Добре дошли, АПРИЛки 2016г

  • 37 340
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте на всички и честито  EFP pregnant pregnant
Аз днес научих страхотната новина и се надявам всчко да е наред  Praynig

# 31
  • Мнения: 175
Добро утро!
Ако приемате още леееко бременни ще се включа към вас. От вчера знам,че съм малко бременна. ПРМ ми е 05.07. И все още имам 2дни до датата,но си имам два бледи Престо и един кръвен с резултат 18. Овулацията ми беше късно,та най-вероятно ще се позабави доставката ни. Термин по календар - 11.04.  Втора бременност ми е. Имам син на 3г и 8м който не е много ентусиазиран за братче или сестриче. От София съм. Толкова за сега   Flutter
успешен ден!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 472
UNynaeve, виждам че си решила да не ходиш скоро на лекар, но поне фолиева киселина и витамини започни да приемаш. Много е важна фолиевата, но предполагам ти знаеш, защото ти е втора бременност. Стискам палци на рд на дъщеричката ти да си подариш + тест.Момичета, май ще има много първоаприлски бебчета  Grinning

Благодаря за съвета и пожеланието Simple Smile. Вече пия фолиева, защото вчера не издържахме с мъжът ми и направих теста, слаби са ни ангелите. Две хубави черти имаме и още не ми се вярва, малко си поплаках от щастие и така.

Даже вчера казахме на бабите и дядовците и лелята. Аз даже мислех и в понеделник на шефа да казвам, че ми предстои връщане на работа за малко и после от октомври пак. Та сега се чудим към кой проект да ме представят, пък и позицията ми е от отговорните в нашата фирма и мислех, че ще е удачно да му кажа. Ама ударих на камък с мъжът ми и решихме да му казваме поне след лекаря, за да сме все пак сигурни, че всичко върви нормално.

Хайде да си припомняме какво да отказваме, че съвсем съм забравила. Вече не припалвам по поводи, цигарите ги отказах при първата бременност, но откакто спрях кърменето си изпушвах някоя и друга цигара. С биричката вечер ще ми е по-трудно да се лиша, с мъжът ми си пийвахме почти всяка вечер по една. Знам, че не е проблем по една чаша, ама нали си знаем как искаме от сега да си пазим бебчетата още от малки точици. И най-трудното ще ми е кафето, че нали си говорихме, че наспиването вече е мираж и кафето си е много важно, поне за мен. Сега го намалих на половина и го пия с мнооого мляко, което пак знам, че може. И до тук ми стигат спомените.

Suzi_to , IoannaD едно тихичко честито Simple Smile

# 33
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, записвам се при вас с две чертички от вчера Simple Smile ПРМ 01.07 и евентуален термин 6-ти април. Това ми е трета бременност, имам две момчета на 4г и малкия е на 11мес. Малко се притеснявам как ще е тази бременност тъй като и двете ми раждания са секцио. Моето аг предния месец ми вика да почакаме малко за трето, да са минали поне 2 год от едното до другото секцио, но малко подранихме. Лека бременност на всички!

П.С. Мамите от Пазарджик да свиркат за разходки Wink

# 34
  • Мнения: 13
Здравейте, искам да попитам нкой може ли да ми каже има ли храни които не трябва да м или пък такива да ям повече. Като цяло не ми се гади не повръщам но не ми се яде месо и манджи newsm61

# 35
  • Мнения: 1 826
Ами това, за което се сещам на първо четене:
Не трябва да се прекалява с : алкохол, кафе, черен/зелен чай; Храни с много Е-та и овкусители: полуфабрикати , готови салата и полуготови супи, съмнителни салами , пикантина, хамбургери ; по-внимателно с пържено ,  мазно и сладко ( шоколад, сладолед , торти); по-внимателно с недобре изпечени/ престояли : мляко, яйца, месо, риба.
Повечко от: плодове, зеленчуци, пресни салата , фрешове ( общо взето в каквато форма ги харесваш плодовете и зеленчуците), ядки - за предпочитане сурови; храни богати на калций ( сирене и др.) , храни богати на желязо ( цвекло, дробчета, телешко) ; риба ( 1-2 пъти в седмицата макс) ;   

По-принцип, каквото и  да ядеш от тези , които не трябва - ако е по-малко няма да навреди на бебо. Организмът  е така построен, че пази плода от вредните неща : или ти си ги трупаш на гъзинката или ги повръщаш още като ги хапнеш ( аз съм от първите Simple Smile  Embarassed)
Според мен 1 кафе на ден и сладоледче, 1 ч. бира или пък малко вино - не е проблем - но това си е до разбиране  Laughing
Също така внимавай с количествата и не яж за двама - многото килограми могат да навредят:)  Както при повечето диети - начесто, по-малко Simple Smile  Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 3 181
Да добавя луканки, пастърма и други сурови сушени меса заради опасността от токсоплазмоза. Суши също, пак заради нея.

# 37
  • Мнения: 13
Благодаря за изчерпателния отговор Wink

# 38
  • Мнения: 175
Момичета,вие казахте ли на близките си? И кога мислите да казвате?
Успешен и прохладен ден!   bouquet

# 39
  • Мнения: 76
Аз на най-близките казах , страх ме е да не стане нещо и да не го приемат тежко , но прецених , че каквото и да се случи имат право да знаят  Heart Eyes дай боже всичко да е наред при всички ни Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 826
Освен на ММ - Аз за сега съм стигнала до 2-ма колеги ( с които обикновено пуша , и няма как да не се усетят  Embarassed) , и една приятелка,  с която започнахме опитите за бебе заедно и си знаем и циклите и  овулациите и т.н.
Някой каза, че мога да уведомя началника официално още като се чуе сърчице , но не съм много сигурна дали законът те пази и ще питам първо доки ако знае.
За роднините - ще се помъча да изчакам максимално( което ще е най-вероятно макс още 10 дена) - но те така или иначе няма да се зарадват особено , щото :"Как ще се справя с 2 с тоя мъж дето е само на работа и въобще не помага #Crazy #Crazy #Crazy" ?. Та при нас е : всяка майка си гледа нейното си детенце да е добре Laughing Laughing Laughing newsm78 newsm78 Не че това е лошо , но не ми се слушат критики за нещо, което си е наше лично решение и искат /не искат ще помагат , защото няма кой да ми помага.
 

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 344
paulieM с риск да се повторя от предната страница, защо не попиташ в някой счетоводен форум как стоят нещата със закона, преди да кажеш на работодателя си. Така или иначе ще трябва да кажеш, рано или късно, но поне да си подготвена как и кога да го направиш.

# 42
  • Мнения: 1 826
paulieM с риск да се повторя от предната страница, защо не попиташ в някой счетоводен форум как стоят нещата със закона, преди да кажеш на работодателя си. Така или иначе ще трябва да кажеш, рано или късно, но поне да си подготвена как и кога да го направиш.
Да да - аз съжалявам , че се повтарям -със сигурност ще питам или попрочета там ( сигурно е разисквано 1000 пъти) Simple Smile Само исках да изчакам поне 1 преглед да имам  и да знам , че на този етап е наред бебчо - и тогава да започна да строя кулите от карти и планове - кое, кога ,къде ., на/при кой  newsm78   

# 43
  • Мнения: 2 328
Здравейте на всички.Имаме положителен тест,след четири отрицателни.Имаме си едно момченце на две годинки и един месец.Термин 02.04.2016

# 44
  • Мнения: 175
Аз бях при майка ми като звъннах в лабораторията за резултат и тя така разбра. Бях решила до 7-8г.с. да не казвам на никой друг,но близките ни приятели(и съседи) щом ме видяха и веднага разбраха. На работа също - спрях да пуша. А вчера ми се наложи по спешност да ида до МД сутринта,че прокървих,та вместо в 8.30ч отидох в 13.30ч та колежките ми също схванаха. Не опазих много "тайната". Всички много се зарадваха,защото е много желана и чакана бременност.
Вие имате ли накакви "симптоми"?

Общи условия

Активация на акаунт