Дискова херния - 11

  • 134 954
  • 778
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 483
И аз към Павел баня къмто 10 ноември в ПРОто. Ако някой е за натам по това време, да казва  newsm68

Мъжът ми (опериран преди 4 месеца, ДХ в лумбален отдел, с кейдж) ще се явява на ТЕЛК, тъй като смята, че не се е възстановил напълно. Досега 4 месеца взимаше болничен от ЛКК, но иде ред на ТЕЛК. Според мен той не е много наясно за какво точно човек се явява на ТЕЛК, а да си призная - и аз също. И слава Богу, че досега не се е налагало да се запознаем отблизо.
Той смята, че ще ходи на ТЕЛК, за да вземе още 2 месеца болничен. А всъщност на ТЕЛК не се ли ходи за определяне процент на нетрудоспособност?  newsm78 Т.е. биха го определили за нетрудоспособен с даден процент и за даден период от време.
Ако някой е минавал по този път, моля да сподели опит.

Благодаря!  Grinning

# 736
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Да не ви объркам, но след като болничните от ЛЛ се изчерпят, се ходи на комисия за допълнителни болнични. Нещо такова си спомням при майка ми преди година се случи, след операция. Но и там има някакъв лимит, тя по едно време каза, че не може повече да взима болничен и се наложи да се върне на работа, макар и не напълно възстановена. Tired

# 737
  • Мнения: 2 483
Той беше 2 месеца в болничен преди операцията и вече 4 след. Болничните след операцията, с изключение на първия, който е издаден от болницата, където го оперираха, са издавани от ЛКК.
Само че нали дните се натрупват кумулативно и вече комай е за ТЕЛК. Но тук идва неяснотата - дали на ТЕЛК само ще му удължат болничните, евентуално, или ще му присъдят процент инвалидност.

# 738
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Не знам. Simple Smile Мисля, че 2рото не е задължително. newsm78

# 739
  • гр. София
  • Мнения: 196
След изчерпване на болничен от ЛКК се минава за удължаване през ТЕЛК. ТЕЛК има право да удължава болничния до още 6 месеца, без да инвалидизира ( т.е. без да дава проценти нетрудоспособност) ДО колкото ми е известно ТЕЛК удължава с по 2 месеца наведнъж болничния. АКо човека не се оправи и за следващите 6 месеца - тогава вече му се дава и процент инвалидност. Поне на мен така ми го обясниха, защото и аз вървя към това - т.е. удължаване през ТЕЛК

# 740
  • Мнения: 22
Най-добре в СБР-Несебър.. Аз моята херния там я излекувах.

# 741
  • На планетата земя
  • Мнения: 772
Най-добре в СБР-Несебър.. Аз моята херния там я излекувах.

Излекуване от херния няма.Вие там и  и счупена ръка сте си излекували освен хернията като гледам.Няма нужда от толкова много реклама.

Последна редакция: пн, 02 ное 2015, 11:43 от BUBA_k

# 742
  • Мнения: 22
Веднага и завинаги няма как да се излекува, но с лазерна и мануална терапия резултатите бяха доста позитивни. Симптомите затихнаха от комплексното лечение. А относно ръката със съвсем друга методика ме излекуваха.. Както и да е не е реклама вие както искате го приемайте..

# 743
  • Мнения: 32 228
Веднага и завинаги няма как да се излекува, но с лазерна и мануална терапия резултатите бяха доста позитивни. Симптомите затихнаха от комплексното лечение. А относно ръката със съвсем друга методика ме излекуваха.. Както и да е не е реклама вие както искате го приемайте..

Под излекуване се разбира, че дадена болест е казала "пуф" и вече я няма.
Няма лечение. Има облекчение и чат пат някоя криза от която ми иде да скоча от прозореца, но няма смисъл, щото съм на първия етаж.

А какво е това лазерно лечение?

# 744
  • Мнения: 22
http://www.blitz.bg/article/34703 Ето тук са дали добро описание

# 745
  • Мнения: 32 228
Благодаря ти.

# 746
  • Мнения: 2 011
12 процедури при  мен  не дадоха  никакъв  резултат.  Confused

# 747
  • Мнения: 377
Аз имам точно два въпроса.
1)Намирате ли за коректив информацията от този сайт, за да се осведомявате от него?
2) Защо се търсите облекчение само от медицината? Само като прочетох "лекарсва и операция" затворих статията. Има поне 10 други метода за облекчаване на състоянието.

# 748
  • Мнения: 45
Здравейте, направиха ми ЯМР в Иван Рилски, но дискът не може да се отвори при невроложката ми. Обадих се в болницата и ми казаха (иронично) #2gunfire , че единствената възможност да не се отваря е тя да няма елементарна компютърна грамотност  Close . Това разбира се не е така, принудих се да отида да го види IT специалист, но и той не може да го отвори. Някой имал ли е подобен проблем?

# 749
  • Мнения: 377
На диска обикновенно качват програма за отваряне на въпросите файлове, защото те не са с .jpeg разширение.
Тук може да качите с drag&drop файловете, така че да се отво … лация на програми. И да, наистина е патка като няма програма или не може да отвори файловете с изследванията.
От тук може да се изберете настолна програма, за да отваряте файловете

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт