Детски коледен календар

  • 27 540
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 153
Айла, добра идея да се вклучи и такава задачка! Ще е добре да е в началото на календара, за да се вмести в сроковете за получаване Peace

# 46
  • Мнения: 6 758
Аз реших да направя коледен календар подобен на този, който е показала Дяволски чаровна в поста си на първа страница (с ролките от тоалетна хартия, но ще ги обвия в пъстра хартия). Благодаря за идеята.  Hug
Тъй като щерката е малка и не ми се рискува да иска да отвори всички кутийки (уча я на търпение, но не искам преди празниците да си разваляме настроението), та ще ги вадя една по една.  Peace
И ето какви задачки измислих:
1. Правилно цветовете назови и за награда ще получиш ти - купичка със ядки.
2. С мама вкъщи подреди, а после на кончето се повози (много обича една въртележка с кончета на центъра в града).
3. Коледна песен изпей, за награда на люлката се полюлей (люлката в парка).
4. Картинката красиво оцвети, а за награда балон ще получиш ти.
5. Дрешките сама си облечи, а за награда ще гледаш бейби тиви.
6. Писмо на Дядо Коледа със мама напиши и по пощата го изпрати.
И продължавам да мисля други задачки.  Laughing

# 47
  • Мнения: X
Нашия календар реших да е една голяма картонена зелена елха .На която да има начертани топки с цифра.Всеки ден от дизайнерска хартия ще слага по една топка на съответния ден и ще получава задачка и по малка наградка Simple Smile Ще е вид играя.Тя е голяма на 7 годинки и 6 месеца и разбира и за нея ще е забавно много Simple Smile Т.е ето това http://purvite7.bg/koleden-kalendar-ukrasi-elhata/

# 48
  • Мнения: 1 324
Хареса ми този календар от кибритени кутии:
http://hellolittlehouse.com/2012/12/matchbox-advent-calendar/
Подходящ е за листчета със задачи.

# 49
  • Мнения: 7 114
Харесах си малко късметчета. Simple Smile
Каквото и да се прави у дома, ще бъде с участието на голямата помощница. Предишната година правихме "горичка" от елхи (всъщност картонени конусчета, облепени в лъскави изрезки за ръчен труд от Джъмбо, но и за две си играхме и правихме зелени топчета от тишу), на които закрепихме хартиени звездички, които девойката си оцвети и изрязва сама и на които надписа номерата. После ги закрепихме на клечка за зъби, която провряхме пред върха на конусчетата, а късметчетата бяхме закрепили с малки щипки. Страшна играчка. Предишната правихме кутийки-пирамидки от зелен картон. Много импровизирано беше, защото го направихме в последния момент.

# 50
  • Мнения: 221
Копирам от предишната тема нашите задачки-закачки. Може да ви хареса някоя от тях   Hug  За по-мънички дечица са. Ние вече сме големи и ще мисля нови.
Уточнявам, че в коледен чорап получавахме писъмцето и подаръка. Като всеки ден им пишеше различно джудженце - всяко си има име    Laughing

 1. Кака си голяма ти,
днес леглото си оправи
и в чорапчето погледни.

 2.Аз Мъниче(джуджето) съм, но знам,
че ако папкаш и за мен ще стана като теб голям.
За това с мама сладкиш забъркай ти,
а след това хубаво си похапни!

 3. Новата играчка от чорапчето вземи,
а останалите бързо подреди!

 4. Многознайко(джудето) съм голям
и на теб задачка аз ще дам -
стихотворение ти научи
и на кака, мама, тати го кажи!

 5. Картичка за баба и дядо направи,
с новия подарък пожеланието си напиши
и по пощата я изпрати!

 6. Днес е ден за забавление,
изпълнен с Коледно настроение,
коледна украса измисли,
с помоща на мама я направи!

 7. За след обедна закуска,
джуджетата дават Данонино захруска!

 8. На твоето семейство "Обичам ви" кажи
и сладичко ги цункай ти!
Хубаво се усмихни и под
възглавницата си погледни!

 9. Сръчковец (джуджето Сръчко) съм аз голям
и моята дарба сега ще ти дам.
Със сръчните си ръчички еленче направи -
крачето върху лист кафяв постави,
очертай го и после изрежи.
Ръчичките на жълто листче постави
и отново очертай и изрежи.
Тях за рога на еленчето залепи.
Очички, устичка и носле му направи.
И така украса коледна със сръчкавост ти вече сътвори!

10. Играчката от чорапчето вземи,
с нея фигурки нарисувай ти,
които после оцвети! - подаръкът беше мандала

11. Зъбки и очички бързичко измий!
2 пъти клекни, 3 коремни преси направи
и под книжката на масата погледни! - имаше нова книжка

12. С новият подарък, кръг направи.
От него снежинка изрежи
и на числото в календара я залепи! - подаръкът беше цветен пергел

13. Днес елхичка нарисувай, изрежи
и на календара я залепи!

14. Новата книжка вземи
и в нея оцветявай ти! - нова книжка за оцветяване

15. Вашата задача днес е: елхата украсете!

16. С Поли (кукличката) днес си поиграй ти,
но стихотворението "Коледна молитва" научи!

17. Шоколадово яйце ти си пожела,
и тъй като си толкова послушна и добра,
то е твоята изненада!

18.На дънковата рокличка твоя,
коланче ново да сложиш
и на Бъдни вечер да се покажеш!

19.Нов чорапогащник вече имаш,
за новата рокличка, за Нова Година!

20. Коледните камбанки вземи
 и с тях елхата украси,
 но преди това всички играчки
 събери  и на местата им прибери!

21. Коледното стихче научи
 и с тези фибички се накичи!

22. Твоята задача днес е:
Стаята си почисти и подреди,
 след това филмче за семейна киновечер избери,
 но преди него коледното стихче ти кажи!

23. Новият подарък си вземи и бързо зъбките измий. - джуджетата бяха оставили нови четки за зъбки   Grinning

Ето и последното писмо от джуджетата на 24.12:

     Коледна шапка ви подаряваме
и от сърце ви пожелаваме
да растете здрави, весели, засмени
и да станете големи!!!
     Вашата задачка днес е:
на мама помогнете
и за вечеря масата подредете.
Напапкайте се хубаво двете
и спокойно си заспете,
а на сутринта подаръците
от Дядо Коледа отворете!!!
     Имаме и специална задачка за двете:
през цялата година добри
и послушни принцеси бъдете,
а за следващата коледа
отново календар направете!

Ами, момичета - това е от мен  Hug Надявам се да съм била полезна. Със сигурност според вашето детенце ще си ги пригодите и ви пожелавам най-щастливите мигове. Няма по-ценно от искрящите детски очички и грейналата детска усмивка.

Ще се радвам и вие да споделите вашите задачки   Peace

# 51
  • Мнения: 6 758
Baby Mon, благодаря за споделеното.  Hug Ще си "крадна" някои идеи.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 357
Измислих всички задачки за всеки ден.Като в зависимост от деня ще ги поставям.Всеки ден ще има и нещо сладичко за хапване.
За първи път ще отбелязваме дните до Коледа.Баткото е на почти 4год.и нещата са съобазени с неговите интереси и занимания.Малкият бебчо тази година няма да включим,т.к. нищо няма да разбере  Laughing

Kоледен календар-От днес започваме да броим,дните до  Коледа ще следим и цифрите  ще изредим.Послушен бъди,задачките най-различни  изпълни,награди,лакомства и изненади получи.Започваме с числото 1:
1.Хайде днес елхата украси и награда получи!
2.Шарени гирлянди с мама направи и под възглавницата после погледни,там съкровище ще намериш ти!
3.Приказка една на нас ни разкажи и нова книжка ще получиш ти!
4.Пластелина извади,формичките всички направи и шоколадче ще получиш ти!(домашен пластелин)
5.С боичките шарени и с четка в ръка, нека направим забавна игра!Формичките оцвети,с цвят ги украси и награда за всичко ще получиш ти!(за ден пластелина ще е изсъхнал и ще може да  рисува)
6.Бързо до елхата застани, усмивка голяма покажи,с мама,тати и Митко снимка обща направи и после бонбонки шарени сладко си хапни!
7.До магазина днес разходка направи,с мама играчка нова избери.После в къщи на топло се прибери,снимка твоя в играчката сложи и на елхата я закачи!(ще намерим прозрачна изграчка,в която ще вкарам негова и на братчето му снимка)
8.Добро утро ,мило детенце.Днес гимнастика направи,три пъти скочи,в кръг се завърти,два пъти клекни и мускулите покажи.Закуската хапни и десерт ще получиш ти.
9.Стаята си подреди и съкровище ще намериш ти!
10.Днес на мама помогни,бисквити коледни направи и после сладко,сладко си хапни.
11.Коледата наближава,броени дни остават,затова писмо напиши,на Дядо Коледа го изпрати и подаръци  под елхата  очаквай ти!(не може да пише,но може да свързва точки..ще направя думите,всяка буква с точки,които той ще свърже )
12.Времето лети,коледни картички за баба и дядо направи!(с апликации,и пак думите и буквите с точки които да свърже)
13.Днес в парка отиди и семенца на врабчетата хвърли!
14.Коледно стихче научи,после ни го кажи и шоколадово яйце ще получиш ти!
15.Коледна песен научи,с танц я изпълни,ръкопляскане получи и изненадат от джобчето си извади.
16.Шейната грабни и навън бягай ти!В снега легни и Снежен ангел направи!А после 10 снежни топки направи, мама и тати с тях уцели!(ако има сняг,разбира се Simple Smile )
17.Конструктора си извади,бързо нещо построи,после ни го покажи и подаръче малко ще получиш ти .(метърче)
18.Днес е време за нова игра,''топло и студено'' се нарича тя.Има скрита изненада ,някъде из къщата прибрана,с ''топло и студено'' лесно ще я намериш ти.(ще измисля в последствие изненадата)
19.Цветните моливчета извади,лист бял приготви,защото днес рисунка красива ще направиш  ти.Ще нарисуваш  еленче и снежен човек,снежинки и елха с звезда .А когато си готов,рисунката на стената залепи и подаръка от джобчето извади.(оцветявка,моливи или фулмастери)
20.Днес на кино с мама и тати отиди и коледно филмче гледай ти.Пуканки хапни и билетчето за спомен запази!
21.Остават няколко дни ,подаръци за мама,тати,баба,дядо подготви.В красива опаковка ги сложи и под нашата елха там ги прибери.На Коледа ги извади ,всичките ги подари и целувки ще получиш ти!(ще опаковаме подаръци)
22.Бързо закуската хапни и на куклен театър с мама отиди!
23.Днес е твоят ден рожден,ден с усмивки зареден!Днес приятелите покани,в детски кът ги заведи.Ще има много игри,а накрая с торта ще почерпиш ти.Бързо на мама кажи,на колко годинки ставаш ти!
24.Днес на мама помогни,вечерта масата подреди.Салфетките сгъни,вилички,лъжички на тях положи.Вкусни, постни гозби си хапни и после сладко си заспи.А на сутринта подаръци под елхата ще намериш ти!


# 53
  • София
  • Мнения: 63
Това е нашият миналогодишен коледен календар: http://spletnizadpleta.blogspot.bg/2014/12/blog-post_7.html. Тази година смятам да украся една дъска за рязане. С измислянето на поръченията нямам никакъв проблем - като ми се изчерпи въображението за творчески занимания, коравосърдечно включвам "Подреди си стаята!", "Помогни на родителите си да изчистят къщата!" и други такива - така де, няма само аз да съм гадината, която раздава неприятни задачи, да види, че и джуджетата не са по стока от мен!

# 54
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Нашият календар за тази година Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 456
    http://gradinka.zaedno.net/sites/gradinka.zaedno.net/files/365%20igri.pdf  
 Тук има голям избор на различни задачки!Лесни са за изпълнение и хубавото е,че са забавни и креативни! Grinning
Скрит текст:
Днес купих календара,но ще го подаря със задачките на 1.12 Wink     

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 18:32 от Roo Roo

# 56
  • у дома
  • Мнения: 7 152
  http://gradinka.zaedno.net/sites/gradinka.zaedno.net/files/365%20igri.pdf  
 Тук има голям избор на различни задачки!Лесни са за изпълнение и хубавото е,че са забавни и креативни! Grinning
Скрит текст:
Днес купих календара,но ще го подаря със задачките на 1.12 Wink     

Много е хубав  Hug Тъкмо щях да питам от къде е и се сетих,че не сте в България...

# 57
  • Мнения: 11 818
От немските магазини тук съм купувала за подарък подобен, пак текстилен..

Аз още не съм решила какъв да е нашият тази година..

# 58
  • Мнения: 2 456
  Сиси,мяркала съм и аз подобни в България! Светле,тук има много видове.Този ми хареса,защото може да се ушие що-годе лесно , подобен за подарък.Трябва плюшена играчка еленче,и другото  по фантазия от подходящ плат...
Скрит текст:
 WinkГлавичка за дете-еленче   , [
за таткото  
бабата/дядото... /spoiler]

# 59
  • София
  • Мнения: 12 240
  http://gradinka.zaedno.net/sites/gradinka.zaedno.net/files/365%20igri.pdf  
 Тук има голям избор на различни задачки!Лесни са за изпълнение и хубавото е,че са забавни и креативни! Grinning

Страхотен линк, благодаря много  Hug
Харесах си доста идеи от него не само за календара Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт