Почивка в Марбея

  • 9 463
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 339
Ние бяхме в Гран Дуке. На снимките изглежда много по добре от действителността. Пак повтарям, ние бяхме през юни и компрекса беше пълен с пенсионери, около 90 % от гостите. Те са много шумни като нация, и постояно крещят по фоаетата и лобито. Нас не ни бяха предупредили, и го отчитам като голям минус. За мен вече ще е "обица на ухото", да внимавам кога е сезона на пенсинерите, като компромис с евтините почивки. Може би през юли и август, когато работят и всички атракциони е по-хубаво за семейства с деца.   Марина Дор е комплекс от няколко хотела и основно огромни блокове с апартаменти, които се ползват от испанците за почивка през лятото. Има изградена хубава инфраструктура, много цветя и паркове, но и много огромни блокове. Масово по терасите имаше табели с надпис "Продава се". Има страхотен парк до плажа, не много голям, с цветя, пауни, лебеди, плуващи рибки.   "Марина Дор плая"  е по-близо до плажа, но не мисля, че през октомври, ще може да ползвате плажа.  В смисъл, че е студено. Не съм влизала в този хотел, отвън изглежда прилично. Според мен атракционите за деца, които са  разпръснати из комплекса,  едва ли ще работят през есента, октомври имам предвид. Иначе точно срещу Марина Дор Плая е разположен 5 зведния хотел, там има много хубаво спа, огромно, казват че е най-големия спа-център с морска вода, казват му Балнеарум. Ние бяхме на FB. Храната нищо особено, повтаряща се, еднотипна, бих казала че местата с бълг.ал-инк. на които съм била, са с по-добра храна. Въпрос на предпочитание естествено.  Иначе от хотела предлагат много екскурзии, вземат те сутрин и те връщат късния след обяд.  От тях съм доволна. Разхождат те на различни места в радус от 100-150 км, ние даже имахме българска екскурзоводка, благодарение на която, доста неща научихме. Бих казала, че там е по скоро екскурзия, отколкото почивка. "Но вкус -товарищ нет" , както се казва.  

# 16
  • София
  • Мнения: 339
Всички детски атракциони се плащат. "Водния свят" или мястото с водни пързалки, които  са 1 голяма скоростна и 1 една тип фуния, няколко детски пързалки, една водна кофа, която се излива периодично, като се напълни, плуване с надуваеми лодки, има отделна детска секция с атракциони, за деца до 110 или 120 см. Входа беше 25 евро за възрастен и 10 евро за дете. Този атракцион отвори в края на юни. Има точно срещу хотел Марина Дор плая, акракцион за деца до 10 години, с разни забавления, влакчета, лодки, малък картинг, и други подобни там мисля че беше 18 евро за цял ден. Има голям картинг, там не си спомням цената, защото не ходихме,  и нещо като лунапарк за по големи деца. Там цените бяха пак около 20-25 евро за възрастен. Също така имат атракцион, който е основно за деца,  една зала с различни видове цветя, казват му "вълшебната градина" , има представление за деца около 15-20 мин. Разни феички танцуват, нещо като приказка с танци.   На мен не ми хареса, но пък на детото- да.  Има няколко заведения по главната уличка, През юни половината не работеха. Направи ми неприятно впечатление, че масово млади хора, от обслужващия персонал, администратори, бармани, сервитьори, не знаят английски, а работят в туристическа зона.  Близкото село-градче, къдото вече си има и живеещи  местни е на около 3-4 км.  Марина Дор е курорт, които след приключване на сезона, според мен опустява.

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 16:30 от barabenka

# 17
  • Мнения: 110
Благодаря за полезната информация ! Ние сме несемейни , без деца Simple Smile  . За плаж , ако времето е ок ще се възползваме ( нашата позната живееща във Валенсия каза че температурите края на септември до средата на октомври са около 25-27 градуса ) . Предполагам ще наблегнем на екскурзиите , задължително ще посетим Барселона , и повечето от тези които са включени в цената . За обслужването и храната съм сигурна , че няма да останем много впечатлени , тъй като от 8 години всяка есен почиваме в Турция , и предполагам няма да има нищо общо , но важното е , че сме весела компания и съм сигурна , че ще прекараме чудесно Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 339
Като изходна точка за екскурзиите които предлагат, мястото става. Валенсия също е много хубава за еднодневна екскурзия. Екскурзиите, които ни предложиха, бяха много хубави и интересни за мен. Както казах извън сезон, според мен Марина Дор е мъртвило, защото няма какво да правиш и къде да се разхождаш. Задължително посетете Балнеариума в Марина Дор - 5 зведен хотел. Там си заслужава. А ако сравнявате с Турция по отношение на  храна и хотелска част, Марина Дор е светлинни години назад. Не тръгвайте с "голяма кошница" от надежди, за да не останете много разочаровани.   

# 19
  • Мнения: 110
Благодаря Ви , непременно ще го посетим Simple Smile За очакванията , както казах сме се настроили , че няма да е това което получавахме в Турция за горе-долу същата цена , ако обстоятелствата не бяха такива със сигурност нямаше да се откажем от така любимата ни съседка , но ... Нищо , така ще разнообразим и ще разгледаме нещо различно Simple Smile 

# 20
  • Мнения: 110
Здравейте отново! Нашата екскурзия в Марина Д'ор приключи , и тъй като няма много информация реших да споделя ! Хотела -  Marina D'Or Playa - страхотен , чист , не много голям , храната - обилна и чудесна - имаше поне 3-4 вида риба всеки ден , морски деликатеси , различни видове меса - пилешко , телешко , свинско ,пуешко , агнешко , общо взето за всеки вкус ! Времето беше повече от страхотно - 27-30 градуса , плаж от сутрин до вечер ! Преобладаващо в комплекса бяха главно възрастни испанци , не ни пречеха , напротив - усмихнати , приветливи и умеещи да се забавляват хора . На плажа беше спокойно , все пак е края на сезона , достатъчно голяма плажна ивица , тишина , спокойствие - нещо за което ние бяхме отишли ! Останахме доволни от всичко ( с изключение на агенцията с която пътувахме и непрофесионалното им отношение ) . Смело препоръчвам комплекса за всички които търсят спокойствие ! Поздрави Simple Smile

# 21
  • Мнения: 299
Аз още миналата година се интересувах от този комплекс. С коя фирма пътувахте и защо не сте доволни? Аз по принцип предпочитам сама да си организирам екскурзиите и почивките, но в някои случаи излиза по-евтино с агенция. До Санта Сусана в Барселона сама си организирах и останахме доволни. Но за Марина Дор гледах оферти на  RSP TRAVEL , МОНДЕЛ ТРАВЕЛ и Аполо

# 22
  • Мнения: 110
Йонека турс . Накратко - резервираме хотел Marina D'or Playa , поради препоръки на наши близки , хотела е на първа линия , спрямо другия предлаган на същата цена Gran Duque . Ден преди пътуването ни се заявява , че няма да бъдем в Playa , а в Gran Duque . Съгласяваме се , тъй като нямаме особено голям избор . Посреща ни екскурзоводка на име Емануела ( за нея мога да пиша много ) . Оставят ни в хотел Gran Duque , цялата група 70 човека сме там , чакаме повече от час на рецепция ( убити от път - тръгнахме в 22:30 за София , полета е в 6:05 , в 11:30 сме в хотела ) и ни се заявява , че ние не сме в този хотел , а в хотела който сме запазили първоначално . Двата хотела са на разстояние 10 мин пеш . Екскурзоводката ни заявява да си вземаме куфарите, и да тръгваме към хотела като нагледно ни обяснява - от тук тръгвате наляво , после на дясно , после пак на ляво и т.н . И така с куфарите към хотела ... Ден 3-ти екскурзия до Барселона - в автобуса се оказва че от всички 70 човека , всички сме заплатили една и съща сума ( всички сме с различни агенции) с разлика,че - на всички екскурзията до Барселона е безплатна, само ние четиримата сме заплатили по 40 евро за нея ... Нещо което агенциите предлагат като комплимент , нашата агенция предлагаше срещу заплащане . Общо взето това мога да кажа за Йонека турс , за екскурзоводката даже и не ми св пише - по скоро за мен та беше придружител на автобусния шофьор , но не и екскурзовод ( не само мое мнение , а мнение на 70 човека).
  Комплекса е чудесен , няма да съжалявате ако го посетите !

# 23
  • Мнения: 411
Здравейте, планирам почивка за догодина и се колебая между О.Мадейра и Марбея ?  Ако някой е бил и на двете места , искам да прочета мнения положителни и отрицателни . Благодаря предварително

# 24
  • Мнения: 3 321
Здравейте, планирам почивка за догодина и се колебая между О.Мадейра и Марбея ?  Ако някой е бил и на двете места , искам да прочета мнения положителни и отрицателни . Благодаря предварително

Ако няма някаква грешка в писаното, сравнението е повече от абсурдно. Няма нито едно общо нещо между двете места.
Все едно да сравняваме ябълки с дини.

# 25
  • Мнения: 411
Ами обичам ябълки и дини!? Вашия отговор е изключително невъзпитан и можеше да си го спестите за вас ,тъй като не прочетох нищо полезно !

# 26
  • Мнения: 3 321
Ами обичам ябълки и дини!? Вашия отговор е изключително невъзпитан и можеше да си го спестите за вас ,тъй като не прочетох нищо полезно !

Извинявам Ви се много, не съм искал да Ви засегна, просто питате за коренно различни неща.
Не знам какво търсите, какво очаквате и няма как Ви дам полезни неща в случая.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 774
Ами обичам ябълки и дини!? Вашия отговор е изключително невъзпитан и можеше да си го спестите за вас ,тъй като не прочетох нищо полезно !
Извинявам Ви се много, не съм искал да Ви засегна, просто питате за коренно различни неща.
Не знам какво търсите, какво очаквате и няма как Ви дам полезни неща в случая.

Аз съм напълно убедена, че Alexslav ни най-малко е искал да ви обиди.
Аз лично като изкарала много време в района на Коста дел Сол включително Марбея. И посетила също така няколко пъти Мадейра. Мога съвсем кратко да кажа, че избирам острова.
И съм писала много по въпроса...
Но на въпроса може да се отговори и много дълго ако кажете конкретно какво търсите...
Правилно е казано, че това са две коренно различни места и то много.

# 28
  • Мнения: 411
Търся дестинация за следваща почивка , обичам плажове , също така и природа. Просто ми е много трудно да избера между двете места .Да , вярно е че са различни , но проблема е , че и на двете места ми се ходи , а за сега трябва да избера между двете . За това писах тук , тъй като аз лично не познавам някой да е ходил и на двете места и нямам до кой да се допитам.Марбея ме притеснява , че е нещо от сорта на Свети Влас при нас , само че в по-луксозен и голям вариант ,и за това исках да чуя различни гледни точки за двете дестинации .

# 29
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Търся дестинация за следваща почивка , обичам плажове , също така и природа. Просто ми е много трудно да избера между двете места .Да , вярно е че са различни , но проблема е , че и на двете места ми се ходи , а за сега трябва да избера между двете . За това писах тук , тъй като аз лично не познавам някой да е ходил и на двете места и нямам до кой да се допитам.Марбея ме притеснява , че е нещо от сорта на Свети Влас при нас , само че в по-луксозен и голям вариант ,и за това исках да чуя различни гледни точки за двете дестинации .

Забрави за Марбея. Peace Нито плажове, нито природа. Толкова е "постен" целия Коста дел сол, че....
Голямо разочарование за мен. Ако не я съчетаеш Марбея-та с обиколка на Андалусия, не си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт