Операция "Плюшено мече"

  • 18 569
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 760
Писах на една от отговорничките за Бургас пък да видим

# 16
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 168
Ще се включа със сигурност въпреки че все още не мога да го схвана но много искам да помогна ... само едно не мога да разбера примерно аз съм от Бургас но списъците са запълнени мога ли да си избера примерно от друг град да кажем София и да пратя там  newsm78

Разбира се, че можете. Аз съм от София, а си избрах дом в Търговище.

Навсякъде е даден адреса и лице за контакт, на който се изпращат подаръците. Аз ще го пратя с куриер.

# 17
  • София
  • Мнения: 622
Може да изберете дете от който и да е град, важното е подаръкът да е подходящо опакован и надписан.

Имайте предвид, че ще бъдат изкарвани нови списъци, когато старите се запълнят. Например, за Плевен има 6 списъка, но първо ще бъде качен списък № 1 и чак когато всяко дете от него има дарител, ще бъде качен списък № 2, и така нататък. Целта е някое дете да не бъде пропуснато и да не остане несбъднато желание. Също така, в някои градове списъците още не са готови (например мисля, че във Видин се позабавиха заради закъснелия избор на огранизатор).

# 18
  • Мнения: 760
Може да изберете дете от който и да е град, важното е подаръкът да е подходящо опакован и надписан.

Имайте предвид, че ще бъдат изкарвани нови списъци, когато старите се запълнят. Например, за Плевен има 6 списъка, но първо ще бъде качен списък № 1 и чак когато всяко дете от него има дарител, ще бъде качен списък № 2, и така нататък. Целта е някое дете да не бъде пропуснато и да не остане несбъднато желание. Също така, в някои градове списъците още не са готови (например мисля, че във Видин се позабавиха заради закъснелия избор на огранизатор).

Мога ли да избера повече от едно дете и да кажем съм си избрала по ред дете номер 13 примерно и се впиша това значи със  сигурност че само аз отговарям нали в смисъл трябва ли да чакам някакво потвърждение че аз купувам този подарък за дете номер 13 или то автоматично си е ясно след като го заявя ?

ПП. Под опаковане говорим коледна опаковка нали ? И до кога трябва да се изпратят нещата ?

Съжалявам за въпросите ми ако са идиотски но наистина искам да помогна и искам да съм наясно. Благодаря ви !

# 19
  • Мнения: 1 273
Мога ли да избера повече от едно дете и да кажем съм си избрала по ред дете номер 13 примерно и се впиша това значи със  сигурност че само аз отговарям нали в смисъл трябва ли да чакам някакво потвърждение че аз купувам този подарък за дете номер 13 или то автоматично си е ясно след като го заявя ?
ПП. Под опаковане говорим коледна опаковка нали ? И до кога трябва да се изпратят нещата ?
Съжалявам за въпросите ми ако са идиотски но наистина искам да помогна и искам да съм наясно. Благодаря ви !
Може да си изберете колкото деца искате.  Peace
След избора правите коментар под списъка с номерата и имената на избраните деца. Изчаквате да се появи "харесване" на коментара Ви и името Ви - срещу това на детето в самия списък. Ако детето вече е "заето" - ще получите отговор, че детето е заето.  Peace
Подаръците се опаковат кой с каквото прецени - опаковъчна хартия, обикновена, панделки и т.н. Важно е всеки подарък (за отделните деца) да е опакован отделно (а в някои списъщи мисля, че имаше изискване и да са надписани самите подаръци). Важно при опаковането е наистина да заприлича на подарък и да се хареса на детето.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 779
И аз ще се включа Wink
Браво на организаторите !!!  bouquet
За съжаление за първи път чувам за тази инициатива, а тя е от цели 8 год.иначе щях да се включвам всяка година.

# 21
  • Мнения: X
Аз малко не схванах .Дадени са списъци във фейсбук по градовете които завършват с бройката на децата .
Като са дадени примерно 5 момчета и 3 момичета да кажем.Това означава ,че трябва да взема само едно нещо от посечените неща в списъка за 8 деца или само едно от изброените работи за 1 дете?

Избираш си едно дете и в коментар пишеш номера и името му- ако те одобрят,ще сложат името ти до това на детето в списъка.Купваш 1 подарък за това дете,което си избрала.Желаните подаръци са срещу името на всяко дете.
Няма имена на деца , нито има списък с желан подарък .Описано е ,че подаръците на децата са общи а не персонални Simple Smile .Значи взимам нещо свързвам се с отговорника и това е ? Така ли

# 22
  • Мнения: 1 273
Няма имена на деца , нито има списък с желан подарък. Описано е, че подаръците на децата са общи а не персонални Simple Smile . Значи взимам нещо свързвам се с отговорника и това е ? Така ли

Ако говорите за Списъка за Плевен (видях, че сте от там) - срещу повечето неща вече има имена на желаещи да ги закупят (аз дарявам и за този списък).  Peace
След като си изберете какво ще закупите, пишете коментар под списъка - номерът на избраният подарък, както и колко бройки от него ще закупите и изчаквате той да бъде "харесан" и името Ви да се появи срещу избраният подарък. За всяка възрастова група има записани брой деца, както и за всеки подарък (тези, които не са изчерпани все още) - колко бройки още остават. Ако междувременно някой е запълнил необходимата бройка - ще получите отговор, че подаръкът, който сте избрали е "зает".  Peace
За всички списъци са си написали как могат да се предадат подаръците - има адрес, лице за контакт и телефон - може лично на място или с куриер.  Peace

# 23
  • Мнения: X
Благодаря включих се .До края на по другата седмица мисля да изпълня подаръка и да го занеса на адрес Simple Smile .Благодаря  Hug

# 24
  • Мнения: 760
Багодаря за отговорите ще следя списъците ...   Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 79
Моля за съвет.

Вкъщи имаме много плюшени играчки и бих желал да ги даря на дечица, които ще им се радват.

П.С. От Варна съм.

# 26
  • Мнения: 101
Изрично пише, че в рамките на инициативата се подаряват само нови неща. Но са публикувани координати на домовете в цялата страна, така че не пречи лично да се свържете с най- близкия и удобен дом и да попитате да ли имат нужда.

# 27
  • Мнения: 31
И аз се включвам! Днес видях стикер на кола "Операция Плюшено Мече", от къде може да се вземе такъв?

# 28
  • Мнения: 873
Към организаторите-следващия път направо дайте списък и с магазините, от които искате да закупим въпросните подаръци!

Обсъдих тази инициатива с мои приятели, дори и с колегите си, а ние също работим с рискови деца, които живеят в крайна бедност и мизерия, нищо че не са в институции! Ние сме ПРОТИВ и не включихме "нашите" деца в тази инициатива! Против сме, защото тук има явен комерс-трети лица (търговците и Държавата, която събира ДДС) ще се облагодетелства от това, че едни хора с добри сърца искат да помогнат на други лица/деца, които се нуждаят от помощ!

Аз имам много почти нови, запазени, качествени и малко ползвани дрехи и играчки от моите деца. Мои приятели също имат и искат да дарят. Но те нямат пари да купят нови неща. Някои дори едва ще купят желаните подаръци за своите деца, но имат неща, които искат да дарят. И тези неща не са БОКЛУЦИ (щото ми обясниха, че с изискването всичко да е ново, организаторите искали да се застраховат от получаването на счупени/скъсани стари дрехи/играчки).

Когато нашият екип стартира работа, на третия ден получихме дарение за "нашите" деца. Отделихме цял ден, сортирахме нещата, изхвърлихме счупените играчки (не бяха много), а останалото раздаваме на децата и до днес.

Надявам се, че все пак няма да има хора, които да сложат счупена играчка или скъсана дреха в красива опаковка и да я изпратят на нуждаещо се дете!  Peace И това е израз на моето доверие към хората, и то към онези хора, които имат сърце и желаят да зарадват някой непознат за Коледа! От тези хора аз няма да поискам чисто нови неща  Naughty

# 29
  • Мнения: 630
Защо така остро реагирате?Инициативата е повече от прекрасна.Вие на вашето дете и на приятелските деца за Коледа подаръци втора употреба ли подарявате?Та тази акция е един път в годината,и това дава възможност децата от домовете също да получат НОВ подарък,и то такъв,какъвто си е пожелало всяко дете.Мислите ли,че някой би им подарил това,което желаят ако не е Плюшено мече?Никой никого не задължава да се включи,но ако сте погледнали списъците-почти всички са изпълнени.Аз също се включих тази година,и пак ще го направя.За какви печалби на търговците изобщо става дума,когато купувах подаръка мислех как би се зарадвало детето,а не колко ще спечели някой от чифт ботуши.На тези деца достатъчно се подаряват вещи втора употреба,дори да са като нови,те пак са използвани. Така че не мога да се съглася с вас.
P.S.нямам нищо против даряване на вещи втора употреба, но за подаръци за Коледа не мисля,че е подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт