Дискова херния - 11

  • 134 973
  • 778
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 56
falath - благодаря ти за отговора, обяснението ти си е екстра  Simple Smile
buba_koko - благодаря ти за бързия отговор, действай с физиотерапията
GalaxyS4 - проблемът ти явно е доста комплициран, свързан с мнението на различни специалисти. Напълно подкрепям мнението на iliev84 за нов ЯМР. Как така скенер ще установи дискови хернии, а ЯМР - не. Нещо не се връзва. Не се отчайвай, продължавай да търсиш решение. И при мен нещата са "комплицирани", както се изразяват лекарите (по различен начин разбира се), искрено ти съчувствам. Аз още не съм се решила да опиша подробно моята история, като набера смелост и това ще се случи.
Пожбелавам на всички хубав уикенд и без болки!

# 61
  • Мнения: 377
Херниите наистина не изчезват току-така, защото трябва време на организма да разгради част от материала, излязал от диска.
@S4помисли си добре, какво си правил и дали си имал преди някаква оплаквания подобни на тези. Магнитния резонанс няма как да греши. Освен образната диагностика ЕМГ ще покаже дали има увреда на коренчета, а там вече трудно да не излезе истината. Със сигурност едно от двете изследвания греши и аз залагам на скенера.
Редакция:
Калпазаните-доктори не гледат дисковете с изследването. На него ясно се вижда (ямр и скенер) дали има стеснение на гръбначния канал и изменения.

# 62
  • Мнения: 12
Здравейте и благодаря а отговорите.
Действително съм съгласен, че хернии не изчезват току така и на практика единствения вариант за разликата между тези изследвания е скенера да греши.

До този момент съм минал през няколко невролози и никой не ми е правил нищо повече освен, да ми пипат прешлените, да ме чукват с някакви чукчета по различни части и това е.
Ако изключим скенера и ЯМР-то до момента единственото, което правиха е да ми изпискват лекарства.
Наистина не мога да разбера при какви доктори ходите за да ви правят изследвания като ЕМГ примерно.
Бихте ли препоръчали такъв лекар.

@Moonraker - до този момент никога не съм имал подобни проблеми. Този ден в Хърватска беше моментът в който започнаха всички проблеми, които продължават и до момента. Значително намаля силата на симптомите, но все пак не мога да кажа, че съм същия човек.

И най-интересното е, че чувството за ходене по малка нужда се проявява особено при движение, стоя прав или пък пътувам с градски транспорт.

Иначе като цяло имам дни в които всичко ми е ок. Мога да ходя спокойно и тн без каквито и да било симптоми, докато други дни са буквално ад. Болки в гърба, изтръпвания и вися в тоалетната през 15 минути.

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 11:04 от GalaxyS4

# 63
  • На планетата земя
  • Мнения: 772
ЕМГ се назначава от невролог,той ми даде направлението за ЕМГ.

# 64
  • Мнения: 56
На много места би могъл да направиш изследването - всяка болница и вероятно почти всяка поликлиника. Проф. Ишпекова се води един от най-добрите ЕМГ специалисти. Работи в Исул, също и в ДКЦ Св. Лука.

# 65
  • Мнения: 377
Всеки човек в даден момент изпитва болки ниско в кръста, само че когато те боли по нерва на крака отзад, нещата стават по-сериозни. Вземай се в ръце и разбери причината, за да я лекуваш. Аз цяла година тренирах с дискова херния без да подозирам и сега от една я лекувам. Дали ще се оправя напълно не знам, но колкото по-рано се лекуваш, ще бъде по-добре за теб.

Последна редакция: пн, 15 юни 2015, 19:50 от Moonraker

# 66
  • На планетата земя
  • Мнения: 772
Имам питане към ветераните на темата,когато правите физиотерапия извън санаториума имате ли усилване на болките,реакции?Започнах 14 дневен курс физиотерапия,първите 7 дни супер,но след това започнаха реакции.Споделих с докторката,смени ми едната процедура но все е така.Всъщност аз винаги и към всичко правя реакции,ако изобщо има полза идва от после.

# 67
  • Мнения: 14 362
buba_koko, мен започваше да ме боли от физиотерапията повече. Спомням си след първата, че ме заболя крака. От масажа пък съвсем. Не ми беше добре след физиотерапия, правила съм 3 пъти.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 242
Момичета, нареждам се и аз при вас и смятам да изчета всички теми досега, за да си избистря какво да правя от тук нататък. Последната ми криза беше ужасна и много ме уплаши, особено на фона на 10- месечното ми бебе, което се наложи да го гледат бабите (т.е. да НИ гледат, тъй като в първите дни от кризите нямам никакъв шанс да се мръдна без чужда помощ)...

# 69
  • Мнения: 96
Колко от пишещите плуват и при колко плуването е дало положителен резултат?

# 70
  • Мнения: 14 362
Аз ходя на водна аеробика. Не е като плуването (не мога да плувам), но откакто ходя нищо не ме боли.

# 71
  • Мнения: 12
На много места би могъл да направиш изследването - всяка болница и вероятно почти всяка поликлиника. Проф. Ишпекова се води един от най-добрите ЕМГ специалисти. Работи в Исул, също и в ДКЦ Св. Лука.

На практика лекарите не би ли трябвало да проведат всички възможни изследвания за да търсят причината? Доста странна история като цяло. Не предполагах, че трябва аз да им казвам какво да правят. Ходих 2 месеца по лекари и платих над 2000лв и на практика дори изглежда не са ми направили всички изследвания, че дори не могат да ми кажат какво ми е.

Иначе сутринта докато пътувах в трамвая така ми изтръпна крака и всички мъжки чаркове отпред, че буквално не усещах нищо, докато например вчера си бях абсолютно ок.

# 72
  • Мнения: 56
GalaxyS4, така е - би трябвало лекарите да помагат на хората, или поне да не им вредят. За съжаление явно има значение къде ще попаднеш, в какво настроение ще е, какво ще чуе от това, което му казваш и също дали ще има желание да помогне, да консултира, да се допита до колеги, ако трябва. Tези изтръпвания са неврологични симптоми и трябва да се разбере от къде тръгват.

# 73
  • Мнения: 96
Аз ходя на водна аеробика. Не е като плуването (не мога да плувам), но откакто ходя нищо не ме боли.

И аз чувам доста добри отзиви от хора, които имат проблеми с кръст и гръбнак, не само ДХ, че има доста положителен ефект.

# 74
  • Мнения: 96
На много места би могъл да направиш изследването - всяка болница и вероятно почти всяка поликлиника. Проф. Ишпекова се води един от най-добрите ЕМГ специалисти. Работи в Исул, също и в ДКЦ Св. Лука.

На практика лекарите не би ли трябвало да проведат всички възможни изследвания за да търсят причината? Доста странна история като цяло. Не предполагах, че трябва аз да им казвам какво да правят. Ходих 2 месеца по лекари и платих над 2000лв и на практика дори изглежда не са ми направили всички изследвания, че дори не могат да ми кажат какво ми е.

Иначе сутринта докато пътувах в трамвая така ми изтръпна крака и всички мъжки чаркове отпред, че буквално не усещах нищо, докато например вчера си бях абсолютно ок.

В България всичко е такова ...

Отивай при проф.Ишпекова. Проблемът при нея е, че записва за след месец най-рано.
Пиши какво излиза на ЕМГ и тогава нещата ще се поизяснят.
Занеси ЯМР-а и скенера на някой, който чете образна диагностика за още едно мнение.
За съжаление за едни лекари е ДХ, за други протрузия, за трети пролапс, за други няма проблем ...
Различен лекар, различна терминология.

Общи условия

Активация на акаунт