Операция "Плюшено мече"

  • 18 565
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 273
Не съм от организаторите, но писах по темата и се чувствам засегната.  Sad
Enidi, никой от посочените домове няма да откаже да вземе и използва Вашите (втора употреба) дрехи и играчки - сигурна съм, защото аз вече дарих моите такива.  Peace Отделно от новите, които купих за Коледа, защото инициативата - вече 8-ма година - е такава - подаряване на нови дрехи и играчки.  Peace
А коментара, за липсата на възможност на някои хора да купят и дарят играчки - мислех да го пропусна, но...  Mr. Green
Първо - никой никого не кара на сила, второ всеки си преценява каква възможност има, трето - никой не е определил каква трябва да е сумата на подаръка, следващо - повечето домове имаха и общи нужди, освен персонализирани подаръци и примерно един детски шампоан е от порядъка на 3,00 лева (естествено не говоря за най-евтините или най-скъпите вариянти, както и за най-малките разфасовки - макар никой да не е упоменал какъв шампоан търси), който може да се занесе на място в събирателния пункт, ако е от същия град или да се даде около 4,00 лв. за куриер - за друг град. Ако и това ви се вижда непосилно... винаги можете да дарите дрехи и играчки втора употреба преди или след Коледа, които също ще бъдат ползвани по предназначение.  Peace

# 31
  • Мнения: 6 599
оф, все ще се намери някой да плюе, ейййй  ooooh!
“нашите“ деца, че и в кавички сложено, добре, че и децата не са в кавички.  ooooh!
и понеже има ддс в държавата, хайде тогава да не си купуваме нищо, ама и храна даже, че ддс се начислява и върху нея. да не говорим за лекарствата и книгите.
пък те парите директно от магазина отиват в джобовете на търговците и те си ги харчат, харчат... толкова елементарно мислене от грамотен човек скоро не бях срещала.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 219
Инициативата е страхотна.
Хората, които се се ангажирали отделят изключително много време, както в подготвянето на списъците, така и в комуникацията с всички дарители. Координацията на такива инициативи отнема страшно много време и енергия, така че поздравявам и тук тези хора. Миналата година се включих и изпратих няколко подаръка. Координаторите ми изпратиха снимки и видео на децата. Наясно съм, че благотворителността не трябва да е само по Коледа, но за мен идеята да изпратим нещо чисто ново, което децата са ПОЖЕЛАЛИ е чудесна.

Ще следя темата!

# 33
  • Мнения: 54
Инициативата е страхотна и съжалявам, че не съм знаела по-рано.
Включих се за първи път тази година, смятам да стана редовен дарител.
Весели празници!  Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте, мили дами ( и може би кавалери)! Не знам дали някой още чете тук, аз сега прочетох какво се е случвало при вас като дискусии, докато е протичала кампанията и искам само да споделя като личен опит, като създател и главен организатор на събитието, защо правим даряването регламентирано по този начин.

1. Процент от директори и персонал на институции лично и косвено са споделяли с мен и екипа, че не искат стари ( или каквито и да е) плюшени играчки, защото:
   а) в един момент е било модно всички да си даряват плюшените играчки по домовете и съответно самите институции са се "задръстили" от такива; нямат къде да ги съберат и какво да ги правят
   б) плюшените играчки събират прах и децата развиват алергии или се разболяват поради тази причина

2. Относно дрехите - от известно време насам има нов закон ако се даряват дрехи, то те да са минали през химическо чистене и да са с касова бележка от услугата; това не пречи да се пратят дрехи само че ние в по-ранните години сме събирали дрехи и играчки втора ръка и повярвайте ми различните хора имат различна представа за това какво е приемливо да се прати и какво е годно за употреба - нагледали сме се на доста "чудеса" първите 4ри години от кампанията, когато тя се провеждаше само в Бургаския регион - представете си сега това да го умножим по 28 региона, 20 000 дарителя (дори само 1/5 от тях да решат да пратят втора ръка подаръци и дрехи, ще падне голямо разопаковане за проверки и със сигурност ще трябва да търсим нови дарители, за голяма част от тези дарения; Но най-вече става дума и за фактора "дете": какво правим, как реагираме и обясняваме на едно дете, защо неговия подарък не е нов, а неговото приятелче е нов и хубав! Децата сравняват и винаги искат най-хубавото за себе си!

3. Може би най-важно за нас - отношението на обществото към тези деца - те не са втора ръка граждани и не мислим, че за този свят празник ( със или без значение децата дали изповядват тази религия) те трябва да получат подарък втора ръка ! Ако това беше практика в цялата страна, във всички семейства с цел намаляване на комерсиализацията и консуматорството и връщане към същинската идея на празника съм напълно съгласна ( аз лично предпочитам да направя ръчно подаръците за Коледа за моето семейство и приятели, точно поради тази причина или просто да купя книга). Но тук става въпрос да възпитаме обществото, че тези деца имат нужда от същото отношение, което даваме на собствените си деца! А тези, които са искали да участват, но финансово не са могли - ние предоставихме възможността за лично посещение, което е може би най-важната част от цялата кампания - същинския контакт с детето и отделеното време и внимание за него, а не подаръка! Simple Smile

Благодаря на всички, които по един или друг начин са ни подкрепили! БГ мамите както в България, така и в чужбина , разбрах са имали много силно и сериозно участие под формата на огромни дарения, за което сме ви безкрайно благодарни! Поклон! Стремим се тази година да пуснем сайт, през който ще прочете кампанията, така че ни стискайте палци! Heart

Общи условия

Активация на акаунт