Дискова херния - 11

  • 134 722
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 276


Arven_89,

С кой лекар се консултира за операция и къде ще я правиш във Варна или в София?

# 766
  • На планетата земя
  • Мнения: 762
Много е трудно с бебе на 4 месеца, вече яко се депресирах въпреки че ми помагат много. То един ден без болка няма. Тези инжекции дискус с повечето съставки по добри ли са от тези с калмията, ако някой е пробвал и двата вида може ли да сподели мнение.
От тези инжекции с повечето съставки при мен нямаше никаква полза,но все пак ако не ти помогнат няма и да навредят.
В Павел баня къде точно беше и какви процедури ти правиха???

# 767
  • Мнения: 38
Бях в ПРО ЕАД, правиха ми подводен масаж, хидрогалванична вана, 2 дни ток на кръста и после смених с луга, подводна лфк - това беше и свободно киснене в басейна. Мисля че, лекарката нещо не ми назначи подходящи процедури незнам.
Моят проблем започна когато бях бременна в 4 месец това беше февруари, като изкарах цялата си бременност на легло, неизлизайки от вкъщи, ставах само до тоалетна и да ям, сега поне мога да ходя.

# 768
  • Мнения: 62
Бях в ПРО ЕАД, правиха ми подводен масаж, хидрогалванична вана, 2 дни ток на кръста и после смених с луга, подводна лфк - това беше и свободно киснене в басейна. Мисля че, лекарката нещо не ми назначи подходящи процедури незнам.
Моят проблем започна когато бях бременна в 4 месец това беше февруари, като изкарах цялата си бременност на легло, неизлизайки от вкъщи, ставах само до тоалетна и да ям, сега поне мога да ходя.

Здравей,Миглена,и моите проблеми започнаха с бременността,и също като теб съм с протрузия на л5 с1.Относно дисколизата-аз правих озон оперативно(не знам дали това е точно дисколиза) и имах леко подобрение,но все пак си останаха проблемите.За година и половина опитах много неща,но накрая стигнах до операция(преди 10 дни),в момента се възстановявам,но се чувствам по-добре,ще дам отзиви след време.На моят ЯМР пишеше дисков пролапс,но неврохирурзите казаха,че са преценили да не пипат диска,защото според тях е здрав,разширили са гръбначния канал и са освободили нерва.Явно при мен стенозата е бил проблема.С това отговарям на въпроса ти-дали има оперирани с протрузия.Ако нещо те интересува,питай Simple Smile

# 769
  • Мнения: 2 011
Бях в ПРО ЕАД, правиха ми подводен масаж, хидрогалванична вана, 2 дни ток на кръста и после смених с луга, подводна лфк - това беше и свободно киснене в басейна. Мисля че, лекарката нещо не ми назначи подходящи процедури незнам.
Моят проблем започна когато бях бременна в 4 месец това беше февруари, като изкарах цялата си бременност на легло, неизлизайки от вкъщи, ставах само до тоалетна и да ям, сега поне мога да ходя.

Здравей,Миглена,и моите проблеми започнаха с бременността,и също като теб съм с протрузия на л5 с1.Относно дисколизата-аз правих озон оперативно(не знам дали това е точно дисколиза) и имах леко подобрение,но все пак си останаха проблемите.За година и половина опитах много неща,но накрая стигнах до операция(преди 10 дни),в момента се възстановявам,но се чувствам по-добре,ще дам отзиви след време.На моят ЯМР пишеше дисков пролапс,но неврохирурзите казаха,че са преценили да не пипат диска,защото според тях е здрав,разширили са гръбначния канал и са освободили нерва.Явно при мен стенозата е бил проблема.С това отговарям на въпроса ти-дали има оперирани с протрузия.Ако нещо те интересува,питай Simple Smile
Ели ,  аз съм точно  така -  с протрузия  на  Л4 а на  Л5 -S1 двустранно имам  херния. С дисколиза ефекта е краткотраен Приложиха при мен и 12 процедури озон с лазер- пак нямам  ефект. Правя  гимнастика но много ме боли и не  виждам и от  нея ефект. Да, болят и  мускули и сухожилия. Аз  нямам  ахилесови рефлекси и на  двата крака. Все се надявам , че гимнастиката  ще окаже  ефект и  за това и не се отказвам  от  нея ...

# 770
  • Мнения: 377
"ахилесови рефлекси и на  двата крака" няма да мине бързо, но упражненията ще ускорят процеса по възстановяване. Бъдете търпелива. Тея неща минават бавно.

# 771
  • Мнения: 36 014
нова тема?

# 772
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Здравейте !
Размина ми се операцията за сега . Д - р Хаджиангелов се отказа да ме оперира, поне за момента . Гледа ми ЯМР, сравнява с миналогодишния, гледа и ЕМГ , реши че може да изчакаме . Някак си се позакрепих за момента . Ще ходя в Павел баня тази седмица Simple Smile
Някой би ли ми препоръчал къде точно в Павел баня да отида . Ще си плащам, няма да съм с направление нито по НОИ, също така ще съм и с 2 г. дете .

# 773
  • Мнения: 3 865
Мъжът ми е много зле повече от месец. Май е ишиас ама не е ясно на какво се дължи. Не е спал от 2 седмици, не може да лежи повече от 5 мин, сменя пози, става - кошмар. Ходи на чакръкчиа и му пука кокалите 3 пъти седмично. Но май ефект няма, даже май се влошава. Чета по нета, че трябва да си почива. Но как да си почива като не може да лежи неподвижен. Той смята че само движение ще му помогне и ходи на тренировки по карате и тича и прави упражнения ама нищо. Започна да пие обезболяващо от днес морфиноподобно - това му предписали. Интересува ме има ли подходящо и минимално вредно обезболяващо за ишиас и как се казва. И трябва ли да се движи и прави упражнения или е по-добре да лежи. Помагайте защото положението е критично. Миналата година пак има такъв период от половин година се бори и лека полека отшумя. Но тогава не беше толкова зле и можеше поне малко да спи. Но сега е ад и ме е страх да не пукне от неспане. Единствено рентген му е правен и май нищо не са видели на него или беше леко изменено разстояние между 2 тазови прешлена, но нищо друго.

# 774
  • Мнения: 20
Arven_89 аз в момента съм в Павел баня, в ДианаМар и съм с дете на 6год. Ако искаш пиши на ЛС ще ти обясня!

# 775
  • гр. София
  • Мнения: 196
На диска обикновенно качват програма за отваряне на въпросите файлове, защото те не са с .jpeg разширение.
Тук може да качите с drag&drop файловете, така че да се отво … лация на програми. И да, наистина е патка като няма програма или не може да отвори файловете с изследванията.
От тук може да се изберете настолна програма, за да отваряте файловете
Благодаря Simple Smile ами той дискът се отваря но autorun препраща към някакъв сайт. Снимки няма, само списък, пак в сайт. Ще пробвам с това, дано да стане, благодаря много! Това ми е третият ЯМР и другите си ги отварям без проблем.
Моят ЯМР е правен също в Иван Рилски. Отворих го без проблем у дома... Още със стартирането на диска ми поиска потвърждение за разрешение, след ковто директно, без да инсталирам нищо ми се отвориха снимките...  На консултацията на която бях в Света София също отвориха диска без никакъв проблем.

# 776
  • гр. София
  • Мнения: 196
Бях в ПРО ЕАД, правиха ми подводен масаж, хидрогалванична вана, 2 дни ток на кръста и после смених с луга, подводна лфк - това беше и свободно киснене в басейна. Мисля че, лекарката нещо не ми назначи подходящи процедури незнам.
Моят проблем започна когато бях бременна в 4 месец това беше февруари, като изкарах цялата си бременност на легло, неизлизайки от вкъщи, ставах само до тоалетна и да ям, сега поне мога да ходя.

Здравей,Миглена,и моите проблеми започнаха с бременността,и също като теб съм с протрузия на л5 с1.Относно дисколизата-аз правих озон оперативно(не знам дали това е точно дисколиза) и имах леко подобрение,но все пак си останаха проблемите.За година и половина опитах много неща,но накрая стигнах до операция(преди 10 дни),в момента се възстановявам,но се чувствам по-добре,ще дам отзиви след време.На моят ЯМР пишеше дисков пролапс,но неврохирурзите казаха,че са преценили да не пипат диска,защото според тях е здрав,разширили са гръбначния канал и са освободили нерва.Явно при мен стенозата е бил проблема.С това отговарям на въпроса ти-дали има оперирани с протрузия.Ако нещо те интересува,питай Simple Smile
Дисков пролапс си е точно дискова херния! При мен беше протрузия преди операцията на друго ниво, на ЯМР си пише вече - пролапс и хирурга при който ходих си го каза в прав текст - херния... Дано ти е помогнала операцията, стискам палци, но съм много резервирана по този въпрос

# 777
  • Мнения: 45
На диска обикновенно качват програма за отваряне на въпросите файлове, защото те не са с .jpeg разширение.
Тук може да качите с drag&drop файловете, така че да се отво … лация на програми. И да, наистина е патка като няма програма или не може да отвори файловете с изследванията.
От тук може да се изберете настолна програма, за да отваряте файловете
Благодаря Simple Smile ами той дискът се отваря но autorun препраща към някакъв сайт. Снимки няма, само списък, пак в сайт. Ще пробвам с това, дано да стане, благодаря много! Това ми е третият ЯМР и другите си ги отварям без проблем.
Моят ЯМР е правен също в Иван Рилски. Отворих го без проблем у дома... Още със стартирането на диска ми поиска потвърждение за разрешение, след ковто директно, без да инсталирам нищо ми се отвориха снимките...  На консултацията на която бях в Света София също отвориха диска без никакъв проблем.

Ами има някакъв проблем с програмата, която ми е качена, но аз се справих с това, като ползвах програмата, която ми е на другите дискове. Като се обадих в Иван Риски ми казаха, че има възможност да има проблем и с диска. Сайтът, който Moonraker е качил, също работи, но две от снимките ми излизат сиви, но е много хубав, защото можеш да си качиш всички изследвания на едно място.

# 778
  • София
  • Мнения: 2 020
Заповядайте в новата тема:

"Дискова херния - 12"

Общи условия

Активация на акаунт