херния - в цервикалния дял, защото там никога не можеш да направиш толкова мускули колкото в корем/долна част на гърба и задник, за да намалиш натиска върху самите дискове.И аз имам ДХ във врата, които се обаждат от време на време, но засега се търпи. Доколкото съм запознат при операция на шийна херния вариантът е само един - маха се диска и се слага изкуствен такъв. Никак не съм фен на това и ви съветвам да направите консултации с поне 2-3 неврохирурзи преди да се оперира жената. Ако имаме налице вече пареза, то тогава операцията е в голям процент неизбежна. Важното е първо да направите ЕМГ и там ще стане ясно до каква степен за засегнати/увредени нервите и ще се мисли какво да се прави.Пиши какво е станало. Успех!  Sad

# 39
  • Мнения: 96
Ще я приемат в Пирогов, за да се направят изследвания на нервите. Имате ли отзиви за там? Как е отделението и най-вече специалистите?
Моля те като извършите един курс лечение с инжекциите да споделиш резултатите, защото все още съм предубедена и не смея да си поръчам.

Аз съм доста доволен от тях. Ако не ти помогнат, то не би трябвало да ти навредят, с оглед на това, че са хомеопатични. Ако не вярваш на мненията в БГ сайтовете, виж отзивите по чуждите форуми.

# 40
  • София
  • Мнения: 107
Записвам се в темата. Имам две дискови хернии и оттам силни болки в краката. Последното, което ми предписаха е Габаневрал, правя и процедури в Поморие. Ще ви следя с интерес!

# 41
  • Мнения: 6 332
Здравейте, получих инжекциите. Нямаше проблеми. Така че с Габко е най-изгодната доставка засега, но пристигат малко бавно-около две седмици.
моите също пристигнаха за толкова време, но срещу 17 евро доставка..пратили са ги до пощенския клон, а не изцяло с дхл..объркали са ми името, пропуснали са номера на улицата. След дълго чакане им поисках тракинг номер и така разбрах че стоят от 5 дни в пощата, където разчитали аз да си ги потърся..
С габко поне е по-сигурно..

# 42
  • Мнения: 151
Ще я приемат в Пирогов, за да се направят изследвания на нервите. Имате ли отзиви за там? Как е отделението и най-вече специалистите?
Моля те като извършите един курс лечение с инжекциите да споделиш резултатите, защото все още съм предубедена и не смея да си поръчам.
Аз в момента съм на инжекциите ,вчера ми беше четвъртата, правя ги през ден.За сега нямам още впечатления.Като завърша курса ще пиша имам ли подобрение.

# 43
  • Мнения: 65
Здравейте,
Търся хомеопатичните инжекции Discus Compositum N, започнаха ми болките и нямам време да чакам доставка. Ако някой има 10 излишни искам да си ги купя. Тази година не си поръчах като си мислех, че ще мина без тях до санаториума, но стана като хитрата сврака с двата крака в буквалния смисъл #CrazyДо сега правех зимата един курс и лятото на санаториум и всичко беше наред. Защо си повярвах, че мога да пропусна и ето болките се върнаха.

# 44
  • Мнения: 65
http://bg-fitness.com/discus-compositum-n-mit-kalmia това е български сайт за поръчка на хомеопатичните инжекции, който намерих докато се разсейвах от болките снощи:( Поръчах вече, ако някой има нужда може да го ползва...успех с лечението

Общи условия

Активация на акаунт