Почивка в Марбея

  • 9 461
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • SF
  • Мнения: 21 569
Ами, идеално! От Малага към Ронда накъде да поема? Искам да видя и онова село със смърфовете. Не са ми нещо абсолютно задължително селата. Малко ми се иска и из Малага да се помотая. Аз съм градско момиче - кафета, шопинг, вечЕри в ресторанти. Не може само водичка в торбичка, маратонки и косата на конска опашка. Хем не ми се препуска 7 дни, хем ми се иска повече да видя.
Да те подсетя, че търся съвет: Ронда vs. Кордоба, ако не остане свободен ден, за да мога и на двете места?

В Кордоба ще си замине един ден от ваканцията - какво да видя там?

# 46
  • Мнения: 3 321
Има много села в Андалусия и дори Ронда не се брой за нещо по топ  класациите на хубави села, но си е ефектно селце.
Може да видиш някои от  тези Frigiliana, Juzcar, Casares, които са в близост до Ронда или по пътя ти,  избери си кои искаш да видиш и си ги комбинирай с Ронда.


 Относно Кордоба, аз не съм фен на града, но много хора го обожават и го слагат наравно с Гранада, че дори и със Севия. За мен след Севия и Гранада, Кордоба е излишна особено, ако нямаш време.
За това и избягвам да давам съвети кое е по от другото.
Сама си прецени кое ти харесва повече.

Лично на мен дори Малага ми хареса повече от Кордоба, а щом си градско момиче не го пропускай!

# 47
  • SF
  • Мнения: 21 569

Сама си прецени кое ти харесва повече.

Лично на мен дори Малага ми хареса повече от Кордоба, а щом си градско момиче не го пропускай!

Нали се сещаш, че няма как да си преценя сама кое ми харесва повече, преди да съм ги видяла Simple Smile
Понеже имам Севия със спане там и ден в Гранада заради Аламбра, си помислих, че Кордоба при липса на време, може и да дойде в повече, ако е в същия стил. За Кордоба освен Джамията, друго нямам в програмата си. Далече е от Малага и ще отнеме цял ден. На практика ваканцията ни ще е едно скиторене из градовете. До тях с кола, но в тях пеша. И ще се върнем по-уморени, отколкото сме тръгнали.
А тебе за Испания съм те признала. Имам една Валенсия преди години, правена по твои напътствия.
Нерха ще я посетя и ще полежа малко на плажа там. Има няколко плажа и още не съм избрала на кой. Ако има време, може 2 часа на единия, сладолед, паея, 2 на другия.  Simple Smile

Скрит текст:
Знам за хора, които много амбициозно подреждат някакви програми. До трети-четвърти ден някак я добутват и спазват с някакъв напомпан ентусиазъм предварителния план, а после... през просото. Били са в някакъв град, искат да разкажат, не помнят името му, нито кога са били, нито какво са правили, май са ходили с влака, май с автобуса, май там била крепостта, май може и в друг град да е била, ама и на него не му помнят името...
Била съм с хора, които само си мислят да станат рано, да скочат, да тръгнат. Ами нищо подобно! До 11 не можеш да ги изчегърташ от леглото. После им се яде, после им се пие кафе, после ги боли главата, после времето се разваля...

# 48
  • Мнения: 3 321
След като имаш Севия и Гранада, аз бих ти посочил Херес де ла Фронтера и Кадис. Специално Херес ми харесва доста и има атмосфера, интересни локални храни и винца, а нощувка там е много добра опция.
Другият вариант е няколко селца, но не само Ронда за целия ден.

За Нерха и плажовете плана ти е перфектен и аз точно така процедирам, 1-2 часа и друг плаж-къпане, а между тях  ядене и пиене.
Има доста интересна пещера точно до Нерха, cueva de Nerja

# 49
  • SF
  • Мнения: 21 569
Да, пещерата е в плана!
Казваш, да пропусна Кордоба... Ами... вероятно ще те послушам.

Нямах предвид цял ден да изкарам в Ронда, но с пътуването до Ронда и обратно и разходката там, денят ще замине. Няма да остане време за гледане на други неща, освен някаква вечера изморена разходка в Малага.
Къде мога да видя как изглежда пътят до там?

Кадис с какво да го съчетая? Гибралтар ще го съчетая с плаж - Болоня или някой от тези по линията Гибралтар-Малага. Може би ще видим по пътя натам или обратно Марбея.
А Кадис е далече от Малага. Ако тръгна натам, пак трябва да отделя цял ден. Бих заменила Кордоба. с Ронда, ако пътят не ме изплаши. Но за Кадис не знам какво ще остане. Чревца, бъбречета, други месца много, много не ям и не ми се ядат. Винца и сербеси не ми се пият.

# 50
  • Мнения: 3 321
Как ще съчетаеш плаж с Гибралтар не знам, като само пътя до там и обратно и престоя ще ти бъде 10+ часа?

Плажа Болония е на още 1,5 часа от Гибралтар или казано е невъзможно да се иде и до него и да се върнеш в Малага същия ден, освен, ако не останеш само 2-3 часа в Гибралтар и направиш  общо 6 часа път с колата, което също е безсмислено.
Освен това не знам защо си избрала този плаж, вероятно по снимки?
Цялата зона от този плаж надолу до Тарифа е със студена вода 20-22 градуса сега и силен вятър и така е до Естепона.
На Тарифа ходят хора да практикуват водни спорове съчетани с вятър. На плажа на Болоня е малко по-добре, но поне 50% от дните има силен вятър.

От главния път А7 нагоре към Ронда е селски път със завои, но нищо невероятно и сложно.

# 51
  • SF
  • Мнения: 21 569
Как ще съчетаеш плаж с Гибралтар не знам, като само пътя до там и обратно и престоя ще ти бъде 10+ часа?

Плажа Болония е на още 1,5 часа от Гибралтар или казано е невъзможно да се иде и до него и да се върнеш в Малага същия ден, освен, ако не останеш само 2-3 часа в Гибралтар и направиш  общо 6 часа път с колата, което също е безсмислено.
Освен това не знам защо си избрала този плаж, вероятно по снимки?

Имам приятелка, която живее в Марбея. И тя ми каза от Гибралтар да отида на плаж в Болоня. Гледах го на картата, чудих се колко да е близо, но...  Тя така ми го каза.  Grinning Изтърсих го тук по-скоро като опция, за която съм чула. Иначе на снимките го видях - широко, бяло, но не е това точно моят плаж, заради който трябва да пропътувам София-Бургас поне. Както ти казах, ще видя някои от плажовете на връщане към Малага. То и да духа, и да брули, ясно е, че няма да ми е плажът за седемте дни, а нещо, колкото да кажем, че сме се топнали в морето и сме пили по една кока-кола.
Приятелката е била последно в Гибралтар през април и каза, че до горе са се качили с лифта с идеята да слизат пеша надолу, но след кратко ходене до една площадка, са им поискали пари, за да продължат надолу.

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 16:30 от Esmee

# 52
  • Мнения: 3 321
Порових в нета, понеже ми стана интересно какви пари са й искали  и да, вече мръсниците са сложили вход!@

То и за парка Гюел в Барселона едно време нямаше вход, но вече има..

Та явно се налага да се плаща, с лифта е 19,50 паунда всичко-отиване, връщане  и вход, само отиване и връщане без вход за парка или ходене само  в близост до станцията на лифта е 12 паунда и само отиване нагоре е 9,50 паунда.
Не знам колко си струва ходенето до там и качването, като се сложи паркинг 15+евро поне и после входове, лифт или пеш и път до там, накрая като нищо ще отидат 100 евро за деня.

За Кадис ти казах, само при условие, че имаш нощувка в близост, примерно в любимия ми Херес.

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 16:05 от Alexslav

# 53
  • Мнения: 943
Любими места Движете се без план Всичко е хубаво

Общи условия

Активация на акаунт